kategorie: A4000, Mediator
[#1] A4000, Mediator+Voodoo3, Warp3D - problem z wydajnością
Mam taki problem, próbowałem już na tysiące sposobów i nic nie pomaga. BlitzQuake GL przycina się na Voodoo3, podczas gdy na A1200 śmigało to płynnie. Można zobaczyć jak to wygląda na filmiku (link). Zawsze zacina się w tych samych miejscach. Ma ktoś jakiś pomysł bo ja już nie wiem co dalej robić?

Warp3D i BlitzQuake wersje 68k.

Zworki ustawione poprawnie, zmienne też, pliki Warp3D i wszystko inne sprawdzane wielokrotnie (próbowałem też z innymi ustawieniami i wersjami plików) - cały czas bez zmian...
[#2] Re: A4000, Mediator+Voodoo3, Warp3D - problem z wydajnością

@alt_, post #1

Hmm.. na pierwszy rzut oka wygląda na problem z pamięcią.
Nie brakuje Ci pamięci, albo nie używasz pamięci na zorro, ewentualnie pamięci gfx Voodoo pod systemem?
[#3] Re: A4000, Mediator+Voodoo3, Warp3D - problem z wydajnością

@BULI, post #2

15Mb ustawiłem dla Picasso, 1MB musi zostać dla Mediatora.
[#4] Re: A4000, Mediator+Voodoo3, Warp3D - problem z wydajnością

@alt_, post #3

15Mb ustawiłem dla Picasso, 1MB musi zostać dla Mediatora.


Zgadza się, oczywiście przy tym konfihu nie zadziała Ci SB (poza mikserem), USB itp.

A jak wygląda kwestia pamięci operacyjnej pod systemem. Tylko pamięć z karty (jaka karat ile pamięci), żadnego zorro ram? To ten konfig ze stopki?

Jak masz ustawiony parametr mem pod Quake?

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2015 10:36:22 przez BULI
[#5] Re: A4000, Mediator+Voodoo3, Warp3D - problem z wydajnością

@alt_, post #3

Jeszcze jedno, w momencie jak występują te lagi/zamrożenia trwa doczytywanie z twardego dysku (UW SCSI, podkręcony?) ?
[#6] Re: A4000, Mediator+Voodoo3, Warp3D - problem z wydajnością

@BULI, post #5

Konfig ze stopki. Dysk na UWSCSI, niepodkręcony, na IDE było to samo. Pamięć 128 na CS i 16 na płycie, żadnego Zorro. Parametr mem chyba 32, nie mam teraz jak sprawdzić.
[#7] Re: A4000, Mediator+Voodoo3, Warp3D - problem z wydajnością

@alt_, post #6

1. Czyli karta Voodoo jest ok, bo sprawdzałeś ją n aA1200?
2. Podczas doczytywania z dysku robi te lagi, czy jedno nie ma wspólnego nic z drugim?
3. Rozumiem, że inne aplikacje pod Warp3D i 68k działają poprawnie? Np Quake 2?

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2015 14:25:56 przez BULI
[#8] Re: A4000, Mediator+Voodoo3, Warp3D - problem z wydajnością

@BULI, post #7

Karty tej akurat konkretnie nie sprawdzałem na A1200, miałem wtedy inną. Doczytywanie z dysku nie ma znaczenia (nie ma też znaczenia z jakiego dysku odpalam - SCSI czy IDE). Nie bardzo mam nic innego do posprawdzania (próbowałem tylko Gears i glsokoban z pakietu Warp3D, działają idealnie). Może mógłbyś mi podesłać coś na 68k? PPC u mnie nie działa w ogóle i nie jest zainstalowane w systemie.
[#9] Re: A4000, Mediator+Voodoo3, Warp3D - problem z wydajnością

@alt_, post #8

To grzech ciężki nie korzystać z PPC!!! obsesja

Czyli voodoo3 nie jest 100% pewne (możliwe, że uszkodzona jest pamięć Voodoo).

Z wymagających pozycji pod 68k i Warp3D to Freespace (jest demo na Aminecie) i Q2 (jutro, jak będę w domu to postaram się Ci coś podesłać) i jest demko korzystające z Warp3D pod 68k (świetnie działa na 040)- Rebirth

Jest też na Aminecie:
- port Descent'a - ADescent, ale jest dość stary więc trzeba się chwile pomęczyć, żeby go poprawnie odpalić.
- świetne demo niewydanej gry Enforce, które obsługuje Warp3d

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2015 15:36:31 przez BULI
[#10] Re: A4000, Mediator+Voodoo3, Warp3D - problem z wydajnością

@BULI, post #9

Nie używam PPC, bo nie działa.
[#11] Re: A4000, Mediator+Voodoo3, Warp3D - problem z wydajnością

@alt_, post #1

Problem udało się rozwiązać. Trzeba było zmienić "Texture detail" na "Min" w menu Quake... Czasem trudno wpaść na tak proste rozwiązanie...
[#12] Re: A4000, Mediator+Voodoo3, Warp3D - problem z wydajnością

@alt_, post #11

Proste rozwiązania są najtrudniejsze
[#13] Re: A4000, Mediator+Voodoo3, Warp3D - problem z wydajnością

@alt_, post #11

He, he OK
[#14] Re: A4000, Mediator+Voodoo3, Warp3D - problem z wydajnością

@BULI, post #13

Nie wiem tylko jak ustawić to na stałe; za każdym razem resetuje sie do "Max".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem