[#1] rzuty AMIGI
Czy ktoś z Was posiada czarno-białe rzuty (przód, bok, góra, dół, itp) Amigi 500 lub innej Amigi? Chcę wykonać obiekty w programie 3D i szukam takich rzutów.
[#2] Re: rzuty AMIGI

@martinflash, post #1

Po co wynajdywać koło na nowo?

A500
A1200
[#3] Re: rzuty AMIGI

@recedent, post #2

Nie chcę wynajdywać koła. Chcę je wykonać samemu, i nie w tym programie tylko innym. Import nie wchodzi w grę:)
[#4] Re: rzuty AMIGI

@recedent, post #2

Bo pierwsze koło było z kamienia, później było drewniane koło, opony na początku były dętkowe później bez dętkowe tak że Ludzkość cały czas wynajduje koło "od nowa". Czyli to powiedzenia ma się nijak w porównaniu do rzeczywistości:)
[#5] Re: rzuty AMIGI

@martinflash, post #1

Super. Kolejny render Amigi. Już nie mogę się doczekać
[#6] Re: rzuty AMIGI

@martinflash, post #3

Opcje są trzy.
Łatwa wziąć dobrze zrobiony model np w ten z keczupa i zrobić printscreeny dla odpowiednich rzutów a potem samemu sobie przygotować model.

Opcja druga, szukać zdjęcia w goooglu, potem je w PS prostować, bo niestety 90% jest skoślawionych przez optykę i bawić się w odtwarzanie kształtu. Wg. mnie za dużo zabawy.

Wyeksportować model keczupa do jakiegoś obj i wrzucić na warstwe w tle, potem po swojemu poprowadzić topologię siatki, poprawiając lub psując oryginał. Wariant najszybszy i najłatwiejszy.
[#7] Re: rzuty AMIGI

@codi, post #6

problem z modelem z keczupa jest taki że on już jest źle zrobiony, jak nie znajdę oryginalnego blueprinta to będę ręcznie mierzył wszystko, kąty też
[#8] Re: rzuty AMIGI

@martinflash, post #7

A gdyby zrobić fotki i użyć narzędzia do rzeźbienia dostępnego w Blenderze?
[#9] Re: rzuty AMIGI

@martinflash, post #7

Jak masz oryginał albo dostęp do niego to nie ma żadnego problemu, najlepiej zrobić zdjęcia a potem dopasować je do proporcji zmierzonego oryginału. Optyka koślawi dość mocno czasem. Jak jeszcze masz możliwość mierzenie to warunki idealne. Do takich form jak Amiga bardzo dobrym narzędziem jest Moi3d, filozofia CAD na nurbsach się pracuje, 30 dniówka jest - polecam spróbować. Dobry export do modeli ściankowych.
[#10] Re: rzuty AMIGI

@codi, post #9

ze zdjęć nigdy nie uzyskam rzutów, nigdy nie zostaną zachowane proporcje
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem