[#1] Zakup na Allegro
Witam wszystkich
Czy na forum znajdują się osoby które kupiły coś od użytkownika ntistores?
Jakie są wasze doświadczenia ze sprzedającym?
Czy miał ktoś z was jakieś problemy?
[#2] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #1

Pozbywa się kolekcji Amig a niema na czym i czym podłączyć Amisi 2000 do monitora/telewizora.Dla mnie odpada jeśli chodzi o wiarygodność.
[#3] Re: Zakup na Allegro

@Stoopi, post #2

Szukam osób które miały jakiekolwiek problemy, bo moja sprawa w poniedziałek wędruje na policje.
[wyróżniony] [#4] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #3

Na forum, było już poruszane, że ktoś miał problem.
[#5] Re: Zakup na Allegro

@bacus10, post #4

Szukałem właśnie, ale jakoś nie mogę znaleźć.
[#6] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #5

W wolnej chwili, popatrze, jak znajde dam znać:)
[#7] Re: Zakup na Allegro

@bacus10, post #6

Moze warto by bylo dodac mozliwosc pozostawienia "Feedback" na ppa o sprzedajacym tak jak to jest na Amibay ?
[#8] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #3

mozesz ja /oczywiscie w ramach rozsadku /przyblizyc te sprawe
link do aukcji chociaz ,problem w zarysach
moze to tylko jakies nieporozumienie ....?
[#9] Re: Zakup na Allegro

@AmigaFAN, post #8

Zakup, wpłata , zaginiecie towaru, brak towaru i kasy.
Możliwość zwrotu przez sprzedajacego 65% wpłaconej sumy. Ja chce 100%.
[#10] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #9

skad wziol akurat 65 % ?
strzelil z palca czy ma jakis paragraf na to ?

co na to allegro /forum allegro /pisales tam ?
[#11] Re: Zakup na Allegro

@AmigaFAN, post #10

Dużo by o tym pisać. Szukam innych pokrzywdzonych. Jeśli tacy są.
Skorzystałem z POK ale też allegro się nie spieszy.
Wole już to zgłosić na policje pewnie będzie szybciej.
[#12] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #11

W moim przypadku, od zgłoszenia na Policje do odzyskania pieniedzy trwalo, to 2 miesiace, Policja z Allegro ma jakiś wspolny system przetwarzania danych.
[#13] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #11

Nie wiem, o jaką kwotę chodzi, ale ja kiedyś zostałem oszukany na Allegro na 100, czy ciut ponad 100 zł i zgłosiłem na policję. Od razu życzliwa policjantka powiedziała mi, że choć zajmą się sprawą, to nie mam na co liczyć. Do dzisiaj nie dostałem nawet pisma z policji w tej sprawie, a będzie już jakieś... 5 lat? Chyba koło tego. Dodam jeszcze, że poszkodowanych było wtedy wielu od tej samej osoby, ale widać to dla policji za mało.
Oczywiście szczerze życzę ci powodzenia w pozytywnym rozwiązaniu sprawy.
[#14] Re: Zakup na Allegro

@bacus10, post #12

Ja już czekam 43 dni, wole już jechać na policję.
[#15] Re: Zakup na Allegro

@Umpal, post #13

Gdy policja nie pomoże, można się wtedy busem przejechać z sekcją kiboli Lecha
Ale wole tego nie robić
[#16] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #14

Chyba dobry pomysl

pomozesz tez innym aukcje maja byc pozytywnie konczocne z woal obu stron

ciekawe jest to co piszesz te 65 %
skad on to wziol ?
[#17] Re: Zakup na Allegro

@AmigaFAN, post #16

Nie mam pojęcia
[#18] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #17

Zachowanie sprzedającego co najmniej dziwne. Jeśli byłbym to ja i wysłałbym towar, to absolutnie nie oferowałbym żadnego zwrotu a prosił (lub sam się tym zajął) o dochodzenie u przewoźnika. Skoro oferuje jakiś tam zwrot wyssany z nie wiem czego, to stawia siebie w bardzo podejrzanym świetle. Ciśnij go i gróź mu wszystkim prawnym, czym się da OK (ale o kibolach mu nawet nie wspominaj, bo to może się później odwrócić przeciwko tobie).
[#19] Re: Zakup na Allegro

@Umpal, post #18

Zartowalem z tymi kibolami☺heheh
Napisałem mu ze idę na policję. dłużej czekać nie zamierzam.

Słyszałem kiedyś o takim rozwiązaniu z kibicami Lecha. Oczywiście zakończyło się to pozytywnie. Nastąpił szybki zwrot.

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 12:54:39 przez _Skiba
[#20] Re: Zakup na Allegro

@Umpal, post #18

Jeśli to była poczta, a przesyłka bez zadeklarowanej wartości to przysługuje 10 krotny koszt nadania. Sprzedający w takiej sytuacji powinien po pierwsze oddać kasę kupującemu i dochodzić od poczty odszkodowania. Tak byłoby uczciwie. W takiej jednak sytuacji najlepiej zgłosić na policje i próbować odzyskać kasę przez allegro program ochrony kupujących. Sprzedający tym samym narobi sobie sporych kłopotów z policją i sądami i ostatecznie zapłaci spore odszkodowanie.

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 12:54:26 przez KrisbA
[#21] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #17

Idz na policje i skorzystaj z POK
jezeli wplacales poprzez PayU to zwrócą z kosztami wysyłki, jak standardowym przelewem to za wysylke ci nie zwrócą ale najważniejsza jest kwota za towar wiec tak czy inaczej ....

po miesiacu odzyskasz pieniadze

powodzenia
[#22] Re: Zakup na Allegro

@KrisbA, post #20

Sprzedający ubezpieczyl przesylke na sume wieksza niz ja zaplacilem. Wiec kompletnie nie wiem o co chodzi. Kurier dpd zwrócił tylko 65 procent. Nie wiem dlaczego.
[#23] Re: Zakup na Allegro

@atarens, post #21

Korzystam cały czas z pok. Wpłacane przez payu. Sprzedający ma przedstawić reklamację od kuriera. Ale nie wiem kiedy to nastąpi.
[#24] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #22

A może kurier DPD jest wrednym Amigowcem? (czyli nim nie jest, ale wiadomo o co chodzi ). Zobaczył jakimś sposobem, co jest w środku i po chłodnej kalkulacji ocenił, że sam zapłaci odszkodowanie w wysokości 65% ogień piekielny. Fantazja mnie poniosła
[#25] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #22

wiesz to od sprzedajcego na podstawie jakis dokumentow
czy tez sprzedajacy sam to wymyslił??
[#26] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #23

Przykra sprawa, oby się szybko wyjaśniła
[#27] Re: Zakup na Allegro

@AmigaFAN, post #25

Takie dane przesłał mi sprzedający jeśli chodzi o ubezpieczenie. Co do niskiego odszkodowania to chyba jego fantazja. Bo wątpię żeby dpd tak postapilo. Miałem kilka takich przypadków. Ale zawsze sprzedający starali się abym był zadowolony. Tzn oddawali pieniądze i sami się zwracali o odszkodowania. A w tym przypadku muszę czekać ma zwrot już półtora miesiąca. Kiedyś też sprzedałem na aukcji kartę do pc i poczta zgubiła paczkę. Od razu zwróciłem kasę kupującemu. I sam zwrocilem się do poczty o zwrot. A ten gosciu nie wiem na co czeka. Chyba na to że odpuszczę.
[#28] Re: Zakup na Allegro

@Umpal, post #13

Mam kuzyna w policji. Powiedział mi, że jeśli policjant(ka) przyjmujący zgłoszenie zrobił zwykłą notatkę służbową to w sumie wyjdzie na to samo jakbyś tego nie zgłosił. Niedawno zgłaszałem sprawę motoryzacyjnego oszusta i zostałem w końcu potraktowany profesjonalnie. Złożyłem zeznanie, które policjant spisał na komputerze, potem je wydrukował, dał do przeczytania i podpisania. Po 2, może 3 tygodniach dostałem pismo z policji, że sprawa jest w toku.
[#29] Re: Zakup na Allegro

@SuperBuster, post #28

jesli kwota byal niewielka umorza nie beda sie bawic
65 % otrzymane w koncu

ale to tylkio moje skromne zdanie -ciekawe jak bedzie ....
[#30] Re: Zakup na Allegro

@SuperBuster, post #28

Mam kuzyna w policji. Powiedział mi, że jeśli policjant(ka) przyjmujący zgłoszenie zrobił zwykłą notatkę służbową to w sumie wyjdzie na to samo jakbyś tego nie zgłosił.

Ależ bzdura totalna..... w takich sprawach nie robi się "notatki służbowej" to raz, po drugie musi na zasadach KPOW "wszcząć" sprawę. Zastosowanie ma tu KPOW bo wartość przedmiotu jest poniżej 420zł, powyżej tej kwoty to przestępstwo. Jeszcze jest tutaj dodatkowa sprawa kwalifikacji prawnej bo kradzież a oszustwo to dwie różne sprawy.

I nie bazujcie na zasadzie - mała wartość mała szkoda mała szkodliwość społeczna bo to bzdura totalna, wiem to na swoim przykładzie jak to ja byłem oszukany, za wartość 200zł skradzionego przedmiotu gościu dostał zawiasy!

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 14:01:08 przez BomberMAX
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem