[#61] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #9

W takiej sytuacji jako sprzedawca oddaje się cała kwotę. Nawet jak ubezpieczyciel nie odda całości to rezygnuje się ze swojego zarobku i oddaje całość.
[#62] Re: Zakup na Allegro

@selur, post #46

Zdarza sie, znajomemu jego xboxa podeslal ktos z jakiegos miasta, osoba byla na tyle uczciwa ze jak znalazla jego paczke na jakims rogu ulicy (prawdopodobnie wypadlo z auta na jakims zakrecie), to skontaktowala sie ze znajomym i odeslala mu jego wlasnosc, znajomy zaplacil za przesylke drugi raz. Firma kurierska za to zareagowala (chyba siodemka to byla) w ten sposob, ale ze o co chodzi, ma pan paczke, ma, niewazne ze my zgubilismy, skoro ktos ja panu odeslal, to o co chodzi skoro dotarla przeciez... Na szczescie sprzet byl caly i nic z kompletu nie brakowalo. Ostatecznie firma zwrocila znajomemu koszt tej drugiej przesylki, a co do jakiegos odszkodowania to odpuscil, juz mu sie nie chcialo po prostu.
[#63] Re: Zakup na Allegro

@lysyzastary, post #62

Kolega mógł po prostu domagać się odszkodowania nie mówiąc nic o tym, że ktoś paczkę odesłał i dostał by drugiego xboxa. Reakcja kuriera moim zdaniem jak najbardziej przewidywalna biorąc pod uwagę naszą mentalność, dziwne, że potraktowali temat tak lekko nie posiadając żadnego dowodu dostarczenia. Twój kolega chciał być po prostu uczciwy, ale wszystko co uczciwe i dobre nie jest traktowane poważnie w naszym kraju, jest też takie powiedzenie, że każde dobro musi zostać ukarane.
[#64] Re: Zakup na Allegro

@sanjyuubi, post #63

Ja tylko chciałbym zapytać czy ktoś z Was kiedyś odzyskał pieniądze z tego zaszczanego allekro. Kupiłem kiedyś sprzęt o wartości 500pln. Wydymanych zostało ok 20 osób. Po kłótni z jakimś kretynem z obsługi allekur... Poszedłem na psiarnię z wydrukowanymi jakimiś mailami itd. Kondona z policji też musiałem postawić do pionu bo był tak samo skory do współpracy jak pracownik z alle. Po jakimś czasie przyszło z prokuratury, że wszczęto postępowanie i że odbędzie się sprawa w sali 221 "stawiennictwo nieobowiązkowe”, żebym mógł to bym z przyjemnością pojechał... Potem przyszło, że oszust jest winny a jego dochody to 600zł netto/msc. No i tyle no i koniec alleszmata przestała odpisywać. Kasy nie ma sprzętu nie ma. Na 20 osób które zostały naciągnięte byłem 7 na liście bo tak wynikało z kwitów które przesłała mi prokuratura.

Ps. Kiedyś cię znajdę, znajdę cię, w końcu znajdę, jestem co raz bliżej ej ej ej.
[#65] Re: Zakup na Allegro

@groovebox, post #64

Ciekawy przypadek, nie ma 102zł aby mi przelać a tutaj takie ogłoszenie
na dole

Kupuję stare komputery PC XT/AT, commodore, amiga, stary sprzęt audio szczególnie Unitra, Diora, Radmor i inne. Wywiozę też stare elektrośmieci takie jak xero, drukarki, skanery.
Cena: najlepsza w WWK PLN
Kontakt: tel. +48511991234 / email: djmax+q4@op.pl
Wysłano: 14-08-2015 08:42
[#66] Re: Zakup na Allegro

@groovebox, post #64

Trzeba było iść donieść na alleszmatę na policję :)
[#67] Re: Zakup na Allegro

@sanjyuubi, post #66

Byłem dzisiaj na dwóch komendach, opisałem dokładnie sprawę. Okazuje się, że panowie policjanci nie widzą w tej sytuacji żadnej próby oszustwa. I mogę dochodzić swoich praw tylko przez sąd i sprawę cywilną. Przecież sprzedający chciał się dogadać... W sobotę jadę do adwokata i zakładam sprawę.
[#68] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #67

Sprawa najprawdopodobniej rozbije sie o Art. 286. § 1. KK

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2015 11:39:18 przez bacus10
[#69] Re: Zakup na Allegro

@sanjyuubi, post #63

No w takim kraju zyjemy. Moj zeszloroczny zakup w szkocji, atari 520 ste - przyszlo cale porozwalane (mialem fotki przed wysylka i bylo cale). Otwieram karton, posypaly sie polamane plastiki. Porobilem fotki, opisalem sytuacje i wyslalem sprzedawcy do szkocji, kompletnie nic wiecej. Dwa czy trzy dni pozniej mialem zwrot calej kwoty za atari od firmy wysylkowej na paypalu. Sprzedajacy zadowolony bo swoja kase ode mnie dostal, ja zadowolony, bo atari mam za free, wprawdzie z popekana obudowa, ale mam. Firma, przez ktora szla wysylka - parcel2go. Tak sobie uzmyslowilem, gdyby to bylo u nas, to co ja bym w zasadzie odzyskal. Paczki przy kurierze przeciez nie otwarlem, zeby zrobic reklamacje musialbym sie przebijac przez jakies infolinie i inne badziewia, pewnie jakichs rzeczoznawcow zalatwiac. A tu prosze kilka fotek i sprawa zalatwiona. Troszke nam jeszcze brakuje do takiego traktowania klienta.

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2015 11:49:59 przez lysyzastary
[#70] Re: Zakup na Allegro

@groovebox, post #64

Ja odzyskałem 200zł, co prawda bez udziału alledrogo. Z Al. jest taki problem ze sprawa musi być zgłoszona w ciągu 30 dni na policję. Mnie sprzedający zwodził 6 tygodni i było już po ptokach. Sprawa zgłoszona na policję, okazało się ze sprzedający oszukał kilkadziesiąt osób. Przeciwko oszustowi toczyła się sprawa w sądzie, dostawałem ok 200 stronicowe pisma z sądu z listą wszystkich poszkodowanych i co konkretnie kupowali - w sumie pewnie rozesłano kilka palet papieru. Po jakiś 2.5 roku finalnie udało się z oszusta ściągnąć należności.

Alle. ogólnie olało mnie całkowicie, traktują kupujących jak zło konieczne.

Dla potencjalnych oszukanych - sprawdzajcie terminy w jakich trzeba zgłaszać sprawę na policję, aby mieć możliwość skorzystania z programu ochrony kupujących (który ponoć i tak g.. daje.
[#71] Re: Zakup na Allegro

@codi, post #70

Po rozmowie telefonicznej, adwokat stwierdził, że mam skorzystać z e-sądu. Podobno będzie szybciej. Ma ktoś jakieś doświadczenie z tym e-sądem?
[#72] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #71

TAk, bardzo złe, idz do normalnego sądu i tak tam sprawa trafi, a szkoda swojego czasu.
[#73] Re: Zakup na Allegro

@bacus10, post #72

Dostałem maila od allegro, że zajmą się sprawą, i podejmą odpowiednie kroki wobec sprzedającego.
[#74] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #73

buahahaha
proszę Cię
też tak miałem ostatnio jak kupiłem 2 MB do A500 i nic nie przyszło.
Allegro sprawą się zajęło, tak, ale polega to na tym, że my wysłali ostrzeżenie a potem konto zablokowali.
No normalnie strach się bać.
Z mojego doświadczenia powiem Ci - odpuść sobie, szkoda Twoich nerwów.
Mnie trzy razy wyrolowali na all.
[#75] Re: Zakup na Allegro

@PTR, post #74

No niestety alledrogro to taki jeden wielki pan Hipokryt.
Z jednej strony zamykaja konta oszustom by po chwili z otwartymi ramionami przyjac ich na nowych nikach z tymi samymi danymi..

Przede wszystkim ukrywanie nickow przed innymi kupujacymi to skandal i nie ma nic wspolnego z ochrona prywatnosci.
No ale czego sie dziwic jak w tym PO.... kraju na kradziez mowi sie "nieprawidlowosci" a na zlodzieja "ofiara spisku kupcow" ok, racja ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2015 14:43:22 przez selur
[#76] Re: Zakup na Allegro

@PTR, post #74

Zobaczymy co mi odpiszą, i pewnie tak pozostanie tylko sąd.
[#77] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #37

witam
jak w koncu sprawa stoi
masz cala kwote czy dalej brakuje Ci te 35%?
[#78] Re: Zakup na Allegro

@AmigaFAN, post #77

Do pełni szczęścia brakuje mi 102zł. Jeżeli Allegro nie pomoże, to zostaje sprawa cywilna.
[#79] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #78

Ściemniacz zmienił aukcje na swoje drugie konto
[#80] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #79

korzystalem z esadu w.firmie do sciagniecia kasy od klientow.
I odzyskalem od zalozenia sprawy po polroku. Mysle ze warto sprobowac. Trzeba sie zalofowac i kupic swoj certyfikat. Zalozenie sprawy to jakies 30 zl i pamietac tylko ze dobrze trzeba przygotowac pozew bo jak czegos brakuje lub zle napisane to odrzuca po miesiacu.
[#81] Re: Zakup na Allegro

@JacK_Swidnik, post #80

Sprzedajacy publicznie napisal na facebooku ze po 14 wresnia kasa bedzie na koncie. Poczekam :)
[#82] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #81

Nie czekaj tylko zgłaszaj sprawę. Mnie też oszust zwodził przez 2 tygodnie. Wydzwaniał do mnie prawie codziennie (za każdym razem z innego zakątka świata), że musi wrócić do Anglii, bo w Polsce nie może zapłacić, że tu nie ma konta itp itd.
[#83] Re: Zakup na Allegro

@SuperBuster, post #82

Pozostaje tylko sąd
[#84] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #79

Byłem bliski zakupu u tego człowieka na ebay. Nie robił wrażenia oszusta, ale to być może lisek. Nie wyobrażam sobie, abym w jego sytuacji nie oddał takiej kasy nawet z własnej sakiewki. Odnośnie zgłaszania sprawy na Policję, to mam w tym małe doświadczenie. W grudniu ubiegłego roku zakupiłem Amigę 500. Oczywiście po przelaniu kasy kontakt się urwał. Sprzedającemu 150zł zawróciło w głowie. Sprawa poszła bodajże w lutym na Policję, później przejęła to prokuratura z mojego powiatu, następnie sprawa została przekierowana do prokuratury w jego powiecie. Dzwoniono kilka razy do mnie z prokuratury, wypytywali, przysyłali listy itd. Teraz z początkiem września odbyła się pierwsza rozprawa sądowa. Nie wiem jak to się skończy, ale pewnie nie od pierwszego razu. Reasumując zbliża się rok od feralnego zakupu, a kasy jak nie było tak nie ma.
[#85] Re: Zakup na Allegro

@cemaxx, post #84

Mi pozostaje tylko sąd. Policja twierdzi, że sprzedający oddał część pieniędzy więc wykazuje cheć ugody. Chory jest ten kraj. Prawo sprzyja oszustom. Teraz moge mu założyć sprawe, ale w takiej sytuacji może przelać brakujące 102zł i to ja pozostanę z wydanymi pieniedzmi na adwokata i na zalozenie sprawy. Wszystko w temacie.

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 16:59:36 przez _Skiba
[#86] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #85

Tak swoja droga,ciekawe ile taka zabawa w sadzenie sie o 100zl kosztuje panstwo czyli wszystkich? Nie krytykuje tu sensownosci scigania zlodziei.Jedynie mam wrazenie,ze jak ktos wysyla obcemu czlowiekowi pieniadze w ciemno to powinien sobie zdawac sprawe z ryzyka i nie zapychac potem policji i sadow takimi bzdurami.
[#87] Re: Zakup na Allegro

@Aniol, post #86

Nie wysyłałem nikomu kasy w ciemno. To był zakup na allegro.
[#88] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #87

Trzeba jeszcze wziąść pod uwage, że to nie była zwykła kradzież tylko oszustwo handlowe. To są dwie różne rzeczy.
[#89] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #85

nie wiem gdzie ten koles mieszka, ale zasadzniczo nalezalo tam podjechac, z kolega. lub dwoma. podwiezc kolesia z fantami do lombardu, i mialbys swoja kase, zwrot za benzyne i za fatyge dla kolegow. nie wierze ze nie ma telewizora, telefonu czy chocby lodowki.
[#90] Re: Zakup na Allegro

@Valwit, post #89

Może od razu skatować żeby na OIOMie wylądował. Albo tak lać żeby zabić - po co się oszczędzać, przy okazji spalić samochód, niech i rodzina ma nauczkę.
Właśnie takie postawy jak twoja powinny być piętnowane.
Żyjemy w państwie prawa a nie samosądów gdzie zbierasz kolesi i w jednej osobie zgrywasz sąd i kata.

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2015 10:08:04 przez lekarz_med
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem