[#1] WHDload instalacja Chaos Engine
Hej,
Mam Amige 1200, karta CF 4GB jako dysk, classic Wokbench 3.1, karta Elbox 1200/0-8 ustawiona na 4MB, HXC Slim.
Zainstalowałem sobie dzisiaj WHDload wg tego poradnika:

link

Pliki na amige przenoszę poprzez kartę CF 256mb podłączoną poprzez adapter.
Chciałem zainstalować sobie Cannon Fodder i Chaos Engine.
Pobrałem pliki lha ze strony whdload.de, rozpakowałem i teraz ta:
Cannon Fodder zainstalowałem ale nie działa, wywala taki komunikat:

DOS-Error #205
(object not found)
on locking "cf_data"

Natomiast jeśli chodzi o Chaos Engine to nie wiem jak to zainstalować, podczas instalacji przychodzi pora na podanie ścieżki gdzie znajduje się "diskimage" i koniec, nie wiem co dalej zrobić.. Mam do wyboru tylko DF0.
Można by załadować adfy z grą, chaos engine disk 1 w slot 1, i chaos engine disk 2 w slot 2, ale jak to zrobię to po resecie amigi nie odpali mi się workbench tylko amiga zacznie czytać bezpośrednio z Hxc. Nie umiem tego ustawić w ten sposób żeby załadowane obrazy do slotów w Hxc były odczytywane jako gry w workbenchu..
Może jest jakaś inna metoda tej instalacji?
[#2] Re: WHDload instalacja Chaos Engine

@banan666, post #1

Co do Cannon Foodera to szuka katalogu cf_data w miejscu gdzie jest slave. A w nim powinny byc pliki z gry. Co do Chaos Engine to nie wiem, nie uzywam wynalazkow typu hxc, zreszta instalki sa zwykle robione do wersji oryginalnych, a nie cracked. Jak przytrzymasz oba klawisze myszki to w boot menu mozesz zabootowac z HD a nie flopa.
[#3] Re: WHDload instalacja Chaos Engine

@Don_Adan, post #2

Don_Adan, wrzuciłem dwa obrazy chaos engine w dwa pierwsze sloty Hxc, zbootowałem, wybrałem start z dysku, rozpocząłem instalkę jeszcze raz i się udało bez problemu. Normalnie odczytało obraz dyskietki, gra śmiga, odpaliła się normalnie. Natomiast nie wiem gdzie jest ten katalog cf_data i jak dalej poradzić sobie z tym cannon fodderem..
[#4] Re: WHDload instalacja Chaos Engine

@banan666, post #3

Uruchom FileMastera czy inny program do obslugi plikow.
Zobacz jaki katalog tam jest i zmien jego nazwe na cf_data, albo stworz katalog cf_data w miejscu gdzie jest slave i przekopiuj tam pliki z gra.
[#5] Re: WHDload instalacja Chaos Engine

@Don_Adan, post #4

W przypadku Cannon Fodder 1 ręcznie plików nie przekopiujesz. Pliki są wyciągane z dyskietek NDOS przez rawdica lub patchera. Obstawiam, że w instalce może być błąd i faktycznie wystarczy zmienić nazwę katalogu, albo HxC nie daje sobie rady z rawdic lub patcherem, albo kolega próbował zainstalować z ADF (czyli z cracka), a ten numer nie przejdzie.

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 06:08:34 przez mailman
[#6] Re: WHDload instalacja Chaos Engine

@banan666, post #1

Posil się gotowcem. Wpisz w Google "whdownload" i wyszukaj tam Chaos Engine.OK
[#7] Re: WHDload instalacja Chaos Engine

@Andrzej Drozd, post #6

Szukaj tutaj link
Pierwszy link i jazda. Tam masz nie tylko Chaos Engine, ale chyba wszystko i soft na inne kompy.
[#8] Re: WHDload instalacja Chaos Engine

@mailman, post #5

Zgadza sie, ze sie ich nie przekopiuje z dyskietki. Ale on pisal w pierwszym poscie, ze gra mu sie zainstalowala ale sie nie uruchamia. Czyli pliki z gry powinny juz byc na tej CF-ce i o nie mi chodzilo.
[#9] Re: WHDload instalacja Chaos Engine

@Don_Adan, post #8

Gra muzyka, ściągnąłem sobie całe archiwum z EAB File Servera i działa. Skopiowałem Cannon Fodder do siebie na dysk i hula jak ta lala.
Jest tylko jeden problem z moją kartą turbo. Mianowicie jak mam ustawioną zworkę na 8mb to wtedy Workbench nie widzi tej karty cf która służy do przenoszenia danych pomiędzy PC-em a Amigą. Jak tylk ustawię na 4mb to nie ma problemu. Można to jakoś naprawić??
[#10] Re: WHDload instalacja Chaos Engine

@banan666, post #9

Nie można. Ta karta blokuje PCMCIA jeśli jest ustawiona na 8MB.
[#11] Re: WHDload instalacja Chaos Engine

@Jenot, post #10

Ok, to dorobię sobie przełącznik najwyżej. Jest jakaś zauważalna różnica przy uruchamianiu gier przez WHDload pomiędzy 4 a 8mm? Amigi używam tylko do gier tak naprawdę..
[#12] Re: WHDload instalacja Chaos Engine

@banan666, post #11

Jest jakaś zauważalna różnica przy uruchamianiu gier przez WHDload pomiędzy 4 a 8mb?


W 99% przypadków nie ;).
[#13] Re: WHDload instalacja Chaos Engine

@banan666, post #11

Sam mam 4 mb fast i w wiekszosci przypadkow nie ma problemu z grami. Czasami przy wczytywaniu moze migac ekran, ale sama rozgrywka jest ok. Jezeli cos nie chce mi isc z powodu braku pamieci to uruchamiam bez s-s i uruchamiam gre z poziomu cli i wszystko jest ok. Na chwile obecna tylko pinball illusions ma taki kaprys. Poza tym wszystko hula.
[#14] Re: WHDload instalacja Chaos Engine

@banan666, post #9

Co do zasady rozszerzenie 8mb blokowało CF na pcmcia, trzeba było przestawić na 4mb żeby system widział CF. Tylko były wyjątki bo np. niektóre rozszerzenia nie wiedzieć czemu (mam na myśli 8 mb) nie blokowały CF, jak choćby mój elsat 1208.
[#15] Re: WHDload instalacja Chaos Engine

@misiek2, post #14

Problem z ramem rozwiązałem w ten sposób, że zastosowałem przełącznik z boku amigi. Jak będę potrzebował coś sobie skopiować na dysk to przełączę na 4mb, a tak będzie chodzić na 8mb.. Chociaż żadnej różnicy nie zauważyłem tak naprawdę. Ami służy tylko do grania...

[#16] Re: WHDload instalacja Chaos Engine

@banan666, post #15

Trza było se na różowo przemalować, bo tak wygląda jakby z węgla wyszła.OK
[#17] Re: WHDload instalacja Chaos Engine

@Andrzej Drozd, post #16

kto bogatemu zabroni mieć białą i czarną :)
[#18] Re: WHDload instalacja Chaos Engine

@banan666, post #17

Hej

Dziś zacząłem zabawe z whdload i na dzieńdobry mam same problemy.
Mam A1200 kick3.0 i do tego aca1221. ClassicWB.
Z instalowanych przeze mnie gier z oryginalnych dyskietek nie chodzi nic, zawsze jakiś błąd wywala mimo że instalacja przechodzi bezproblemowo. Zassałem więc tą piękną biblioteke z wyżej podanego ftpa. No ale wiąże się to z tym że problemów tylko więcej ;)
Najczęstrzym komunikatem jaki mi wywala przy uruchamianiu gier jest
DOS-Error #205
(object not found)
on reading "devs:kickstarts/kick40068.a1200".

przy czym oczywiście numerek kika zmienia się w zależności jaka gra jaki kick wymaga.

W devs/kickstars/ mam pliki kick40068.A1200.RTB i inne

pls help ;)
[#19] Re: WHDload instalacja Chaos Engine

@zeter, post #18

powinno byc devs:kickstarts anie "kickstars"
[#20] Re: WHDload instalacja Chaos Engine

@HanSolo, post #19

tak, to moja literówka przy pisaniu posta, oczywiście na ami jest kickstarts
[#21] Re: WHDload instalacja Chaos Engine

@zeter, post #18

Musisz mieć parę:

kick40068.a1200
i
kick40068.a1200.rtb
[#22] Re: WHDload instalacja Chaos Engine

@zeter, post #18

[#23] Re: WHDload instalacja Chaos Engine

@Sir_Lucas, post #22

Dzięki Wam, tutek rozjaśnił mi łepetynie ;), że się nie domyśliłem… ;) :P

piwo
p.s. czy jesli mam fizycznie kick 3.0 to moge miec problemy z niektórymi grami?? Bo niektóre wersje dla AGA wczytują mi się a niektóre wywalają błąd:
error during 'resload_LoadKick'
invalid kickstart image 'devs:kickstarts/kick40068.a1200'
Taki bląd mam np. przy socer kid czy chaos engine d32



Ostatnia aktualizacja: 28.11.2015 23:38:15 przez zeter
[#24] Re: WHDload instalacja Chaos Engine

@zeter, post #23

Masz błędny plik kickstartu, musisz mieć dokładnie taką wersję (3.1 od A1200 - od A4000 czy czegokolwiek innego nie zadziała!)
[#25] Re: WHDload instalacja Chaos Engine

@madman15, post #24

Podmieniałem już ze 3 te romy (3.1 od 1200) i za każdym razem te tytuły wywalają taki błąd…
[#26] Re: WHDload instalacja Chaos Engine

@zeter, post #25

Co pokazuje snoopdos?
[#27] Re: WHDload instalacja Chaos Engine

@Norbert, post #26

82 WHDLOAD Open whdcommon:kick40068.a1200 Read Fail
83 WHDLOAD Open devs:kickstart/kick40068.a1200 Read OK
84 ramlib Load LIBS:reqtools.library OK

3 ostatnie linijki wyglądają tak, jak byś mi powiedział jak można zrobić screenshota to bym wkleił tu całość
[#28] Re: WHDload instalacja Chaos Engine

@zeter, post #25

Pytanie tylko czy na właściwe. Do A1200 było kilka rewizji KS3.1, ty potrzebujesz DOKŁADNIE wersję 40.068 KS3.1 od A1200.
[#29] Re: WHDload instalacja Chaos Engine

@zeter, post #27

Użyj SGrab-a, dobry do screenshotów. Tutaj do pobrania.
[#30] Re: WHDload instalacja Chaos Engine

@Sir_Lucas, post #29

Ooo dzięki, fajny ten sGrab.
No to tak to wygląda,

jeśli Norbert wyłowisz stąd jaki mam problem będzie git ;) ja nie wiem ;)

@Solo Kazuki - dzięki wielkie, problem nadal ten sam.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem