kategorie: A600, Programy, Sprzęt
[#1171] Re: RTG i Vampire 600 V2

@TechNineWonder, post #1170

Pisałem o kim innym. Podaj tutaj link do drugiej listy. Jaki masz nick na Amibay?
[#1172] Re: RTG i Vampire 600 V2

@TechNineWonder, post #1170

Wysłałem Kickca już dawno. To że nikt tego nie aktualizował nie moja wina mój kick jest w folderze "poprawne" na ftp u Kipper2k. Po za tym ta kolejka to jakaś abstrakcja, bo nagle ktoś dostaje kartę w celach promocyjnych i to z końca kolejki. W info Preorderu nic nie pisało o takich zabiegach.

No to teraz przeczytaj to co napisał Majsta u siebie na stronie, i doszukaj się drugiej listy zamawiających. Bo jak wiemy można było zamawiać jeszcze na @ nie tylko AmiBay.


To gdzie zamawiałeś u Majsty czy u Kippera? Piszemy tutaj o Majsty, a nie o Kipperze.
[#1173] Re: RTG i Vampire 600 V2

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1172

Podaj tutaj link do drugiej listy


Czytałeś ostatnią wypowiedz Majsty na jego stronie majsta.com, gdzie sam piszę o tym że poza AmiBay maj jeszcze zamówienia z @.



Kicka wysłałem tam gdzie wszyscy. Przynajmniej to Kipper2k pisał o tym na AmiBay Chyba mi nie chcesz napisać że miałem wysłać kicka do Majsty na @?


Jaki masz nick na Amibay?


Normalny, pesel też podać i zdjęcie oczu? Bo nie wiem czy to coś zmieni napiszesz do Majsty żeby mi wysłał kartę dziwne jak ja do niego pisałem to mi jakoś nie wysłał.


Wzmianka o drugiej liście.

Answer is simple, if there were no my personal pre-order list none of this could happen.



Ostatnia aktualizacja: 20.07.2016 00:51:31 przez TechNineWonder
[#1174] Re: RTG i Vampire 600 V2

@TechNineWonder, post #1173

Pisze tam o osobistej liście i nic więcej. Ciekawe gdzie są ci wszyscy użytkownicy?

Normalny, pesel też podać i zdjęcie oczu?


Skoro twierdzisz, że jesteś na liście to pytałem o twojego nicka, a nie o twoje dane osobowe.
[#1175] Re: RTG i Vampire 600 V2

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1174

Jacy użytkownicy? Chodzi o listę osób które złożyłī zamówienie na @ co skutkowało tym że Majsta się nie wyrabia z kartami na AmiBay.

O jakich użytkowników Ci chodzi.

Skoro twierdzisz, że jesteś na liście to pytałem o twojego nicka, a nie o twoje dane osobowe.


Jak mi nie wierzysz to trudno.


[#1176] Re: RTG i Vampire 600 V2

@TechNineWonder, post #1175

Tyle piszecie, a dalej nie wiadomo kiedy Vampir do A1200 i jaka cena jego.

Mógłby ktoś w skrócie skondensować ostatnie informacje dotyczące kart?

1. Kiedy do A1200?
2. Jaka cena do A1200?
3. Jaki proces produkcji - ile kart w jakim czasie są w stanie stworzyć?
4. Jak w prosty sposób zamówić, zapisać się na egzemplarz Vampira do A1200?
[#1177] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Duracel, post #1176

1. Kiedy do A1200?

Wg. dokumentu apollo_datasheet.pdf - Q4’16
[#1178] Re: RTG i Vampire 600 V2

@waldiamiga, post #1177

1. Kiedy do A1200?

> Wg. dokumentu apollo_datasheet.pdf - Q4’16

Bajeczki huraoptymistów - nie sądzę, żeby się wyrobili do końca tego roku. Zdaje się, że wersja dla A500 przechodzi jakiś nieduży redesign, chcą chyba dodać jakiś port rozszerzeń.

Poza tym, są problemy z ceną FPGA Cyclone III, prawdopodobnie w wersji na A1200 będą musieli przejść na Cyclone V - kolejny redesign.

2. Jaka cena do A1200?

Na 99% będzie drożej, niż dla A600. Trzeba skombinować złącze krawędziowe dla A1200 (są już, zdaje się, pewne opcje), przejście na Cyclone V też pewnie podniesie koszt (jeśli jednak użyją Cyclone III - to ich cena niedawno wzrosła).

3. Jaki proces produkcji - ile kart w jakim czasie są w stanie stworzyć?

PCB zamawiają w Chinach, lutują wszystko ręcznie. Majsta ma właśnie nową zabawkę, która powinna przyspieszyć produkcję kart. Ile dziennie? Pewnie za wcześnie, żeby o tym mówić.

4. Jak w prosty sposób zamówić, zapisać się na egzemplarz Vampira do A1200?

Nie da się. Ale jeśli np. załatwisz ludziom od Vampira dobre źródło złącz krawędziowych, to myślę że wyprosisz kartę poza kolejnością :P
[#1179] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Cedrat, post #1178

I to rozumiem panowie :)

Co prawda konkretów za dużo nie ma, ale przynajmniej skondensowane to co jak rozumiem do tej pory wiadomo OK
[#1180] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Duracel, post #1179

Panie I panowie miło mi jest poinformować Was o ukazaniu się następnego publicznego wsadu Silver8. Lista zmian tutaj a link do cora jest tu.
Zyczę dużo przyjemności z testowania szeroki uśmiech
[#1181] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #1180

Ta trzeba mieć na czym testować, jakoś nie widzę progresu w preorderze :/ zaczyna to byc denerwujące że osoby, które zamówiły później u kippera karty maja dawno
[#1182] Re: RTG i Vampire 600 V2

@QUAD, post #1181

W ogóle to wydaje mi się że nie ma co za dużo pisać, bo Amigowi Guru mogą stwierdzić że jeśteś niecierpliwy. A jak wiemy cena dla niecierpliwych x2.

Co najlepsze to Ci co już mają, w ogóle nie wierzyli w powstanie projektu, za dużo było naobiecywane to się nie może udać. Inni jeszcze wyskoczyli jak filip z konopi gdy ruszyła produkcja. I karty już mają.

Szkoda mojej używanej klawiatury na polemizowanie, wydaje mi się że Majsta kiedyś te karty wysłać będzie musiał.

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 12:19:16 przez TechNineWonder
[#1183] Re: RTG i Vampire 600 V2

@TechNineWonder, post #1182

Majsta jest zajęty uruchamianiem jego machinerii Pick&Place - T600 (Terminator600)
Wszelkie oznaki wskazują że to lada chwila ruszy, a moce przerobowe są jak na razie oceniane przez majstę na 4 Vampirki/godz. Więc spokojnie będzie mógł zrobić np 8 dziennie (w realu trochę mniej bo nie zawsze wszystko się uda itp). A ocenia że części ma na jakieś 100 Vampirek w tej chwili w domu. Więc niedługo powinien ruszyć z preorderami.
A kipper ma teraz małą 2-3 tygodniową przerwę w lutowaniu bo właśnie został dziadkiem szeroki uśmiech
[#1184] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #1183

[#1185] Re: RTG i Vampire 600 V2

@janekdrukarz, post #1184

Ten link już był pokazywany.
2-3 tygodniowa przerwa to pikuś.
Tu chodzi o preorder z zeszłego roku.
[#1186] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #1180

Heh ja nie wygrzebałem z torby swojej po AEM jeszcze, trzeba nadrobić zaległości:).
[#1187] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Cedrat, post #1178

PCB zamawiają w Chinach, lutują wszystko ręcznie. Majsta ma właśnie nową zabawkę, która powinna przyspieszyć produkcję kart. Ile dziennie? Pewnie za wcześnie, żeby o tym mówić.


Ja bym zamówił w Chinach CAŁE KARTY. Oni mają dziewczyny z takimi drobnymi rączkami i szybko by z 1000 szt. zrobili. Potem przemycić jako gift i już.
[#1188] Re: RTG i Vampire 600 V2

@xtro, post #1187

Co sądzicie o czymś takim jak to małe demko ? To jest czysty kod 68k bez używania żadnych nowych instrukcji. Pokazuje mniej więcej jakiej jakości grafikę 2D można śmiało wycisnąć z Vampirki już teraz, a używając nowych rozkazów będzie jeszcze szybciej.
Fajnie by było pograć w taki Dragon's Crown albo Tower57 (czy jak tam tej giercy z kickstartera było)
[#1189] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #1188

ok, racja OK
[#1190] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #1188

[#1191] Re: RTG i Vampire 600 V2

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1190

Dzięki za linka do vidki - fajna "szczylanka". A skoro jest możliwe jej uruchomienie na Falconie (dzięki użyciu DSP) to tym bardziej na Vampirce. Fajnie by było w to pogierczyć ale wygląda na pieruńsko trudną
[#1192] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #1191

Taki mały filmik...
[#1193] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #1192

Już wkrótce spadną ceny starych kart Blizzard i Apollo :)
Ten Vampire ma jeszcze karte graficzną ? podłącze się pod złącze HDMI do LCD a jak wyświetlę obraz z ECS/AGA ?
[#1194] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Pawelek, post #1193

podłącze się pod złącze HDMI do LCD a jak wyświetlę obraz z ECS/AGA ?
Tak samo jak do tej pory? Czyli dwa monitory albo tv z hdmi i scartem i przełączanie źródeł sygnału pilotem.

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 13:14:26 przez fazior
[#1195] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Pawelek, post #1193

Na pewno spadną zwłaszcza Blizzard 1230 v.4 prawie niedostępny
[#1196] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Pawelek, post #1193

Ceny nie spadną, tylko te urządzenia trafią do pudełek jako zabytek gdyż nie ma ich zbyt wiele. Gdybyś kupił Blizzarda za 2500zł, to szkoda, by ci było go sprzedawać za cenę Vampire.
[#1197] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Pawelek, post #1193

Już wkrótce spadną ceny starych kart Blizzard i Apollo :)


Niestety, ale nie jest to prawda. Ceny kart Blizzard i Apollo nigdy w zyciu nie spadna. One beda tylko i wylacznie drozec z biegiem czasu niezaleznie od tego ile bedzie Vampirow czy innych nowych kart turbo dostepnych na rynku.

To tak jakbys powiedzial, ze teraz konsole Nintendo SNES beda taniec bo wyszlo Nintendo Wii U. Obojetnie ile bedzie nowych, lepszych konsol to SNES zawsze bedzie zyskiwac na wartosci bo juz sie go nie produkuje i jest ich coraz mniej i to samo wlasnie jest z Apollo i Blizzard.


Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 20:35:32 przez sordan
[#1198] Re: RTG i Vampire 600 V2

@sordan, post #1197

I jeszcze taka mała vidka dla demomaniaków szeroki uśmiech
[#1199] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #1198

Jeśli jeszcze w przyszłości Vampire dostanie kontroler SATA to będzie miazga.
[#1200] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Pawelek, post #1199

Jeśli jeszcze w przyszłości


Jeśli w przyszłości karta w ogóle będzie dostępna to będzie jeszcze większa miazga.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem