kategoria: Sprzęt
[#3391] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@X-Type^HVR, post #3380

Nie będę Ci pisał na PW bo w sumie pewnie innych też zainteresuje. Zadzwoniłem do kolesia od falcona oczywiście oferta aktualna ;), spotkanie za godzinę - "za chwilę prześlę adres smsem". SMSa brak, późniejsze telefony są odbijane (od razu skrzynka więc pewnie dodał mój nr do zablokowanych). Także uważajcie na niego i może - jeśli ktoś gości na forach atarowych - dajcie znać potencjalnie zainteresowanym.
[#3392] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@ubik, post #3391

Może warto taki proceder zgłosić do organów ścigania.
Niestety ale kogoś musiał już oszukać bo wie gdzie i co ogłaszać i jak się zachowywać po telefonach tj od Ubika
[#3393] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@ubik, post #3391

Jak tylko będę coś wiedział, to opiszę wszystko na forum. Na pewno trzeba uważać na gościa - a tel. już ma wyłączony i ogólnie cisza.
[#3394] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@AmigaPL, post #3392

Namierzenie gościa to jedno, a odzyskanie kasy to drugie. Ale warto próbować, a nawet trzeba! Martwi mnie tylko ta skala oszustw - niedługo nikomu nie można będzie zaufać :( heh

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 15:49:12 przez X-Type^HVR
[#3395] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@X-Type^HVR, post #3394

naprawdę ktoś myślał że atari falcona za 1200zł ktoś by dzisiaj sprzedał?
albo karta ppc za ile ona była, 1300zł?

sorry ale to trzeba być ......... żeby w to uwierzyć a jak jeszcze ktoś może wpłacił pieniądze to nic tylko pogratulować głupoty
[#3396] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@atarens, post #3395

no widzisz nie każdy zaczyna swój dzień od allegro czy innego olx - jeżeli w dodatku coś jest "prawdopodobnie uszkodzone ale nie wiadomo", czy inna "okazja" to wiadomo...
Ale masz rację i za naiwność czy głupotę się płaci. Nie umniejsza to temu, że kolesie są zwykłymi złodziejami i powinni siedzieć.
[#3397] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@atarens, post #3395

jak ktoś ma wątpliwości to najlepiej mimo wszystko poprzez allegro

nawet jak się wpłaci pieniądze to można spokojnie je odzyskać
miesiąc czasu zwłoki i pieniądze wracają

sam miałem już kilka razy że coś kupiłem i towar nie przyszedł, raz nawet za 3500zł ale to nie jest istotne za ile
zgłosiłem na policję, do allegro wszystko wysłałem co trzeba i zwrócili pieniądze za każdym razem
[#3398] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@atarens, post #3397

Dokładnie o to chodzi - a odpuszczać nie można, bo cfaniaki się panoszą:(
[#3399] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@atarens, post #3397

Program ochrony kupujacych Allegro lata świetlne od programu ochrony PayPal tam kupujacy zawsze ma racje.

Jednakże może zrobić zasadzkę na tego "oszusta" tak jak to teraz robia na pedofilów.
[#3400] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@AmigaPL, post #3399

to prawda co piszesz

przypomniało mi się jak coś kiedyś wysłałem do Australii
kupujący chciał tańszą wysyłkę ekonomiczną i tak wysłałem

miałem potwierdzenie nadania, wszystko ale długo szło i zgłosił to dla ebay/paypal
oczywiście mi zjadło pieniądze
nawet jak przesłałem dla ebay/paypal skan potwierdzenia wysyłki to nic to nie dało

przesyłka w końcu doszła i kupujący był ok i zgłosił to dla ebay/paypal
nie pamiętam tylko czy przelewał mi jeszcze raz pieniądze czy samo paypal to odróciło
[#3401] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@atarens, post #3400

Commodore CDTV:
1. OLX: link
2. to samo CDTV na ebay w anglii: link
[#3402] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@baderman, post #3365

Tak swoją drogą - są lepsze zdjęcia... Mam wrażenie, że szkody, które spowodowała wylana bateria są bardzo duże..
[#3403] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@robertos231, post #3401

Tam towar jest w Anglii
a tu towar jest w Słupsku

Albo ktoś po prostu fotki pożycza albo jakiś wał znowu.
Mi się już nie chce nawet dzwonić.
[#3404] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #3403

Allegro: link
kolejny wał. 0 komentarzy, doinwestowana, wie wszystko o dodatkach a nie wie ile to jest warte.zero kontaktu.

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 20:18:55 przez magnatt

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 20:19:48 przez magnatt
[#3405] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@magnatt, post #3404

Same hity ale piraty do tego nagrane na dyskietkach HD. To nie jest jedyna taka aukcja u niego.


Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 20:32:02 przez Vato
[#3406] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #3405

Ale ten gostek sprzedaje tylko czyste dyskietki hd zgodnie z opisem aukcji.
[#3407] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@damianx, post #3406

opis aukcji nie jest w stanie zakrzywic rzeczywistosci :)
[#3408] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@damianx, post #3406

W celach testowych zostały nagrane kopiami gier zaczerpniętymi z internetu


Czy mogę w celach testowych sprzedać Ci płyty DVD z nowym Battlefieldem i nadrukowanymi kopiami grafiki z pudełka?
[#3409] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #3408

To nie jest to samo. Dyskietka jest wielokrotnego zapisu i zapisanie jej w całości świadczy o tym że nośnik jest sprawny ;)
[#3410] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #3408

Jak będzie w cenie czystej płyty dvd to czemu nie,byle tylko była to dvdrw.

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 14:00:18 przez damianx
[#3411] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@damianx, post #3410

Taa tłumaczcie sobie piractwo.
Jego dyskietki są dużo droższe niż masa takich samych czystych na allegro.
Dodatkowo mają nadruki które tez są nielegalne.
[#3412] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #3411

Piractwo. Ciężkie pojęcie dla Amigowca.
[#3413] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@CarvMachine, post #3412

Może siła przyzwyczajenia, w Polsce piractwo było legalne do 1994 czyli do bankructwa C=.
[#3414] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@agrajek, post #3413

Dokładnie o to mi chodziło. Nie ma w tu osoby, która nie posiadała pirackiego oprogramowania. Nie było by fenomenu Amigi w PL gdyby nie piractwo. Amiga jest "vintage" to i "vintage piractwo" jest jej częścią.
[#3415] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@CarvMachine, post #3414

Dziś mamy inne prawo.
Poza tym co innego coś tam sobie po cichu przekopiować a co innego wystawiać na aukcjach.

Jednak widzę, że w was beton trzyma mocno. No trudno.
[#3416] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #3415

Jeżeli produkt jest nadal chroniony prawnie to jakakolwiek forma kopiowania na cokolwiek i oferowanie kopii, to rozpowszechnianie nielegalnego oprogramowania zwane piractwem..
Nazwać to można w jakikolwiek sposób, piractwo zostaje piractwem.
Nawet oferowanie dyskietek, nagranie na nich programów ściągniętych z internetu by sprawdzić czy dyskietki jest naruszeniem prawa.
Nawet etykiety na dyskietkach informują co jest na nich nagrane.
Albo krótkowzroczność albo niezrozumienie prawa.
Taka aukcja to czyste piractwo.
[#3417] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3416

Pełna 060-tka od 1zł :)
Ciekawe za ile pójdzie.

http://allegro.pl/amiga-mc68060-atari-falcon-cpu-do-amiga-4000-i6584148155.html
[#3418] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@AmigaPL, post #3392

To nic nie da. Zamieszczenie i anulowanie oferty o niczym nie świadczy. Facet może zeznać, że sprzęt już sprzedał, rozmyślił się, spuścił w kiblu i nikt za to nic mu nie może zrobić. Żaden organ nie uzna takiego zachowanie sprzedawcy za coś stanowiącego naruszenie, a że prawo nie chwyta tego między widły, to słoma się przesypuje.
[#3419] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@AmigaPL, post #3399

Prawie. Przestrzegam przed płatnościami za produkty "niefizyczne" przez PayPal, np. klucze Steam, kupony itd. Jeżeli otrzymasz zużyty klucz - nic nie zrobią sprzedawcy. Jest otwarta informacja, że ochrona nie dotyczy produktów tego rodzaju (nienadawanych do odbiorcy w fizycznej formie). Piszę, warto wiedzieć.
[#3420] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@PTR, post #3387

Zadupie koło Ustrzyk w Bieszczadach. Dalej się już nie da
Pół roku temu kupiłem od niego niby C128.
Ale poszukałem na google map 3d tego adresu, znalazłem obok numer telefonu i zadzwoniłem.
Pod podanym adresem nikt nie mieszkał, to była jakaś szopa.

Ta historia brzmi bardzo znajomo. Znajomy pojechał w taki sposób kiedyś pod Zieloną Górę - adres oczywiście istniał, ale nikt o podanym imieniu/nazwisku tam nigdy nie mieszkał. Oczywiście, numer telefonu nie został już ponownie włączony.

To nie są odosobnione przypadki. W większości - ogłoszenia na OLX, użytkownik założony tego samego miesiąca, ale amatorów Allegro z 0 komentarzy też nie brakuje. Kontakt bardzo dobry - do momentu umówienia się na odbiór sprzętu.

Trudno powiedzieć, czy to oszust-amator, czy psychopata czerpiący radość z trollowania retrofascynatów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem