[#31] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@dez3, post #30

albo Polacy ich wykorzystują, zależy jak na to patrzeć :)

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2015 22:56:39 przez zmiennik
[#32] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@zmiennik, post #31

chyba w Anglii...
[#33] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@dez3, post #32

a to już nieważne gdzie, ważne kogo kto i jak bardzo :)

p.s. to się fajnie sprzedaje jak na retro gadżet. 130 euro sztuka, a już mu poszło 300 i na kolejne 240 ma zamówienia. Szybko licząc to towar na 300 tyś zł. Pogratulować :) Szkoda, że to niepolskie.

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2015 23:34:09 przez zmiennik
[#34] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@zmiennik, post #33

w PL Kisiel robi UK1541 tylko w głębokim poważaniu ma potencjalnych klientów...
[#35] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@dez3, post #34

Wiecie co jest w tym wszystkim najśmieszniejsze .... obecnie do A600 jest prawdziwy jak na ostatnie dwie dekady wysyp turboczy jak na amigowe reala prawdziwy... ale prawdziwy jest fakt ich kompletnej niedostępności... stąd mój pomysł w osobnym wątku by wkręcić w ami świat zdolnego elektronika by coś wreszcie było realnie dostępne na zamówienie - a nich se chop zarobi.
[#36] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@xtro, post #35

Zgadzam się, wysyp kart jest, ale faktycznie dostępna w ciągłej sprzedaży jest tylko jedna. I chyba tak pozostanie. Jakiś czas temu było głośno o rodzimej 9T. Niestety powstało kilka sztuk i niema chętnych na zorganizowanie zbiorowego zamówienia. O furii nie wspomnę niby jest też dostępna ale trzeba poczekać w kolejce i uderzać do źródła bo polska edycja zawiodła.
[#37] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@KrisbA, post #36

No ja właśnie to tak w kontekście Furii bo pisałem wiele księżyców temu bodaj z autorem i już był w ogródku już witał się z gąską.... kobieta miała przez ten czas wiele okresów i niejedna podpaska kibel zapchała.... a furii jak nie ma tak nie ma... (Amiga nie kobieta...)
[#38] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@xtro, post #37

A tak apropo... jaka jest DOSTĘPNA???
[#39] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@xtro, post #37

I chyba nie będzie bo chłopaki od furii nie dogadali się odnośnie podziału zysków :)
[#40] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@xtro, post #35

I had no intention to produce cards Furia. The Amiga community has asked of commercial production. Cards now produce Lotharek, the Furia cards do not have any profit, only worry.
I do support free of charge, at the expense of my time.
[#41] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@KrisbA, post #39

Tu raczej nie o to chodzi. Zobaczcie, że większość tych kart opiera się na starych podzespołach (nie mówię tu o samym procesorze). W tym należysz szukać jednego z największych winowajców braku dostępności na rynku owych kart.
Po drugie w domu to można sobie zrobić takie coś, a produkcja zgodna z przepisami to już zupełnie co innego.
[#42] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@Boboo_SK, post #40

"I had no intention to produce cards Furia"
He He. No to temat Furii mamy zamknięty.
[#43] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@spidi, post #41

a srali przepisy... nielegalnie jeść?
[#44] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@spidi, post #41

ale nikt nie prosi o produkcję taką żeby tym w sklepie handlować tylko o zorganizowanie zbiorowego zamówienia tak jak to miało miejsce na przykład z A6095 lub z GBA1000 na amibay.com
[#45] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@sanjyuubi, post #29

A no dlatego, że pewno Majsta stwierdził, że V1 jest tylko cieniem w porównaniu z V2. Klepać jedynki to dla kumatego w temacie w sumie nie problem. Schematy są, wsad jest...

Osobiście mając wybór kupić V1 obecnie a czekać na V2, wybrałbym drugą opcję. Skład rozwojowy jest żywy i w miarę aktywny, bo coś się tam rusza. Jeśli temat RIPnie to pozostanie wrócić do opcji nr 1.

BTW. co się stało z 9T? Problemy techniczne? Brak chętnego na produkcję?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 20:13:00 przez teh_KaiN
[#46] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@xtro, post #43

a srali przepisy... nielegalnie jeść?


Ciekawe czy byłbyś takim mądralą gdybyś prowadził działalność gospodarczą i miał w perspektywie, że Ci dos*ają taką karę, że się nie pozbierasz.
[#47] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@strim_, post #46

Nie denerwuj się, nie będę tu zdradzał moich pełnych poglądów na walkę z tym okupacyjnym faszystkowskim III RP i Unią czwartej rzeszy niemieckiej....

natomiast nie widzę powodu by jakiś zdolny student nie miał sobie lutować takich kart i opylać na aukcjach... co w tym złego .... nie zje tych pieniedzy i tak wyda w sklepie płacąc horrendalny vat i inne poukrywane akcyzy ...NIE?

I NIC WIĘCEJ SIĘ NIE NALEŻY.... a jako katolik powiem , że mniej!

Dobra skończmy z polityką... bo się i tak nie zgodzimy...



Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 20:31:54 przez xtro
[#48] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@spidi, post #41

produkcja zgodna z przepisami

Które przepisy są takie groźne?
[#49] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@Krashan, post #48

Chociażby to co się zwie RoHS lub RoHS2 (na który to nawet urządzenia medyczne muszą się łapać).
[#50] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@spidi, post #49

A mnie nadal dziwi, że nasze "krajowe" 9T, tak jak już ktoś wspomniał wcześniej, nie doczekało się "zbiórki". Po co świrować z Furią jak można we własnym ogródku? :D
[#51] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@spidi, post #49

Szlag by ich (UE) trafił z tym RoHS. Przez nich nie pojadę na Riverwash bo mi się R6970M odkleił od płytki...
[#52] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@KrisbA, post #42

Nie jest zamknięty, Boboo nie może produkować kart, bo obowiązuje go go pisemna umowa.
[#53] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@sanjyuubi, post #52

A co z twoją 9T. Mam nadzieje że nie podpisałeś jakiejś umowy ?
[#54] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@spidi, post #49

Chociażby to co się zwie RoHS lub RoHS2

O ile mi wiadomo, to w produkcji małoseryjnej elektroniki rzecz się sprowadza do użycia elementów zgodnych z RoHS.
[#55] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@Krashan, post #54

RoHS2 to tak naprawdę nowelizacja RoHS.
Wielkość produkcji tu nie ma znaczenia, musi być spełniona dyrektywa RoHS.
Ale to tylko wierzchołek góry lodowej.

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 21:49:19 przez spidi
[#56] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@spidi, post #55

Ale to tylko wierzchołek góry lodowej.

Możesz więcej napisać na ten temat? Jakbym chciał zrobić 10 sztuk czegoś i sprzedać znajomym na przykład. Bo zakładam, że udało Ci się przez tę górę lodową przebrnąć?
[#57] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@spidi, post #55

Co do dyrektyw lewicowych intelektualistów rozumiem, że równie chętnie musi być spełniona ta o krzywiźnie banana. schodzeniu z drabiny przodem, oraz moja ulubiona o ślimaku jako.... rybie lądowej (zapewne łapówka w kategorii grupa podatkowa od francuskich producentów ślimaków). Piepszyć unie! Działać i nie przejmować się faszyzmami...
[#58] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@xtro, post #57

Tak gwoli ścisłości faszyzm to nie lewactwo choć aż tak wiele tych ideologii od siebie nie dzieli. Ja tam czekam na jakąś oficjalną zabawę odnośnie 9T. Czekam już długo. Może się w końcu doczekam.
[#59] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@Krashan, post #56

Jak masz załatwione RoHS, to zainteresuj się GIOŚ :)
[#60] Re: Kiedy będzie dostępna furia 020

@KrisbA, post #53

Ja nie mogę podpisać z nikim umowy, bo są używane stare podzespoły, chyba, ze ktoś będzie sprzedawał to jako kity z możliwością polutowania.
Zastanawiam się czy ROHS dotyczy też starych układów wyprodukowanych przed wejściem ROHS, bo też słyszałem, że ponoć nie. Z resztą to i tak nie ma w tym przypadku znaczenia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem