kategorie: A2000/A3000, Sprzęt
[#1] C= A2286 i problem z dyskiem
Ustawiłem sobie na dysku amigowym 100-Mbajtową partycję, ustawiłem odpowiedni DosType (0x4d534800). Zedytowałem też odpowiednio plik aboot.ctrl wpisując tam PH0:. Za każdym razem, kiedy bridgeboard bootuje, wyświetla komunikat 1782 disk controller failed, co w świecie PC oznacza błąd lub awarię dysku twardego. Podejrzewam, że w przypadku emulatora znaczy to to samo.

Czy ktoś się zetknął z tym problemem? Czy ktoś ma może plikopartycję z bootującym DOS-em, którą mógłbym przetestować zamiast dysku?
[#2] Re: C= A2286 i problem z dyskiem

@_arti, post #1

Ja mam zrobioną kilka dni temu pod PCx'a. Jeśli będziesz cierpliwy, to ci wyślę jutro, bo miałem dzisiaj męczący dzień i kieruję się do wyra...

Na plikopartycji nie ma nic oprócz OpenDOS-a i chyba VC (stary, dobry i szybki Volcov Commander ). W wolnej chwili chcę też zrobić plikopartycję z MSDOS-em 6.22.
[#3] Re: C= A2286 i problem z dyskiem

@Umpal, post #2

Bardzo poproszę. OK
[#4] Re: C= A2286 i problem z dyskiem

@_arti, post #3

Dobra, jakoś poczułem chęci na zabawę szeroki uśmiech. Plik dostępny na dropboksie: MSHardFile0.zip
[#5] Re: C= A2286 i problem z dyskiem

@Umpal, post #4

Chyba się nie zsynchronizował ;)
[#6] Re: C= A2286 i problem z dyskiem

@_arti, post #5

Było dobrze, ale później przerzuciłem do podkatalogu a "głupi" dropbox nie zachował udostępnionego powiązania. Przeniosłem z powrotem, więc możesz ściągać z tego samego linka.
[#7] Re: C= A2286 i problem z dyskiem

@Umpal, post #6

Jest. Dzięki.
[#8] Re: C= A2286 i problem z dyskiem

@_arti, post #7

I jak, odpaliło z tą plikopartycją? Ciekawym.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem