kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, Sprzęt
[#1] Plipbox, ktoś chce?
Będę w maju robił kilka sztuk Plipboxa na Arduino nano (mniejsze rozmiary niż na Uno, krótsze połączenia, całość powinna się zmieścić na wtyczce DB25 bez żadnych kabli). Ktoś chce? Cena 120zł plus wysyłka. Możliwy odbiór osobisty w Chełmie lub na Decrunchu (jeśli nie będzie jakiegoś kataklizmu to się wybiorę do Wrocławia). Kto chce - pisać w wątku. Termin zgłoszeń i przelewu do 10 maja, 11 maja zamawiam części i lutuję. W tydzień powinienem się wyrobić ze składaniem więc po 17 maja byłaby wysyłka. Dane do przelewu wysyłam na PM. Listę chętnych będę uzupełniał w wątku. Ewentualne pytania też tu w wątku.
Na razie lista jest krótka:
1. Ja: 2szt. (Jedna dla mnie, druga na nagrodę w Compo na Amiparty),
2. Pong777 - 1szt.

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2015 16:16:56 przez Jenot
[#2] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #1

Jak to jest lepsze rozwiązanie niż sieć przez PCMCIA, to i ja może się skuszę.

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2015 16:19:32 przez sanjyuubi
[#3] Re: Plipbox, ktoś chce?

@sanjyuubi, post #2

Jeśli masz Amigę 600 lub 1200 i słaby proc a chcesz korzystać z WPA/WPA2 to Plipbox powinien spisywać się lepiej (nie obciąża procka). Natomiast jeśli masz szybki proc albo jartę PCMCIA na kablu to nie zmieniaj. Zaletą Plipboxa jest to że zadziała z Amigami bez PCMCIA (wystarczy wolny LPT) i jest tańszy od kart na Zorro.

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2015 17:02:01 przez Jenot
[#4] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #3

się piszę na 1szt.
[#5] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #1

Jak to wygląda z przesyłem danych Amiga - PC i Amiga - Amiga
[#6] Re: Plipbox, ktoś chce?

@KRISS, post #5

To działa jak zwykła sieciówka e sterownikiem SANA2. Uruchamiasz na PC serwer ftp, łączysz się i ściągasz co trzeba.
[#7] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #1

Cosik drogo. Korzystasz z własnej płytki bazowej, że tak koszty w górę poszły?
[#8] Re: Plipbox, ktoś chce?

@teh_KaiN, post #7

Korzystam z gotowców, dla kilku sztuk nie opłaca się robić płytki. Koszt podzespołów na jedną sztukę to jakieś 85-95zł (Arduino nano, moduł sieciowy, wtyk DB25 z obudową, przewody, koszty wysyłki bo kupuję w sklepie internetowym). Przy większej ilości zamawiałbym od Chińczyków i byłoby taniej ale nie spodziewam się więcej niż kilku sztuk, poza tym wtedy czas znacznie by się wydłużył). Jak widzisz mój "zarobek" to jakieś 25-35zł na sztuce a ze dwie godziny nad jednym trzeba spędzić (polutować, zaprogramować, przetestować). Za mniej zwyczajnie mi się nie chce siadać do lutownicy. Chcesz mieć taniej - polutuj sobie sam. Schematy i wsady są dostępne na blogu Lallafy - link.
[#9] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #1

ja poproszę jedną sztuczkę siedzi, pije i chrupki
[#10] Re: Plipbox, ktoś chce?

@snajper, post #9

Dla mnie też jedną,jeśli można.
[#11] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #1

poproszę jedną sztuczkę
[#12] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Dorian3d, post #11

[#13] Re: Plipbox, ktoś chce?

@_Skiba, post #12

[#14] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #1

Odpowiedziałem Ci mailowo na wiadomość z giełdy ale na wszelki wypadek tutaj też się oficjalnie zgłaszam jako chętny.
[#15] Re: Plipbox, ktoś chce?

@g0trek, post #14

Dopisałem :)
[#16] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #8

Zrób sondę, bo może się jednak okazać, że będzie kilka zainteresowanych i będzie się opłacało zrobić projekt od początku do końca. W DirtyPCB masz za 150zł 10szt i możesz robić panele.
[#17] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #3

Mam sieciówkę na PCMCIA, ale trzeba wyłączać 4MB, żeby działała, inaczej ks3.1 ją blokuje.

Z czego będzie zasilany ten plibbox?
[#18] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #1

Hej,
kupiłem kiedyś od Ciebie, chyba pierwszą wersję urządzenia. Do dziś bardzo ładnie się spisuje z A500 ale ja nie o tym chciałem. Czy dałoby radę przygotować to jakoś w bardziej zminiaturyzowanej formie i podpiąć jakoś "wewnętrznie", bezpo średnio pod port równoległy w Amidze 2000? Może jakaś nakładka/adapter na jakiś układ (sorry za infantylność, nie znam się). Na taką wersję bym się pisał.
[#19] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #1

1 szt. zamawiam.
Odbieram na Decrunch w Wrocławiu, zapłacę jak dostane dane do przelewu.
[#20] Re: Plipbox, ktoś chce?

@_arti, post #18

Na taką wersję dla babci też się piszę :)
[#21] Re: Plipbox, ktoś chce?

@_arti, post #18

Teoretycznie można coś takiego zrobić, ale samo w sobie, nie rozwiąże to problemów wydajnościowych plipboxa...

Jak zaczniesz coś takiego robić, to okaże się że zrobienie karty Zorro z normalnym układem ethernetowym jest porównywalne kosztowo (a działać będzie o niebo lepiej).



Ostatnia aktualizacja: 03.05.2015 22:05:34 przez strim_
[#22] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #1

jedną sztukę poproszę
[#23] Re: Plipbox, ktoś chce?

@_arti, post #18

Teoretycznie, jak pisze strim, da się - trzeba by wylutować gniazdo LPT, wlutować odpowiednie piny z plipboxa, wyprowadzić gdzieś gniazdo RJ45 i tyle. Ale jakoś nie uśmiecha mi się masakrować Amigi. To co zamierzam zrobić to nie będzie wielkie pudło jak ostatnio a mały dzyndzel wkładany w port LPT - na górze standardowej wtyczki LPT i będzie miało szerokość ok. 6cm, długość 3.5cm, i wysokość ok 4cm.

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2015 22:33:14 przez Jenot
[#24] Re: Plipbox, ktoś chce?

@sanjyuubi, post #17

Zasilanie miniUSB - 5V. Myślałem nad zasilaniem z portu Joya przez przejściówkę, ale tam można max 100mA wycisnąć a wg datasheetów Arduino nano+ENC28J60 potrzebuje w porywach do 250mA.
[#25] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #24

To weź rezystor E524R z mostkuj lub zastąp i z pinu 14 ciągnij zasilanie.
Po co dodatkowe łącza?
[#26] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Kamikadze, post #25

Sobie mogę zmostkować. Ale żeby komuś tak zrobić to musiałbym Amigę w łapki dostać.
[#27] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #26

Oj tam. :D
Wyda się odpowiednie tutoriale, a jak zepsuje to cóż, jakiś ruch w interesie będzie. :D
[#28] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #26

Jenot, poproszę jedną sztukę do mojej A1200.

Twój stary Plipbox spisuje się bez problemów z moją A500+. Mnie wkurzały i wkurzają w starej wersji dwie rzeczy:

1. Zasilanie wymagało osobnego, niezbyt popularnego zasilacza (pomysł z miniUSB to kapitalna sprawa - zasilaczy na rynku mnóstwo)

2. Kabelek z portu LPT był za krótki co skutecznie utrudnia zarządzanie kablami i monitorem stojącym z Amigą. Kabel mógłby mieć 20cm.

Pozdrawiam,

Azz
[#29] Re: Plipbox, ktoś chce?

@_arti, post #18

Na Aminet jest ioexpansion, czyli na zasadzie dodatkowych portów dało by się to gdzieś schować pod obudową.





Jest też "A1200 clock port high speed serial card."


Jakie prędkości mógł by uzyskać? Terminal zamiast Arduino.



Ostatnia aktualizacja: 03.05.2015 23:34:48 przez amizet
[#30] Re: Plipbox, ktoś chce?

@amizet, post #29

Mnie ciekawi wydajność i w ogóle możliwość podpięcia pod Parallizer na clockporcie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem