[#181] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Mariodj, post #180

Sprawdzał ktoś monitor EIZO FLEXSCAN L367 , lub wiecie jak będzie z jego działaniem po podłączeniu a1200 z adapterem RGB-VGA ?

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2015 12:35:39 przez look
[#182] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@look, post #181

A ja bym wszystkim zaproponował troche inne podejscie do tematu. Tani scaler SCART<=>HDMI z aliexpress. Do tego kabel Amiga = SCART oraz przejsciowka HDMI=VGA i to wszystko do monitora LCD 17 bylejakiego.

Ja uzywam od jakis 2 tygodni takiego zestawu z monitorkiem Dell 17. Zlacze scart w konwerterze jest pelne tzn potrafi przyjac sygnaly RGB oraz samo composite.
Plusem takiego rozwiazania jest fakt ze mozemy uzywać w miare nowoczesnego monitora nie tylko z Amiga ale wlasciwie wszystkim do czego jest kabel w wyjsciem SCART.

Na poczatku moich testow z A1200 po composite bylem zalamany jakoscia obrazu oraz przeolbrzymim lagiem (dobre pol sekundy), workbench nie byl uzywalny kompletnie. Przesuniecie myszy po blacie dawalo wyrazne opoznienie w przesunieciu kursora na ekranie. Pierwsze odczucie po prostu DRAMAT. Stad tez pewnie w sieci mozna znalezc mase negatywnych opinii o tym urzadzeniu .... glownie od uzytkownikow z za oceanu (nie uzywaja tam standartu RGB SCART).

Po paru dniach ochlonoałem i wyciągnąłem A1200 oraz kabelek SCART własnej roboty jeszcze z lat 90tych. Powiem szczerze moje zdanie o konwerterze zmienilo sie o 180 stopni!

Obraz zyleta ! Kolory zywe zadnych przeklamań czy przejaskrawień. Wszystko plynne. Lag w workbenchu praktycznie nieodczuwalny. Slam Tilt i Pinball Illusions w wysokiej rozczielczosci nie migotaja i sa idealnie plynne. Urzadzonko ma w sobie wiec prosty flicekfixer. Jedyny minus to przesuniecie ekranu z Amigi odrobine w prawo. W workbenczu dalo sie to zniwelowac poprzez odpowiednie ustawienia overscanu. W grach i demach az tak bardzo to nie przeszkadza. Generalnie widac ze konwerter jest przeznaczony do zrodła sygnału RGB i nie za bardzo lubi composite.

Dla testu podpialem tez PSX`a przez RGB i sygnal z niego byl idealnie wycentrowany takze nie wiem czy przesuniecie nie bylo wina mojego starego kabla RGB do Amigi.

Teraz troche o kosztach. Moj konwerter kosztowal z przesylka do polski ok 120 pln prosto z Chin. Czekałem ok dwoch tygodni. Do tego kabelek HDMI=VGA za 12 pln z allegro. Wydaje mi sie ze za ta cene urządzenie jest po prostu bezkonkurencyjne.
Nie jest to na pewno indivision ale tez do moich zastosowań indy byloby kompletnie zbędne. Nie jest to tez badziewny GBS to pewne.

Sprzet przyjmuje na wejsciu obraz PAL i NTSC. Na wysjciu ma kilka rozdzielczosci 800x600 , 1024x768, 1280x1024 oraz 720p i 1080p wiec na pewno uda sie wbic w natywna rozdzialke monitora ktory posiadamy.

Zamieszczam dwie fotki mojego autorstwa i filmik YT innego uzytkownika ktory bardzo ladnie pokazuje mozliwosci tego pudeleczka.

Przepraszam za jakosc zdjec ale byly robiona w ciemnym pomieszczeniu telefonem. W sieci mozna znalezc lepsze zdjecia.





https://www.youtube.com/watch?v=YGY_selfgw4

https://www.youtube.com/watch?v=4W9C_9MYxWM

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2015 18:31:07 przez miroll
[#183] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@miroll, post #182

Dodam jeszcze ze sam Majsta tez uzywa tego konwertera -->

YOUTUBE

Widac niebieskie okienko z aktualna rozdzielczoscia w lewym dolnym rogu oraz typowe lekkie przesuniecie w prawo. To na pewno ten sam adapter, u mnie wyglada to tak samo :)
[#184] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@miroll, post #183

Możesz podać link do aukcji na której kupiłeś?
[#185] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@sebar27, post #184

Sprawdz pw.
[#186] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@miroll, post #185

tez poprosze
[#187] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@player_sct, post #186

I mi :)
[#188] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Vato, post #187

... (usunięty)

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 13:44:41 przez sunater
[#189] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@miroll, post #182

Ja kupiłem konwerter na allegro ( można poszukać " Konwerter aktywny SCART / HDMI na HDMI " ) i A1200 działa mi po HDMI z monitorem Nec'a 27''.

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 14:07:21 przez rmb4

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 14:07:56 przez rmb4
[#190] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@rmb4, post #189

Fakt ale jednak cena nizsza o pol stowy przemawia za zakupami prosto z Chin :)
[#191] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@miroll, post #190

to fakt cena na allegro to 175 + wysyłka. Tylko że towar masz po 2 dniach w domu.
Więc albo tanio i 2 tyg. albo drożej i towar za 2 dni
[#192] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@miroll, post #182

Przyznam, że zaintrygowało mnie to.
Obecnie używam GBS-a i do zastosowań Amigi w programach użytkowych nie mam się do czego przyczepić.
Do gier kompletnie się to rozwiązanie nie nadaje. GBS wypluwa obraz 60Hz a Amiga idzie w PAL czyli 50Hz co skutkuje brakiem płynności animacji.
Rodzą się zatem pytania.
1. Rzeczywiście nie czuć rwania w płynności animacji?
2. Widzę, że do kompletu dołączony jest zasilacz (jak mniemam impulsowy) nie sieje zakłóceniami?
3. Sprawdzałeś może jakość obrazu pod monitorem CRT?
[#193] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Sounder, post #192

Ten konverter hdmi jest lebszy od GBS-a wrzcualem juz wieki temu filmiki z moich testów tego konwertera.

Konverter w trybach 720 i 1080 ma dodatkowo mozliwośc zmiany 50 lub 60Hz

Obraz fajny ale lagi niestety nie są tak znikome jak kolega wyżej opowiada.

Otwiera możliwości wpięcia w duże szkiełka lcd w salonach więc idealny do zabawy :)
[#194] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Mariodj, post #193

Widziałem Twój film jak i kilka innych. Widać na nich jasno, że nie ma takich zniekształceń jak przy GBS i to jest na plus. Artefakty wokół kursora są nadal widoczne ale to mi nie przeszkadza. Nadal jednak nie jest dla mnie jasne czy:
-nie tnie się płynność animacji
-pod CRT obraz jest równie dobry a co najważniejsze czy w trybach Laced nie wali po oczach miganiem.
To, że na LCD tego nie ma nie znaczy jeszcze, że konwerter niweluje migotanie.
Samo podłączenie via kabel RGB-SCART do TV LCD sprawia iż tryby Laced przestają wywoływać oczopląs a dla mnie istotne jest podłączenie całości do monitora CRT od PC.
[#195] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Sounder, post #194

no juz teraz CRT nie mam jak sprawdzic bo konwerter odsprzedalem w dobre ręce ale z migotoaniem jest tak ze .. miga :) moze nie tak oczojebnie ale miga
[#196] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Mariodj, post #195

Nadal nie jest to dla mnie jasne więc może w ten sposób to zobrazujmy.
Czy tryb Laced przez wspomniany konwerter na CRT od PC miga tak samo jak zwykły tryb PAL High Res na dedykowanym monitorze (1084S na ten przykład) czy bardziej?
Jeśli tak samo to jest to siłą rzeczy do przyjęcia. Odświeżanie 50Hz na CRT daje się odczuć lekkim migotaniem.
[#197] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Sounder, post #196

Na zyczenie kolegi Soundera dzisiaj potrenowałem noszenie monitorów CRT z piwnicy i porobiłem troche testów :)

Ogolnie LCD 17 Dell z tym adapterem spisuje sie o wiele lepiej niz CRT Samsunga.

Urzadzonko nie jest idealne. W Niektorych grach wystepują duszki. W Workbenchu w wyzszych rozdzialkach obraz sie nie trzesie zarowno na LCD jak i CRT wiec pudeleczko ma flicekr fixer. Rozdzialek VGA urzadzenie nie rpzepsuzcza wiec tylko i wylacznie PAL lub NTSC.

W kid chaos superfrog , brian the lion nie jest idealnie plynnie jak na 1084S ale jest naprawdę bardzo dobrze.

Reszta na filmach :)

TEST NA LCD

TEST NA CRT

Nagrywałem w 720p 50fps.
Rozdzielczosci HD do filmow moga byc dostepne troche pozniej. YT musi je przetworzyć

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 14:11:43 przez miroll
[#198] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@miroll, post #197

mam taki konwerter jak na zdjęciu powyżej do sprzedania jeszcze na gwarancji, mało używany
[#199] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@miroll, post #197

Koledzy a jak wy podłączacie ten konwerter do monitora CRT ? Przecież te monitory nie mają gniazda hdmi a Konwerter o którym mówicie ma tylko wyjście hdmi.
No to jak ?
[#200] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@maliniak, post #199

Np tak
[#201] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Sounder, post #200

o dzięki , zaraz kupię szeroki uśmiech
[#202] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@maliniak, post #201

Jako ciekawostke powiem jeszcze że ten konwerter odbiera sygnał s-video przez scart. Teraz podłączenie C64,AMIGI, konsol do monitora nie stanowi żadnego problemu.
Nie mam żadnych lagów na sygnałach s-video, compositive i rgb.
Dźwięk również potrafi przesłać przez hdmi.
Polecam.
[#203] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@maliniak, post #202

Jako ciekawostke powiem jeszcze że ten konwerter

który? bo chciałem sobie podłączyć C64 czy ATARI pod VGA. Ten co miał Pat999 na sprzedaż?
Coś czytałem, że jest jakiś droższy lepszy i tańszy gorszy, ale który jest który, żeby nie kupić gorszego w cenie droższego

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 17:23:48 przez zmiennik
[#204] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@zmiennik, post #203

Tak ten co Pat999 miał, bo go odkupiłem.
Model to SPEAKA HDV-8S.
przy vga potrzebna ci będzie jeszcze ta przejściówka co wyżej na zdjęciu hdmi-vga.
Normalnie dla mnie rewelka obraz mam centralnie na środku przy 1080p 60hz.
Przy 50hz troszke schodzi na lewo. Ale i to mógłbym skorygowac w ustawieniach monitora.

Ja w monitorku miałem jeszcze złącze DVI i za pomocą kabelka DVI-HDMI podłączyłem ten konwerter ale na monitorze wyświetlały się dziwne artefekty dlatego musiałem użyć przejściówki hdmi-vga.
W telewizorach nowych z hdmi konwerter działa ok.

Po podłączeniu c64 do konwertera jest efekt tęczy tak jakby konwerter nie wspierał svideo. Trzeba szybko odłączyć i podłączyć eurozłącze aby konwerter przełączył się na svideo i jest ok. Ja używam przez vga ale konwerter ma gniazdo jack i dźwięk mam na głośnikach.
[#205] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@look, post #181

Świeżo sprawdziłem NEC MultiSync e222w ( http://pclab.pl/art41137-44.html ) i działa bardzo przyzwoicie. Nie jest to ideał, bo jest 16:10 i w trybie ASPECT obraz jest wyświetlany z czarnym pasem u dołu natomiast jakość jest zadowalająca. Zostałem mile zaskoczony, bo sądziłem, że będzie to fail.
[#206] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@maliniak, post #204

Miałem ten konwerter i żadnej rewelki nie było.
Działałoby to dobrze gdyby nie post-processing w postaci sztucznego wyostrzania i inne cuda wynikające z tego że on traktuje sygnał progresywny jako z przeplotem. Ja osobiście nienawidzę żadnego 'poprawiania' obrazu tego typu i wg. mnie GBS-8220 jest niebo lepszy właśnie ze względu na brak wyostrzania. Choć oba te urządzenia są bidne.

Idealne urządzenie tego typu to XRGB-3 lub XRGB-Mini
No... byłoby idealne gdyby nie cena
[#207] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@XoR, post #206

Fakt ze są lepsze sprzety w tym indivision ale myslę że do celów typowo klasykowych czyli odpalanie gier przez WHDLoad to urządzonko jest całkiem sprytne. Mi akurat to wyostrzenie bardzo przypadlo do gustu. Za ta cenę (ponizej 150 pln) ciężko narzekać....
[#208] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@miroll, post #207

Pobawilem sie dzis chwile tym konwerterem.Podlaczylem c64 do mojego starego crt Iiyama Vision master.Sprzet dzialal ok ,ale spojrzenie w monitor crt 60hz to byl szok.Doslownie stroboskop.Szkoda,chcialem sobie to zorganizowac na zasadzie stare sprzety podlaczone do monitora z epoki.Jutro podepne jeszcze testowo A1200 ale cos czuje,ze to nie wina c64 i kabla tylko juz nie dam rady z crt.Szczescie,mam jeszcze gdzies starego 4/3 lcd
[#209] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@BomberMAX, post #1

Podłączę się pod temat, bo szukam TANIEGO monitora, który pójdzie mi z moją A1200 przez przelotkę RGB-VGA.

Czy monitor NEC AccuSync 51vm ktoś miał okazję testować? Nie jest to może 15sto calowa wersja monitora testowanego tu 71vm?

Z góry dzięki za cynk.
[#210] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Jenot, post #149

Sprawdzał ktoś monitor NEC 51VM lub 91VM czy łapie 15khz ???????
Niby to samo, tylko różnią się wielkością matryc.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem