kategoria: CD32
[#31] Re: Cd32 i samsung led tv

@Koyot1222, post #30

1. Współczesne nagrywarki nagrywają nie wolniej niż 16 razy płyty CD.

2. Ja jako płyty do nagrywania proponuję SONY. Sprawdzone, odtwarzają je wszystkie stare sprzęty.

3. Jeżeli chodzi o kabel S-Video. Ja przed jego kupnem dowiedział bym się czy nasz TV na wejściu Euro obsługuje sygnał S-Video, bo często niestety nie. Najlepiej jak jest w TV osobne gniazdo S-Video.

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2015 10:17:21 przez gilban
[#32] Re: Cd32 i samsung led tv

@gilban, post #31

No wlasnie patrzylem po instrukcjach i nic tam takiego nie bylo. Pod gniazdem scart pisze tylko rgb, kupilem kabel s video i jest czarno bialy obraz. Kabel s video wpiąłem w przejsciowke i podpialem do tv :] co z tym fantem teraz zrobic ? Jesli chodzi o gry, to ten jedyny cannon fodder tak muli, reszta smiga normalnie i laduje sie szybciej niz z normalnych dyskietek.

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2015 14:58:55 przez Dragan
[#33] Re: Cd32 i samsung led tv

@Dragan, post #32

Spróbuj pokombinować w ustawieniami telewizora, sprawdź zestaw na innym odbiorniku wyposażonym w złącze SCART. Wtedy będziesz miał "winowajcę".
Moje typy:
1. Telewizor, nie teges. Problem z obrazem, kabel za długi... nie mam pomysłu.
2. Przelotka Svideo>Scart, nie teges
- czasem te przelotki mają taki mały przełącznik na obudowie, kierujący sygnałem bo mogą działać jako wejście lub wyjście sygnału.
- może spróbuj innej przelotki?
[#34] Re: Cd32 i samsung led tv

@Koyot1222, post #33

Dzieki, tak tez uczynie. Mam gdzies jeszcze jedna blizniacza przejsciowke scart to sprobuje. Kabel chyba odpada bo nowy ze sklepu i ma metr z kawaleczkiem. Mam w chalupie miernik, mozna go jakos sprawdzic ? Ta przelotka ma funkcje input/output, juz sie tym bawilem i nic. Gdzies wyczytalem na tym forum ze jak scart obsluguje rgb to nie powinno byc klopotow a są hehe. Przydalo by sie to s video bo nawet na tym czarno bialym obrazie widzialem ze krawedzie liter nie sa takie postrzepione.
[#35] Re: Cd32 i samsung led tv

@Dragan, post #34

No i wszystko posprawdzałem, inny scart i to samo. W tv nie ma zadnych opcji ktore by sie w tym problemie przydaly. Mam jeszcze panasonica i na tamtym tv takze czern i biel. Tyle ze te dwa tv sa nowe, moze by na jakims starszym lcd sprawdził ? Do crt nie mam dostepu bo jak na zlosc sasiedzi kupili sobie nowe tv i rzadko sie spotyka tv z tzw "dupą". Pewnie skonczy sie na chinczach :( A i jeszcze jedno chyba widzialem kable, w ktorych video jest wyprowadzone na 2 albo 3 kable, czyli kompozyt. Da sie to jakos zrobic jesli z s video ani rusz ?
[#36] Re: Cd32 i samsung led tv

@Dragan, post #35

Z tego co mówi wujek gugle, wygląda na to że winę ponosi telewizor który nie współpracuje z sygnałem Svideo.

1. Podobno pomaga rozbebeszenie przejściówki/wtyczki SCART, wmontowanie kondziorka np 470 pF który łączy chrom. i lumin. w jeden sygnał.


2. Można kupić przelotkę Video>VGA (ważne aby było konwertowane właśnie tę stronę Video>vga bo jest dużo i tańszych ale w drugą stronę). Na wejscie BNC w tym konwerterze można nałożyć przelotkę na RCA i wtedy masz 2 wejścia na 2 urządzenia, RCA i Svideo. Te urządzenia nie przełączają sygnału automatycznie, czyli trzeba użyć przycisku na obudowie albo opcjonalnie na pilocie, bo też sa wersje z pilotem.
Wiem, że jest to dodatkowe urządzenie, ale w moim przypadku sprawdza się świetnie.
[#37] Re: Cd32 i samsung led tv

@Koyot1222, post #36

1. Wyczytalem gdzies ze jesli sie to zmostkuje to juz nie jest sygnal s video tylko zwyczajny rca, ale nie jestem pewien.
2.Powiem szczerze, ze nie za bardzo rozumiem hehe. W tv nie mam wyjscia vga. Pisza ze tam sa jakies filtry itd - nie powoduje to u ciebie imput lagu ? Mam jeszcze monitor z wejsciem vga i d sub. Tyle, ze chcialem wszystko do jednego tv podpiac.
[#38] Re: Cd32 i samsung led tv

@Dragan, post #37

1. Coś za coś, ale wmontowanie tego nie jest jakimś mega elektro wyczynem, taki kondzior to grosze. Jakość... Nie wiem, nie testowałem.

2. Chodzi o opóźnienia wyświetlanego obrazu? Też się tego obawiałem, ale akurat mam podobny model i jest ok. Jedyny mankament to to co opisałem wcześniej nie da się podłączyć megadrivea II, bo obraz zaczyna nieprzyjemnie po chwili migać kolorami.
I tak jak napisałem wcześniej obraz nie jest zły ale to też nie jest górna półka.
Dodatkowym bólem może być wyselekcjonowanie dodatkowego gniazdka na podłączenie zasilacza konwertera... no i też żadnego wyłącznika na kablu albo obudowie nie ma, po prostu wkładasz wtyczkę, jak się zawiesi (u mnie "zwiecha" czasem następuje jak przełączam na przelotowy VGA z PC) trzeba wtykę zasilania wyjąć. Zwiecha nie unieruchamia urządzenia, po prostu po przełączeniu na PC urządzenie nie chce się już przełączyć spowrotem na video lub svideo, ale obraz działa. Stosunek cena=jakość, średnia półka.
[#39] Re: Cd32 i samsung led tv

@Koyot1222, post #38

Wymienilem wczoraj kabel s video na inny no i to samo, ale w opcjach tv mozna ustawic wyswietlanie tylko jednej skladowej rgb i po kolei wszystkie kolory sie wyswietlały z tego sygnalu s video. Mam roumiec ze tv jest w stanie wyswietlic te kolory ale nie na raz ? Hehe Z tym konwerterem, co wyslales dalej nie rozumiem, jak by to mialo dzialac gdy ja nie mam w tv wejscia vga? Wytlumacz mi to jak durniowi :) dzieki za cierpliwosc
[#40] Re: Cd32 i samsung led tv

@Dragan, post #39

Acha, cały czas myślałem że masz wejście VGA. W takim razie konwerter odpada.
1. Może inna przelotka svideo>scart dała by radę?
2. Pozostaje połączyć lumin i chrome kondensatorem, może to coś da.
3. Poszukać w necie "Samsung LCD (model/numer seryjny) svideo problem"?
4. Jeśli posiadasz gryzonia do Ami, to trzymając 2 przyciski można wejść do boot menu jak w A1200. Przełącz między NTSC/PAL i zabootuj.

Więcej pomysłów nie mam.



Ostatnia aktualizacja: 06.08.2015 12:09:24 przez Koyot1222
[#41] Re: Cd32 i samsung led tv

@Koyot1222, post #40

Nom w tv wejscia vga brak, model z 2014 :/ Wzialem wczoraj od kolegi przejsciowke scart na chincze tyle ze od xboxa 360. Cięższa niz ta co mam i obraz mi sie bardziej podobal. Sprobuje czegos lepszego poszukac, tylko z wyjsciem s video. Mam myche i zrobie tak jak radzisz
[#42] Re: Cd32 i samsung led tv

@Dragan, post #41

Ja bym proponował coś takiego: link tu jest to samo, ale 2x droższe: link, ale przynajmniej pewne że kupisz. Zadzwoń do Komputronika i się dowiedz. To będzie najlepsze rozwiązanie.

Tu są zdjęcia lepszej jakości ale towaru brak: link.
[#43] Re: Cd32 i samsung led tv

@gilban, post #42

Pomysl dobry dzięki , tylko ta cena hmmm.patrzac na wejscia to moge tam podpiac tylko amige, jesli mialbym dac 200 zl to chcialbym tam tez podpiac starego nesa. Po wpieciu amigi zostaje wolne tylko wejscie wideo na chinczach. Mozna to jakos rozwiazac ? A i odwieczne pytanie, czy wystepuje tam input lag ?
[#44] Re: Cd32 i samsung led tv

@Dragan, post #43

Juz mam! winna jest przejściówka scart. Troche nia poruszalem i pojawily sie kolory hehe. Dziwne to jest bo z nesem i na poczatku z ps2 dzialala bez zarzutu, kolory byly wiec juz na poczatku wykluczylem ją jako wadliwą. Moj blad niestety, no idiota. Sorry panowie za zawracanie wam dupy i dzieki wielkie za pomoc, kupie ten rozgałęziacz co mi proponowaliscie i bedzie po sprawie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem