[#1] CF po raz enty!!
Czesc
Czy jezeli posiadam tylko 1MB RAmu (2gi MB w drodze) moze powodowac zawieszanie systemu WB2.1 podczas kopiowania pliku z karty CF podłaczonej do PCMCIA. Karte posiadam kingstona z kwiatkiem 4gb, jeszcze jej nie formatowałem, standardowo jest Fat32. Nie wiem czy nowe karty trzeba formatowac pod fat16??
[#2] Re: CF po raz enty!!

@Geeman, post #1

Jakim programem kopiujesz?
Pod CLI ten same pliki dobrze się przenoszą?
[#3] Re: CF po raz enty!!

@Geeman, post #1

Gorzej - Kingston z kwiatkiem 4GB u mnie nigdy nie działał w PCMCIA z 7mioma Amigami A600 oraz A1200... natomiast dobrze działa jako dysk wewn w adapterze CF/IDE.

Co do formatu to FAT32 obsługuje bezproblemowo sterownik o nazwie "FAT95" dostępny na Aminecie.

Ktoś też pisał, że warto mieć Kickstart 3.1 do obsługi PCMCIA zamiast 2.x. więc albo turbo i mapowanie albo wymiana kostki.

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 22:28:16 przez pong777
[#4] Re: CF po raz enty!!

@pong777, post #3

hmm poczytalem troszke wiecej na tu na forum i prawdopodobnie winny jest po prostu kingston z kwiatkiem. Sterownik fat95 naturalnie posiadam. Poszukam innej kostki:)
Dzieki!
[#5] Re: CF po raz enty!!

@Geeman, post #4

Kopiowanie PCMCIA-IDE z założenia działa bez problemu na A600 z 1MB.
Ale np. FileMaster potrafi się wieszać, zabugowany chyba jest.
[#6] Re: CF po raz enty!!

@Jacques, post #5

Filemaster nie lubi długich nazw na dyskach fat.
[#7] Re: CF po raz enty!!

@pong777, post #3

Heja!
Wymieniłem kickstart na 3.1 ale dalej zamula, kompletnie nic to nie zmieniło. System widzi CFa ale gdy go otwieram to tak zamula ze masakra, chyba z 10 minut odczytuje zawartosc i pojemnosc karty. Zobacze czy da rade cos z niej skopiowac filemasterem.
[#8] Re: CF po raz enty!!

@Geeman, post #7

To właśnie objaw niekompatybilnej karty CF! Miałem tak samo z adapterem CF/SD który miał UDMA - wymieniłem na starszy bez UDMA i jest wszystko OK. Jeśli chcesz mieć pewność pisz na prv mam jeden na zbyciu.
[#9] Re: CF po raz enty!!

@pong777, post #8

Zamowilem sobie jeszcze dwie inne karty cf, tym razem scandisk. Zobacze jak to bedzie dzialac tyle ze dostane je gdzies pod koniec tygodnia(mam taka nadzieje) a gdy nie zadziala to sie odezwe na prv
Dzieki!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem