kategorie: A600, Programy, Sprzęt
[#331] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Krashan, post #330

mam pytanie z innej beczki, mianowicie chodzi mi o to czy jak na A 1200 wyjdzie wampirek to czy spadną ceny starych kart?? czy sprzedawać w chwili obecnej czy nie?? odpowie ktoś szczerze??
[#332] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pat999, post #331

Moim zdaniem cena innych kart znacząco nie spadnie - to rynek kolekcjonerski, tu nie ma logiki.
[#333] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pat999, post #331

Trochę pewnie spadną. Spora część posiadaczy 060 ma je nie w celach kolekcjonerskich, ale dlatego, że są najszybsze. Będą więc chcieli zmienić je na Vampire i jakiś procent z nich zdecyduje się na sprzedaż 060. Na rynku pojawi się więc zapewne kilkadziesiąt starych kart z 040 i 060.
[#334] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pat999, post #331

Niekoniecznie, może nieznacznie spadną. Zależy czy wyjdzie, kiedy, w jakiej ilości, czy będzie ogólnodostępny tj. także poza preorderem. Zauważyłem, że wiele osób ma na stanie po kilka rozszerzeń tego samego typu i jakoś nie kwapi się, żeby je uwolnić. Chociaż po ukazaniu się ACA1221 ceny fastu wyraźnie spadły, ale niektórzy dalej wciskają 4 mb po 300 zł, mimo że na aukcjach chodzą po ok. 170 zł. Ceny starych kart z procesorem jakoś nieszczególnie zmieniły się gdy pojawiły się ACA13xx.

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 12:13:13 przez misiek2
[#335] Re: RTG i Vampire 600 V2

@misiek2, post #334

tez myslalem, ze kupie aca to sprzedam fast i jakos nie sprzedalem, pomyslalem ze jesc nie wola to niech lezy...

ciezkie zagadnienie, moze na chwile spadna ale koniec koncow to tanie juz nigdy nie beda :)
[#336] Re: RTG i Vampire 600 V2

@juen, post #335

Końcówka lat 90 i początek 2000 - to już nie wróci, 4 karty ppc za pińcet miałem:).
[#337] Re: RTG i Vampire 600 V2

@juen, post #335

Część ludzi jednak zdecyduje się sprzedać, w nadziei na wzięcie dobrej kasy. Poza tym jeżeli Vampire (i być może inne rozwiązania na FPGA) będzie w miarę regularnie produkowana, straci też rację bytu trzymanie drugiej karty na zapas, w razie uszkodzenia się podstawowego sprzętu. Pozostaną kolekcjonerzy, ale oni są tylko częścią tego rynku.
[#338] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Krashan, post #337

dlaczego jest wazne zeby ceny innych kart spadly jezeli i tak jest tania alternatywa? czy to jest jakis spor ideologiczny?
[#339] Re: RTG i Vampire 600 V2

@wawrzon, post #338

A kto powiedział, że to jest ważne?
[#340] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pat999, post #331

Jak wyjdzie Vampire A4000, to zacznę się zastanawiać nad sprzedażą swojej karty kolekcjonerowi, ale na pewno i tak nie po sporo niższej cenie jak teraz. Jak cena będzie niska to wolę używać, jak padnie i będzie Vampire to włożę krwiopijcę, a swoją dam na półkę za szybę.
Do A1200 też raczej zostawię sobie ACA1233, tak żeby mieć pewną i pełną kompatybilność.
Nie spodziewałbym się dramatycznego spadku cen, jedynie pewnej weryfikacji ceny topowych kart, typu B1260 (tu za 3k już będzie ciężko sprzedać takie karty). Tańsze karty z 68030 sporo nie stanieją. Vampire i karty ACA, po prosto zahamowały stały galop cen kart turbo, tak jak Amigi 1200 od Petra parę lat temu - ceny A1200.
[#341] Re: RTG i Vampire 600 V2

@misiek2, post #334

Ciekawa sprawa. Nie wiedziałem ze wystawienie czegoś na giełdzie jest równoznaczne z "wciskaniem" komukolwiek czegokolwiek. Jeżeli Ci się nie podoba cena to Twoja sprawa. Zawsze możesz spróbować kupić nową w sklepie. Ach no tak. Zapomniałem ze juz ich nie produkują. Nikomu nie każe jej kupić a jej cena to moja sprawa.
[#342] Re: RTG i Vampire 600 V2

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

Czy ktoś z ppa ma na dzień dzisiejszy Vampire 600 V2 w swojej Amidze?
[#343] Re: RTG i Vampire 600 V2

@movin, post #342

Moja zostala wyslana 3 dni temu. Powinna byc do tygodnia u mnie. Davka ma juz u siebie.
[#344] Re: RTG i Vampire 600 V2

@movin, post #342

Jak ktoś dostanie i zamierza być na AmiParty proszę dać znać :)
[#345] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pong777, post #344

No ze mną jest o tyle dziwna sytuacja że jam mam Vampire600 V2-64 tylko.... A600 jesczcze nie mam. A chciałbym kupić jakaś tanio bo mój plan zakładał czekanie na V1200. Ale jakoś tak Vampirkę 600 dostałem "z przypadku". Ma ktoś na zbyciu działająca A600 i chce może sprzedać w rozsądnej cenie ?
Na Alledrogo chodzące egzemplarze to coś od 350-400 złotych chyba chodzą...,,

PS. Myślę że nie miałbym nic przeciwko temu ( ani ShK który jest właścicielem karty) jeśli mógłbym tą v600 oddać w ręce jakiegoś np. demokodera (np. Don_Adan czy nawet Krashan pomimo zadeklarowanej "oziębłości" ) Będzie z tego lepszy pożytek jak myśle. A v600 bądź v1200 zdąże jeszcze kupić

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 15:30:16 przez pisklak
[#346] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pat999, post #331

No i proszę - jest odpowiedź. Karty turbo potanieją. Za to komputery podrożeją (vide A600).
[#347] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #345

To moze Sachy albo Asman, bo oni maja zdaje sie A600. No chyba ze Krashan jednak sie juz rozgrzal, i nie jest taki oziebly :) Ja nie mam A600 i nie planuje miec.

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 15:43:47 przez Don_Adan
[#348] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #345

........

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 15:47:44 przez pong777
[#349] Re: RTG i Vampire 600 V2

@XoR, post #328

Cyclone III dziala na 200 Mhz, wiec z samych proporcji to bedzie minimum 750 Mhz dla ostatniej wersji Apollo, a jak to nie jest proporcjonalne to moze byc i i wiecej i mniej niz 750 MHz.
[#350] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #345

a czy odsprzedac dla kodera wchodzi w gre?:)
[#351] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #345

v600 oddać w ręce jakiegoś np. demokodera (np. Don_Adan czy nawet Krashan pomimo zadeklarowanej "oziębłości"

Nie, nie, panowie. Ja mówię pas. Poza tym nie mam przecież Amigi 600.
[#352] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Krashan, post #351

A miałeś taką piękną sztukę....
[#353] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Krashan, post #351

Jak Juen jest chetny to niech bierze. Moze zrobi pierwsza gre na Apollo, albo tylko jakas specjalna wersje gry.
[#354] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #329

Skoro Gunnar zna ludzi z tej firmy, to niech sie lepiej zapyta czy istnieje mozliwosc wykonania wersji ASIC procesora Apollo w technologii 22nm i ile taka przyjemnosc by kosztowala. Prawdopodobnie chodziloby o setki tysiace USD albo pare milionow USD. Jesli Apollo bedzie mial FPU i MMU i bedzie komptabilny z 68040 to wtedy mozna by sprobowac Kickstartera, na pewno wielu posiadaczy Macow 68k w USA byloby tez zainteresowanych, wiec przy dobrej promocji nawet duza kwota jest mozliwa do zebrania. Nie ma sie co rozdrabniac w wersje FPGA taktowana 750MHz, lepiej isc na calosc, czyli w wersje ASIC 1.5GHz do 2GHz. No i to bylaby dopiero ciekawostka, jakby zaklady Intela wyprodukowaly najszybsze 68k w historii.
[#355] Re: RTG i Vampire 600 V2

@codi, post #352

Ale za to teraz mam piękną sztukę A1200.
[#356] Re: RTG i Vampire 600 V2

@nostrum666, post #341

Odpowiadając moja wypowiedź nie miała żadnych wycieczek do konkretnej osoby. Nie wiem czy coś sprzedajesz czy nie. Nie śledzę GIEŁDY w przedmiocie rozszerzeń fastu 4/8 mb. W każdym razie mamy nieco inne zdanie, ale póki co mamy do tego prawo. Dla mnie to możesz i wystawić rozszerzenie 512 kb do A500 za 500 zł, ale kupić w tej cenie to może jedynie osoba niezorientowana. Tych ludzi też nikt do niczego nie zmusza link

Powiedz czego niby nie produkują? Rozszerzeń pamięci fast do A600 czy A1200? O ile się orientuję to można sobie kupić (co prawda nakład kończy się) rozszerzenia pamięci fast, choćby wspomniana nowa na gwarancji ACA1221, są też nowe rozszerzenia do A600 ... w rozsądnej cenie.
[#357] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Don_Adan, post #354

Jeśli chodzi o tą FPGA z Archonixa to Gunnar twierdzi że jest to bardzo specyficzny układ w którym pewne rzeczy mogą działać bardzo szybko ale coś tak skomplikowanego jak Apollo to raczej szybciej niż taki Stratix "nie nada".

A jeśli chodzi o moją Vamppirkę to chętnie widziałbym kogoś nie tylko kodującego coś sensownego w ASMie 68k (chociaż może też być i C), najlepiej demokodera szeroki uśmiech ,ale i wiedzącego co to jest USBBlaster i nie bojącego się Quartusa. Bo chociaz jest już działający "software core updater" to działa na v2-128 nie na karcie developerskiej. Więc nowe wsady trzeba ładować przez JTAG.
[#358] Re: RTG i Vampire 600 V2

@misiek2, post #356

Przepraszam jeżeli źle Cię zrozumiałem, ale czytając o sprzedawaniu a właściwie o wciskaniu komuś rozszerzenia 4MB za 300 zł automatycznie pomyślałem o moim ogłoszeniu, ze zrozumiałych względów mogłem to skojarzyć ze mną, ale tak jak mówie, jeżeli źle to odebrałem to przepraszam, a jeżeli chodzi o rozszerzenia to faktycznie są dostępne nowe karty, owszem. Pisząc że nie produkują miałem na myśli właśnie karty Elboxu.
[#359] Re: RTG i Vampire 600 V2

@nostrum666, post #358

Wszystkie osoby zainteresowane moja Vampirką informuje że jednak mam na oku pewną A600 i chyba się z nią jednak tak szybko nie rozstanę. Poza tym to nie jest moja własność i nie mogę jej sprzedać bez porozumienia z właścicielem. Chociaż myślę że mógłbym wypożyczyć ewentualnie gdyby ktoś chciał napisać jakieś demo/grę korzystające z nowych możliwości Apollo. Zresztą to jest wersja developerska i naprawdę lepsza jest v2-128 (więcej pamięci i szybsza)
[#360] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #359

Pisklak !... Nieładnie, nieładnie,, drugim razem takich numerów nie rób, to trochę dziecinne..
Nie cofa się danego słowa. A poza tym to fajnie by było jakby taka jedna karta była sprezentowana, no może jako jakaś nagroda dla obiecującego programisty... OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem