kategoria: A500
[#1] RTFM
RTFM

Dawno nic nowego nie kupiłem do mojej Amigi, więc postanowiłem to zmienić. Wybór padł na RTC do zamontowania w ACA1233, która to karta jest z kolei podłączona do ACA500. Kupiłem, podłączyłem ... i nie działa. Próbowałem przez CLI, przez Prefsy i nic. W końcu zajrzałem do instrukcji od ACA500, gdzie jak byk jest napisane, że to nie będzie działało głową w mur. Nic to, moduł się przyda jak przesiądę się na A1200 i tam zamontuję akcelerator, a posta tego piszę dla potomnych, którzy będą iść moim śladem i też nie przeczytają instrukcji .
[#2] Re: RTFM

@g0trek, post #1

czytanie instrukcji to obowiązek równy jak poranne oddawanie moczu. wiem bo kiedyś też zamiast w pierwszej kolejności czytać instrukcje to zabierałem się za sprzęt.
[#3] Re: RTFM

@g0trek, post #1

Działa tylko zegar z rozszerzenia pod klapką i na płycie A500+ z ACA500
[#4] Re: RTFM

@g0trek, post #1

ten sam scenariusz zaliczyłem w ubiegłym roku siedzi, pije i chrupki
[#5] Re: RTFM

@g0trek, post #1

A proponowałem instalację RTC przy okazji robienia PiggyModa.....
Tak się zastanawiam, że gdyby usunąć RAM (co by nie kolidował z piggymodem) z jakiegoś taniego rozszerzenia 0.5 MB od A500 z RTC, to sam RTC powinien działać. Spokojnie byś to sobie mógł zainstalować. Oczywiście można także zrobić taki zegarek na złącze pod klapką od zera (a mało to schematów?), ale zdemolowanie rozszerzenia powinno być tańsze, prostsze i równie skuteczne.
Z innej beczki, jak pamięć chip w A500? Wszystko dobrze działa?

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2015 01:21:22 przez wali7
[#6] Re: RTFM

@wali7, post #5

A proponowałem instalację RTC przy okazji robienia PiggyModa.....


Pamiętam :). Już wtedy miałem plan, że docelowo będę instalował akcelerator i w niego włożę RTC. Jak widać myliłem się od początku :).

Mam rozszerzenie 0,5MB, ale bez RTC. Może chciałbyś się podjąć zdemolowania tego rozszerzenie i w jakiś sposób wcisnąć tam RTC ? Jakbyś był chętny to podeślij ofertę cenową na PW.

Pamięć chip zamontowana przez Ciebie działa bardzo dobrze. Żadnych problemów OK.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem