[#91] Re: Zakup na Allegro

@Valwit, post #89

Może tak załatwia się sprawy tam gdzie mieszkasz, ale w mojej ocenie Twoja wypowiedź jest co najmniej żenująca i nie na miejscu. Zawsze fajnie jest pouczać innych, ale żeby samemu zastosować zaproponowane (wątpliwe) metody to już jakby ... zapał gaśnie. Ciekawe czy tę "metodę" masz przetestowaną doświadczalnie?
[#92] Re: Zakup na Allegro

@Aniol, post #86

Kolego jeśli w ten sposób będziemy podchodzić do sprawy, to okaże się że zakupy przez internet są głupie z zasady. Bo albo kupujący wysyła pieniądze w ciemno, ale w przypadku przesyłki pobraniowej sprzedający wysyła towar w ciemno. Jeśli faktycznie w regulaminie dpd napisali, że zwracają w takich przypadkach 100% wartości a nie 65%, to już tylko w interesie sprzedającego powinno być upominanie się o to. Odnośnie kolejnego postu o wyjazdach i zastraszaniach to kolejny bezsens.
[#93] Re: Zakup na Allegro

@cemaxx, post #92

Otrzymałem dzisiaj resztę pieniędzy. Trochę było problemów, ale w końcu się udało.
[#94] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #93

Firma kurierska zwróciła sprzedawcy pozostałą część kwoty, czy oddał ze swojej kasy?
[#95] Re: Zakup na Allegro

@cemaxx, post #94

Twierdzi, że oddał z własnej.
[#96] Re: Zakup na Allegro

@_Skiba, post #95

Jeśli tak zrobił, to uczciwie z jego strony. Jednocześnie nie powinien odpuścić firmie kurierskiej. Tu już nawet nie chodzi o tą konkretną kwotę, tylko o zasady. Co będzie jeśli ktoś wyśle paczkę za 10 000 zł, później okaże się że zaginęła, ale zwracają z ubezpieczenia tylko 65%.
[#97] Re: Zakup na Allegro

@cemaxx, post #96

Mi sama przedstawicielka z DPD mówiła, że w takich sytuacjach zwracają 100%.
Dlaczego w tym przypadku postąpili inaczej, tego nie wiem.
Ogólnie fajnie, że tak się skończyło.
[#98] Re: Zakup na Allegro

@cemaxx, post #96

Myślisz, że ich to obchodzi? Mają regulamin i tego się będą trzymali.
Za 10000zł raczej jeździ się osobiście :)
[#99] Re: Zakup na Allegro

@Vato, post #98

Niekoniecznie. ja wysyłam i odbieram pompy o wartości większej niż 10000 i są dostarczane firmą kurierską.
[#100] Re: Zakup na Allegro

@KrisbA, post #99

Firmy transportowe przewożą ładunki o wartości przekraczającej milion zł i więcej. Takie ładunki też są ubezpieczone. Znam zresztą ten temat od wewnątrz. Odnośnie zakupów na allegro to też kwota wspomniana powyżej się zdarzała. Bywa tak, że nie da się w danym momencie jechać osobiście. Faktem jednak jest, że jeszcze nie trzeba było niczego reklamować, ale jeśli ubezpieczyciel zwracałby w razie "W" 65%, to ja dziękuję za taki interes.
[#101] Re: Zakup na Allegro

@KrisbA, post #99

Przez allegro i jako osoba prywatna?
[#102] Re: Zakup na Allegro

@Vato, post #101

Tak
[#103] Re: Zakup na Allegro

@KrisbA, post #102

Czyli pomp nie kradną
[#104] Re: Zakup na Allegro

@Vato, post #103

Raczej nie, za ciężkie i niema klimatu AMIGI
[#105] Re: Zakup na Allegro

@KrisbA, post #104

link

... jak Amiga. Ręcę opadają
[#106] Re: Zakup na Allegro

@misiek2, post #105

Sobą usunięta przez pracownika allegro ..
[#107] Re: Zakup na Allegro

@Paul, post #106

allegro

ebay

wszystko mówi za siebie

200,- poszłooooo

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 00:16:58 przez maliniak
[#108] Re: Zakup na Allegro

@maliniak, post #107

Ostro. Zlodzieje szaleją w naszym środowisku, a naiwniaków nie brakuje. Nic tylko pogratulować licytującym. Konto sprzedawcy od całych 9 dni i 0 komentarzy jako sprzedawca. Nic tylko brać w ciemno na pewniaka.
[#109] Re: Zakup na Allegro

@maliniak, post #107

Jak ładnie zdjęcie obciął, żeby podobne nie było. A wystarczyło tylko zdjęcie wrzucić w wyszukiwarkę grafiki google i by znalazła podobieństwo. Ale cóż, każdy z nas się uczy na błędach, jeden na swoich, drugi na innych.
[#110] Re: Zakup na Allegro

@Architect1200, post #109

Konto zablokowane. Kolega z innego forum zgłosił do allegro. Wzorowa postawa. Zachęcam innych do takich działań. Trzeba tępić oszustówOK
Teraz widze że oszustom nie opłaca się oszukiwać na telefonach.. Konsolach... Tylko na starych komputerach bo jest wzięcie i zawsze się znajdzie szybko pokrzywdzony.
[#111] Re: Zakup na Allegro

@sordan, post #108

Nie wyłapiesz takich. Znalazłem tą aukcję gdy już było po ptokach :(. Może kupujący wstrzymał się z wpłatą ale tego się nie dowiemy.

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 10:56:50 przez mikser
[#112] Re: Zakup na Allegro

@mikser, post #111

kupujący wysłał kolege po odbiór osobisty i nic nie odebrał
Także 2 sttówki nie zasiliły konta
[#113] Re: Zakup na Allegro

@Architect1200, post #109

Architect ,

właśnie sprawdzałem te fotki w dwie wyszukiwarki grafiki i nic nie znalazło.

Pewnie za wcześnie, to chyba po jakimś czasie jest co nie?
[#114] Re: Zakup na Allegro

@maliniak, post #112

A jakie było tłumaczenie sprzedającego?
[#115] Re: Zakup na Allegro

@Norbert, post #114

tego nie wiem, na innym forum jest napisane
kolega podjechal tam by odebrac osobiscie i zero odzewu...


czyli można rozumieć że nikogo nie zastał

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 14:05:53 przez maliniak
[#116] Re: Zakup na Allegro

@maliniak, post #115

Witam,

Czy znacie tego Pana:
sprzedający Dowber (Tomasz D*****ła)
adres ul. So***** 43-170 Ł******* G***e


Kupiłem od niego sprzęt że niby pozbywa się kolekcji, okazało się że naprawiany nieudolnie i nie działa. Odbiór osobisty możliwy ale odstępienie od umowy gdyby nie działał niemożliwe.
Nie sprawdza towaru bo nie ma jak a sprzedaje z Amig części non-stop.

Pomożecie?
[#117] Re: Zakup na Allegro

@kubaslonka, post #116

Wiesz, na allegro określenie "nie sprawdzony" = nie działa.
Wziąłeś udział w loterii (bo czasami faktycznie nie sprawdzone bo nie ma jak - ale to margines) i nie wygrałeś.

Podaj chociaż treść aukcji - może jest jakiś punkt zaczepienia. Co innego jakby napisał "działa" a po dotarciu przesyłki okazuje się że jednak "nie działa" - wtedy jest to niezgodność towaru z umową i możesz wywalczyć swoje.
[#118] Re: Zakup na Allegro

@sirapacz, post #117

link
Tyle tylko że sprzedający ewidentnie otwierał myszkę bo w środku znalazłem luźny wkręt od płytki drukowanej...

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 10:29:00 przez kubaslonka
[#119] Re: Zakup na Allegro

@kubaslonka, post #118

"Sprzedaję jako uszkodzoną, do naprawy lub na części." i "jeśli piszę, że jest uszkodzony - znaczy to, że sprzęt sprawdziłem i nie działał" - trochę nie wiem czego oczekujesz. Wg mnie sprzedawca uczciwie opisał przedmiot.
[#120] Re: Zakup na Allegro

@kubaslonka, post #118

W mojej ocenie opis również był jasny i należało się tego spodziewać. Na części można się zainteresować taką aukcją, ale jako 100% sprawne w życiu bym nie kupił.

Pozdrawiam,

Azz
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem