kategoria: Sprzęt
[#61] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@twardy, post #59

skąd ludzie biorą te ceny ?


Z kabaretu.
[#62] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #1

Tak powinna wyglądać dobrze opisana aukcja.
Prawdopodobnie sprzęt kupiony na alliexpress
Najlepsze teksty dla tych, którym nie chce się klikać:

Sprzedam projektor LED Chińskiej produkcji, Model: NO NAME (NIE ZNANY)

ma bardzo niską rozdzielczość, VGA i HDMI mają tylko: 320x240, co skutkuje tym że nie można wyregulować ostrości i obraz jest rozmazany.

Jasność lampy led w tym projektorze osiąga wydajność max. 80 ANSI, czyli jest to porównywalne z żarówką 15W – świeci jak ŚWIECZKA !!!

KUPUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ !!!
[#63] Re: Ciekawostki aukcyjne 2015

@recedent, post #40

[#64] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #1

OKAZJA C64 od dziadka z Niemiec:

http://allegro.pl/comodore-1541-ii-i5892106633.html
[#65] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Hubez, post #64

Zabrakło jeszcze "niemiec płakał jak sprzedawał" :D
[#66] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Hubez, post #64

O kurczę, to ta stacja jest już warta 1500 zł? Ja sprzedam za 2500 zł. Kto chętny, łapka do góry!
[#67] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Andrzej Drozd, post #66

Ten dziadek był z Wermachtu dlatego taka cena
[#68] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Dorian3d, post #67

Brakowało Niemcowi na chleb z niskiej niemieckiej emerytury, więc bogaty Polak go wspomógł i kupił zestaw za 300 E.
[#69] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Hubez, post #64

Gdyby tak uczciwie policzył: C64C z zasilaczem (50-70zł), Stacja 1541-II z zasilaczem (80-100zł), 100 dyskietek (100-120zł), wychodzi 230zł-290zł, w porywach 350zł licząc z tymi joystickami. Pytanie, gdzie facet zgubił ten brakujący 1200zł. Może jest tam jeszcze A1200 z M-Teciem 030 nieujęta na zdjęciach?
[#70] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@jimmy, post #55

chętnych nie ma


Raczej są. Zobacz, drugie rozszerzenie też sie sprzedało wczoraj.
[#71] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Hubez, post #64

A ma książkę serwisową ? ;)

Serio myślę, że na fali retro niektórym odwala cenowo.
[#72] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@maliniak, post #70

Tego nie kupują "normalni" ludzie tylko "konta klony".OK
[#73] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Andrzej Drozd, post #72

Jak kupowalem swojego pierwszego timexa to nie patrzylem na cene.
[#74] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@JacK_Swidnik, post #73

Ja też gdy kupowałem swoją pierwszą A1200 w latach 90-tych, to nie patrzyłem na cenę. Gdy kupowałem kartę Blizzard PPC pod koniec lat 90-tych to też nie patrzyłem na cenę.


A teraz patrzę na cenę, bo handlarzyny robią cenowe przekręty.OK
Zresztą czasy się zmieniły i tylko frajer przepłaca kilkanaście razy za sprzęt.
Z pecetami jest podobnie. Gdy chcę zrobić na nim to i tamto, to szukam jak najtańszych części i kupuję np. składaka lub jakiegoś poleasingowca za grosze (i odnoszę po 3-4 latach do punktu złomu elektronicznego), a nie kupuje komputera za 3999 zł.
[#75] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Andrzej Drozd, post #74

Bo cena BPPC pod koniec lat 90-tych nie była wyrwana z kosmosu a były to karty, które dawały Amidze oddech i klasykom to czego karty turbo z samym 68k dać nie mogły. Szpan. Bo oprogramowania pod PPC było tyle co palców u drwala po wypadku z piłą mechaniczną.
[#76] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@amper, post #75

Oryginalna myszka do Amigi 3000

a z absurdów to,

Połowa Amigi 500, w sumie to klawiatura i to ktoś licytuje cena jak na razie czterdzieści polskich złotych,

A2088XT za trzysta dwadzieścia polskich złotych też ktoś licytuje, wydaje mi się że o dwieście za dużo.

No ale przecież retro drożeje pewnie dlatego takie ceny.
[#77] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@TechNineWonder, post #76

Połowa Amigi 500, w sumie to klawiatura i to ktoś licytuje cena jak na razie czterdzieści polskich złotych,

Z opisu aukcji: "Stan wizualny BDB." Heh, to jeżeli gościu ma takie kryteria oceny, wolę nie wiedzieć, jak wygląda jego mieszkanie. szeroki uśmiech
[#78] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@TechNineWonder, post #76

Ja kupiłem w ubiegłym roku A2088XT za 40zł z tego co pamietam :)
[#79] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@_Skiba, post #78

link
70 pln za c64 z zasilaczem, to psucie rynku !! ;)
[#80] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@twardy, post #79

SD2IEC z kartą 8gb za 70zł to kryminał ;)
link

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 19:04:55 przez Vato
[#81] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #80

To dużo czy mało? Na all... są droższe. Fakt to rozwiązanie chyba najgorsze z możliwych tzn. zasilanie z portu joya. Oprogramowanie na c64 jest specyficzne - masa softu działa z joystickiem w porcie 1 i tyleż samo w porcie 2. Weź teraz zgaduj, gdzie podpiąć joya a gdzie sd2iec, tak aby można było sobie pogiercować. Przypominam, że przełączanie joyów na włączonym kompie grozi poważnym uszkodzeniem c64. Swojego czasu tak załatwiłem swojego c64c dwa razy (ponad 20 lat temu). Wydaje mi się jednak, że joyswitcher byłby pomocny. Co do c64 i zasilacza to cena 70 zł to psucie rynku? A co to rynek c64? Pomimo wieku c64c jest wszędzie pełno. Taki zestaw mniej więcej tyle jest warty ... jeśli nie mniej.
[#82] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@misiek2, post #81

Wydaje się właśnie tanio :) dlatego żartujemy, że to psucie rynku hahaha!
Jak wrzuciłem do koszyka C64 z zasilaczem, Joystick, emulator stacji z kartą 8GB
to w podsumowaniu zobaczyłem 170zł szeroki uśmiech

Taki zestaw to chyba najlepszy start w retro granie jeżeli chodzi o cenę.
[#83] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@misiek2, post #81

Wystarczy przelotowe zlacze joya i sprawa zalatwiona
[#84] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Norbert, post #83

dokladnie, tak to mam zalatwione i nic nie przepinam..
[#85] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@misiek2, post #81

Ironizuję z tym psuciem rynku przecież... Właśnie to jest normalna cena za retrokomputer.
[#86] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@twardy, post #85

Cena właśnie spoko, tylko to jest właśnie urok pisania na Forum napiszemy coś ironicznie parafrazując do czegoś tam, a ktoś odbierze to nie ironicznie ze sceptycznym nastawieniem.

Tak czy tak to fajnie że do czasopisma można Commodore od razu kupić. Taki właśnie "kiosk" z gazetami i retro sprzętem to spoko jest chyba.
[#87] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@TechNineWonder, post #86

Wystarczająco naczytałem się na PPA rożnych wypowiedzi, żeby zrozumieć że to ironia, ale jednocześnie nie zrozumieć czy cena według przedmówcy jest zawyżona czy zaniżona. Warto zwrócić uwagę, że cena c64c jest niska, bo tego modelu jest pełno, tymczasem już c64g ma wyższą cenę, nie wspominając o pierwszych modelach ze starym sidem, które to są wyraźnie droższe i stosunkowo rzadko spotykane.
[#88] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@misiek2, post #87

Czyli wiedziałeś że to ironia, wydaje mi się że wątek Ciekawostki aukcyjne ma podłożę satyryczne z zabarwieniem prześmiewczym aby wytknąć typowym handlarzom. Że to co robią jest mało śmieszne zabawne a po za tym popada w ironie.

Tak że dobrze mieć swój własny azymut cenowy.
[#89] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@TechNineWonder, post #88

Wątek aukcyjny nie byłby wątkiem aukcyjnym bez dyskusji cenowych. Absurdy mydlanymi opisami też ciężko przypudrować, choć wielu nadal próbuje. I dlatego jest o czym dyskutować.
[#90] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #89

Dlatego też pewną frajdą jest czytanie niektórych opisów aukcji dla samego tylko czytania. Mnie ubawił ostatnio ten opis pewnego zestawu c64. Opis krótki jednakże dosadny
Posiadaczem komputera i gier był starszy Pan, obywatel niemiec.
. Pomijając fakt, że starszy "niemiec" zestarzał się wraz z c64 to sprzedawca też nie wysilił się aby odświeżyć sobie w minimalnym stopniu znajomości reguł języka polskiego. Słowo "Pan" z dużej litery, ale już "niemiec" pisany małą. Pomijając pisownię, to ciekawa zachęta, no i ta cena z kosmosu.

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 07:29:58 przez misiek2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem