kategorie: A4000, Sprzęt
[#1] XSurf 100 z RapidRoad USB a Zorro III
Czy coś muszę dodatkowo ustawiać aby w.w. karty działały w trybie Zorro III w A4000? Niestety jeśli przełożę zworkę na XSurfie w tryb ZIII to użycie karty lub USB powodują natychmiastowy GURU i reset.

Czy pod OS 3.9 używać sterownika z dopiskiem 040 (na CPU 060) czy lepiej 030 ale z dopiskiem ZIII?

Program XSurfTest wypisze parę lini danych ale pod koniec też wywali to samo Guru - na packet send...

Czy wszystkie sloty w doutherboardzie są w std. Zorro III w A4000?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 15:43:47 przez pong777

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 15:44:10 przez pong777
[#2] Re: XSurf 100 z RapidRoad USB a Zorro III

@pong777, post #1

Wszystkie są w standardzie Z2/Z3. Jeśli obie karty korzystają z DMA, to chyba tu jest problem.

Ewentualnie zamień kolejność kart. Najniższy slot Zorro, to slot 1, wyżej 2 itd.

Masz kartę graficzną? Jaką?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 16:29:14 przez SuperBuster11
[#3] Re: XSurf 100 z RapidRoad USB a Zorro III

@SuperBuster11, post #2

Rapid jest nasadzany na piny XSurfa więc siedzą w tym samym slocie.
Nie mam teraz k. graficznej.

XSurf siedzi w slocie na samej górze.

Niżej jest Toccata i nic więcej.
[#4] Re: XSurf 100 z RapidRoad USB a Zorro III

@pong777, post #1

Na golym OS 3.9 (ale ja nie uzywam nowego execa) i 68040 X-Surf dziala na Z3.
X-Surf nie dziala (ale nie ma guru), jak sie uzywa 68040.library by Thor.
Byc moze trzeba cos tam dopisac do s-s, ale na to szkoda czasu, bo to jest wolna biblioteka. Na 68040 dzialaja oryginalna oraz Phase5 68040.library. Na 68060 mozesz posprawdzac rozne 68060.library, sa chyba przynajmniej 3 oryginalne, i iles przerobek.
Rapid Road nie dziala w trybie Z3 na A4000 (A3640), jest blad w sterowniku rapidroadxs100usb.device. Prawdopodobnie cos z typem pamieci albo jakis wait czy delay sa nie takie. Zreszta jest watek na EAB o nie dzialaniu RR. Ja zdeasemblowalem sterownik od RR, ale nie znalazlem miejsca gdzie wystepuje problem. Ogolnie inicjacja sterownika jest OK, ale ktoras z LVO ma blad.
[#5] Re: XSurf 100 z RapidRoad USB a Zorro III

@Don_Adan, post #4

060 library mam oryginalne z dysku od CyberStorma - ten mi działa najstabilniej póki co a wiele wypróbowałem. W ZII nie ma żadnych problemów ani z sieciówką (używam device'a dla 040) ani z USB. Przerzuciłem bez przeszkód kilka GB danych na dysk pod rząd.
[#6] Re: XSurf 100 z RapidRoad USB a Zorro III

@pong777, post #5

Nie wiem czy Ci to pomoże ale mam CV64 (Z3) i XSurfa 100 bez RapidRoad (mam go dopiero w planach), Buster 11. P96 i sterownik 030 Z3. Z CGX miałem jakieś problemy (ale nawet bez XSurfa). Stos Roadshow. Żadnych zwiech.
[#7] Re: XSurf 100 z RapidRoad USB a Zorro III

@Don_Adan, post #4

Co do konfigu to mam SuperBuster 11 i CS PPC z 060.
[#8] Re: XSurf 100 z RapidRoad USB a Zorro III

@pong777, post #1

U mnie na A3000D też coś się działo w trybie Zorro III (problem był nawet bez kontolera USB - dokupiony dużo później). Zostawiłem więc na ZII. Dla moich potrzeb to i tak jest ,na górkę'.
[#9] Re: XSurf 100 z RapidRoad USB a Zorro III

@Rafał A-3000, post #8

Może twórca sterowników to poprawi inaczej jest to produkt niepełnowartościowy. Przecież ktoś chyba robił betatesty ech..
[#10] Re: XSurf 100 z RapidRoad USB a Zorro III

@pong777, post #9

Znalazłem jeszcze taki wątek ale na razie nie rozgrzebuję jeszcze Ami. Chodzi o zworki 100 i 104 na pozycji INT zamiast EXT. Nie wiem jak ja mam ale podobno to był problem:

link
[#11] Re: XSurf 100 z RapidRoad USB a Zorro III

@pong777, post #1

Tu ktoś ma podobny problem.
[#12] Re: XSurf 100 z RapidRoad USB a Zorro III

@SuperBuster11, post #11

Jeśli chodzi o pendrive, to te co mam: Kingstone 2GB, EMTEC 16GB, chodzą ładnie. Jedyny problem stanowią zbyt długie nazwy. Wtedy system potrafi się wywalić. Czasem w oknie WB da się je skrócić, lecz nie zawsze. Szczególnie wrażliwy na takie nazwy jest filemaster 2.2. Nie zawsze też napędy są wykrywane od razu po włączeniu komputera ale wtedy wystarczy reset i ,są'. Z innymi urządzeniami USB nie mam doświadczenia.
[#13] Re: XSurf 100 z RapidRoad USB a Zorro III

@pong777, post #10

Dokładnie chodziło o przestawienie zworek na EXT. To był problem złego skonfigurowania płyty głównej do pracy z CyberStorm PPC. Teraz transfer z USB to około 6 MB/s :D
[#14] Re: XSurf 100 z RapidRoad USB a Zorro III

@pong777, post #13

Teraz transfer z USB to około 6 MB/s :D


Brawo OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem