kategoria: CDTV
[#1] CDTV - biały ekran
Cześć,

Panowie prośba o pomoc. Dojechałem coś w mojej Amidze podczas testowania zewnętrznej stacji dyskietek, obawiam się że doszło do zwarcia ponieważ obraz skakał. Po którejś próbie już nie wstała. Pojawił się biały ekran (niekiedy wydaje mi się że trochę zmienia barwę na jasno różową -ale przecież takiej nie ma w tabeli kolorów).

Ponieważ posiadałem sprawną amigę 500 postanowiłem testować przełożenie Fat Agnus 8372A do CDTV (najpiew kupiłem specjalnie szczypce do PLCC - które okazały się totalnym niewypałem, tylko rysowały górę więc i tak musiałem wypychać chipy przez dolne otwory). Odpaliłem i sytuacja taka sama. Następnie pogorszyłem tylko sprawę bo od uciążliwego wypychania uszkodziła się kość FAT Agnus zaczął pojawiać się zielony kolor i już nawet w A500 nie zadziałała także szczęście co niemiara.

Poczytałem gdzieś jeszcze że możliwe że DMAC 390563-02 jest uszkodzone toteż postanowiłem zakupić uszkodzony Agnus 8372A oraz DMAC 390563-02 od sprawdzonego sprzedawcy na amibay.

Układy doszły wczoraj i natychmiast je sprawdziłem efekt oczywiście już nie zielony obraz (czyli Agnus sprawny) ale nadal biały i jestem u punktu w którym zacząłem.

Dzisiaj postanowiłem zgodnie z tabelką http://www.ppa.pl/sprzet/kolorki-tabelka.html przetestować pozostałe części poprzerzucałem:
8520A-1
Paula 8364R7
nawet dodatkowo 8362R8 Denise

zostało właściwie według tabeli przetestować U37 czyli 74LS32 ale ponieważ są to elementy przylutowane do płyty wolę najpierw zapytać o poradę co jeszcze sprawdzić, gdzie szukać usterki ?

Pozdrawiam
emeliot
[#2] Re: CDTV - biały ekran

@emeliot87, post #1

Jakim cudem zrobiłeś zwarcie podczas testowania zewnętrznej stacji? Zwarcie na złączu DISK DRIVE, czy na płycie?

Ciągle wyświetlany ekran w białym kolorze może też oznaczać uszkodzony procesor.
[#3] Re: CDTV - biały ekran

@RomanWorkshop, post #2

Dziękuję za odpowiedź.
Tak chodzi mi o zwarcie przez złącze Disk drive. Próbowałem zrobić przejściówkę z 26 pin (taki mam zewnętrzny napęd) z floppy driver 34 pin. Możliwe że na zły pin podałem napięcie i coś się popsuło...
Co do procesora to przełożyłem z działającej Amigii i nadal biały ekran.
[wyróżniony] [#4] Re: CDTV - biały ekran

@emeliot87, post #3

Próbowałeś zamieniać z inną amigą kości CIA?
[wyróżniony] [#5] Re: CDTV - biały ekran

@emeliot87, post #1

Uszkodzony jest na 95% jeden z układów CIA, czyli 8520A-1.

Piszesz, że podmieniałeś, ale czy na pewno dwie sztuki?
[#6] Re: CDTV - biały ekran

@jarob, post #5

Dzięki jogg oraz jarob.

Wymieniałem wcześniej ale widocznie zbyt krótko poczekałem (amiga miała płytkę włożoną i chwilę się wstrzymuje przechodząc do ekranu odtwarzania pokazując czarny ekran). Po ponownym dokładnym przeanalizowaniu przełożyłem kości do A500 i pokazał się biały ekran już było od razu wiadomo że jedna z kości 8520A-1 była uszkodzona.

Jeszcze jedno pytanie, jak się okazało ten skaczący obraz i zmiany odcieni były spowodowane kablem (23 pin - 9pin). Ten który mam ma uszkodzone ekranowanie. Czy może to w jakiś sposób uszkodzić Amigę ? Wydaje mi się że to tylko wpływa na jakość odbioru i zakłócenia wyświetlania, czy mam rację ?

Dziękuję szeroki uśmiech i pozdrawiam!
[#7] Re: CDTV - biały ekran

@emeliot87, post #6

Podłączę się pod temat.
Mam samą płytę od CDTV (bez napędu, wyświetlacza,itp)
Gdy jest przełączania na A500 to startuje i wyświetla WB1.3
Ale gdy przełaczę na CDTV to nie wyświetla nic, tylko biały ekran.
Jakieś pomysły
[#8] Re: CDTV - biały ekran

@KRISS, post #7

Łupnięty rom?
[#9] Re: CDTV - biały ekran

@KRISS, post #7

W trybie CDTV nie odpali bez napędu CD, musi się z nim skomunikować.
[#10] Re: CDTV - biały ekran

@rj1307, post #9

Można jakoś ominąć napęd, żeby zadziała.
[#11] Re: CDTV - biały ekran

@KRISS, post #10

nie...
[#12] Re: CDTV - biały ekran

@KRISS, post #7

Jesli nie posiadasz napedu to przelaczenie plyty w tryb CDTV nic ci nie da. Nie dostaniesz zadnych ciekawych nowych funkcjonalnosci. Chyba ze do testu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem