[#121] Re: Zakup na Allegro

@kubaslonka, post #118

Ewidentnie nie ma się do czego przyczepić, przycisk nie działa tak więc już odrazu jest podstawa do określenia prawnie ze przedmiot nie jest sprawny, druga sprawa niesprawdzony, wtyczka jest inna tak więc nie każdy może mieć cdtv, jak by była rb9 to wprost by oszukał. Tutaj nie chciał napisać wprost ,ze nie jest sprawna. Ja i tak jestem pewny ze on wiedział o sprawności przedmiotu tylko pisząc niesprawdzony podniósł wartość myszki niż by napisał nie działa bo by nie była warta nawet 30zl.Ale nie masz szans żeby wywalczyć zwrot towaru. Ale jeśli kupiłeś przedmiot na allegro masz prawo do zwrotu towaru przez 14 dni nie podając przyczyny, tylko nie wiem czy to tyczy się przedmiotów używanych, taka informacje znajdziesz w Google. Wpisz 14 dniowy zwrot towaru. Warunki łatwo znajdziesz. Ja osobiście nie przyczepił się bym wogole do tej aukcji. Ale prawo jakieś tam jest więc możesz się do niego odnieść. Zaryzykowales niestety nie wygrałeś, podobnie jak kredytobiorcy w bankach szwajcarskich a teraz liczą na pomoc od państwa. Ich ryzyko ich problem.
[#122] Re: Zakup na Allegro

@magnatt, post #121

Chyba macie rację, dałem się wyfrajerować...
[#123] Re: Zakup na Allegro

@kubaslonka, post #122

nie "dałem się wyfrajerować" a dałem się ponieść napaleniu. Też zdarzało mi się pod wpływem bujnej wyobraźni robić zakupy takich sprzętów. Gość Ciebie nie oszukał - wręcz przeciwnie. W kilku miejscach opisu masz wyraźnie napisane co znaczy, że uszkodzona. Nawet masz pogrubieniem pociągniętą informację o uszkodzeniu. Dalej jeszcze dopisał, że jego opisy są precyzyjne by nie dać złudnej nadziei.

Swoją drogą podziwiam cię - dać prawie 2 stówki za myszkę - nawet sprawną.
Ja się ograniczyłem do interfejsu usb do myszy i używam optycznej. O niebo lepsze niż trumienki.

Bardzo bardzo żałuję, że wywaliłem kiedyś uszkodzonego optycznego logitecha do amigi. Teraz bym naprawił i miałbym najlepszą myszkę na świecie.
Napraw swoją i się nią ciesz.
[#124] Re: Zakup na Allegro

@sirapacz, post #123

Liczyłem na to że myszkę będę mógł odebrać i sprawdzić osobiście a tak sprzedający się nie zgodził. Gdybym wiedział, a dobrze przeczuwałem, mogłem tam pojechać i od razu bym to olał...
[#125] Re: Zakup na Allegro

@kubaslonka, post #124

Wyraźniej sprzedający tego już nie mógł opisać
Sprzedaję jako uszkodzoną, do naprawy lub na części.

Kupiłeś szrota i tyle.
Jak nie naprawisz do do gablotki albo na allegro i może się część kwoty zwróci.
[#126] Re: Zakup na Allegro

@magnatt, post #121

Do 14 dni możesz oddać zakupiony nowy przedmiot od osoby prawnej. Oczywiście jeżeli nie była to licytacja
[#127] Re: Zakup na Allegro

@sebbb, post #126

To prawda- tylko Kup Teraz i od firmy lub osoby prawnej- MSP i 1-os. dział. gosp.
[#128] Re: Zakup na Allegro

@kubaslonka, post #127

Heh, mam taką myszkę, w prawie idealnym stanie. Jak będe kupował nowe auto, to wystawię ją na Allegro. Będzie na pierwszą wpłatę
[#129] Re: Zakup na Allegro

@_arti, post #128

Nie ma nic gorszego jak kupować auto na raty!
No chyba że to leasing!
[#130] Re: Zakup na Allegro

@kubaslonka, post #127

W razie czego wyślij myszkę do naprawy, na pewno ktoś ci pomoże, towaru nie możesz zwrócić tak wyczytałem w prawach konsumenta. Zrób dokładne zdjęcia i wyślij info do Marcin74 moze po zdjęciach coś określi jeśli nie to wyślij poczta to zbada produkt i spróbuje go naprawić.
[#131] Re: Zakup na Allegro

@kubaslonka, post #129

No oczywiście, że leasing!
[#132] Re: Zakup na Allegro

@magnatt, post #130

Arti pożycz chłopakowi zobacz jak cierpi, nie bądź taki
[#133] Re: Zakup na Allegro

@magnatt, post #132

W leasing?
[#134] Re: Zakup na Allegro

@kubaslonka, post #124

Sam zapłaciłeś ile chciałeś licytujac sie z innym użytkownikiem za myszkę "nie sprawdzona"
Sam możesz mieć do siebie pretensje - nie uważam że tu był proceder oszustwa
[#135] Re: Zakup na Allegro

@_arti, post #133

Biorę w leasing. Ale bez pierwszej wpłaty!
[#136] Re: Zakup na Allegro

@sirapacz, post #123

Masz rację- dałem się ponieść i mam za swoje. 30 lat na karku a czasem emocje ponosza jak gówniarza...
[#137] Re: Zakup na Allegro

@AmigaPL, post #134

A propos czytania ze zrozumieniem przez kupujących taka sytuacja:
Sprzedaję ja sobie coś (nie to że reklama):
link
Z moim zdaniem wyraźnym opisem "Nietestowany, stan dokładnie tak jak na zdjęciach."

Jakież było moje zdziwienie, kiedy otrzymałem wiadomość od u***o o treści:
Dlaczego uczciwie nie uzupełni Pan opisu że jak widać kości pamięci ZIP zostały wyjęte.... ?

Noż w mordę jeża.

Mam jeszcze napisać że diody dysku nie ma
Mam jeszcze napisać że diody power nie ma
Mam jeszcze napisać że kabelka IDE nie ma
Mam jeszcze napisać że obudowy nie ma
Mam jeszcze napisać że pudełka nie ma
Mam jeszcze napisać, że ... nie ma

Poniosło mnie deko na ludzką głupotę.
[#138] Re: Zakup na Allegro

@stachu100, post #137

Współczuję. Weź się teraz takiemu tłumacz, żeby nie zarobić niesłusznego negatywa...

Ja na wszelki wypadek w takich sytuacjach piszę w opisie, że "aby nie było niejasności - przedmiot sprzedaję jako niesprawny/nietestowany złom komputerowy" plus oczywiście, że stan wizualny jak na załączonych fotkach.

Nie miałem jeszcze piekielnego kupującego w swojej karierze handlarzyny.
[#139] Re: Zakup na Allegro

@kubaslonka, post #116

Co Ci konkretnie nie działa?

EDIT: a już widzę osobny wątek.

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 20:32:09 przez tbone
[#140] Re: Zakup na Allegro

@stachu100, post #137

Chyba nie tylko Tobie się tak przytrafiło.
Sprzedając 200 używanych dyskietek sprzed wielu lat, napisałem wyraźnie:
"dyskietki sprawdzone wybiórczo, nagrywanie i odczyt bezproblemowy, jednakże nie każda była sprawdzana i wszystkie sprzedaję jako niesprawdzone".

Powstała wielka afera z tego powodu i pytania:

- Dlaczego każdej dokładnie nie sprawdzę

Moja odpowiedź: Czy mam sprawdzać sektor po sektorze każdą jedną by sprzedać 200 dyskietek mi całkowicie zbędnych? Przecież zajmie mi to chyba cały dzień, stąd wolę sprzedać jako niesprawdzone.

- Przecież to proste dla Pana by każdą sprawdzić

Znów ja: Każdą jedną, klaster po klastrze?

- Wystarczy, że każdą sprawdzi Pan czy się wczytuje

Ponownie ja: Lecz to nie daje gwarancji, że dyskietka w pełni sprawna, dyskietka dogrywa wraz z przechodzeniem leveli, muzyki, etapów, kolejnych demek, opcji programów użytkowych. Nie mogę też zagwarantować, że będzie w 100% sprawna.

Zrobiła się z tego wielka awantura, z powodu opisu że dyskietki nie zostały sprawdzone!


To rozmowa z dwoma Panami: R........6 oraz D..3.

Czarna lista natychmiastowa!OK
[#141] Re: Zakup na Allegro

@stachu100, post #137

a najlepsze w tym wszystkim jest słowo ,PAN, leje z tej glupoty
w internecie na publicznym nigdy nie istniało PAN PANI
[#142] Re: Zakup na Allegro

@Blendor, post #141

Pisząć mail do osoby z którą się rozmawia po raz pierwszy zawsze istnieje zwrot:
Szanowny Pan/Pani i zwroty per Pan i Pani.
Jest to całkowicie normalne i na porządku dziennym.
Pisząc z firmami znajdującymi się za naszymi granicami również stosuje się zwrotów grzecznościowych: Mr/Mrs.
Na forach można pisać per Ty, lecz pisząc maila (list elektroniczny) zwrot Pan i Pani jak najbardziej obowiązuje, chyba że kogoś już poznaliśmy i w rzeczywistości przeszliśmy na "Ty".
Często piszę z kilkunastoma właścicielami firm z Włoch i Francji od wielu lat i tylko z kilkoma jestem na "Ty", z innymi nadal piszemy Mr i Mrs.

Patrz netykieta.OK

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 10:50:56 przez Canga
[#143] Re: Zakup na Allegro

@Canga, post #142

Ja dodam że dyskietki nie sprawdzone kosztują średnio 50gr. Dyskietka z grą ok 1.50zł obserwuje aukcje i nagranie czego koliwek na nie i napisanie tytułów gier znacznie podwyższa wartość ale jednak mając 200 lub jak ja ok 500 na sprzedaż opisanie i sprawdzenie każdej z osobna jest niemal niemożliwe tak więc kupujący ryzykuje kupując 150 dyskietek za ok 70zl lub może zapłacić za ta sama ilość ok 250-300zł ale znając mentalność polaka zgadnijcie które wybiera.Tak wiec każdy wybór należy do was. Pamiętaj kupuj rzeczy nowe nigdy nie używane,wtedy będziesz miał 100% zadowolenia i 100% chudszy portfel.
[#144] Re: Zakup na Allegro

@magnatt, post #143

Canga dziwne masz podejście, pisz jak ja do klientów : nowe to w sklepie idź kup tam.
Wiadomo że z używanych cześć jest do wywalenia,olej typa bo i tak kupi następny i będzie po rękach całował. Wiadomo też ze jak siedzisz w tym biznesie to i tak wały robisz ale kto nie robi w tym pięknym kraju.Tylko musisz nauczyć się być takim chamem jaki jest klient, odpowiadaj do niego arogancja jak i on,szanuj tego który ciebie szanuje.
[#145] Re: Zakup na Allegro

@Canga, post #142

Ale ja się do tego nie stosuje
[#146] Re: Zakup na Allegro

@Blendor, post #145

A my tak.szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem