kategoria: Sprzęt
[#3841] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@perinoid, post #3840

Byłby ktoś chętny na te ramy? Przy pięciu sztukach koszt wysyłki 8.95 czyli około 10 zł za sztukę ja bym wziął jedną albo dwie sztuki.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 14:55:06 przez jarek_dki
[#3842] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@jarek_dki, post #3841

Ja 2 szt moge kupic
[#3843] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3826

Nie porównuj Porsche 911 do Amigi. Bo cena 911 nie spadłą nigdy do zera a cena Amig spadła i nawet co nie którzy za darmo je oddają.

Widziałeś żeby ktoś wystawił 911 na wystawkę pod drzewo? Na początku lat 2000 Golfy II kupowano w DE za 50 euro i sprzedawano w Polsce za 10 tyś.

Po za tym na Allegro jest albo było kilka ofert samych mobo po recapie i takie coś spoko szanuje.

Ale kupowanie po 30 złotych i wystawanie po trzysta raczej nie buduje środowiska.

I fajnie że nagle Ci wszyscy przedsiębiorcy zaczęli się interesować Amiga z pasji do odnawiania Retro komputerów a jeszcze trzy lata temu nikt na A500 za trzydzieści złotych nie chciał patrzeć na Allegro.

Za chwilę przeczytam, że to przez handlarzy ceny wzrosły.


A przez kogo? Po za tym cenny PPC wzrosły najmniej i kart 060. Najbardziej skoczyło to co było najtańsze.

żyją ludzie, którzy chcą sobie przypomnieć swoje dzieciństwo, posiadają trochę kasy


I na nich zarabiają właśnie najwięcej. I wtedy pojawia się RetroJanusz i wciska mu swojego NOS-a poskładanego z nowych podzespołów od Petro. Jakoś Petro nie sprzedaje klawiatur po 1000 złotych tylko tylko klawiaturę z obudową za 300 i co pewnie psuje rynek?

Sam kupuje rzeczy z wystawek po kilka lub kilka dziesiąta złotych. Tylko ja to kumuluje i staram się coś z tym robić. Oczywiście cały czas brakuje mi kabli ale kiedyś przyjdzie taki dzień wydam te "kilka" złotych i kupię te wszystkie kable.


I z jednej strony jest to uzależnienie od kupowania "bo ja muszę mieć" albo "jak ja nie zarobię to zarobi ktoś inny". Więc trzeba się zastanowić czy to jest pasja czy może paranoja.

Po za tym jest dużo innych zajęć niż handel Amigami,
[#3844] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@TechNineWonder, post #3843

Ot człowiek nie reformowalny i nie widzący realiów rynku.
Handlarz to największe zło, na innym forum słyszałem że najgorszy to kolekcjoner bo ciągle kupuje, licytuje i przez niego są takie ceny a nie inne.
Podstawa handlu to popyt i podaż. Myślisz, że na Allegro są sami handlarze? Tylko oni licytują i to tak wysoko? To na czym by zarobili, skoro tak wysoko licytują. To właśnie użytkownicy i kolekcjonerzy powodują podwyższanie cen, oni kształtują rynek i to KAŻDY rynek, nie tylko retro komputerów.
Porsche 911 (pierwszy model) obecnie kosztuje 12 razy więcej niż zakup jego w 1964 roku i to też wina handlarzy? Bzdura - to właśnie podaż i popyt. Jest więcej chętnych na daną rzecz nich ich jest dostępnych - stąd cena rośnie.
ktoś widzi za ile się sprzedają np. Amigi 500 na allegro, bo posiada taką więc wystawia w takiej samej cenie, lub dokłada 50zł - to winni handlarze? Przestań szukać winnych wśród handlarzy bo to bzdura.
Ty pewnie będziesz inny sprzedając swój sprzęt i oddasz go na forum za darmo lub za 20zł - wierzę w to.
Każdy coś chce mieć, posiadać i chce kupić niekiedy za wszelką cenę, bo nie chce czekać i stąd takie ceny. Niedługo handlarze będą winni nawet smogu jaki mamy, bo przecież kto handluje najwięcej węglem - handlarze, więc z ich winy mamy smog.
Uparłeś się i nie masz racji.
Zamiast się cieszyć, że posiadasz tak drogi sprzęt w domu to jeszcze narzekasz.
powinieneś dziękować tym, którzy tak wygórowali rynek bo wyłożyłeś jak sam piszesz prawie nic a obecnie masz fortunę w domu - to źle?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 17:34:32 przez Canga
[#3845] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3844

Bo handlarze już na tyle podbili ceny że jak ktoś jeszcze zalicytuje to już nawet handlarz nie zarobi.

911 nigdy nie stało pod drzewem na wystawce i porównywanie go do Amigi to absurd.

Czemu mam oddawać swój sprzed za darmo i co handlarz kupi i sprzeda 20- razy drożej. Ja swoich Amig nie mam zamiaru sprzedawać bo chce jej używać.

Co do wysokości cen i kogo to jest zasługa to przemilczę to

Jest paru sprzedawców których uważam za uczciwych np. SR_Project zawsze spoko Amigi wystawia przeważnie od zera i zgarnia ten kto chce dać najwięcej.

Ale jeśli ktoś wystawia przykładową spacje za trzydzieści złotych i to dzięki niemu powinienem się cieszyć. Że cena mojej Amigi jest wygórowana to sory ale ktoś tu jest nie poważny.

wyłożyłeś jak sam piszesz prawie nic


Tak a nie przespane noce w poszukiwaniu softu how-to lub jak coś uruchomić to czysta kwintesencja Amigowania.

Amige 1200 kupiłem w 96 roku na raty za 1800 złotych jak "mili panowie" zobaczyli pod jarane dziecko które chce kupić Amige 1200 to stwierdzili że przyrobią.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 18:02:59 przez TechNineWonder
[#3846] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@TechNineWonder, post #3845

No tak, bo tylko handlarze biorą udział w licytacjach, wszystkich i jest ich aż tylu że zdominowali cały rynek retro komputerowy i nie ma już innych licytujących, tylko i wyłącznie handlarze i to wszystko ich wina
Naprawdę wierzysz w to co piszesz, najgorsze że inni czytają i zaczynają w takie głupoty wierzyć.
Zostawiam już resztę bez komentarza.
Co ma wspólnego to czy coś stało pod drzewem na wystawce? 2CV można było nabyć za 50 franków (jak jeszcze były) a teraz do remontu za 16k - a stały pod drzewem, na "wystawce" - też wina handlarzy? Nie, podaż i popyt - podstawy ekonomii.
To nie ma znaczenia gdzie co stało, za ile było. Wiele rzeczy drożeje, boom na retro i nie tylko komputery, a gdzie można zarobić tam i będą firmy handlujące towarem - coś normalnego.
Golf za 50euro i sprzedany za 10k - pokaż bo bardzo jestem ciekaw gdzie takiego widziałeś. Chyba słuchasz za dożo pewnego radia lub TV Trwam.
Opowiadasz niestworzone historie niepoparte żadnymi faktami.

Swego czasu numismaticus wystawiał od 1zł, kiedy jego aukcje windowały wysoko nagle pojawiały się głosy: ktoś mu podbija wszystkie aukcje, a to że handlarze się biją o zakup itp. Najciekawsze jest to, że ani handlarze tak wysoko nie podbijają ani nikt mu nie podbijał - ot znaleźli i znajdują się osoby co kupują sprzęt i nie interesuje ich cena - chcą to mieć.

SR_Project - jak wysoko sprzedają się jego rzeczy? Czyż nie tak jak można kupić w kup teraz u handlarzy ?

Kończę ten OT, bo nie ma sensu komuś podstaw ekonomii tłumaczyć.


Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 18:16:08 przez Canga
[#3847] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3846

Nie zawsze przeważnie licytuje 9 albo jedenaście osób i wcale nie cały czas te same osoby.

Po za tym to wcale teraz już nie śledzę Allegro i wcale mnie to nie interesuje. Bo jak już widziałem że "walczą" o kawałek obudowy to fajnie.

To może możemy napisać do Allegro petycje i zobaczymy kto kupuje Amigi kto podbija i jestem pewnie że 75% to te same osoby.

Bidulki normalnie nie mają co kupić tak licytują wszyscy.

Też mi się wydaje że polemika nie ma sensu jeśli Porsche 911 jest porównywane do Amigi 500 to aż strach pomyśleć co Ci handlarze za niedługo będą wmawiać ludziom.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 18:16:49 przez TechNineWonder
[#3848] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@TechNineWonder, post #3847

No comments.
Idę podbić parę aukcji, bo przecież jest przed świętami i coś niskie ceny są OK


Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 18:46:46 przez Canga
[#3849] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3848

Ale co Ty chcesz mi komentować, piszesz mi że Porsche 911 to Amiga że jak by nie handlarze to bym nie miał Amigi a po wszystkim że jeszcze powinienem się cieszyć że to dzięki nim tak wysoka cena sprzętu który kupiłem jeszcze w "normalnych cenach"

Gdzie na koniec stwierdzasz że nie, i to wina tych co kupują. OK
[#3850] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@TechNineWonder, post #3849

Czytasz ze zrozumieniem odnośnie cen i porównania 911 do Amigi? Czytanie ze zrozumieniem kuleje
Następnym razem specjalnie dla Ciebie byś zrozumiał mój sarkazm odnośnie podwyższania cen przez handlarzy włożę w cudzysłówOK
[#3851] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3850

Panowie, przenieście się na priv, OK? Wasza dyskusja nikogo już tu nie interesuje.
[#3852] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3850

Ech...przecież wina jest zawsze po stornie tych, którzy mają pieniądze i je wydają.
Po co zaraz jazda z handlarzami, kolekcjonerami, etc.
[#3853] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@michalmarek77, post #3852

OK
[#3854] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3846

Swego czasu numismaticus wystawiał od 1zł, kiedy jego aukcje windowały wysoko nagle pojawiały się głosy: ktoś mu podbija wszystkie aukcje, a to że handlarze się biją o zakup itp. Najciekawsze jest to, że ani handlarze tak wysoko nie podbijają ani nikt mu nie podbijał - ot znaleźli i znajdują się osoby co kupują sprzęt i nie interesuje ich cena - chcą to mieć.
Zauważyłem, że ciekawsze aukcje tego człowieka kończą się wysokimi cenami. Problem w tym, że za te aukcje nie ma komentarzy i ten sam sprzęt pojawia się po kilku miesiącach z nowymi zdjęciami.
[#3855] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@misiek2, post #3854

Skoro tak jest i masz na to wybitne dowody to zgłoś do Allegro.
[#3856] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@voicer, post #3751

Ja akurat miałem szczęście w zeszłym tygodniu docelowo za 100zł z wliczoną już przesyłką dostałem stację dysków Cumana CAX354: link

Stacja okazała się sprawna - w środku czyściutko, tylko głowice trzeba było wyczyścić i śmiga jak nowa, kupiona z myślą o Goteku, ale jej stan jest dobry i szkoda przerabiać, tym bardziej, że rozstaw gniazd nie pozwala użyć tej samej obudowy do Goteka, chyba, że załatwię inną obudowę (dłuższą).

Zdziwiłem się licytując tę stację: link, że cena będzie aż taka, tym bardziej jeżeli ktoś pisze, że to resztki kolekcji, a komentarzy ma niewiele.
[#3857] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3855

1. nie mów mi co mam robić; 2. sam zgłoś, nie widzę takiej potrzeby.
[#3858] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@misiek2, post #3857

To pisałeś to jako żal czy przestroga, bo nie wiem. Ja nie widzę potrzeby, gdyż ja nie widziałem, ja nie posiadam żadnych dowodów na to by ktoś podbijał. Ty o tym pisałeś nie ja. Pokaż zdjęcia, udowodnij swoje słowa, poprzyj je dowodami a nie opowiadaj, że coś zauważyłeś jakiś sprzęt, pokaż w których widzisz sprzęt z pierwszej aukcji oraz gdzie jest na drugiej aukcji. Widzisz podobieństwo to przedstaw, bo pisanie w stylu "wiem ale nie powiem" to chyba nie przystoi dorosłemu.
Bez poparcia dowodami to zwykłe oszczerstwa, które wypisujesz przeciw komuś.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 22:43:00 przez Canga
[#3859] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3858

.


Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 07:10:09 przez _Skiba
[#3860] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3858

Nie pitol bzdur. Jesteś jego adwokatem? Nie śledzę i nie dokumentuję jego aukcji na przestrzeni lat czy miesięcy. Mnie to nie interesuje i nie mam na to czasu. Znajomy zwrócił uwagę na brak komentarzy w aukcjach, które kończyły się wysoką ceną, bo chłop uwielbia teorie spiskowe. W każdym razie przejrzeliśmy wystawione mu komentarze i aukcje i rzeczywiście całkowita posucha w temacie "perełki". Zainteresował mnie przykładowo zx spectrum 128 box, który przed wakacjami poszedł na jego aukcji za blisko 3k i oczywiście nie było komentarza za ta aukcję, później ten sam sprzęt jesienią pojawił się ponownie. Z innymi aukcjami było podobnie. Szczegółów nie pamiętam panie prokuratorze. Nie robiłem zrzutów ekranu czy zdjęć telefonem. Jest oczywistym, że zwraca się uwagę na jego aukcje, choćby z powodu sprzedaży rzadkich egzemplarzy, w szczególności z powodu znakomitych zdjęć. Do jesieni nie było żadnego komentarza za aukcje zakończone jego sprzedażą z ceną po kilka tysięcy, mimo że licytujących było zawsze wielu. Na allegro nie mam zamiaru nic zgłaszać. Omijam szerokim łukiem jego aukcje. O jego aukcjach pisano już wielokrotnie.
[#3861] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@misiek2, post #3860

Bez sensu. Jeśli ktoś podbił człowiekowi aukcję i ją wygrał to czemu miałby nie wystawić komentarza? Przecież to nic nie kosztuje, a zwiększa wiarygodność sprzedającego...
[#3862] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@misiek2, post #3860

A co to muszę być jego adwokatem by bronić prawdę. W dupie mam jego aukcje i to za ile się sprzedają jego komputery. Mierzi mnie jedynie pisanie totalnych bzdur wyssanych z palca, które nie są poparte żadnymi dowodami.
Napisałem więcej, ale wiem że nie ma sensu dyskusja.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 09:25:33 przez Canga
[#3863] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@recedent, post #3861

Ale już głupio tak wystawić po raz kolejny ten sam przedmiot, nie?
[#3864] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@_arti, post #3863

czy jakis moderator posprzata ?
[#3865] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@recedent, post #3861

Przykład link Za tę aukcję nie znalazłem komentarza. Komputer pojawił się po kilku miesiącach ponownie na aukcji. W pierwszej aukcji brało udział kilkunastu użytkowników. Brak komentarza, ponowne wystawienie świadczyć może, że komputer nie został sprzedany, pomimo sporego zainteresowania i dosyć niezwykle wysokiej ceny. Owszem to zdarza się, jednakże takich przykładów w jego przypadku można mnożyć. Na innym forum podawano sprzęt (nie wskazywano linków) jaki był sprzedawany za wyższą niż na innych aukcjach kwotę (brało udział w licytacji wielu użytkowników) i ten sam sprzęt pojawiał się ponownie za jakiś czas. Zwykle były inne zdjęcia, ale jeśli ktoś przyglądał się tym zdjęciom był w stanie dostrzec cechy wskazujące, że to ten sam egzemplarz (jakość jego zdjęć pozwala dostrzec unikalne cechy). Zbieg okoliczności? Kto wie. Zwykle jednak, gdy nie dochodzi transakcja do skutku to pojawiają się komentarze np. negatywne. Tu tego nie ma. Zmierzam do tego, że z reguły tylko sprzedaż drobnicy kończy się komentarzami, w przypadku grubszego sprzętu jest to rzadkie. To pozwala przyjąć tezę (może błędną), że te transakcje nie doszły do skutku pomimo wielu licytujących, bo były transakcjami pozornymi.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 10:10:15 przez misiek2
[#3866] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@misiek2, post #3865

nie koniecznie. Sprzedaję na allegro i powiem Ci że często kupujący nie płaci, przy takich kwotach jak za tego speca to bardzo prawdopodobny scenariusz. Wystawienie negatywa nie każdy uskutecznia - bo zazwyczaj dostaniesz zwrotnego. Gdyby sprzedający wystawiał negatywa za każdą niezrealizowaną transakcję, miałby sam sporo negatywów odwetowych (na które allegro niestety pozwala).
[#3867] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@voicer, post #3866

Myślisz, że gdybym coś sprzedał, a kupujący nie zapłacił, to przejmowałbym się jego bzdurnym odwetowym negatywnym komentarzem?
[#3868] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@misiek2, post #3867

nie wiem co Ty byś zrobił - ale ja np. się takiego komentarza odwetowego boję i stąd ograniczam się do wpisania na czarną listę i tyle.
[#3869] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@misiek2, post #3867

Jeżeli ktoś w miesiącu sprzedaje powiedzmy towar w ilości 100 sztuk z czego powiedzmy 5% nie płaci, należy się komentarz negatywny i powiedzmy, że taki wystawiamy. Z Zawiści wystawiają odwetowy i nagle u Ciebie pojawia się, że posiadasz 95% pozytywnych komentarzy. Myślisz, że wszyscy wchodzą i sprawdzają za co masz negatywy?
Jak wówczas wygląda karta sprzedawcy? Ładnie - nie, wręcz tragicznie.
Wystawiając negatywa sam sobie psujesz swoją opinie - taka jest prawda. Prywatne konto mam w d..e, nie obawiam się wystawiać stosowny komentarz, natomiast szanuję sobie konta firmowe.
Komentarze negatywne jako odwet - ten temat był wałkowany już w 2003 roku, gdzie Allegro zastanawiało się jaki system wprowadzić (przebiegała dyskusja na Caffe jak jeszcze istniało). Skończyło się niczym.

Wracając do tematu naruszeń Pana Numismaticus. Jeżeli masz dodatkowo zdjęcia aukcji ze 128, który był w późniejszym czasie wystawiony (ten sam) to z chęcią przeglądnę i porównam.
Jak na razie znalazłem w zakończonych tylko dwie ZX Spectrum 128 i to całkowicie inny egzemplarz, niż wskazany przez Ciebie, jedna aukcja zakończona ze sprzedażą:
link

Komentarze za aukcje z komputerami powyżej 1k też się pojawiają na liście, także nie tylko tanie akcesoria.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 10:53:25 przez Canga
[#3870] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3869

Zagadka :D ... co dupę ściska ?

... prześmieszny wątek :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem