[#1] Micronik Z-3i - pytania
Na początku link:
link

Pytanie mam odnośnie tego schematu, posiadam Apollo 1240, jaka powinna być poprawna konfiguracja zworek? Mam jako internal CPU i działa... a nie winno być inaczej?

Drugie pytanie - Video Slot enabler - cóż to za ustrojstwo?
[#2] Re: Micronik Z-3i - pytania

@BomberMAX, post #1

It has been reported that this busboard does not like working with Apollo A1200 accelerators, and may not (unconfirmed) like the Toccata sound card or the Piccolo SD64


Z Apollo mogą być problemy, tak wynika z opisu.



Jak widzimy to aby aktywować turbo z 1200 trzeba ustawić zworki na "8" i "6".

Video slotu chyba nie będziesz używał.

The video slot enable clips onto various chips on the A1200 motherboard at locations U30, U7 and U8. This board requires at least Kickstart V3.1.


Czyli bez "clips" on the "chips" busboard powinien działać.
[#3] Re: Micronik Z-3i - pytania

@BomberMAX, post #1

Drugie pytanie - Video Slot enabler - cóż to za ustrojstwo?


Jest to kilka nakładek na układy Amigi połączonych ze sobą taśmą wielozyłową, podłączana do busboardu ZIII w celu aktywowania slotu wideo, do podłączenia np. scandoublera.



Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 22:55:29 przez SuperBuster11
[#4] Re: Micronik Z-3i - pytania

@BomberMAX, post #1

I jeszcze: Jak chcesz aby sloty Zorrro działały w trybie Zorro III to musisz mieć kartę turbo od Amigi 3000/4000. Inaczej będą to tylko i wyłącznie sloty Zorro II.
[#5] Re: Micronik Z-3i - pytania

@amizet, post #2

The video slot enable clips
Tu jest literówka, powinno być enabler, zamiast enable.

W luźnym tłumaczeniu : Aktywator slotu wideo zakłada się na różne układy na płycie głównej Amigi 1200...
[#6] Re: Micronik Z-3i - pytania

@gilban, post #4

Tryb ZIII ale bez DMA co jest bardzo dużym minusem.
[#7] Re: Micronik Z-3i - pytania

@PrzemasIII, post #6

Ogólnie sloty Zorro II/III Micronika do A1200 to była porażka. Jedne działały dobrze z z kartami Apollo, inne z Blizardem, jeszcze inne nie działały wcale. To był cyrk na kółkach.
[#8] Re: Micronik Z-3i - pytania

@SuperBuster11, post #5

The video slot enable clips

Tu jest literówka, powinno być enabler, zamiast enable.




To napisz o tym do "Big Book of Amiga Hardware " bo cyctat pochodzi z ich strony

Tutaj masz kontakt
info--!--@BigBookOfAmigaHardware.--!--com (remove dash and exclamation)



W luźnym tłumaczeniu


W luźnym tłumaczeniu to ja wiem co tam piszęok, racja

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 23:07:20 przez amizet
[#9] Re: Micronik Z-3i - pytania

@amizet, post #8

OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem