[#241] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@banan666, post #240

Nie ma za co OK
Podobnie miałem z konwerterem GBS. Zasilacz impulsowy siał jak opętany, po puszczeniu 5V z ciężkiego zasilacza Amigi jak ręką odjął.
[#242] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@codi, post #169

Kurcze ja mam właśnie Samsunga 710mp i wczoraj jak tylko przeczytałem ten wątek to zrobiłem sobie przelotkę RGB na VGA i niestety ani A600 ani A500 nie włącza monitora. Przelotka zrobiona zgodnie z opisem tego wątku link w poście nr.12. "codi" możesz potwierdzić czy aby na 100% działa u Ciebie A-600 i A-500 przez zwykłą przelotkę na tym TV MONITORZE?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2016 12:33:43 przez basto

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2016 12:34:24 przez basto
[#243] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@basto, post #242

710mp nie obsluguje PAL po vga tylko po scart, svideo i composite
[#244] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Sounder, post #241

Mam też kilka zasilaczy 5V które sieją zakłócenia na obraz. Niewiem czym to jest spowodowane.
Muszę to sprawdzić bo wydaje mi się że raz takiego użyłem z koralikami ferrytowymi na + i - i chyba nie było zakłóceń.
[#245] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Norbert, post #243

Kurcze sugerowałem się wypowiedzią kolegi "codi" który to w 168 poście tego wątku napisał:
"Na pewno dziala
1. NEC Accusync 71 vm
2. Samsung 710mp"
No ale trudno pozostaje wejście SCART.
[#246] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@basto, post #245

W Samsungu 711mp też nie działa PAL przez VGA, sprawdzane na MiST.
[#247] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@basto, post #242

Te monitory samsunga chodzą rgb-scart, monitory nec np. chodza rgb-vga. Musisz zdobyc kabel rgb-scart. U mnie ten samsung sie sprawdzil bo na vga podlaczone mam voodoo przez mediatora, a jak niesystemowe rzeczy chce poogladać to przelączam source na scart gdzie mam bezpośredni obraz z RGB.
[#248] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@basto, post #245

Fakt, z tego posta można było wywnioskować że oba chodzą po vga - ja szukałem taniego który wyświetla PAL i zależałomi na sprawdzonym rozwiązaniu. Do pewnego momentu było mi obojętne które gniazdo będzie działało. Aktualnie cieszę się że samsung działa jak działa - obraz jest akceptowalny, nie udało mi się uzyskać lepszego obrazu przez vga z SD micronika. Cieszę się że nie blokujemi gniazda VGA gdzie mam wpięte voodoo.
[#249] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@codi, post #248

Ok dzięki za informacje bo już myślałem że coś źle zlutowałem. Faktycznie Samsung ma całkiem ładny obraz przez wejście scart, w porównaniu z LG M1921 to jest to ideał.
[#250] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@basto, post #249

Witam szanownych użytkowników.
Ja zakupiłem NEC 1970NXp i powiem że monitor jest przyzwoity z gołym sprzętem.
Obraz jest ok ale tylko w NTSC bo w PAL obcina dół więc troszkę lipa.
Niestety nie posiada regulacji pionu więc nic się nie da z tym zrobić.
Nawet po wejściu w service menu nie ma żadnych opcji żeby to poprawić.
Ogolnie tylko SuperFrog ma obcięty obraz bo większość gier nie wyświetla się na całym ekranie i wszystko widać.
[#251] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Jaro2k , post #250

A ja się właśnie dziś dopiero zorientowałem, że mam dostęp do monitora NEC MultiSync LCD 2170NX.
Pisząc ten tekst właśnie z niego korzystam.

Obecnie moja Amiga 1200 by ESCOM bywa podpięta albo pod TV LG32LB5800 albo pod TV Hyundai FL40211, i działa z nimi BARDZO DOBRZE (gierce i WB się odpalają bez żadnych problemów poprzez SCART).

Pytanie jak się zachowa Monitor NEC MultiSync LCD 2170NX.

Niestety nie znalazłem żadnych informacji w sieci (jedynie jakąś zmiankę do Atari ST w LOW-RES przy 17" z tej serii)

Z góry dziękuję za ewentualne info.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2016 13:27:18 przez lukjan
[#252] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@lukjan, post #251


A ja się właśnie dziś dopiero zorientowałem, że mam dostęp do monitora NEC MultiSync LCD 2170NX.
Pisząc ten tekst właśnie z niego korzystam.

...

Pytanie jak się zachowa Monitor NEC MultiSync LCD 2170NX.


To korzystasz z tego monitora czy pytasz jak będzie działał?
[#253] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@iZi, post #252

Jest podpięty pod blaszankę z Ubuntu Linux.....
Nie mam ani kabla, ani nawet już Amigi przy sobie, żeby sprawdzić, czy to będzie działać.....

Dlatego pytam szeroki uśmiech
[#254] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@lukjan, post #253

Pod low-res dziala dobrze.tak jak pisałem w pal obcina dół w ntsc jest dobrze.takze myślę że ten monitor bedzie sie zachowywać jak jego 19" odpowiednik.
[#255] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@lukjan, post #253

Jest podpięty pod blaszankę z Ubuntu Linux.....


Zrozumiałem że z Amigi podpiętej do tego monitora piszesz :)
[#256] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@iZi, post #255

powiedzcie proszę czy monitor NEC 51VM będzie działać z amigą? mam na oku taki
mam NEC 71VM i się właśnie uszkodził, szukam ekranu ale raczej będzie problem
[#257] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@JacK_Swidnik, post #256

Właśnie taki dzisiaj dostałem.
Działa jak ta lala
[#258] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@banan666, post #233

Zakupiłem niedawno ten chiński konwerterek. Działa OK - szału nie ma ale spełnia swoje zadanie. Mam natomiast pytanie czy ktoś podłączał do niego wyjście z PC przez HDMI, tak by można było się przełączać między wejściami SCART (z Amigi) i HDMI (z PC) korzystając z przycisku na konwerterze.
Funkcja ta oczywiście działa ale konwerter obrabia też obraz z HDMI. W Full HD źródłowym przekoloryzowuje i rozmywa trochę sygnał (rozdzielczość docelowa to też 1920x1080). Literki (zwłaszcza mniejsze) są rozmyte i obcina nieco pasek start od dołu. W systemie prezentuje się jako Rodzajowy monitor PnP TLAH2H. Niestety sterowników do tego nie znalazłem. Podmiana sterownika na oryginalny monitora też nic nie daje.
Nie bawiłbym się w to tylko wpiął w drugie gniazdo w monitorze, gdyby dało się wyłączyć sygnał z konwertera. Po wyłączeniu Amisi konwerter wyświetla No signal więc monitor się nie wygasza. Po wyłączeniu PC monitor zmienia źródło na konwerter - zatem trzeba ręcznie wyłączyć monitor. Po włączeniu PC znów trzeba przełączać źródło.

Oczywiście wypięcie konwertera z zasilania też jest jakimś rozwiązaniem...
[#259] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@jimmy, post #258

Wie ktoś czy monitor EIZO FlexScan L557 załapie z A1200 bezpośrednio poprzez przejściówkę RGB-VGA ?
[#260] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@BomberMAX, post #1

Naczytałem sie już i mam mętlik w głowie.
Mam dwie opcje:
1.benq bl702a (podłączony przez vga)
2. sm711/710mp (podłączony przez scart)

Który będzie miał obraz lepszej jakości , monitor głównie do gier. Ktoś widział obydwa na żywo ?
CRT narazie odpada.

ps. czym rożni się 710 od 711, który lepiej brać.?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 11:28:09 przez ponior
[#261] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@ponior, post #260

Ja mam samsunga 710MP i obraz przez scart jest do przyjęcia. W porównaniu do LG M1921 to można powiedzieć że jest to obraz FULL HD szeroki uśmiech
[#262] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@basto, post #261

No tak , ale lepiej będzie przy benq przez VGA czy przy samsungu przez SCART?
[#263] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@ponior, post #262

Ten model niestety nie działa przez przejściówkę VGA więc nie mogę się wypowiedzieć. Ale w porównaniu do obrazu jaki wychodzi z INDIVISION ECS to kiepsko wypada obraz przez SCART. Tyle że też długo szukałem TV LCD który będzie miał w miarę obraz po SCART, i mogę spokojnie powiedzieć że obraz w porównaniu do dwóch modeli LG to naprawdę jest idealny.
[#264] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@basto, post #263

Ok, czyli jesteś zadowolony z samsunga.
Dalej nie wiem co kupić lepszy obraz przez SCART czy VGA, czy nie ma różnicy w grach.?
Widział ktoś oba modele na żywo?
[#265] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@ponior, post #264

Samsunga miałem a Benq widziałem na imprezie. Obraz jak dla mnie porównywalny, ale niezbyt dobry. W końcu kupiłem Indi i jest Git.
[#266] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Jacenty, post #265

Już wklejałem, ale skoro temat Samsunga ze SCARTem jest na tapecie, to wklejam raz jeszcze:

Samsung 932MP:
link
link

widziałem też na forach zdjęcia serii 7xx, chyba jest mniejsza ostrość, ale mogę się mylić (bo to były foty C64 przez S-Video).


Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 11:27:26 przez infboras
[#267] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@infboras, post #266

Zamówiłem nowego benq 702a. Zobaczymy co z tego będzie, samsunga to za grosze można kupić w razie czego.
[#268] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@ponior, post #267

Też nabyłem jakiś czas temu BL702A i jestem z niego zadowolony. Zarówno w grach, jak i w workbenchu, obraz wygląda dobrze. Przynajmniej jak na moje potrzeby
[#269] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Red, post #268

Bl702A przyjechał, obraz po podłączeniu nie jest za ładny. potrzebowałem jakies 20 minut aby go dostroić i jest ok, nic nie lata na ekranie, obraz jest stabilny i ładny.
Mam classic workbencha Full, który działa w 640x256 więc jest ok.
Ale np instalując Classic workbench w wersji ADFSP gdzie rozdziałka to laced 640x512 jest już nieładnie bo obraz strasznie miga.

Można Temu jakoś zaradzić czy jedyna rada to zainstalować CW Full w 640x256 aby obraz nie migał.?
[#270] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@ponior, post #269

link
tutaj koleś włącza tryb DBL Pal Hires NoFlicker i mu nie miga.


Ostatnia aktualizacja: 07.04.2016 14:36:08 przez infboras
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem