kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, Sprzęt
[#61] Re: Plipox - trzecia seria start

@Jenot, post #60

Chińczyk jak nie oszuka to nie uśnie :/
[#62] Re: Plipox - trzecia seria start

@pong777, post #61

Chińczyk jak nie oszuka to nie uśnie :/


Na dłuższą metę zysk z kupowania "taniej" u chinola jest żaden, niestety...
[#63] Re: Plipox - trzecia seria start

@strim_, post #62

Tak "tanio" to nie było a zauważyłem że jakość tego co sprzedają na Allegro i tego co sprzedają Chinole na ebayu niczym się nie różni. Taka ciekawostka - kupowałem na Ebayu, Allegro i Alibabie - ceny różne, paczka przychozi z tego samego miejsca z Chin, sprzęt wygląda identycznie. Różnica jest w ochronie kupującego.
[#64] Re: Plipox - trzecia seria start

@Jenot, post #63

Polutowane. Teraz dajcie mi kilka dni na testowanie (nie da się szybko bo niestety robota trochę spowalnia prace "hobbystyczne"). Jednak w poniedziałek-wtorek wszystkie egzemplarze powinny być w drodze do Was. Oczywiście oprócz tych odbieranych na Amiparty.
[#65] Re: Plipox - trzecia seria start

@Jenot, post #64

a mi Jenot pomożesz uruchomić na AmiParty bo ja się poddałem i u mnie nie chce działać
[#66] Re: Plipox - trzecia seria start

@JacK_Swidnik, post #65

E tam nie chce... Przywieź, będzie działać :)
[#67] Re: Plipox - trzecia seria start

@Jenot, post #66

Testy na ukończeniu a ja na wykończeniu ;) Muszę przynajmniej po 2-3 godziny testować bo niestety trafiają się felerne sztuki Arduino które krzaczą się po solidnym wygrzaniu a chcę być pewny tego że dostaniecie sprawny sprzęt. Jutro skończę testy i spakuję sprzęt, w czwartek roześlę.
[#68] Re: Plipox - trzecia seria start

@Jenot, post #67

Witam

w watku Re: Plipbox, ktoś chce?
link
chcialem 1 sztuke
jakby byla 1 sztuka to sie przypominam - na PW prosze o info ile i gdzie wplacic


PS jak jest kolejka a mnei nie ma na niej to prosze mnie dopisac na koncu
na nastepny raz moze sie zalapie
pozdr
[#69] Re: Plipox - trzecia seria start

@AmigaFAN, post #68

Pamiętam. Po pidsumowaniu tej serii jeśli coś zostanie to będzie dla Ciebie, jeśli nie to w następnej serii. Po niedzieli zamówię podzespoły, po Amiparty będę lutował.
[#70] Re: Plipox - trzecia seria start

@Jenot, post #69

OK. Wczoraj z przyczyn losowych nie udało się wysłać. Po południu uderzam na pocztę i wysyłam. Wieczorem każdy dostanie numer przesyłki przez PM.
Wysyłka do mccnex i DKL trochę się opóźni za co przepraszam. Ich plipboksy są polutowane i sprawdzone, czekają tylko na swoje Arduino nano. Chińczyk zapomniał w 3 sztukach wypalić bootloader i nie mogę ich zaprogramować przez kabel USB. Jedzie do mnie odpowiednia przejściówka do programatora. Po niedzieli wypalę i doślę brakujące sztuki.
[#71] Re: Plipox - trzecia seria start

@Jenot, post #70

Spoko, nie pali się szeroki uśmiech Dzięki Jenot z góry za dobrą robotę!
[#72] Re: Plipox - trzecia seria start

@Jenot, post #70

@Jenot
A dałoby się zrobić wersję "wewnętrzną", podpinaną bezpośrednio pod CIA (jakaś podstawka/tasiemka) i pobierającą 5 Voltów z płyty Amigi bądź zasilacza?
[#73] Re: Plipox - trzecia seria start

@_arti, post #72

Myślałem raczej nad wylutowaniem portu LPT i zamiast niego przylutowaniem plipboksa - zamiast gniazda lpt byłoby RJ45. To mogłoby być idealne rozwiązanie np. do GBA-1000.

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 11:14:30 przez Jenot
[#74] Re: Plipox - trzecia seria start

@Jenot, post #73

Ale niekoniecznie do wszystkich, tj. 10 Amig, które mam
[#75] Re: Plipox - trzecia seria start

@Jenot, post #73

Oj z tym bym był ostrożny - na LPT jest przydatny adapter na dodatkowe 2 joye.

Za to seria modów, która mi się śni po nocach to A600 z wylutowanym modulatorem i oryginalną wtyką zasilania, zamiast modulatora wtyk od zasilacza laptopowego, zamiast wtyku zasilania RJ-45. W środku upchnięty konwerter napięć z zasilacza laptopowego na 5/12V oraz plipbox do wyłączenia przełącznikiem - co by mieć w pogotowiu działający LPT.

Nowy zasilacz załatwiłby sprawę ograniczonej obciążalności lekkich zasilaczy i zmniejszyłby gabaryt przy transporcie. Trochę nowoczesności przy zachowaniu starego charakteru sprzętu. ;)
[#76] Re: Plipox - trzecia seria start

@Jenot, post #70

Przepraszam, że tak długo. Gdy już doszedłem do siebie po Amiparty to zabrałem się za pozostałe plipboksy - Arduino dało się zaprogramować ale niestety ciągle nie chcą współpracować z Amigą. Przetestowałem pojedyncze podzespoły i niestety uwalone są moduły sieciowe (sprawdziłem podłączając je na "pająka" z Arduino UNO). Niestety, jak wiecie moduły te nie są dostępne w Polsce. Co prawda dzisiaj zamówiłem solidną ich partię u żółtych przyjaciół ale czas oczekiwania to co najmniej 2-3 tygodnie.
@mccnex, @DKL: piszę do Was na PM z pytaniem czy chcecie zwrot kasy czy czekacie... jeśli wybierzecie czekanie to postaram się Wam jakiś bonus dorzucić do kompletu.
[#77] Re: Plipox - trzecia seria start

@Jenot, post #76

To są zdaje się moduły na enc28j60 produkowane przez małe chińskie rączki ;)
Spróbuj poprawić luty na scalaku. Często zdarza się, że luty nie trzymają na nogach scalaka i trzeba poprawić.

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2015 17:17:36 przez spidi
[#78] Re: Plipox - trzecia seria start

@spidi, post #77

OK, spróbuję, problemem może być tylko mój starczy wzrok ;)
[#79] Re: Plipox - trzecia seria start

@Jenot, post #78

Ostatnio tak uruchomiłem poniższy moduł sieciowy za dwie dychy.
Tak robią te moduły, nawet ich nie sprawdzają.



Ostatnia aktualizacja: 28.08.2015 17:47:44 przez spidi
[#80] Re: Plipox - trzecia seria start

@Jenot, post #76

Dla mnie 15 sztuk poproszę z nowej edycji.
[#81] Re: Plipox - trzecia seria start

@spidi, post #79

To rozumiem będzie wersja na clockport niebawem?

brawo!
[#82] Re: Plipox - trzecia seria start

@Jenot, post #76

Pamiętaj, żeby jednego Plipboxa odłożyć dla mnie na bok
[#83] Re: Plipox - trzecia seria start

@Sir_Lucas, post #82

Pamiętam, pamiętam :)
[#84] Re: Plipox - trzecia seria start

@strim_, post #81

To rozumiem będzie wersja na clockport niebawem?


Grzebię sobie w wolnym czasie. Ale nie ma co zaśmiecać tego tematu.
[#85] Re: Plipox - trzecia seria start

@Jenot, post #83

Kiedy rusza kolejna edycja na plipy?
[#86] Re: Plipox - trzecia seria start

@pong777, post #85

W ubiegłym tygodniu przyszły części. Dokończyłem poprzednią serię, cxekam jeszcze na płytki bo trochę zabrakło ;)
Pamiętam o Tobie, odezwę się pewnie jeszcze w tym tygodniu.
[#87] Re: Plipox - trzecia seria start

@Jenot, post #69

Witam
Czy cos w sprawie tego Plipox'a słychac moze ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem