kategoria: A600
[#31] Re: Gotek z firmware HxC

@BlackTiger, post #29

Tu jest najświeższe archiwum z managerem: http://hxc2001.com/download/floppy_drive_emulator/SDCard_HxC_Floppy_Emulator_Manager.zip, plik AUTOBOOT.HFE jest z czerwca. Trzeba by załadować, żeby podejrzeć numer wersji.
[#32] Re: Gotek z firmware HxC

@Sokok, post #31

Czy tych plików można używać z gotekiem HxC czy tylko ze sprzętem od Lotharka? Paczka aktualizacyjna do samego goteka działa poprawnie ale nie zawiera zaktualizowanego selektora.
[#33] Re: Gotek z firmware HxC

@jimmy, post #32

można z gotekiem hxc, na wszelki wypadek zrób backup aktualnie używanych

pytanie z innej beczki czy gotek hxc emuluje już 2 stacje ?? od maja nie sprawdzałem bo remont mam na chacie, pytam z ciekawości


Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 11:33:10 przez BlackTiger
[#34] Re: Gotek z firmware HxC

@BlackTiger, post #33

W selektorze daje się ustawić osobno pliki ADF jako DF0 i DF1 w każdym slocie. Głowy nie dam czy to działa - testowałem na Desert Strike, gdzie był problem z zmianą dyskietki i pod lotusem III. W tym pierwszym nie działało. Dzisiaj wieczorem będę uruchamiał amisię to sprawdzę pod workbenchem.
[#35] Re: Gotek z firmware HxC

@BlackTiger, post #33

Dziala tylko df0.
[#36] Re: Gotek z firmware HxC

@Norbert, post #35

Potwierdzam - pod workbench widać tylko jedną dyskietkę (na df0). Brak wykrywania df1.
Ta wersja, autoboot 1.14a - u mnie pokazuje się jako kwietniowa. Dalej można ustawić tylko 15 slotów.
[#37] Re: Gotek z firmware HxC

@jimmy, post #34

Gotek jest za słaby sprzętowo aby obsłużyć DF1. Pisał o tym Jeff. DF1 tylko w Lotharkowym pełnym HxC lub HxC Slim.
"Wsadzenie" czegokolwiek do DF1 spowoduje problemy z pracą DF0.
[#38] Re: Gotek z firmware HxC

@pong777, post #37

A dokładnie czego brakuje do obsługi df1?
[#39] Re: Gotek z firmware HxC

@Norbert, post #38

Skończyły się możliwości ARM-a
[#40] Re: Gotek z firmware HxC

@pong777, post #37

Wy przynajmniej możecie sobie ADF-y bezpośrednio uruchamiać, a non-gotekowcy muszę się bujać z konwersją formatów. Też nie rozumiem z czego wynika takie ograniczenie.
[#41] Re: Gotek z firmware HxC

@Sokok, post #40

sorki, że zapytam non-gotekowcy czyli HXC ? nie czyta bezpośrednio adf ?
http://hxc2001.free.fr/floppy_drive_emulator/index.html#intro
Supported File Formats: adf...

to jak to w końcu jest planuję kupić Lotharkowego hxc więc zapytam przy okazji
[#42] Re: Gotek z firmware HxC

@BlackTiger, post #41

to lotharek nie czyta adf
ale jest 100 lepsze od gotka
wiem bo mam gotka i to lotharek HxC


Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 13:55:58 przez Dorian3d
[#43] Re: Gotek z firmware HxC

@BlackTiger, post #41

To co oni tam wypisali to jest w kontekście narzędzia do konwersji formatów moim zdaniem. Ale tak, zwykłe HxC nie obsługują ADF-ów bezpośrednio na karcie.
[#44] Re: Gotek z firmware HxC

@Sokok, post #43

ten soft do zamiany adf na hfe może zmieniać wiele plików na raz w mgnieniu oka. Także wg mnie to jest praktycznie niezauważalny minus. Parę kliknięć więcej podczas przenoszenia plików, nic wielkiego.
[#45] Re: Gotek z firmware HxC

@zmiennik, post #44

dzięki za info
[#46] Re: Gotek z firmware HxC

@Architect1200, post #39

Mysle że bardziej chodzi o "wysterowanie" df1
[#47] Re: Gotek z firmware HxC

@zmiennik, post #44

No nie bardzo właśnie.. Bo ten magiczny soft mimo że open-source to jest dostępny tylko na jedynie słusznych Windowsach i MacOS. Użytkownicy OS4/OS3/MOS/AROS/Linux muszę się bujać.
[#48] Re: Gotek z firmware HxC

@Norbert, post #46

gotek ma problemy nawet z tym Interfejs 2xFDD dla A1200
[#49] Re: Gotek z firmware HxC

@Dorian3d, post #48

Co to za problem?
Napisz coś więcej.
[#50] Re: Gotek z firmware HxC

@Sokok, post #47

Użytkownicy OS4/OS3/MOS/AROS/Linux muszę się bujać.


SRSLY?
[#51] Re: Gotek z firmware HxC

@strim_, post #50

Chodziło mi o oficjalny soft.
[#52] Re: Gotek z firmware HxC

@Sokok, post #51

Tak swoją drogą, to oficjalny soft kompiluje się bez problemu pod Linuxem.
[#53] Re: Gotek z firmware HxC

@strim_, post #52

Hm, sprawdzę któregoś razu, dzięki.

K
[#54] Re: Gotek z firmware HxC

@Norbert, post #49

Gotek po prostu z tym nie działa
[#55] Re: Gotek z firmware HxC

@Dorian3d, post #54

Nawet jak gotek jest df0 a stacja df1?
[#56] Re: Gotek z firmware HxC

@Norbert, post #55

nawet
[#57] Re: Gotek z firmware HxC

@Dorian3d, post #56

To moze adapter jest uszkodzony.
U mnie na jednej taśmie działają dwie stację.
Taśma jest tylko lekko zmodyfikowana (jeden sygnał brany jest ze złącza zewnętrznego)
[#58] Re: Gotek z firmware HxC

@Norbert, post #57

[#59] Re: Gotek z firmware HxC

@Dorian3d, post #58

Czy gotek działa samodzielnie na tej taśmie jako df0 i/lub df1 ?
[#60] Re: Gotek z firmware HxC

@strim_, post #52

strim, jestem laikiem, mógłbyś mnie trochę pokwierować? Ściągam snapshota, wchodzę do katalogu build w głównym korzeniu, uruchamiam make i rozpoczyna się kompilacja. Niestety w jej trakcje dostaje błąd:

make[1]: Opuszczenie katalogu `/home/kokos/temp/hxcfloppyemu-code-1339/HxCFloppyEmulator/HxCFloppyEmulator_cmdline/trunk/build'
make -C ../HxCFloppyEmulator_software/trunk/sources/thirdpartylibs/fltk/fltk-1.3.x/ clean
make[1]: Wejście do katalogu `/home/kokos/temp/hxcfloppyemu-code-1339/HxCFloppyEmulator/HxCFloppyEmulator_software/trunk/sources/thirdpartylibs/fltk/fltk-1.3.x'
make[1]: *** Brak reguł do wykonania obiektu `clean'. Stop.
make[1]: Opuszczenie katalogu `/home/kokos/temp/hxcfloppyemu-code-1339/HxCFloppyEmulator/HxCFloppyEmulator_software/trunk/sources/thirdpartylibs/fltk/fltk-1.3.x'
make: *** [clean] Błąd 2


Czy powininenem się za to inaczej zabrać?

Dzięki.

Pzdr,
K
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem