kategoria: A500
[#1] RapidRoad w A500
Mam A500 z ACA500 i ACA1233. Czy istnieje możliwość podłączenia RapidRoad (taka wersja: link) do mojej konfiguracji ? ACA500 posiada clock port, a dzięki ACA1233 mam wymagany procesor i pamięć fast.

Jeżeli odpowiedź na powyższe pytanie jest twierdząca to czy mogę do RapidRoad podłączyć kartę WIFI ? Jeżeli tak to jaką ? Dowolną czy musi być oparta o jakiś konkretny chipset ?
[#2] Re: RapidRoad w A500

@g0trek, post #1

Powinno śmigać. Jakaś karta Edimaxa na Realteku na USB działa trzebaby poszukać było o tym na forum. Jak nie to Plipbox.

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 15:56:58 przez pong777
[#3] Re: RapidRoad w A500

@g0trek, post #1

Jeżeli odpowiedź na powyższe pytanie jest twierdząca to czy mogę do RapidRoad podłączyć kartę WIFI ? Jeżeli tak to jaką ? Dowolną czy musi być oparta o jakiś konkretny chipset ?


Kartę WiFi to raczej nie, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Kartę ethernetową tak, ja mam jakąś noname za 7zł na chipsecie DM9601. Powinny działać wszysktie karty obsługiwane przez stos Poseidon.
[#4] Re: RapidRoad w A500

@pong777, post #2

Jens na EAB napisał ostatnio coś takiego:

"Since there is no sufficient power supply that can handle A500, ACA500 and ACA12xx in addition to USB devices, I recommend not to use RapidRoad on the ACA500 at this point."

i takiego:

"My current plan is to include a DC-DC converter with the X-Surf-500, so you can add power for USB using an off-the-shelve 12V DC supply."

Pozostaje więc chyba trochę poczekać lub znaleźć kogoś kto taką konfigurację uruchomił i mu zadziałała.
[#5] Re: RapidRoad w A500

@g0trek, post #4

Nie wystarczy aktywny HUB z zasilaczem?
[#6] Re: RapidRoad w A500

@pong777, post #2

"Jakaś karta ..."

Do karty Wifi na USB to przecież nie ma sterowników nawet dla MorphOS.
[#7] Re: RapidRoad w A500

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5

Nie wystarczy aktywny HUB z zasilaczem?


Widocznie nie. Nie sądzę, żeby Jens nie wpadł na tak trywialne rozwiązanie i odradzał użycie swoich produktów.
[#8] Re: RapidRoad w A500

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #6

Fakt bo jakoś pobieżnie skojarzyłem, że przewodowa...
[#9] Re: RapidRoad w A500

@pong777, post #8

Ok, może być ostatecznie przewodowa. Najwyżej będę kabel rozwijał na czas amigowania :).
[#10] Re: RapidRoad w A500

@g0trek, post #9

Możesz koło Ami postawić malutki Access Point w trybie klienta

link

zasilany z USB a z niego polecieć skrętką do karty przewodowej.

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 21:55:36 przez pong777
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem