kategoria: Sprzęt
[#31] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@selur, post #30

To teraz czekam na odpowiednią reakcję moderacji w związku z groźbą karalną.
Zwłaszcza, że z twoich moderacyjnych ostrzeżeń tym postem seler po prostu śmieje ci się w twarz!
Czy może znów to "przeoczysz"?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2016 13:08:24 przez lekarz_med
[#32] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@lekarz_med, post #22

W tym problem, że ludzie tak naprawdę nie chcą nic kupować tylko "obserwować trendy"

Może po prostu ceny przekroczyły już pułap nonsensu.
[#33] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@mari83pl, post #14

@mari83pl
Co powiecie o tym link zestawie (pomijając cenę) ?



Patrząc na dział "Giełda" gdzie np.
*A1200, ROM31, WB31... kosztuje 799zł. (pong777)
*Karta Turbo do Amigi 1200,Blizzard 1230 IV Phase 5,30/50 MHz ... kosztuje 850zł. (Duracel)
cena nie wydaje się przesadnie wygórowana,gdzie w zestawie jest monitor,zew.stacja dyskietek,kartony i multum innych rzeczy,a cena jest "do negocjacji"

Dla forumowiczów z co najmniej pół rocznym stażem rabat :)
link


Ostatnia aktualizacja: 02.01.2016 13:05:32 przez look
[#34] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@lekarz_med, post #26

Nigdzie nie napisałem, że chcę "coś" za darmo. A stać mnie na coś realnie potrzebnego mi do godnego życia a nie na krzemowego trupa, którego osiągi są nieadekwatne do obecnych realiów. A po wypowiedziach kolegi śmiało mogę naszą wspólną "dyskusję" uznać za zakończoną. Tyle ode mnie.
[#35] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Krashan, post #32

Jestem w Niemcach (w Berlinie) od zeszłego roku i pobędę jeszcze trochę ponad tydzień.
Mam tu trochę rodziny i trochę znajomych (Niemców i Polaków).
W skrócie widzę, że ceny różnych retro sprzętów w Polsce są niskie w porównaniu do tych tutaj.
Czy chodzi o meble, sprzęt audio, samochody czy komputery... wszystko tutaj jest droższe o 20% do 400% :)

Oczywiście, że czasaaaami się coś trafi ale tak samo też jest u nas w kraju.
[#36] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Vato, post #35

Ale w Niemczech masz jednak nieco inne zarobki.
[#37] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@mikser, post #36

Tak ale jeśli coś robi się popularne tu i tu (a nima to daleko i granice są otwarte) wtedy ceny dążą do równowagi.
Dlatego napisałem posta bo uważam, że nie ma na co liczyć ani gadać że jest drogo bo będzie tylko drożej i tyle szeroki uśmiech

Trza oszczędzać i kupować i niczego nie żałować
[#38] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@Vato, post #35

"że ceny różnych retro sprzętów w Polsce są niskie w porównaniu do tych tutaj..."

To troche dziwne, bo polowa sprzetu na alledrogo jest wlasnie z Niemiec czarodziej
[#39] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@look, post #33

Tak też właśnie myślę. Już sprzedana.
Nie zauważyłem, że jesteś z Gdańska
To była Twoja?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2016 13:56:24 przez mari83pl
[#40] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@selur, post #30

Proszę o wyjasnienie czy pisząc "ciapnąć w fejsa" miałeś na myśli użycie emotikonki z rybą, czy uderzenie w twarz. Jeśli to pierwsze to proponuję unikać dwuznaczności na przyszłość. Jeśli to drugie to zapraszam na forum pod koniec marca. Czekam na odpowiedź.
[#41] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #1

czy jest jakiś fachowiec który wyjaśni mi co to jest:
link
[#42] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@maliniak, post #41

Wygląda na Amige 500 w wersji kompaktowej
A tak na poważnie to może ktoś przerobil ja na klawiaturę do A2000/3000/4000
[#43] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@maliniak, post #41

Według mnie to A500 z której odcięto i zespawano "tył" :) dużo szpachli musiało pójść :)
[#44] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@maliniak, post #41

A to klawiatura od tego kompletu :) link
[#45] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #1

tylko zagadać z sanjyubi lub z architect1200 , kupić 100 szt i robić biznes na allegro

link
link
[#46] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@maliniak, post #41

Detonator :)
[wyróżniony] [#47] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@recedent, post #40

Zebrana Wysoka Moderacjo Ekscelencjo i szanowna Izbo Forumowiczowa PPA !

Jam Zygmunt (na drugie Antoni) Warzęcha, urodzon w latach swietnosci Amigi
zamieszkan na obrzerzach miasta stolecznego Poznania
prosty, szary, biedak ktorego nie stac na takie rarytasy jak Amiga 3000 desktop za 3.000 pln oraz Amiga 4000 za 10.000 pln i ktory codzien smaruje sobie 'mascia na bul' to i owo
zaswiadczam i oswiadczam uroczyscie kladac reke na lewej piersi zony kolegi

Zem niewinien pozwu obywatela SZANOWYNEGO I WSPANIALOMYSLIWEGO, DOBROZADUSZNEGO, FILANTROOPA L...d i chcial jeno mó "ciapnac w fejsa" ikonicznie

Ot tak splat
albo tak splat
tudziez tak splat
ewentualnie jeszcze tak splat

Klnęm siem na czerwony Trybunal Konstytucyjny i Najwzyzsza Izbe Kontroli oraz Prezydenta wszystkich Polakow i Niemieckich Muzulmanow, imc Donalda Tuska zem
ZADNYCH CZYNNOSCI CYWILNO - FIZYCZNYCH nie mial na mysli.

Tak mi dopomurz BÓBR i Wloszczyzna.
[#48] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@maliniak, post #41

To jest sama klawiatura.
Sprzedający przesłał mi zdjęcia.
[#49] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@maliniak, post #45

za taka cene to te rozszerzenia nie za bardzo chca isc ...
[#50] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@AmigaFAN, post #49

"Posiadam 2 szt. Sprzedaje z racji tego że wystarczy mi 1 szt."

mowiac krotko kupil z forum PPA na handel i teraz zeby takiemu Architectowi1200 za bardzo sie nienarazac tlumaczy sie, ze ma za duzo rozszerzen.


Mysle, ze wykupie wszystkie nastepne, dostepne jakiekolwiek rozszerzenia na PPA i pozniej wam bede odsprzedawal na allegro, bo w koncu kto bogatemu zabroni.

Co wy na to chlopaki? OK
[#51] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@selur, post #50

Jak będziesz miał coś do Atari STE to może kupię
[#52] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@KM, post #51

No najlepiej węgiel :)
[#53] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@AmigaFAN, post #49

za taka cene to te rozszerzenia nie za bardzo chca isc ...


A gdzie tam Lekarz twierdzi ze to wina biedoty, a nie cen.OKOKOKOKOK
[#54] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@selur, post #50

My na to, że pewnie posiada 2 szt i sprzedaje z racji tego, że wystarczy mu jedna ok, racja
[#55] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@AmigaFAN, post #49

Długo nie było żadnego rozszerzenia do A600 to w licytacji A6095 doszło do prawie 300 zł. Widocznie licytujący nie wiedzieli o PPA. Teraz kolejne rozszerzenia są wystawiane w tych samych cenach ale chętnych nie ma. Ja zamówiłem u Architecta prawie 2 miesiące temu ale przez nadmiar obowiązków nie miał kiedy się tym zająć (o czym wcześniej ostrzegał) - więc spokojnie czekam na swoje.

W cenie z aukcji to już lepiej byłoby jakąś kartę z procesorem kupić (A620) albo nawet dołożyć do wampirka.

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2016 16:54:19 przez jimmy
[#56] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@nostrum666, post #42

A to nie przypadkiem ARMiga?
[#57] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #1

link - może być taniej? Może. Choć nadal za drogo.
[#58] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@amper, post #24

http://allegro.pl/amiga-1200-turbo-mtec-68030-8-mb-fast-ram-i5892547977.html
I pomyśleć, że identyczny zestaw 3 lata temu sprzedawał za 50% obecnej ceny, na dodatek w sromotnie podbijanych licytacjach. Pacman
[#59] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@F7sus4, post #58

3 miesiące temu kolega kupił podobny zestaw za niecałe 500zł. Zaproponował cenę kolesiowi który wystawił aukcję i sprzedający się zgodził. I to jest normalna cena, a nie to co teraz jest wystawiane. 1700 pln za 1200 z mtec ? Dokładnie w grudniu 2013, pamiętam, ze za 1500 zł miałem okazję kupić A4k z 040/25... Zrezygnowałem, na rzecz A1000 za 500zł. A to co widzę teraz... skąd ludzie biorą te ceny ?
[#60] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@twardy, post #59

Jak będzie chciał sprzedać i nie będzie zainteresowania to obniży cenę. Wiele osób naoglądało się na rożnych aukcjach i w ogłoszeniach tego i owego, tymczasem nie rozróżniają kart rozszerzeń i nie potrafią realnie ocenić wartości sprzętu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem