kategorie: A600, Programy, Sprzęt
[#151] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #148

Czy naprawadę Was koderów dziwi ze Gunnar chce dodać nowe rozkazy

Tak, dziwi nas. Z implementacji FPU byłby znacznie większy pożytek, zwłaszcza gdyby wszystkie instrukcje wykonywały się w jednym takcie... A nowe instrukcje nie są wykorzystywanie i obsługiwane przez nic. Kto będzie ręcznie w kodzie szesnastkowym dorabiał wersję programu, z której skorzysta ułamek procenta amigowców?
[#152] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #150

Dzieki, jest lepiej niz myslalem.
[#153] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Krashan, post #151

Oni maja gotowe FPU tylko ze zdaje sie ze jest 64 bitowe, a nie 80 bitowe. No i nie wiem czy ma wszystkie instrukcje 68882 zaimplemntowane.
BTW. Z implementacji FPU tez skorzysta tylko ta sama grupa uzytkownikow, wiec jak dla mnie bez roznicy.

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 23:34:01 przez Don_Adan
[#154] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #148

Skostniałe towarzystwo chce siedzieć w maraźmie. Koledzy wolą swoje stare skostniałe Amigi, broń Boże aby ktoś coś innowacyjnego dodał. A ja Wam powiem że właśnie ta inicjatywa z tym Vampirkiem to przeciąg i on wywietrzy to zatęchłe powietrze w amiświatku.
I sprawdzi się znane przysłowie: gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. W świecie NeoAmig walka dwóch jednakowych z których każdy zda się przegrywać. Więc 68k w nowej odsłonie pogodzi towarzystwo.
Mam nadzieję że Gunnar za szaleje i zrobi wersję Vampirka dla A 1200 z FPGA taktowanym 1,5-2,0 GHz, jestem gotów dać i 500 funtów za taką kartę.
A programiści także się znajdą ! OK

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2016 00:15:02 przez Voyox
[#155] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Voyox, post #154

O tak... klasyczna Amiga w najnowszymi chipsetami o mocy powiedzmy współczesnych tabletów to by było to!
[#156] Re: RTG i Vampire 600 V2

@xtro, post #155

Oooo magia
[#157] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Krashan, post #151

hmmmm
[#158] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #148

Czy naprawadę Was koderów dziwi ze Gunnar chce dodać nowe rozkazy ?


A Czy Gunnar wyda także kompilator GCC korzystający z owych instrukcji? Na razie ich wykorzystanie widzę tylko w przypadku AROSa, no ale AROS nie jest napisany w ASMie. Programistów używających C jest sporo sporo więcej niż ASM, mając kompilator C możesz nawet programować nie znając ASMa i zachęcić innych programistów.

Poza tym kto to wykorzysta i do czego? Don Adan może wyda parę biblioteczek zmodyfikowanych, które dadzą 10% przyrostu, a gdzie reszta oprogramowania? Może będzie trzeba czekać na nie tyle ile na procesor od Gunnara? Czy obecny zestaw instrukcji 68040 jest taki biedny, że aż trzeba dodawać nowe instrukcje?
[#159] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Voyox, post #154

A programiści także się znajdą !


Jasne, ja słyszałem plotki o masowych odejściach z Microsoftu i Google na rzecz oprogramowywania AmigaOS 3 i Vampire!
[#160] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Don_Adan, post #140

Pytanie - skoro obsługiwał te instrukcje wewnętrznie 32 bitowy 68k to czemu nagle ich implementacja w apollo miałaby CAŁY procesor zwalniać? Przecież 32 bitowy 68k też musiał te instrukcje rozbić na więcej mikroinstrukcji czyli m.in. kilka 32bitowych przesunięć; to samo dotyczy tych rozkazów o których ja sam wcześniej napisałem (warto przejrzeć wątek). Ciebie nie interesuje to jak procesor przetwarza informacje (od strony programisty), a ja Ci powiem. Kod skompilowany X lat temu tworzy instrukcje maszynowe. Instrukcja maszynowa to zakodowany typ instrukcji (opcode) oraz argumenty (np. adres pamięci; nr rejestru może być w opcode zakodowany). I teraz jeśli tworzymy procesor i rozwijamy go z 32 do 64b to nowe instrukcje operujące na 64b mają nowy opcode. Muszą mieć (opcode po przejściu przez dekoder ustawia odpowiednio flagi procesora, linie sterujące i adresowe - czyli jest różnica między move 64b a move 32b). Czyli wszystko co jest skompilowane pod 32b będzie działać wyłącznie w 32b - chyba, że Gunnar zmieni działania pojedynczych instrukcji, ale tak jak już WCZEŚNIEJ PISAŁEM wraz z przykładem takie coś może przynieść całą masę problemów.
A jeśli chodzi o pojemność - no kurcze nie trzeba być geniuszem by zrozumieć o czym piszę. Baa, wystarczy przejrzeć fora dot. syntezy fpga by wiedzieć o czym piszę. FPGA to klocuszki, pomyśl o tym jak o tetris - niech celem będzie jak najszybsze przetwarzanie - tutaj starasz się by było jak najwięcej klocuszków 4 kwadraciki w jednej linii. Ale do wyboru masz też inne figury! Nie każdą potrzebujesz, nie każda prowadzi do celu. Idziesz w szybkość - olewasz klocuszki innego kształtu ergo nie wykorzystujesz pełnej pojemności. Idziesz w pojemność, nie masz maksymalnej prędkości. Złudne jest sugerowanie się tym, że pod koniec syntezy Quartus pokaże np. 68% full. To WCALE nie oznacza, że można tam jeszcze bezkarnie władować połowę istniejącej logiki więcej!
[#161] Re: RTG i Vampire 600 V2

@sanjyuubi, post #158

Hmm.... dlaczego widzisz tu tylko AROSa ? A to pod AOS3.x te nowo dodane rzeczy to nie będą działać ? No .... o rany dalibyście trochę na luz. Wy JUŻ chcecie mieć tak pstryk od ręki nowiutkie gcc 1000 i vbcc 50000. Proszę bardzo czemu nie. Jak tylko się poprawi dokumentacja to czemu nie zabrać się za to ? Czy naprawdę chcecie porównywać mikroskopijny Apollo-Team z Intelem/AMD/IBM ? Ludzie przecież to tylko paru ludzi na krzyż. Jak chcecie pomóc i jeśli chcecie to po prostu zacznijcie pomagać a nie jęczeć. A jeśli nie chcecie to ... UAE rulez !
Tu nie chodzi o to że zestaw instrukcji 040 jest biedny, bo na pewno tak nie jest. Chodzi o to żeby pewne rzeczy dało się zrobić szybciej. Bo czasami po prostu pomimo naprawdę wspaniałych cech 68k pewne rzeczy da się zrobić dużo szybciej używając nowych instrukcji.
Czy np. Tobie nie brakuje instrukcji SIMD ? Bo widzisz w pewnym momencie to i Intel/AMD/IBM/Motorola stwierdziły że coś takiego będzie przydatne. No i było i ciągle jest. Chyba że twierdzisz inaczej, wtedy naprawdę nikt nikogo nie zmusza z korzystania z "nowinek".

Pozdrawiam - pisklak
[#162] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Krashan, post #151

A czy ktoś twierdzi że Apollo będzie bez FPU ? To nie jest ASIC gdzie jak coś raz wypalisz to tak masz i już. A FPU jest w zasadzie skończony i na pewno będzie dodany. A że trwa to dosyć długo... najpierw wypadałoby dopracować częśc integer a dopiero później szlifować FPU jak myślę. A że to trochę potrwa.... Powiedz mi więc cóż i któż w naszym amigowym świecie robi projekty o tej skali skomplikowania w satysfakcjonującym Cię tempie ?
A upgrade z wsadem zawierającym FPU będzie najprawdopodobniej darmowe, chociaż ja osobiście uważam że ze taką gigantyczną robotę jaką Gunnar i reszta odwalili coś im się należy.

Pozdrawiam - pisklak
[#163] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pamp3rs, post #159

Jasne, ja słyszałem plotki o masowych odejściach z Microsoftu i Google na rzecz oprogramowywania AmigaOS 3 i Vampire!


Ten sarkazm jest kompletnie nie uzasadniony.
Naturalnie, że na początku programować będą pasjonaci, małe, niszowe studia... ale z czasem jeżeli baza odbiorców rozrosłaby się na całym świecie choćby do 75% populacji zdeklarowanych Amigowców, co gwarantowałoby już jakiś zysk, to dlaczego nie?

Powstaje tyle darmowych aplikacji, które bazują na Androidzie, więc zachowując proporcje mogłyby powstawać płatne, gwarantujące jakiś zysk do niszowej ale oddanej grupy pasjonatów Amigi.

Wiadomo, że nie ma 100% pewności jaką skalę to zjawisko by osiągnęło, ale takie jednoznaczne, pesymistyczne drwiny nie są chyba jednak uzasadnione .
[#164] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #161

Jak chcecie pomóc i jeśli chcecie to po prostu zacznijcie pomagać a nie jęczeć.

Przecież widać, że nie chcemy. Przynajmniej ja nie chcę. Gunnar jest wybitnie zdolnym człowiekiem, ale ma chorobliwą skłonność do koncentrowania się na detalach i dopieszczania nieistotnych szczegółów bez spojrzenia z dystansu na cały projekt. Między innymi dlatego nie ma dokumentacji.

Na szczęście dla projektu fakty są takie, że Vampire jest i tak najszybszym M68k dostępnym dla Amigi. Przynajmniej na razie. Stąd zabawy w nowe instrukcje można po prostu zignorować, bez szkody dla całości. Sam liczę na to, że wkrótce dla Vampire pojawi się silna konkurencja i przyjdzie od strony Amigi 1200.

Nadal uważam, że szybki FPU bardziej by się przydał od SIMD. Zwłaszcza, że od razu możnaby go wykorzystać w programach w asemblerze i językach wysokopoziomowych. Pewna niechęć do FPU bierze się z tego, że 68881 i 68882 nie błyszczały wydajnością. Nawet FPU z instrukcjami tylko tymi, które są w 68040 byłby użyteczny.
[#165] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Duracel, post #163

Wiadomo, że nie ma 100% pewności jaką skalę to zjawisko by osiągnęło, ale takie jednoznaczne, pesymistyczne drwiny nie są chyba jednak uzasadnione .


Mam inne zdanie. Odwracając - nie ma uzasadnienia hurraoptymizmu wywołanego pojawieniem się Vampire. Moc już od dawna jest czy to na 060, na WinUAE, na NG. I co? Za przeproszeniem - g...o.
[#166] Re: RTG i Vampire 600 V2

@abcdef, post #160

Nowe możliwości, nowe rozkazy, nowe rozszerzenia = nowe opcode jak sądzę.
A jeśli chodzi o to jak działa FPGA to mam jakieś pojęcie i zapewne jest dokładnie tak jak piszesz. Tyko że podczas kompilacji możesz sobie wybrać np. optymalizację prędkości i mieć te parę MHz więcej i mniej miejsca wolnego bądź odwrotnie czyli więcej miejsca za cenę niższego taktowania. Ale nie oszukujmy się że ustawienie kompilacji na optymalizację szybkości da od razu jakieś dodatkowe Ghz. Altere Cyclone 3 jest dość starym układem. Najprawdopodobniej w V1200 będzie już coś trochę lepszego co pozwoli na szybsze taktowanie. Lecz znowu nie będą to GHz a parę MHz więcej + większe cache. Kto wie może w następnej generacji układów FPGA możemy przekroczyć powiedzmy 200 MHz. Taka skala mniej więcej. Gunnar mówi że jeśli ktoś ma Stratixa to Apollo może odpalić w 300 MHz, tylko że cena Stratixa sięga stratosfery !

Pozdrawiam - pisklak
[#167] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #162

A że trwa to dosyć długo... najpierw wypadałoby dopracować częśc integer a dopiero później szlifować FPU jak myślę.

Ale z tego co pisałeś wynika, że „dopracowanie” części stałoprzecinkowej polega na dodawaniu nowych instrukcji, SIMD-ów itp. wodotrysków. No ale niech będzie. Tak czy inaczej, do czasu aż nie będzie wersji dla A1200, z mojego punktu widzenia nie ma o czym za bardzo rozmawiać.
[#168] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Krashan, post #164

No jeśli ktoś nie chce to ja problemu żadnego nie widzę - serio. Ale jeśli ktoś chce to zapraszam. A jeśli chodzi o FPU to zapewniam że będzie i to o wiele szybszy niż w 060.
Ludzie przecież to jest pierwsza wersja procka. Dajcie trochę czasu na rozwój. Przecież napisanie, zintegrowanie i przetestowanie FPU to nie jest takie "pstryk paluszkiem" i już jest.
Gunnar mówi że w IBM bądź Intelu zespoły pracujące nad nowymi prockami dochodzą do 2000 osób liczebności a tu mamy 5 gości a tak naprawdę to w tej chwili 2. Nie ta skala Panowie nie ta skala. Także proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.

Pozdrawiam - pisklak
[#169] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pamp3rs, post #165

Mam inne zdanie. Odwracając - nie ma uzasadnienia hurraoptymizmu wywołanego pojawieniem się Vampire. Moc już od dawna jest czy to na 060, na WinUAE, na NG. I co? Za przeproszeniem - g...o.


Optymizm jest uzasadniony, bo mamy coś nowego, świeżego i wzbudzającego jednak podziw u wygłodniałej widowni.

Oczywiście kwestią dyskusyjną jest to, czy przyniesie to jakieś wymierne owoce na dłużej, ale odwracając to co powiedziałeś, może hurraoptymizm to przesada, ale takie pesymistyczne drwiny również :)

Nie ma wątpliwości, że racjonalna, rozsądna część Amigowców dawno porzuciła marzenia o tym, że Amiga zawojuje jeszcze świat w skali komercyjnej konkurencji z jakimiś osadzonymi na rynku komputerami, ale w skali niszowego hobby, czy komputera multimedialnego na co dzień? Czemu nie?

Już przy dywagacjach na temat Natami można było jasno określić minimum jakie potrzebne jest Amidze aby odnaleźć w dzisiejszych czasach swoje miejsce. Potrzebna jest taka moc w klasyku, która umożliwi przeglądanie wiadomości w sieci, odbieranie maili, słuchanie w tym czasie muzyki, możliwość oglądania filmów i zarazem zabawę wciąż tymi samymi grami od 30 lat, demami oraz jakimiś pojawiającymi się w perspektywie czasu nowymi programami/grami.

Pewnie część z tych założeń jak na razie przy obecnym zasobie mocy to jeszcze nierealna sprawa, ale skoro jest już jakaś podstawa, to można na niej budować już coś namacalnego a nie tylko marzenia :)
[#170] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pamp3rs, post #165

Cóż myślę że Vampire jest po prostu dla ludzi którzy kochają Amigę i kochają 68k. Reszta dawno już przeszła na PPC bądź Intela. Ale masz rację z tym hurraoptimizmem. Ale jakaś tam iskierka nadziei na to że coś drgnie w amiświatku jest. Vampire = " A New Hope" ;)
[#171] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Duracel, post #169

bo mamy coś nowego, świeżego i wzbudzającego jednak podziw u wygłodniałej widowni.


Zawiało tutaj 80 mipsami, aż mi czapkę z głowy zerwało. Rzeczywiście, świeżość i podziw. Wspominasz w swoim poście o Androidzie a chciałem Ci przypomnieć że mowa jest o Vampire, karcie którą (z całym szacunkiem) jakiś koleś lutuje w piwnicy w ilościach 50 sztuk a zbiórka kasy zaczęła się ile, 5 lat temu? Mowa o Amidze, komputerze który swoją świetność przeżył lata temu i która nie wróci, choćbyś wsadził do niej 10 Vampirów i 20 SuperAGA.

Ktoś tu nie zachowuje powagi i dla ułatwienia - nie jestem to ja.
[#172] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pamp3rs, post #171

Kolega chyba naprawdę zapomina chwilami że dzisiaj Amiga to po prostu hobby, retrokomputing itp. Ach chciałoby się "superduper PC killing Amigi" pewnie... tylko jakoś tak miliarderów chcących w nią zainwestować brak
No być może według Ciebie po prostu Vampirka jest zbędna bo w końcu po co komu 80 MIPSów....
[#173] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #170

Vampire z mojego punktu widzenia (o ile pojawi się wersja dla A1200) jest bardzo ważnym produktem bo po pierwsze jest szybsza od najszybszej 060, a po drugie chyba nawet ważniejsze, dzięki FPGA rozwiązuje problem „kolekcjonerskich” cen kart turbo i kurczącej się dostępności procesorów. Zakładam więc, że jeżeli Vampire 1200 pojawi się w cenie tego samego rzędu jak wersja do A600 to prawdopodobnie kupię. Nowe instrukcje itp. ficzery mnie nie interesują.

Natomiast rozczarowuje mnie to co czytam, pojawia się karta o szybkości 68060 @ 150 MHz mniej więcej i zaczyna się festiwal życzeń „co by tu przeportować z Linuksa”. Bez sensu. Obok A1200 stoi mi na biurku stary Core2Duo @ 2.4 GHz z Linuksem. Po co chcecie tracić czas na z góry przegrany pościg? Nie będzie kolejki programistów, uświadomcie to sobie. Vampire jest nową jakością w temacie sprzętu, ale nie będzie nową jakością w temacie oprogramowania.
[#174] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Krashan, post #173

Zgadzam się z Tobą co do tych dwóch rzeczy
Ja doskonale wiem że nagle nie pojawi się tysiące nowych aplikacji itd.
Ale doskonale też rozumiem że Amiga to w tej chwili po prostu taka rozrywka, zabawa itp.
A chyba sam się zgodzisz że tak dla użytkowników jak i programistów tej zabawy będzie więcej szeroki uśmiech
[#175] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #172

Ja nie zapomniałem, niektórzy z Was jak najbardziej marząc o open officach i blenderach.

Tak czy inaczej, niektórzy wierzą w to, że Steven Avery jest winny, niektórzy wierzą w zamach smoleński a niektórzy w to, że Vampire zmieni świat komputerów i Amiga wróci na piedestał. Mnie w sumie nic do tego więc eot z mojej strony.
[#176] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Krashan, post #173

Ja bym to nazwał paradoksem amigowca, wie że jego pociąg IT (Amiga) będzie stał do końca świata na bocznicy, a prawie cały świat odjechał innym expresem IT, ale mimo wszystko usilnie próbuje przekonać innych ludzi, że to oni wsiedli do niewłaściwego pociągu. I kiedy za każdym razem pojawia się plotka/szansa na podłączenie jakieś lokomotywy do tego stojącego od lat na bocznicy pociągu, on oczami wyobraźni dogania expres i sprawia, że część pasażerów zechce się przesiąść i kontynuować podróż tempem wąskotorówki.
[#177] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Krashan, post #173

Jakie może być zastosowanie karty Vampire V2? Gry typu Doom będą chodzić płynniej, dema też (o ile nie będzie kłopotów z kompatybilnością). Może programy do raytracingu będą renderowały szybciej.

Podstawowe pytanie to czego my oczekujemy od komputera. Ponieważ istnieją zastosowania, w których Amiga spełnia się doskonale, ale też istnieją takie, do których małe Amigi za bardzo nie nadają się (przy odrobinie samozaparcia można na dużej Amidze typu A3000/4000 uruchomić Internet).

Musimy przyjąć pewne założenia wypowiadając się o zastosowaniu Amigi, ponieważ prawdziwość zdań może od nich zależeć, np.:

- Amiga świetnie nadaje się do komponowania muzyki (jest Protracker, MED, OctaMED)
- Amiga nie nadaje się do komponowania muzyki (nie ma Renoise)

- Amiga świetnie nadaje się do rysowania grafiki rastrowej (jest Deluxe Paint, Personal Paint), jak również obróbki (jest ImageFX, ADPro, Photogenics).
- Amiga nie nadaje się do grafiki (nie ma Photoshop)

- Amiga świetnie nadaje się do prezentacji (jest SCALA, Mediapoint)
- Amiga nie nadaje się do prezentacji (nie ma Powerpoint)

Te dwa sprzeczne ze sobą zdania mogą być prawdziwe. Punkt widzenia zależy od tego co oczekujemy od komputera. Kłótnie na forum biorą się głównie z tego, że każdy oczekuje czego innego.

Myślę, że karta Vampire V2 nie przyczyni się do wzrostu oprogramowania. Bo komputery AmigaONE ścigają PC-ty, a mimo to oprogramowania jak na lekarstwo.

Przyczyna leży w braku motywacji, ale żadna kasa tu nie pomoże. Programiści sami powinni znaleźć motywację. Niestety, technologia "sprzed 20-30 lat" mało co kogo fascynuje.
[#178] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pamp3rs, post #171

Zawiało tutaj 80 mipsami, aż mi czapkę z głowy zerwało. Rzeczywiście, świeżość i podziw. Wspominasz w swoim poście o Androidzie a chciałem Ci przypomnieć że mowa jest o Vampire, karcie którą (z całym szacunkiem) jakiś koleś lutuje w piwnicy w ilościach 50 sztuk a zbiórka kasy zaczęła się ile, 5 lat temu? Mowa o Amidze, komputerze który swoją świetność przeżył lata temu i która nie wróci, choćbyś wsadził do niej 10 Vampirów i 20 SuperAGA.

Ktoś tu nie zachowuje powagi i dla ułatwienia - nie jestem to ja.


I znowu ta niepotrzebna ironia... i jeszcze na końcu piszesz, że to nie ty nie zachowujesz powagi... przecież drwisz non stop, a pisałem wyraźnie "przy zachowaniu odpowiednich proporcji".

Również zachowując odpowiednie proporcję, przypominam Ci, że pierwsze Apple złożono w garażu Z drugiej strony ciągle nie bierzesz pod uwagę tego, że mówię o znalezieniu pewnej niszy... elektronika jest obecnie powszechnie dostępna, więc to nie jest tak, że trzeba przecierać jakieś szlaki, podejmować olbrzymie ryzyko etc.

Scenariusz widzę taki. Niech te karty na A600 i A1200 usadowią się porządnie w świadomości, niech entuzjaści Amigi (którzy na pewno są i na pewno czekają na taki sprzęt) wykażą możliwości i potencjał, a z czasem jest szansa, że jakoś się to rozbuja do skali jaka nam wystarczy i da nam sporo radości... bez hurraoptymizmu i bez hurrapesymizmu ;) i drwin.
[#179] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pamp3rs, post #175

Cieszy mnie że nie zapomniałeś. I jak rozumiem że ten hurraoptimizm jest przesadzony i może być nawet szkodliwy to jednak nie rozmiem też swojego rodzaju pesymizmu którzy czasami Tutaj powiewa...
No a już marudzenia że np. Vampire jest przez kogoś majstowany w szopie w "oszałamiającej" ilości 50 sztuk też za bardzo nie rozumiem... jeśli ktoś pamięta że Amiga to jest hobby a nie jakiś tam megabiznes. Z mojej strony EOT też.
[#180] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Krashan, post #173

(...)a po drugie chyba nawet ważniejsze, dzięki FPGA rozwiązuje problem „kolekcjonerskich” cen kart turbo(...)

czy Blizzardy 1230 staniały po pojawieniu się kart ACA? nie bardzo... to samo jeśli chodzi o wszelkiej maści Vipery itd., także szczerze wątpię żeby dostępność Vampire miała mieć większy wpływ na ceny kart 040/060
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem