kategorie: A600, Programy, Sprzęt
[#901] Re: RTG i Vampire 600 V2

@michalmarek77, post #900

Trochę lutowania jest. Pewnie robi jedną dziennie i już ma tego po dziurki w nosie
Jak zamówień miał na 400 to ma ponad rok roboty wliczając w to święta i inne dni wolne
Ja sobie myślałem, ze poczekam z zamówieniem i po pierwszym szale sobie na spokojnie sztukę zamówię...
Widzę teraz, że nie za szybko chyba szeroki uśmiech
Fajnie by było gdyby chłopaki ogarnęły sobie jakąś pomoc.
[#902] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Vato, post #901

Na pewno robi więcej niż 1 dziennie. Majsta który ma mało czasu robi dziennie 3 ( średnio bo czasami mu się jakiś twardy egzemplarz trafi). A takie opóźnienia występują bo paczki z Chin to tak z miesiąc pewnie podróżują. To samo u majsty. Zresztą chyba wszyscy tak mają. Myślę że partia 100 sztuk to optymalna jest - wystarczająco dużo żeby rynek odczuł a jednocześnie można jakoś kasę ogarnąć na potrzeby produkcji. Wkrótce kipper powinien swoją paczkę 100 płytek dostać, więc niedługo trochę Vampirek wypłynie. No i majsta swoje też powoli lutuje.
[#903] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #902

No i majsta swoje też powoli lutuje.


To jakiś paradoks? Taka szybka karta, a lutowanie takie powolne. Czemu nie zleca montażu na maszynie? Majsta powinien sobie kupić maszynę pick&place (3500$ :) ) jak nie chce zlecać takich usług.
[#904] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Dziadziomiecio, post #884

Tak jak obiecałem.

Widać że nawet dwa pierwsze piny od HDMI nie były przylutowane.
Reszta widoczna na zdjęciach.




Wersja Majsty.

[#905] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Architect1200, post #904

Po prostu ŁOŁ!
Czekam na odpowiedź od Kippera (jak i pewnie tysiąc innych osób), ale po tym jestem już skutecznie zniechęcony. A mogłem mieć wczoraj wersję Majsty od Ponga...
Pocieszam się, że będzie FAST od Architekta
[#906] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Umpal, post #905

Panowie nie desperujcie ! Może i nie wyglądają piknie ale działają - i o to chodzi.
A sam kipper powiedział mi że jeśli ktoś jest niezadowolony to on jest gotów zwrócić pieniążki...
[#907] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #906

Ja tu nikogo nie zniechęcam w żadnym razie. Dałem tylko porównanie jego roboty z Majstą.
Niech kupujący nie będą zdziwieni jak paczka przyjdzie.
[#908] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Architect1200, post #907

Ja też jestem daleki od zniechęcania. Dla mnie podejście 'może i nie wyglądają piknie ale działają', to zdecydowanie za mało. Dzisiaj działa, a jutro przestaje i zaczynam rwać resztki włosów z głowy zastanawiając się "o co kaman". Już to napisałem, ale przywiązuję wagę do estetyki, bo ta z reguły przekłada się na jakość OK
[#909] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #902

Jakby robił 3 dziennie to już by wszyscy kumple swoje zamówienia mieli... a mają tylko naprawdę nieliczni.
No chyba, że mieli zamówienia na tysiące a nie setki.
[#910] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Architect1200, post #904

Eeee tam, jakby to oczyścił z topnika to by się o niebo lepiej prezentowało. To chyba główny problem, na tle tych ciemnych plam wszystkie niedoskonałości połączeń kłują w oczy Byleby elektrycznie było dobrze

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2016 21:40:27 przez okejokej
[#911] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #902

Sorry, ale lista na amibay prawie stoi w miejscu.
[#912] Re: RTG i Vampire 600 V2

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #911

Dokładnie, nic sie tam nie dzieje, a ja jestem tak nisko w kolejce :/
Moze do niego napisać żeby mi części podesłał a ja se sam polutuje
[#913] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Architect1200, post #904

mam w tej chwili kartę od Kippera z numerem 364 i wygląda znacznie lepiej, także widać, że ma on lepsze i gorsze dni, nie ma też pozostałości topnika więc albo skuteczniej go zmywa, albo przeszedł z TK83 na RF800
[#914] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Kilos, post #913

Z tego co widzę to trochę Vampirek już jest w naszym pięknym kraju
I bardzo dobrze. Na IRCu co jakiś czas nowe osoby ogłaszają przybycie Vampira.
A majsta to chyba za bardzo nie aktualizuje amibaya, ale jakieś karty wysyła z tego co wiem.

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2016 09:34:41 przez pisklak
[#915] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #914

Pisklak a masz może jakąś wiedzę kiedy będzie choć 800x600 możliwe do uruchomienia?
[#916] Re: RTG i Vampire 600 V2

@fazior, post #915

Bardzo możliwe że najbliższy SILVER będzie to miał. Vampirka przetestowana jest do rozdzielczości FHD @24 Hz. Więc normalne HD i 800x600 powinno spoko chodzić. Niektóre monitory/TV czasami wybredne są no ale się zobaczy jak to będzie z tym.

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2016 10:44:13 przez pisklak
[#917] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #846

Dawno mnie nie było na PPA i dawno nie czytałem tego wątku o "krwiożercy"... A teraz jak uzupełniam lekturę nawet nie wiem komu odpowiedzieć. Więc kliknąłem dość losowo i odpowiem (przyłącze się) ogólnie.

Widzę , że nic tak nie dzieli jak wspólny cel. Wręcz czuć ten klimat lat 80/90 co lepsze Commodore, czy Atari... tym razem jednak w klimacie - czy Amiga V2 to Amiga , czy już nie, czy starczy mi Amiga z Apollo, czy A600 z V2, a może niedługo A1200 V2 - ale czy to jeszcze Amiga.

Postawię więc problem inaczej i może poroztrząsajcie to w swoich głowach:

Mamy rok '9x ... Commodorowe pogłoski o układach AAA ... AAAle też pogłoski o bankructwie docierają w modemowej poczcie fido ściąganej co nocy z BBS'ów (pozdrowienia dla Sysopów The Sect BBS i Silver Dream's - tak przy okazji). Czekając na dostępność Blizzardów i Cyberstormów PPC kisimy kasę po kopertach z zarobionych w pierwszych pracach suwenirów i nerwowo przeglądamy reklamy emitowane w kolejnych numerach MA i Amigowca oraz C&A... nie ma.... kurde może za miesiąc Phase wyśle partię do Polski... ale ciągle nie ma tych cholernych PPC... Nagle nius!!! Powstał po cichu projekt... bez famfarów ... Grupa maniaków elektronicznie utalentowanych amigowców zrobiła kartę - niestety tylko do Amig z procesorami 68k0. Jest to karta WILKOŁAK v.1. Słuchy po party chodzą, że WILKOŁAK 1 będzie lutowany przez amimaniaka i będzie zbierana przedpłata na party. W miarę trawienia metodą chałupniczą płytek koleś będzie rozsyłał kolejne sztuki jak mu się uda je polutować i potestować. Co ciekawe konstrukcja WILKOŁAKA zakłada wykorzystanie płytki podobnie jak w kartach Apollo - będzie nakładana na procesor 68k0. Na pokładzie V1 będzie podstawka pod procesor (aż ciarki przeszły potencjalnych chętnych na WILKOŁAKI) Pentium MMX max 233MHz (możliwe podkręcanie zworką umieszczanych np. 166 na 180 czy 200 na 233). Na płytce znajduje się też złącze pod listek pamięci max 128MB. Znajduje się też tajemniczy EPROM z wsadem , który jak słuchy niosą zamienia ów Pentium w 68k xxx MHz, a o zamianę w sprzętowy emulator procka motoroli na Intelu ów wsad właśnie dba... W planach twórców projektu jest w kolejnych wersjach płytka WILKOŁAKA na której można będzie umieścić pracujące kolektywnie 2 lub nawet 4 serwerowe Pentiumy pracujące jako jeden kosmiczny epicko szybki 68k0, oraz kontroler IDE i złącze DSUB pod przyszły układ S3 wylutowywany ze starych kart VGA by cieszyć trybem Ch2Pix w postaci dodanego trybu wrzucanego ikoną do devs/monitors... dostępnego potem normalnie w screen mode jako WILKOŁAK VGA 24 bit...

Teraz pytanie... czy mieli byście wówczas w tym roku 9x chrapkę na tę kartę i czy by powstał obóz fidohejterów krzyczących TO JUŻ NIE BĘDZIE AMIGA!!! Zakładam, że cena WILKOŁAKA z P 233 MHz na stanie byłaby 4x niższa od zakładanej ceny ciągle obiecywanych, ale nie dostępnych PPC... a moc w sysinfo 68k byłaby podsumowana komentarzem autora: CALL ME NOW!!! 4x fastes od A4000/040...

Co Wy na taki scenariusz powiecie???
[#918] Re: RTG i Vampire 600 V2

@xtro, post #917

Scenariusz niemożliwy. Prawdziwi Amigowcy nienawidzili x86 prawie do roku 2005, a ci jeszcze bardziej najprawdziwsi aż do 2010. OK

A tak poważnie, to Intel był outside i tyle.
[#919] Re: RTG i Vampire 600 V2

@xtro, post #917

Nie da sie, zeby Intel pracowal jako m68k, moze najwyzej emulowac m68k programowo. Sama emulacja cpu jest zawsze bardzo wolna. A emulacja typu JIT wywali sie na samomodyfikujacym sie kodzie i pewnie jeszcze na czyms. Wiec to jest kiepski pomysl, i to bylby wtedy tylko emulator Amigi a nie Amiga.
[#920] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Don_Adan, post #919

A tak podsumowując. PPC odegrał kluczową rolę w utrzymaniu naszego środowiska. Może się to komuś podobać lub nie, ale gdyby nie PPC w klasykach, to nie byłoby prób (całkiem udanych) doganiania świata PC. Nie byłoby AOS4 i MOSa, a nawet nie byłoby AROSa, który poleciał z prądem AOS4/MOS. Ja uważam że PPC należy uszanować.
Teraz jednak należy zapytać...co dalej?
[#921] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Andrzej Drozd, post #920

Nic. Właściciele Amiga INC nie robią nic, AmigaOS w kwestii sprzętu próbują, ale jakoś nie przekonali wszystkich do siebie. Pozostali robią coś na własną rękę. Tak jak ktoś napisał skończymy wszyscy na WINUAE. Jak czytam takie newsy to płakać się chce, że są ludzie, jest potencjał intelektualny, ale właściciele mają wsio w ... . Cóż Andrzeju dalej nie będzie już nic (ile tych Wampirków może powstać 1000?)
[#922] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #906

Kipper to mógłby się odezwać, bo mój Vampire zdechł a drugi po paru minutach szału dostaje. Od ponad miesiąca cisza ze strony Kippera. Dodam, że chciałem kolejnego kupić a tego mu odesłać do sprawdzenia, ale jest kibel w kontakcie...
[#923] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Tom Rain, post #922

Dobrze , że narazie mnie nie stać... Poćwiczycie te kartę, może ja kiedyś kupię, na razie i tak nie mam środków. W sumie to może i lepiej... Amigę włączam tylko gdy trzeba nagrać dyskietkę, jest wtedy fun przez parę dni.... ale wiecie... żicie sobie... to juz nie studenckie lata...
[#924] Re: RTG i Vampire 600 V2

@xtro, post #923

Dodam jeszcze: jak ktoś słusznie zauważył... moc V. jest już na tyle duża, że teraz tylko czekać na soft. Może jeszcze przydała by się wersja na A1200. Ale tak naprawdę teraz potrzebny jest soft. Przydało by się na początek przeportowanie kilku flagowych GPL. Mam na myśli GIMP, Office openowego, jakąś z przeglądarek i parę drobniejszych rzeczy. I fajnie jakby wziął się za to jakiś zespół zdolnych ludzi. Bez tego to będzie sport dla sportu...
[#925] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Tom Rain, post #922

Mi od roku nie odesłał A508IDE ani nie zwrócił kasy, na maile też nie odpowiada.
[#926] Re: RTG i Vampire 600 V2

@xtro, post #924

ja do tej listy bez kozery dodałbym jeszcze Photoshopa...
[#927] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Tom Rain, post #922

Wsadź tego wampirka do piekarnika na 10 minut w temp. 200 stopni.
Stosuje to do martwych płyt głównych. Na 10 szt 9 odżywa..
[#928] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Voyox, post #927

a może frytki do tego ?



Ostatnia aktualizacja: 23.04.2016 22:54:40 przez Dorian3d
[#929] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Voyox, post #927

takie wypieki często potem trafiają na allegro, jak długo działają wie tylko nowy właściciel
[#930] Re: RTG i Vampire 600 V2

@KM, post #921

Nic. Właściciele Amiga INC nie robią nic, AmigaOS w kwestii sprzętu próbują, ale jakoś nie przekonali wszystkich do siebie. Pozostali robią coś na własną rękę.


Może naszym problemem jest to, że...lata 1994-2010, odleciały już całkowicie?
Może czas zrozumieć, że nie trzeba wchodzić na najwyższy maszt w dziejach komputeryzacji jako samotny wojownik, tylko należy "pozwolić" wejść tam innym i iść razem z nimi i...nie wahać się ich pomocnej dłoni?

Ja rozumiem, gdybyśmy byli ostatnim plemieniem amipaczów. Ale nie jesteśmy ostatnim. Nawet dzieci się pytają - "Tato, dlaczego sikasz pod wiatr"?

"Bo intel autsajd?" ;)

Tak jak ktoś napisał skończymy wszyscy na WINUAE.


WinUAE nie jest złe. Oby tylko wszyscy umieli odpalić kartę graficzną (to jest prościzna), odpalili AmigaOS, a nie odpalali tylko ADFów.

Cóż Andrzeju dalej nie będzie już nic (ile tych Wampirków może powstać 1000?)


Wiesz, to nie ważne ile, bo to jest krok, aby promować linię 68k. Ja wciąż czekam na swój wymarzony komputer 68k, moze byc pod kontrolą AOS3.9+AmigaSYS lub AROS68k. Grunt że będzie mial AGA i uciągnie filmy HD :D
Amiga RULEZ!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem