kategoria: Sprzęt
[#3811] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@tbone, post #3810

Nie goraczkujcie sie
Ogloszenie juz nieaktualne sprzet sprzedany
Niestety nie ja kupilem :)
[#3812] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@WojT_GL, post #3811

Trzeba bedzie poszukac nastepnej czarownicy, stos jak zwykle juz czeka
[#3813] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #1

Ciekawe co dostanie w przesyłce kupujący link
[#3814] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@maliniak, post #3813

Może odbierze osobiście
[#3815] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@maliniak, post #3813

Blomby pomysł
[#3816] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@SuperBuster, post #3815

Co to jest że tyle licytują link
[#3817] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@rade33, post #3816

Za dużo piją być może. Albo mają Segę i chcą koniecznie mieć ten Dżoj
[#3818] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #3817

Beka :) za tyle kupiłem C64 BOX ze stacją + Amigę 600HD, razem z joyami, dyskietkami i wszystkim i jeszcze koleś mi to przywiózł do chaty :D
[#3819] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@twardy, post #3818

...może po prostu społeczeństwo jest bogatsze OK dobła zmiana
[#3820] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@maliniak, post #3813

Ja bym zapłacił kartą i jakby gdyby co to chargeback.
[#3821] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #3819

No bez przesady, to było 3 lata temu, nawet specjalnie na mailach odkopałem żeby sprawdzić. Po prostu ludzie powariowali ostatnio.
[#3822] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@twardy, post #3821

Jeszcze trochę a za A500 będzie 1500. Nic tylko kupić teraz retro i traktować jako lokatę.
[#3823] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@rade33, post #3822

Jaką lokatę czego? metali kolorowych bo jaką masz pewność że za trzydzieści lat to będzie coś wartę.

Jeśli Amigowcy wymrą to dla reszty ludzi jest to wartę tyle co nic.

Cena Amigi jest wprost proporcjonalna do ilości Amigowców. Czyli jeśli zacznie spadać liczba Amigowców zacznie spadać również cena Amig.

No chyba że biznes przejmą #retrojanusze, którzy skupują wszystko co ma miano retro wierząc że komuś to sprzedadzą dziesięć razy drożej.

Oczywiście ich tok myślenia to abstrakcja a cala akcja toczy się w gronie tych samych retrojanuszy którzy nawzajem sprzedają sobie to co sobie kupią od siebie.

Czyli RetroJanusz to tak naprawdę Perpetuum mobile .
[#3824] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@rade33, post #3816

Jestem bogaty 🤑 mam taki sam w domu
[#3825] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@rade33, post #3816

To jeden z fajniejszych joystick ów mam takie dwa :) ale i tak używam pada z nesa po przeróbce
[#3826] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@TechNineWonder, post #3823

Nie bądź pewny, bo nikt nie wie jak będzie w przyszłości. Może znajdą się na świecie pasjonaci starych komputerów.
Żyłeś za czasów kiedy z taśmy schodziła pierwsza 911? Zobacz ile kosztuje. A 2CV? Znaczki z lat kiedy nawet w planach nie byliśmy, monety?
Z pewnością będą komputery, które będą poszukiwane jak mam znajomych co poszukują TV z lat wojny, radia przedwojenne i jakoś nikt z nich w tamtych czasach nie żył.
A kto to dla ciebie "Janusz", ktoś kto prowadzi działalność gospodarczą, odprowadza podatki, ZUS by zarobić na chleb? Ktoś dzięki któremu możesz kupić coś na odległość i zwrócić do 14 dni bez podania przyczyny, często dają gwarancję?
Skupują obecnie, inwestują i ryzykują swoje pieniądze by sprzedać to za jakiś czas drożej. Skupują często w takim stanie, że ty byś na to nie popatrzył. Doprowadzają do wizualnego stany bardzo dobrego, niejednokrotnie jeżeli jest coś uszkodzone wysyłają do zaprzyjaźnionych serwisów (pozdrowienia dla Jarob, Flypeter), wydają na naprawy, by sprzęt by w pełni sprawny.
To oni Ci źli???
A może źli ci co doprowadzili do takiego stanu ten sprzęt?
To samo mówi się z handlarzami autami, że sprzedają złomy. A oni doprowadzają do takiego stanu te auta? To oni je dewastują i wciskają innym?

Za chwilę przeczytam, że to przez handlarzy ceny wzrosły. A to tylko oni skupują? Świat nie kończy się na PPA i handlarzach. Jest jeszcze świat w którym żyją ludzie, którzy chcą sobie przypomnieć swoje dzieciństwo, posiadają trochę kasy widzą licytację z A1200 w pudle i dająminimalną2000zł, dają bo ich stać - proste. Następnie wchodzi na PPA (bo znalazł na google forum), zadaje pytanie odnośnie powiększenia RAM w A1200 bo chciałby sobie pooglądać demka, pograć w mocniejsze gierki i otrzymuje odpowiedzi, że musi kupić kartę i najlepiej niech wyda więcej i kupi lepszą, ktoś rzuci hasło PPC, a że owy człowiek posiada trochę kasy licytuje i wpisuje minimalną 5000zł - jego stać, on chce wygrać aukcję i tyle.
I to nie żaden "Janusz" a człowiek, który chce sobie przypomnieć jak było kiedyś. O ile czytam to nawet w tym poście znajdziemy kilkadziesiąt wypowiedzi o ciekawym zakupie, ile razy coś kupili w jakich ilościach. Winni kolekcjonerzy, że skupują, licytują i podbijają ceny?
"Życz a będzie CI życzone"


Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 11:11:17 przez Canga
[#3827] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3826

A kto to dla ciebie "Janusz", ktoś kto prowadzi działalność gospodarczą, odprowadza podatki, ZUS by zarobić na chleb? Ktoś dzięki któremu możesz kupić coś na odległość i zwrócić do 14 dni bez podania przyczyny, często dają gwarancję?
Skupują obecnie, inwestują i ryzykują swoje pieniądze by sprzedać to za jakiś czas drożej. Skupują często w takim stanie, że ty byś na to nie popatrzył. Doprowadzają do wizualnego stany bardzo dobrego, niejednokrotnie jeżeli jest coś uszkodzone wysyłają do zaprzyjaźnionych serwisów (...), wydają na naprawy, by sprzęt by w pełni sprawny.
To oni Ci źli???

Trochę koloryzujesz. Ten sprzęt przyjeżdza z Niemiec etc. jako stłuczka komputerowa i w takim stanie jest zazwyczaj wystawiany - czyli bez testowania (w najlepszym wypadku "świeci lampka - dalej nie umiem") i ewentualnie po przetarciu mokrą szmatą. Ewentualnie.

Jeżeli jednak na Allegro rzeczywiście prosperują firmy importujące ten sprzęt i naprawiające go w opisany przez Ciebie sposób (przy zachowaniu zdroworozsądkowych cen) to może warto podzielić się namiarem na nich. Na pewno wiele osób na tym skorzysta.

To samo mówi się z handlarzami autami, że sprzedają złomy. A oni doprowadzają do takiego stanu te auta? To oni je dewastują i wciskają innym?

"Naprawa" podsprzedażowa ≠ naprawa właściwa. Takie auta również zbyt często gubią przebieg (zazwyczaj 100000 km). Ze sprzętem retro od "kolekcjonerów" też tak czasami bywa. Dlatego niektórzy częściej wolą kupować od handlarza-importera - przypuszczają, że taki sprzęt nie był grzebany/tuszowany. Oczywiście, każdy ma swoje - zapewne różne - strategie i doświadczenia.
[#3828] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3792

Już po OT...
Aukcja od kolekcjonera:link.
Podobno ktoś już z wawy rezerwację zrobił. Może Pan...

Podejrzanie interesujące jest, że takie "złote okazje" zawsze trafiają się na OLX, a prawie nigdy na Allegro. szeroki uśmiech
[#3829] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3826

No, do czasu az pojechales z tymi handlarzami aut to pelna zgoda. Jesli dales taki przyklad to znaczy, ze zupelnie nie wiesz jak dzialaja bardzo czesto ci panowie i jakimi trumnami na kolach handluja.Amigi w to bagno nie mieszaj bo autohandel to nie Janusze a kryminal jest
[#3830] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@rade33, post #3816

Olaboga! Bym wiedział to bym mojego "zabytku" razem z całą amigą praktycznie darmo nie oddał swego czasu
[#3831] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #3827

Jeżeli jednak na Allegro rzeczywiście prosperują firmy importujące ten sprzęt i naprawiające go w opisany przez Ciebie sposób (przy zachowaniu zdroworozsądkowych cen) to może warto podzielić się namiarem na nich. Na pewno wiele osób na tym skorzysta.


No tak, jakież to typowe "nasze" spojrzenie. Polak chce dostać dużo ale tanio.
Chcesz tanio kup niesprawdzone, chcesz sprawdzone, zadbane z gwarancją to kupuj drożej. A co do firm na Allegro to poprzeglądaj, z pewnością znajdziesz.
[#3832] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Aniol, post #3829

Tak i każdy handlarz sprzedaje trumny na kołach, a każdy kto wystawia ogłoszenie na OLX taniej niż jest coś warte to przekręt. Przemyślcie trochę swoje wypowiedzi, bo wkładacie wszystkich do jednego wora.
Jak drogo to źle bo to handlarz, jak tani to źle bo pewnie przekręt, jak niesprawdzone to też źle bo jak można nie sprawdzić. Zawze źle. To przychodzi z wiekiem?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 12:46:06 przez Canga
[#3833] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@voicer, post #3754

Czyli jakie konkretnie stacje otrzymałeś? Pytam, bo na fotografiach widocznie są praktycznie wyłącznie amigowskie modele Chinonów i Panasoniców.
[#3834] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3832

Ja podaję pod zastanowienie niemal algorytmiczną zbieżność korelacji "gold deal" i OLX. A wnioski każdy wyciągnie takie, jakie będzie chciał.
[#3835] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3831

Przeskakujemy do wniosków. Przez "zdroworozsądkowe" ceny rozumiemy takie, które nie przekraczają cen sprawnego egzemplarza w zbliżonym stanie technicznym i wizualnym od przeciętnego sprzedawcy. Nikt nie kupi A600 za (przykładowo) 1000zł, by zwrócić firmie serwisowej poniesione koszty za import, materiały do napraw, czas i robocizne, gdy może ten sam komputer nienaprawiany w identycznym stanie z innego źródła kupić za (przykładowo) 500zł.

Natomiast zapytałem Cię o namiar na te wspomniane firmy działające na Allegro, gdybyś był tak dobry.



Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 12:55:54 przez F7sus4
[#3836] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #3835

Nawet na PPA oferowała się firma z komisem retro. Ban na google i PPA?
Szukanie nie boli, znajdziesz
[#3837] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3832

Kiedys mocno interesowalem sie tematem jakosci aut w komisach i u jeszcze gorszych handlarzy podworkowo/w szopie robionych. Takie male hobby mialemW pale zwyklego czlowieka sie nie miesci,tyle powiem.
[#3838] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@AmigaPL, post #3707

Selekcjonowanie cytatów i wyrywanie z kontekstu.

1) Jeżeli dla kogoś oferowanie A500 bez połowy klawiszy, z obudową w stanie szczątkowym i upapraną węglem nie jest brakiem poszanowania wobec kupującego (czy nieco potoczniej - buractwem), to cóż, ma prawo taki sprzęt kupować.

2) Wykonanie pojedyńczej, prostej modyfikacji do absolutnie gołego C64C i podmienienie kilku klawiszy w cenie 400zł jest moim zdaniem przesadą i utrzymuję tę opinię. Aukcja wyceniła się sama - brak zainteresowania.

3) Wystawienie przedmiotu za +300% przeciętnej ceny umownej jest dla mnie nieco groteskowe. Ale skoro nie brakuje obrońców podobnych ofert, zachęcam do skonfrontowania poglądów z niedawnym hejtem ceny Blizzarda - wyższej o... zaledwie 15% (w stosunku do cen sprzed kilku lat).

pokłony

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 13:30:37 przez F7sus4
[#3839] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Aniol, post #3837

A pojeździłeś kiedykolwiek za autami od prywatnych ludzi? Ja tak i też mogę powiedzieć, że Ci to dopiero potrafią pokoloryzować swoje auto. Koniec OT z autami - temat na inny post.
Co do firm na Allegro lub OLX. Znajdziesz kilka ;)
[#3840] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3839

A ja tak zmienię klimat - jakby ktoś szukał dużych pamięci działających m.in. na Blizzardzie 1230, to tutaj można kupić 128-ki w całkiem niezłej cenie (wiem, że jeszcze transport ale można kilka) - właśnie założyłem do mojego 1230 Mk.4 i działa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem