kategoria: A4000
[#1] Monitor LCD 15" do scandoublera.
Czy macie pewne info który monitor z 15 calowych obsługuje na 100 % sygnał ze scandoublera 50 Hz.

Teraz używam leciwy luz monitor Videoseven który działa idealnie ale już jest ciut wyeksploatowany i zaczyna podświetlenie szwankować a matryca strasznie droga.

Paru potencjalnych następców już przetestowałem ale niestety żaden z nich nie dał rady z 50 Hz.

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2015 14:41:38 przez damianx
[#2] Re: Monitor LCD 15" do scandoublera.

@damianx, post #1

Podbiję temat.
Też szukam do mojej A600 malutkiego monitorka który łapie od 50Hz. W większości przypadków w kartach katalogowych pojawia się wartość od 56Hz więc bez organoleptycznego sprawdzenia to zakup w ciemno.
[#3] Re: Monitor LCD 15" do scandoublera.

@sebar27, post #2

Mi z scandoublerem działa ta 17 - https://www.pcliquidations.com/p15258-gateway-700g-grade-a# (zdobyczny)
ale lepiej ten 22 - http://www.morele.net/monitor-lg-22m45d-b-630693/ (zakupiony w mediamarkt)
żadnej 15 działającej z scandoublerem nie mam.
[#4] Re: Monitor LCD 15" do scandoublera.

@damianx, post #1

Ja używałem Fujitsu Siemens P15-1 i Philips 170C5.
Obydwa działały dobrze ze Scandy Micronika. Trzeba było tylko dostroić Phase/Clock w menu monitora żeby pozbyć się tych pionowych tęczowych pasków. Próbuj ze starszymi monitorami i obowiązkowo regulacja Phase/Clock.
[#5] Re: Monitor LCD 15" do scandoublera.

@Jacenty, post #4

Grzebiąc na alledrogo natrafiłem na SONY SDM-M51D. Wg specyfikacji łyka od 29KHz i 48Hz i ma też funkcje PHASE, PITCH i H/V CENTER więc powinno być ok.
Jedyny mankament to to, że ma zewnętrzny zasilacz.
https://docs.sony.com/release/specs/SDMM51D_mksp.pdf

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2015 09:07:54 przez sebar27
[#6] Re: Monitor LCD 15" do scandoublera.

@damianx, post #1

a dlaczego akurat 15"?

Eizo L557 obsługuje 50Hz tyle że to 17"
[#7] Re: Monitor LCD 15" do scandoublera.

@XoR, post #6

Dell 1708FP wyświetla mi DblPAL prosto z Amigi (29,5 kHz; 50 Hz), ale to też 17".
[#8] Re: Monitor LCD 15" do scandoublera.

@Krashan, post #7

Kupiłem za parę pln monitor Sony sdm hs53 i działa z SD ,łapie wg specyfikacji nawet od 48 hz.
[#9] Re: Monitor LCD 15" do scandoublera.

@damianx, post #8

Ja poszedłem na łatwiznę i kupiłem Samsung SyncMaster 932MP ze SCART i S-Video. Nie mam scandoublera, ale za to mam jeszcze C64, więc dla mnie to chyba wybór optymalny. Co prawda 1280x512 mimo, iż czytelne nie jest zbyt komfortowe, to 640x512 wygląda naprawdę ok. Jestem bardzo zadowolony z zakupu.
[#10] Re: Monitor LCD 15" do scandoublera.

@infboras, post #9

Ja nie mogłem bo mając A4000 z CV64 3d plus SD i jednocześnie uniknąć dwóch monitorów potrzebowałem właśie takiego co łyka tryb 31kHz /50 Hz.

Do innych retro sprzętów używam zwykłego tv philipsa lcd 14" z matrycą 640x480.
Ma wszystkie potrzebne wejścia rgb,svideo,cv,audio.

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2015 10:10:34 przez damianx
[#11] Re: Monitor LCD 15" do scandoublera.

@Krashan, post #7

Jeśli Wasz monitor VGA nie wyświetla DblPAL wystarczy wrzucić do szuflady SYS:Devs/DOSDrivers plik VGAOnly. Zwiększa on częstotliwość poziomą tego trybu do 30kHz tak, że praktycznie każdy monitor VGA go wyświetli. Informacja z podręcznika do Amiga OS 3.1, jak również sprawdzone w praktyce :)
[#12] Re: Monitor LCD 15" do scandoublera.

@Hexmage960, post #11

Dokładniej ten plik zwiększa częstotliwość odchylania poziomego DblPAL-a z 27,5 do 29,5 kHz. Oczywiście na swoim monitorze testowałem już po dorzuceniu tego pliku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem