kategorie: A600, Programy, Sprzęt
[#1321] Re: RTG i Vampire 600 V2

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1307

W takim razie taki, który nie wymaga specjalnego chłodzenia i jest co najmniej 3x szybszy od 603e 210 MHz.
Oczywiście wątpię że zostanie wznowiona produkcja kart BlizzardPPC, ale jeżeli tak, to pierwsze egzemplarze i tak będą z prockiem 603e. Dopiero gdy rynek się nasyci, to ruszy coś mocniejszego.
Ja bym tak zrobił.
[#1322] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Andrzej Drozd, post #1321

Ale nie jestem szefem P5, więc się domyślam tylko co on zrobi. Czyli wyłoży kasę (lub owce wyłożą) i jakoś ruszy, już prawie 20-letnie BlizzardyPPC. Gdy ktoś to kupi i gdy zwróci się kasa oraz będzie jeszcze trochę na nowy projekt, to będzie szansa na szybszą pamięć i szybszy procek...Czyli jak chcesz więcej, to płać.OK
Ja jednak szefem nie jestem. Czytam już 3 książkę o Forexie i chyba zacznę od pucybuta.OKOKOK
[#1323] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Andrzej Drozd, post #1322

Przeczytaj jeszcze ze dwie.Potem odpuść pucybuta i napisz swoja książkę o Forexie.To jedyny sposób
[#1324] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Andrzej Drozd, post #1322

Tak czy inaczej Panowie, wróćmy do Vampire. Ja zazdroszczę tej inwestycji którą robi Majsta. On nie musi pracować w jakiejś firmie, u jakiegoś nowobogackiego szefa który jeszcze niedawno chodził w dziurawych skarpetkach. Majsta robi to co lubi, jakiś tam czas poświęci na Vampire i cieszy się życiem i wolnym czasem. A my niewolnicy robimy u szefów.
I podlegamy wyścigowi szczurów.
[#1325] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Aniol, post #1323

To jedyny sposób


To już wolę nauczyć się muzyki biesiadnej i będę grał na weselach. Ludzi kłamał nie będę.
[#1326] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Andrzej Drozd, post #1324

Wymyśl, zaprojektuj, zainwestuj (nawet swój czas i umiejętności) i ... będzie dobrze:)
[#1327] Re: RTG i Vampire 600 V2

@X-Type^HVR, post #1326

mam przeczucie ze to nie majsta zaprojektował tą karte OK
i mysle ze to przeczucie jest w pełni realne
[#1328] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Blendor, post #1327

Oczywiście :) Nie od razu pomyślałem, że Andrzej zaprojektuje kartę turbo
[#1329] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Blendor, post #1327

Muszę Cię poinformować że Twoja intuicja tutaj zawodzi. Projekt Vampire 1 a także Vampire 2 jeśli chodzi o HW to w 100% robota Majsty.
Natomiast wsad FPGA to już oczywiście robota BigGuna i całego Apollo Teamu.

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 10:03:44 przez pisklak
[#1330] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #1329

a ty chyba jestes jego tatą bo obserwuje twoje posty od początku jak sie zarejestrowales na forum zaciekle walczysz i go bronisz

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 10:41:41 przez Blendor
[#1331] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Blendor, post #1330

Każdy może bronić czegoś (kogoś) co uważa za wartościowe...

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 11:01:54 przez pisklak
[#1332] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #1331

niech tak będzie , karty były by calkiem sympatyczne ,ale zawsze byłem z tych gosci ktorzy płacą za cos co istnieje czyli gotówka za rzecz do ręki z ręki do ręki O

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 11:04:55 przez Blendor
[#1333] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Blendor, post #1330

A Ty jesli juz cos piszesz publicznie to popieraj cos faktami, bo Twoje posty (jesli ktos juz sie na nie natknie) bardzo zanizaja jakosc tego forum. To porzadny portal (ludzi inteligentnych) i badzmy tacy wlasnie..
[#1334] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Blendor, post #1332

Sugerujesz że Vampirka nie istnieje ? A to jak wydajesz Twoje pieniądze akurat mnie nie interesuje.
[#1335] Re: RTG i Vampire 600 V2

@juen, post #1333

Ja nawet, jakis czas temu myslalem, ze Blendor to lek.med. Maja bardzo podobny styl
[#1336] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Aniol, post #1335

odczep sie od lekarza ! wiedzą i posiadanym sprzetem mu do pięt nie dorastasz , dołozył bym jeszcze cos ale nie chce obrazac

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 12:06:47 przez Blendor
[#1337] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Blendor, post #1336

Ooo to to ! Wlasnie o cos takiego mi chodzilo.Dzieki
[#1338] Re: RTG i Vampire 600 V2

@X-Type^HVR, post #1326

Albo będzie dobrze, albo będzie upadłość.
[#1339] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Blendor, post #1327

A ja mam przeczucie że kondensatory ci wylewają w twoich nieużywanych Amigach.OK
[#1340] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Blendor, post #1332

e ,a


ORT!
Powinno być tak:
e, a OK
[#1341] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Aniol, post #1337

Ooo to to ! Wlasnie o cos takiego mi chodzilo.Dzieki


hehehe..
[#1342] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Andrzej Drozd, post #1339

Ciekawe, że najbardziej na temat wąpierza marudzą osoby, które najwięcej stracą po popularyzacji tej karty. Taką A4000 kupią już tylko koneserzy, jeżeli A1200 będzie pożerać klasyka na śniadanie... Czyli kolekcja warta pierdyliard cebulionów już tak łatwo nie znajdzie tylu chętnych, gdy będzie trzeba ją uszczuplić...


Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 14:10:51 przez tbone
[#1343] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Blendor, post #1327

Widzisz, z majstą rozmawiałem mailowo wielokrotnie jeszcze przed powstaniem Vampira i na długo przed połączeniem jego sił z resztą zespołu NatAmi, głównie Gunnarem. Majsta od początku robił sam turbo do A600 i częściowo do A500. Z racji tego, że nie potrafi tworzyć układów w FPGA korzystał z gotowca TG68. Działało to to, ale samo TG68 to implementacja zwykłej motorolki 68k w FPGA i jest to mało wydajne.
Vampir sprzętowo jest w 100% zaprojektowany przez Igora, zresztą gdybyś obserwował ten projekt od początku, wiedziałbyś ile było rewizji Vampira i ile się chłopak nawk%&#iał przy zmianach projektu bo początkowo karta nie bardzo chciała nawet startować.
Pisklak i ja oraz pewnie jeszcze kilka osób z PPA siedzimy ciągle na IRCu i rozmawiamy z twórcami Vampira. I jakoś tak nam nie po drodze z tego typu teoriami spiskowymi. A nick jak Kipper2k coś Ci mówi? Facet wraz z Igorem buduje te karty na bieżąco a jest to taki autorytet w Amigowym świecie hobbystycznych twórców amigowego hardware. On też może tworzy wyimaginowanego Vampira?
Nie dziw się więc że pisklak dementuje durne plotki na łamach forum bo siedzi w tym intensywnie na co dzień i pewnie nie przepada za gadaniem głupot w stylu czarne jest białe.

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 14:14:09 przez kwaku85
[#1344] Re: RTG i Vampire 600 V2

@tbone, post #1342

Spokojnie, popularyzacja popularyzacją - na to przyjdzie czas jak się zgodność poprawi, bo na razie to trochę kuleje. Toteż, jak na razie nie widzę jakoś żeby wampir mógł mi blizzarda 060 zastąpić.
[#1345] Re: RTG i Vampire 600 V2

@kwaku85, post #1343


Nie dziw się więc że pisklak dementuje durne plotki na łamach forum bo siedzi w tym intensywnie na co dzień i pewnie nie przepada za gadaniem głupot w stylu czarne jest białe.


no wiesz, kolega do ktorego sie zwracasz celowo i mimo lepszej wiedzy szerzy scieme..
[#1346] Re: RTG i Vampire 600 V2

@fazior, post #1344

Niema szans żeby coś wyprodukowane dzisiaj spowodowało upadek
Zabytkowych rzeczy każdy szanujący się zbieracz kolekcjoner
Kupi starego cyberstorma żeby mieć sprzęt z epoki to logiczne
Tylko trzeba mieć pieniądze a nie zarabiać 1800 brutto z takimi
Pieniędzmi to można najwyżej popatrzyć na wystawie jak starczy na bilet
[#1347] Re: RTG i Vampire 600 V2

@fazior, post #1344

Z tym że na dzień dzisiejszy Vampirka nie może w 100% zastąpić Blizzarda mogę się zgodzić. Z tym że kompatybilność ze starymi grami nie jest 100% też - chociaż akurat te gry które odpalałem chodzą OK. Ale to się może (chociaż wcale nie musi ) zmienić. Co nie oznacza że już dziś nie warto go kupić - moim zdaniem warto.
[#1348] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #1347

Można, szczególnie że, jak sam majsta napisał, im większa ilość użytkowników tym lepsze polowanie na ewentualne błędy, więcej testów się przeprowadza i sporo ludzi zaczyna coś już powoli pisać na Vampira, jak chociażby programik flype'a do testowania wydajności/zużycia zasobów Vampira. Fajna sprawa.
[#1349] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Blendor, post #1327

Majsta projektował wszystkie karty, tylko wsadu nie napisał własnego, jedynie adaptował istniejące.
[#1350] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Blendor, post #1346

Chciałbym Cie pochwalić, że wreszcie nie używasz źle stawianych znaków interpunkcyjnych. Ta forma której używasz aktualnie jest fajna i do zaakceptowania.
Jednak przyczepię się do tego, że napisałeś bzdury o 1800 brutto. Taki mały "niułans".OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem