kategoria: Sprzęt
[#3661] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@APair, post #3660

Jeśli jako kryterium przyjmiemy "nigdy nie używany" i damy wiarę słowom sprzedającego, że włączył ze dwa razy to nie. Jeśli natomiast ma to być po prostu działający sprzęt w stanie fabrycznym to da się to podciągnąć pod tę kategorię. Nawet fakt otwarcia obudowy (np. po to żeby sprawdzić czy kondensatory nie wylały) nie będzie tu - przynajmniej moim zdaniem - dyskwalifikujący.

A tak w ogóle to gość powinien pomyśleć wcześniej i dokupić sobie tę plombę to nie byłoby rozmowy
[#3662] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@recedent, post #3661

CDTV wersja exclusive.
[#3663] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@TechNineWonder, post #3662

Albo Amiga MCC
[#3664] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@philipo, post #3663

też mam taką.
link


Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 18:51:10 przez magnatt
[#3665] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@magnatt, post #3664

odnośnie Amigi 1200 nowej. ewidentnie używana mało ale używana. kabel antenowy rozwinięty. ja mam fabrycznie zawiniety i zupełnie lepiej wygląda .pudełko z napisem amiga z instrukcjami w kiepskim stanie.a że plomba zerwane nic się nie dzieje, trzeba z czasu sprawdzić stan płyty czy się nie zalała. stawiam że pójdzie za 1900zl. była taka lub ta właśnie pół roku temu i poszła za 2300zl
[#3666] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@APair, post #3658

NOS, nie-NOS, czy zrobiony jako NOS... Nadpłacenie setek zeta, bo kabelek nie mial zdjętego sznureczka, albo książeczka jest jeszcze w folijce. Seriously? 30-letnie "dziewice" podchodzą już pod jakiś przypałowy fetysz.
[#3667] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@recedent, post #3661

A tak w ogóle to gość powinien pomyśleć wcześniej i dokupić sobie tę plombę to nie byłoby rozmowy

Uczciwa rada uczciwego człowieka. Tak trzymać!

nie karmić trolla!
[#3668] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #3667

Kochany F7sus4, przypadkiem zapomniałeś zacytować uśmieszka. O czym uczciwie przypominam.
[#3669] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #3666

To pochwal się czym ty się zajmujesz, może my wówczas uznamy że to dopiero fetysz, a może my pokomentujemy, pośmiejemy się.
Są kolekcjonerzy, którzy posiadają NOS w swojej kolekcji (sam posiadam) i pisanie o czyiś kolekcjach, hobby że to fetysz to nic tylko niezrozumienie innego człowieka. Jeżeli ktoś nie potrafi zrozumieć, lub zaakceptować inności powinien zapakować się w paczkę i nadać na bezludną wyspę.
Ja nie będę zbierał znaczków czy monet, ale szanuję tych ludzi, którzy mają swoje hobby i są skłonni zapłacić 145.000zł za monetę (byłem przy transakcji)
To tak jak rozmawiać o kolorach, muzyce itp.

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 15:07:41 przez Canga
[#3670] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3669

Jeżeli ktoś nie potrafi zrozumieć, lub zaakceptować inności powinien zapakować się w paczkę i nadać na bezludną wyspę.

Właśnie nie zaakceptowałeś inności
[#3671] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #3670

Zwrócenie "uwagi" to nie jest fakt "niezaakceptowania inności"
[#3672] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3669

Tu padły konkretne przykłady, że książeczka w folii lub bez robi dość niezrozumiałą różnicę wielokrotności w cenie...

Ja na przykład zbieram winyle i śmieszą mnie oferty typu 24 000 zł (była taka niedawno na allegro) za płytę, tylko dlatego że jest w fabrycznej folii.
W takim samym stanie MINT, też nigdy nie odtwarzana płyta, lecz BEZ fabrycznej folii, kosztuje już tylko max. 200 zł...
Czy to nie jest jakiś fetysz i rzecz , z której można się pośmiać ?

Aha, ta "ultrakolekcjonerska" płyta w początkowej cenie samochodu, w końcu po wielu miesiącach i licznych obnizkach ceny, została sprzedana za... 240 zł...
Jeleń na cenę 24000 zł nie znalazł się jakoś żaden, ani na allegro, ani na Discogs , ani na ebay'u...

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 20:32:06 przez Motyl

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 20:33:37 przez Motyl
[#3673] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Motyl, post #3672

Mowa była o czymś innym niż wywindowanie ceny za dany przedmiot.
Mowa o fetyszu to kupowanie NOS, MINT, w kompletach, boxach itp.
Dyskusja o niczym. Post o aukcjach, a to czy ktoś uwielbia i zapłaci za coś to o tym się raczej nie dyskutuje.
Dla niektórych fetysz to samo posiadanie starego komputera, kupowanie A4000, komponentów do niej by stworzyć....sprzęt klasy PC i to 386, a dodatkowo za kwoty przekraczające 10000zł - to nie fetysz?
Dla jednych tak, dla innych nie.
[#3674] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Motyl, post #3672

Koleszko, folia robi bardzo duże znaczenie w cenie, folia fabryczna nienaruszona gwarantuje przedmiot nowy, nigdy nie uzywany, brak folii oznacza uzycie przedmiotu chociaz raz, na pewno kazdy kolekcjoner woli zaplacic za cos w fgolii 200zł niz za cos bez folii 100zł, więc akurat folia uwierz ma wielkie znaczenie. Smiał bym powiedzieć ze folia to niemal plomba, rozerwiesz folie to tak jak zerwiesz polombe. po tamacie. tak jest i tak zawsze bedzie.
[wyróżniony] [#3675] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@magnatt, post #3674

znam kolesia na Amibay ktory foliuje gry w dobrym stanie (koszt w warszawie 15 zl)
i sprzedaje jako NOS..otworzyc taki zakup szkoda a w srodku poplamione od paluchow dyskietki.

I co ty na to ? warto tak przeplacac za "folie made in china 2016" ?
[#3676] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@HOŁDYS, post #3675

I pewnie wszyscy walą drzwiami i oknami do tego kolesia z płytami, grami, komputerami i wszystkim czym popadnie.
Nie popadaj w skrajności. Nie każdemu psu na imię Burek i nie każdy zafoliowany towar znaczy oszukany.
[#3677] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3669

Może zacytuję jedną wypowiedź która puentuje, to co chciałem przekazać:

Ja na przykład zbieram winyle i śmieszą mnie oferty typu 24 000 zł (była taka niedawno na allegro) za płytę, tylko dlatego że jest w fabrycznej folii.
W takim samym stanie MINT, też nigdy nie odtwarzana płyta, lecz BEZ fabrycznej folii, kosztuje już tylko max. 200 zł...
Czy to nie jest jakiś fetysz i rzecz , z której można się pośmiać ?

Dla mnie jest, zwłaszcza że "zanapletkowanie" takiego winyla z powrotem do "oryginalnej" folii to koszt kilku złotych. Z instrukcją od Workbencha od "dziewiczej" Amigi jest w większości wypadków tak samo - pozostaje jedynie nieświadomość odbiorcy.
[#3678] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #3677

Z likwidacji jakiejś małej firmy...

link
[#3679] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@hackssh, post #3678

W końcu cos ciekawego :]
[#3680] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@hackssh, post #3678

W 2009 kupiłem w ten sposób kilkanaście Amig, było kilka A1200, ok 10 A500, po jednej A600 i CDTV, pełno osprzętu... Za 1500 zł i jeszcze koleś z Gniezna mi przywiózł jak mu za gaz dołozyłem. Niestety miałem wtedy małe wynajmowane mieszkanie i nie było jak tego trzymać, i tak mieszkałem z kobieta na kartonach. Po doprowadzeniu do stanu używalności większość kompów sprzedałem na Allegro od 1zl, osiągając np za A1200 z Fastem, HDD, myszką zasilaczem, joyem i dyskietkami ceny rzędu 190-250 zł ... Większość A500 rozdałem. CDTV pamiętam, że w idealnym stanie z myszką, pilotem, klawirą, stacją i jakąś grą w wersji BOX poszła za ok 200 pln.

Takie wspomnienia :)
[#3681] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@twardy, post #3680

[#3682] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@twardy, post #3680

Pozostaje pogratulować. Na przełomie 2010/2011 wpadły mi "jednym strzałem" na giełdzie gorzowskiej cztery A1200 (z czego dwie obecnie używam) i niewiele później w tym samym miejscu A4000 (z 030 na płycie), którą - niestety - sprzedałem z przyczyn ekonomicznych. Poza tą jednorazową okazją, takie bundle to prawdziwa rzadkość. Słyszałem o jakiejś akcji z magazynem Eureki w tamtym roku, ale nie wiem komu to przypadło i na ile to tylko plotki. Obecnie, coraz rzadziej trafiają się podobne likwidacje, o ile jeszcze w ogóle.

??:

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 10:10:02 przez F7sus4
[#3683] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@hackssh, post #3678

Dużo tego stuffu wizualnie. Natomiast nie mogę się tam doliczyć 8 tysi, nawet zakładając, że wszystkie Atarynki są na chodzie.

tańczący kokos
[#3684] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #3682

cztery A1200 (z czego dwie obecnie używam)


A to nie jest fetysz?
[#3685] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3684

Jest subtelna, ekonomiczna różnica w dziesięciokrotnym przepłacaniu za rzekomo autentyczną folię na rzekomo nowym sprzęcie, a zakupowanie kilkusztukowego zestawu w cenie poniżej pojedynczego egzemplarza. Zapewne niezrozumiała.
[#3686] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #3685

I uważasz, że używanie dwóch Amig to nie fetysz? Ale to Ty uważasz - zgadza się?
Kiedy jest fetysz a kiedy nie? Dla jednych fetysz to używanie jednej Amigi, a o dwóch to już nie wspomnę, dla innych to zafoliowane przedmioty.
Czy wydawanie wysokich sum za coś jest fetyszem? Ktoś jest w stanie zapłacić kilkadziesiąt mln dolarów by polecieć na orbitę okołoziemską i to jest fetysz? Jeżeli ktoś zapłaci za jedną monetę ponad 140k zł to też fetysz? A kupowanie obrazów to też fetysz?
Coś co dla Ciebie jest niezrozumiałe, dla innych tak i odwrotnie.

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 11:08:32 przez Canga
[#3687] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3686

Czy wasza dyskusja powinna mieć miejsce w wątku jak w tytule? W mojej ocenie nie jest na temat i ta wymiana zdań jest bezsensownym biciem piany. Opisujecie subiektywne odczucia i każdy z was ma po części rację, ale kogo poza wami ta dyskusja interesuje?
[#3688] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3686

A cala ta dyskusja na portalu Amigowym w 2016 roku.Ktos tu powinien oprzytomniec Panie F7....
[#3689] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Aniol, post #3688

Misiek, Anioł oboje macie racje. Sorka za OT, niepotrzebnie kręciłem temat.
[#3690] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3686

Cóż. Od tego jest dyskusja, by każdy miał możliwość wyrazić swoje zdanie. Jak widzisz w powyższych wypowiedziach, jestem z jedną spośród kilku kolejnych osób, dla których wielokrotne przepłacanie za stan "dziewiczy" sprzętu jest z punktu ekonomicznego przesadą, zwłaszcza przy licznie dokumentowanych próbach jego odmładzania (czy przefoliowywania) przez sprzedawców dla łatwego i nieuczciwego zysku. Ocena, czy folia była autentyczna, czy nie i czy książeczka powinna kosztować 20zł, czy 2000zł ma dyskusyjną rozstrzygalność. W mojej ocenie, większą wartość ma forma użytkowa. Natomiast nigdy nie powiedziałem, że osoby, które mają inne podejście i np. zbierają Amigi dla samego faktu ich posiadania, powinny tego zaprzestać. Mam nadzieję, że ta odpowiedź rozwiewa Twoje wątpliwości.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem