kategoria: A1200
[#1] Amiga 1200 słaba jakość dzwięku
Witam szanownych forumowiczów
W czasie przesłuchiwania modów na HippoPlayer-ze oraz przeglądaniu kilku dem stwierdziłem że jakość wychodzących dźwięków z mojej Amigi 1200 (WB 3.1) jest co tu dużo ukrywać marny:-/Te same dema i mody odsłuchałem na A600 no i różnica jest kolosalna,oczywiście na plus dla A600
Przeglądałem płytę główna i nie zauważyłem jakiś oznak wylewania,rdzewienia itd.Powiem odrazy że nie chce się bawić w jakieś lutowania itd ponieważ nie chce nic spieprzy;)Może jest jakieś ustawienie o którym ja nie wiem??może mam coś w Hippo źle ustawione??
[#2] Re: Amiga 1200 słaba jakość dzwięku

@wolf1128, post #1

A czy dźwięk bardzo charczy? Jak tak, to -5V padło. Jak nie, a jakość nadal słaba, to kondensatory pomimo braku oznak wylania, straciły pewnie swoje parametry.
[#3] Re: Amiga 1200 słaba jakość dzwięku

@flops, post #2

Miales na myśli brak -12V

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 12:11:02 przez Norbert
[#4] Re: Amiga 1200 słaba jakość dzwięku

@flops, post #2

Właśnie nie bardzo charczy,ale porównując jakość dźwięku miedzy A600 a A1200 to niebo a ziemia
Może da się jakieś korekty zrobić w samych ustawieniach??no nie wiem nie mam pomysłów.A ingerować w samą amigę bym nie chciał:)
[#5] Re: Amiga 1200 słaba jakość dzwięku

@wolf1128, post #4

tu sie nic nie ustawia ma grac.
praktyka pokazuje ze @flops ma racje a Ci co nie zagladaja do srodka i czekaja na kostatnia chwile maja zjedzone sciezki....
[#6] Re: Amiga 1200 słaba jakość dzwięku

@wolf1128, post #4

.

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 13:20:47 przez dez3
[#7] Re: Amiga 1200 słaba jakość dzwięku

@dez3, post #6

Czyli jest źle:-/ ehh dziękuje za odpowiedź
[#8] Re: Amiga 1200 słaba jakość dzwięku

@wolf1128, post #7

jak jest to dopiero mozna zobaczyc jak otworzysz Amige
[#9] Re: Amiga 1200 słaba jakość dzwięku

@dez3, post #8

Otwierałem wczoraj,nie widzę tam żadnych objawów wylania i rożnych dziwnych rzeczy.Tylko z drugiej strony nie wiem o które kondensatory chodzi
[#10] Re: Amiga 1200 słaba jakość dzwięku

@wolf1128, post #1

a nie jest to coś podobnego do tego problemu ? link
[#11] Re: Amiga 1200 słaba jakość dzwięku

@QUAD, post #10

Żeby ona grała jak ta z filmu to bym nic tu nie wypisywałszeroki uśmiech
[#12] Re: Amiga 1200 słaba jakość dzwięku

@wolf1128, post #11

Może poruszaj wtyczką od zasilacza, jeśli coś się zmieni to może coś z zasilaniem. Objawy mogą być takie że pierwsze jest słychać trzaski a dźwięk słychać w tle. I wtedy może być słaby styk gdzieś.
[#13] Re: Amiga 1200 słaba jakość dzwięku

@wolf1128, post #4

No raczej z jakością dźwięku w Ami to nie bardzo się da coś zrobić ustawieniami. Jeśli Paula generuje odpowiedniej jakości sygnał to dalej tylko prosty wzmacniacz i na wyjściu te nieszczęsne kondensatory.Na początek wymiana tych kondensatorów obowiązkowa i najlepiej jeśli chcesz jeszcze długo korzystać a tej Amigi to wymiana na bipolarne. Jeśli to nie pomoże to dalej bez oscyloskopu raczej nic nie zdziałasz.
[#14] Re: Amiga 1200 słaba jakość dzwięku

@Marcin74, post #13

Jeju przecież ja nie mam o tym zielonego pojęcia:-/ problem jest tylko taki że ja strasznie lubię ta Ami a słuchanie muzyki na powolnej A600 to nie dla mnie.Ruszałem wtyczką,ruszałem kablem od głośników,zmieniłem kabel na nowy i bez zmian.Nie jest dobrze
[#15] Re: Amiga 1200 słaba jakość dzwięku

@wolf1128, post #14

Jak brzmi dźwięk jak podlaczony jest tylko jeden chinch audio do Amigi?

Możesz stawić jakies probki muzyki do porównania ?
[#16] Re: Amiga 1200 słaba jakość dzwięku

@Norbert, post #15

A to już muszę sprawdzić wieczorkiem i powiem jak na samym Lewym a jak na Prawym
[#17] Re: Amiga 1200 słaba jakość dzwięku

@wolf1128, post #16

Gdzie mieszkasz, może mógłbym jakoś pomóc?
[#18] Re: Amiga 1200 słaba jakość dzwięku

@Marcin74, post #17

Oj daleko Sosnowiec.
[#19] Re: Amiga 1200 słaba jakość dzwięku

@wolf1128, post #18

Czasem bywam w tych stronach. Mam brata w Mikołowie. To może się jakoś uda spotkać.
[#20] Re: Amiga 1200 słaba jakość dzwięku

@wolf1128, post #18

W Somali też masz dobrego elektronika amigowca, wystarcy poszukać :)
[#21] Re: Amiga 1200 słaba jakość dzwięku

@wolf1128, post #18

Jak z Sosnowca to zapraszam do mnie coś zaradzimy. Pozdrawiam serdecznie
Paweł
[#22] Re: Amiga 1200 słaba jakość dzwięku

@wolf1128, post #18

Jezeli posiadasz dwa zasilacze, to sprobuj podlaczyc ten od A600 do A1200 i wtedy zobacz jak bedzie.
[#23] Re: Amiga 1200 słaba jakość dzwięku

@nostrum666, post #22

Sprawdzałem na jednej wtyczce i i lipa,wychodź i na to ze oba kondensatorki są zwalone.Niestety posiadam tylko jeden zasilacz:-/
O kolega z Sosnowca jak mnie to cieszyszeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2015 18:24:41 przez wolf1128
[#24] Re: Amiga 1200 słaba jakość dzwięku

@wolf1128, post #23

Jakby co to zapraszam do mnie. Daj znać na PV to się dogadamy. Przygotuję to co trzeba i Amiga będzie sprawna. Pozdrawiam
Paweł
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem