[#1] Wstydliwy temat - drukarki
Jak sobie z tym radzicie amirodacy? Pamiętam czasy standardu centronics i mityczną kastrację w pc kablach adaptowanych do ami pinu 18. Sam mając w ostatniej klasie technikum A500 i potrzebę pisania pracy zawodowej mając w perspektywie maszynę do pisania lub posiadaną drukarkę polską D100MPC stawiałem czoła problemowi kabla... W końcu ten dostarczony z drukarką trafił na amigowe "międzymordzie" (dla nieobeznanych - pozostałość spolszczenia na siłę komputerowego nazewnictwa z lat 80... Joystick jak pamiętacie zwał się MANETKA) bez modyfikacji pinu 18 i okazał się amigafrendli ... Działało choć w trybie tekstowym notatnika w którym pracę pisałem musiałem dorabiać ogonki ołówkiem, więc ojciec przepisał mi wersję finalną na maszynie...

Teraz jednak problem nie dotyczy już pinu, ale całego kabla ... I sterowników. Czy jakakolwiek współczesna drukarka z ami pracuje?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 13:41:55 przez xtro

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 13:43:28 przez xtro
[#2] Re: Wstydliwy temat - drukarki

@xtro, post #1

Drukujesz przez sieć na dowolnej drukarce emulującej PCL (czyli większość laserów HP i pewnie innych firm też, ale mam doświadczenie wyłącznie z HP).
[#3] Re: Wstydliwy temat - drukarki

@xtro, post #1

Ja mam HP LaserJet 5 z JetDirectem i Postscriptem. Drukuję bez problemu przez netprinter.device.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem