kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, Sprzęt
[#91] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #90

Jak go kupiłem od użytkownika "słońce" a.k.a "mrok". Ostatnio widziałem takiego trochę taniej ale tutaj był pełen zestaw.

Nie ja to jestem na razie początkujący User. tak że wszystko dopiero przede mną.

Tak po za tym to nie interesują mnie "te wasze" "alkoholowe Libacje". Które nazywacie Potoczne Party. Przynajmniej na razie, może kiedyś jak osiągane tam jakiś pułap to może się zjawie. Wiesz jak wszyscy będą mówili Wow. Tak to na razie nie widzę potrzeby.
[#92] Re: Plipbox, ktoś chce?

@amizet, post #91

Za starzy jesteśmy na alkoholowe libacje, ja swoje wypiłem na studiach (ponad dwadzieścia lat temu) ;)
Nie mówię oczywiście że tak całkiem o suchym pysku siedzę ale na ostatnim Amiparty przez trzy dni chodziłem trzeźwy.
[#93] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #92

No to małe podsumowanie ile, komu i gdzie:
- lukzer - 1szt, proszę o kontakt przez PM w sprawie adresu do wysyłki,
- snajper - 1szt, proszę o kontakt przez PM w sprawie adresu do wysyłki,
- Grisza - 1szt, wysyłka PL,
- Pong777 - 1szt, wysyłka PL,
- Sir Lucas - 1szt, odbiór AmiParty,
- Dorian3D - 1szt, wysyłka PL,
- g0trek - 1szt, wysyłka PL,
- Risc - 1szt, odbiór Decrunch,
- grzonas - 1szt, wysyłka PL,
- Azzorek - 1szt. UNO, odbiór Decrunch,
- fazior - 1szt, odbiór AmiParty,
- sunater - 1szt, wysyłka PL,
- koxy - 2szt, wysyłka IE,
- amYgaMen - 1szt, wysyłka PL,
- wali7 - 1szt, wysyłka PL,
- dez3 - 1szt, odbiór Amiparty lub wysyłka PL,
- endrys - 1szt, wysyłka PL,

Czyli do zrobienia 19szt. nano i 1szt. UNO. Jeśli coś nie gra lub kogoś brakuje to pisać (tutaj lub na PM). Moduły ethernet kupię na ebayu (trochę drożej ale pewniej). Deklarowany czas dostarczenia to 14-30 dni. Mam nadzieję, że będzie to bliżej tego pierwszego terminu. Ja w międzyczasie wszystko polutuję, poskładam i zaprogramuję. Jak przyjdą moduły to zostaną jedynie testy i wysyłka.
[#94] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #93

To co miało przyjść z Polski to przyszło, czekam na przesyłkę z Chin. Dzisiaj przyszły płytki, polutowałem pierwszą sztukę i zaprogramowałem, jutro testy. Wygląda to tak:





I proszę nie zwracać uwagi na kłaki - takie uroki posiadania kilku futrzaków. ;)

Sprawdziłem - Chińczycy dzisiaj wysłali przesyłkę z modułami sieciowymi.

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2015 21:47:17 przez Jenot
[#95] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #94

Bardzo dobrze to wygląda. Jestem ciekaw jakie uda Ci się wyciągnąć wyniki z RoadShow i CSPPC 060 na A4000.
[#96] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #93

wrzuć moją sztukę do paczki ponga
[#97] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #94

Części z Chin a składają małe Chełmskie rączki ;)
[#98] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Mariodj, post #97

Małe zdolne chełmskie rączki
[#99] Re: Plipbox, ktoś chce?

@dez3, post #96

Nie ma sprawy, Chińczyk wysłał paczkę, jak towar przyjdzie to lutuję i wysyłam.
A tymczasem, co mnie trochę dziwi, pierwszy plipbox zadziałał "od strzału". :)


Prędkość jak widać na pierwszym obrazku to średnio 100kB/s (niezależnie od sterownika - 020 czy 040, nie próbowałem jeszcze wersji testowych). Sprzęt - A4000, 060/66MHz.
I jeszcze filmik - przepraszam za jakość ale widać jak się ładuje strona ppa.pl w IBrowse.
Youtube



Ostatnia aktualizacja: 15.05.2015 09:20:46 przez Jenot
[#100] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #99

Spoko sobie śmiga ! Już zacieram łapki...
[#101] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Grisza, post #100

Moja gotowa, jeszcze Arduino Program i odlot

[#102] Re: Plipbox, ktoś chce?

@micromars, post #101

Widzę, że płytkę masz inną (lutujesz wtyczkę LPT, stąd płytka dwustronna) i z soldermaską pasującą kolorem do Arduino, moje tak ładnie nie wyglądają.
A, i wlutowałeś goldpiny w płytkę, skracając te długie "wąsy" w module ethernetowym. Chyba następne egzemplarze też tak zrobię - jak komuś się znudzi Plipbox to sobie zrobi jakiś inny "project for evil genius" ;)
[#103] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #94

Te płytki, to jakaś wersja budżetowa? Myślałem, że zaszalejesz przynajmniej z soldermaską :)
[#104] Re: Plipbox, ktoś chce?

@sanjyuubi, post #103

Chciałem, akurat drogo to nie kosztowało ale jak zamawiałem to założyłem krótszy czas całego przedsięwzięcia a dołożenie soldermaski przedłużało wykonanie płytek o dwa tygodnie. Następnym razem (o ile będzie następny raz) zamówię z soldermaską.

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2015 21:30:37 przez Jenot
[#105] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #104

Ile by kosztowało zmontowanie plipboxa w takiej formie ?




Kij z obudową ale gniazdo lan po tej stronie co powinno OK
[#106] Re: Plipbox, ktoś chce?

@koxy, post #105

No ja tego nie zrobię - ja mogę zrobić ewentualnie tak jak dla Azzorka - wersja w obudowie na Arduino UNO i LPT na kablu. Ciekawi mnie jaką to na fotkach ma długość bo obawiam się, że może wypadać z LPT.
[#107] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #106

91 X 58 X 23 mm, wypadanie to nie problem zawsze można przykręcić do lpt'eka. Mnie ciekawi od czego jest obudowa, bo z tego co wiem to na pewno nie drukowana na drukarce.
[#108] Re: Plipbox, ktoś chce?

@koxy, post #107

No nie znalazłem nigdzie czegoś co dokładnie tak wygląda.
Dla odbierających plipboksy na Decrunchu sprzęt już gotowy i przetestowany. Reszta modułów sieciowych chyba wyleciała z Pekinu. Pewności nie mam bo tracking pokazuje to: 波兰
【北京】启运

Jak ktoś chce sprawdzić to nr listu China Air Mail: RN077450434CN
Jest więc szansa, że w miarę szybko uda się zmontować i wysłać resztę.
[#109] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #108

Na stronie Poczty Polskiej jest informacja ze przesyłka wysłana z kraju nadania
Pekin 17.05.2015 godz. 12.45
[#110] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Norbert, post #109

O widzisz, o tym żeby sprawdzić na stronie PP nie pomyślałem, ale na stronie China Mail jest data 19.05.2015. Może trafiła na lotnisko 17 a wyleciała dzisiaj... jakby nie było jest już bliżej niż dalej i w przyszłym tygodniu powinienem mieć moduły u siebie.
[#111] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #110

Jak celnicy nie buchną jej na 2 tygodnie... Ostatnio są nadgorliwi a o owatowaniu nie wspomnę...
[#112] Re: Plipbox, ktoś chce?

@pong777, post #111

Na szczęście paczka od Chińczyka dzisiaj dotarła - z oględzin wynika, że celnicy jej nie otwierali. Swoją drogą nieźle opisana: Gift, Qty: 1*Module, total value USD 8. ;)
Po powrocie z Decruncha, pewnie w poniedziałek, zabieram się do roboty. Do końca przyszłego tygodnia wszystko powinno być polutowane, przetestowane, zapakowane i wysłane.
[#113] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #112

powinieneś się cieszyć, że tak napisali, jeśli wartość jest powyżej $100 i tak by napisali to podeszło by już pod VAT i całą procedurę celną
[#114] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Kilos, post #113

Cieszę się, cieszę :)
Prace się posuwają powoli, może trochę zbyt optymistycznie z tym piątkiem wyjechałem, że uda mi się wysłać. Część płytek ma drobne wady opóźniające trochę robotę (a to trzeba dolutować mostek, a to zdrapać odrobinę miedzi powodującą zwarcie). Na szczęście weekend mam wolny więc przy obecnym tempie w niedzielę powinienem mieć wszystko gotowe do wysyłki.

I jeszcze jedna informacja dla użytkowników - jeśli ktoś ma dwa plipboksy lub więcej w jednej sieci to w ustawieniach stosu niech zmieni sobie MACi na różne. Domyślnie każda sztuka ma ten sam MAC.
[#115] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #114

A moja samoróba już działa. :)

I w nawiązaniu do PW, co Ci wysłałem. Problem enc28j60 error:1 był spowodowany niedostatecznym zasilaniem modułu przez Arduino. Nie wiem jak oryginały, ale klon daje za mało amperów pinem 3v3. Rozwiążę ten problem tak, że połączę równolegle do portu USB arduino oraz moduł z regulatorem 5v na 3.3v, a do niego enca. Żeby oszczędzić miejsca, to podepnę się na kabelkach do gniazda usb wbudowanego w arduinie.

Powinno działać, nie? ;)
[#116] Re: Plipbox, ktoś chce?

@teh_KaiN, post #115

Ja też robię na klonach ale nie tych najtańszych po 10zł, kupiłem po 23zł a i tak okazało się, że mają inny moduł USB niż oryginał i spędziłem dzień żeby na jakiejś stronie po chińsku znaleźć średnio stabilne, niepodpisane sterowniki do OSX, żeby w ogóle dało się zaprogramować. Na szczęście się udało.

Pisałem Ci że to zasilanie - myślałem, że zasilacz za mało daje. U mnie do zasilenia wystarczy przyzwoity aktywny hub USB lub byle jaka ładowarka do telefonu. Gorzej z wersją na UNO - tu już trzeba lepszej ładowarki a przy zasilaniu z USB komputera czy kiepskiego huba/byle jakiej ładowarki wcale nie chce działać.
[#117] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #116

Testy, testy....
[#118] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #117

To teraz jeszcze trochę podaj cyferek z RoadShow i jak możesz z jakimś innym stosem, np. Miami z DHCP
[#119] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Sir_Lucas, post #118

Najpierw polutuję i przetestuję, potem będzie czas na testy. Sprawdzę z Roadshow i jakimś innym stosem (o ile się nie pogryzie z Roadshow) - muszę tutka napisać jak skonfigurować jakiś darmowy stos - nie każdy kupił Roadshow. ;)
[#120] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Sir_Lucas, post #118

Plik 3MB jpg:
Download z serwera ftp na ramdysk:
Miami DX: 97170 B/s
Roadshow: 111052 B/s

Upload z ramdysku na serwer ftp:
Miami DX: 119594 B/s
Roadshow: 129024 B/s

Plipbox.device w wersji 020, nic nie tuningowane (jeszcze), ciekawe że upload jest szybszy niż download, nie wiem dlaczego.

Kończę lutować, jeśli uda mi się dzisiaj wszystkie przetestować to jutro roześlę. Każdy dostanie na PM nr listu. Mam też jakby co plik z konfiguracją dla Miami DX, wrzucę go na serwer.

Edit: Sorry, mała pomyłka w obliczeniach, już poprawiłem.

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2015 16:41:58 przez Jenot
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem