kategoria: Sprzęt
[#1771] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #1770

oki, dzięki.
[#1772] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Krashan, post #1768

Pewnie niesprawny po tylu latach leżenia.


Pewnie z braku zasilania kondziory wylały i zeżarły pół płyty głównej.
[#1773] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Andrzej Drozd, post #1772

Pewnie z braku zasilania kondziory wylały i zeżarły pół płyty głównej.


Jakie to typowo polskie, cieszyć się z tego, że komuś źle jest, że coś może się zepsuło, że coś komuś źle wyszło. Życz a będzie Ci życzone.
Co kryzys wieku średniego? Zawiść? Zazdrość?

Oto fotki:

















[#1774] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #1773

Jest bardzo mało prawdopodobne, aby kondensatory przewlekane
ot tak sobie wylały, nawet w 30 letnim sprzęcie. 30 letnie kondki
nagminnie wykazują prawidłowe właściwości i to nawet takie, które nie były
nigdy pod napięciem. Kolega powyżej, wydaje się, ironizował, nie ma co z grubej
rury odpisywąć jakie po polskie...itp.
[#1775] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Andrzej11, post #1774

Popieram
[#1776] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Andrzej11, post #1774

To chyba każdy z nas inaczej odbiera ironię:)
Nie drążę tematu bo i nie ma powodu - uważam za zamknięty.szeroki uśmiech
[#1777] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #1776

Fajny egzemplarz. Ciekawe czy jedyny w Polsce. Nie korci Cie żeby zerwać folie i zajrzc do środka?
[#1778] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #1776

Nie no, ja bym nie wytrzymał i po prostu musiałbym go wyciągnąć. Albo bym sprzedał, żeby nie korciło. Gratuluje samozaparcia szeroki uśmiech


Ostatnia aktualizacja: 22.05.2016 21:07:19 przez Fest3r
[#1779] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Fest3r, post #1778

Nie korci, jest zapakowany w dodatkową folię i schowany, a czego oczy nie widzą temu duszy nie żal ;). Jakoś nigdy mnie nie korciło rozpakować i zaglądać do środka, może dlatego że swojego nowego C64C już kiedyś rozpakowywałem, także znam już adrenalinę otwarcia nowego zapakowanego komputera.
Mam nadzieję, że doczekam 18 lat mojego syna, on wszystkie komputery dostanie na jego osiemnaste urodziny. Zrobi z nimi co będzie chciał. Jeżeli będą jeszcze coś warte i będzie je chciał sprzedać nie będę miał nic przeciwko - to będzie jego sprawa.
Czekam na Orel, ma przyjść na dniach, również zapakowany w zaplombowany karton, nigdy nie otwierany (są na Ebay)

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2016 21:34:16 przez Canga
[#1780] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #1773

No widzisz, jakie to typowo polskie.OK
Rybniczanin rybniczaninowi zazdrości.
Tak czy inaczej, ten C64 jest już pewnie warty trzy tysiunce pińcet.
[#1781] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Andrzej Drozd, post #1780

Pozdrawiam rybniczanina:)
[#1782] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #1

Sporo panowie dali. Ale żeby było śmieszniej, tutaj komuś nieźle się pofarciło.
[#1783] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #1782

nie lubie tego typu watkow ale mam podejrzenie ze uzytkownik Sinclair48 robi fake..
kupil amige 500 + tu .. http://allegro.pl/item5987398658_5987398658.html
a na aukcji ktora konczy sie dzis pisze ze nie wie jak sprawdzic i sprzedaje jako uszkodzony.Zapytałęm czy można odebrac osobiscie gdyz mam taką możliwość ..mowił nie ma problemu zaprawsza...zapytalem czy nie znalazlby 5 min aby podjechac i przetestowac amige przez podjeciem licytacj...odpisal juz ordynarnie ... "Panie, ja nie mam czasu na takie zabawy. Nie podoba się to proszę nie kupować.

Aukcja ktora konczy sie dzis jest wedlug mnie ryzykowna (komputer popsuty Amiga 500 + Plus ( 6195459417))

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 12:11:54 przez AmigaPL
[#1784] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@AmigaPL, post #1783

Pewno masz rację. Po ksywce widać,że komputery mu są nie obce i rżnie głupa.
[#1785] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@AmigaPL, post #1783

A ja mu się nie dziwię trochę. W dobie tak wielkiego zainteresowania retro to pewnie nie byłeś jedyny z taką propozycją, gdyby mi codziennie kilku potencjalnych klientów chciało przyjeżdżać na chatę w celu sprawdzania sprzętu to pewnie też nie miałbym na to czasu. Fakt, że sposób w jaki odpisał sugeruje raczej buraczany charakter, ale to już inna sprawa.
[#1786] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@uroboric_tom, post #1785

Wiesz pojechac ze sprawna dyskietka (juz nie mowie o monitorze i kablami) i dac mu ta dyskietke poczekac pod dzwiami o takie cos mi chodzilo ..a nie wjazd na chate.
Widze ze on skupuje Atari ST , Amigi .. tylko po co jak nie wie jak je sprawdzic :)))
Domniemywam (moge sie mylic) ze skupuje sprzet robi podmianke podzespolow i sprzedaje jako nie wiem czy sprawna bo nie umiem przetestowac.
To aż boli w oczy ze jest cos nie halo..sposob w jaki mi odpowiedzial tez troszke ukazuje obraz o tym czlowieku.


Co do powyzszego Commodore C64 w foli .. to w kilku miejscach w moim miescie mozna zafoliowac co sie tylko chce , gry, pudelka itd ..i sprzedawac ze to NOS ..widac ze pudlo brudne i uzywane ..byc moze pozniej foliowane w celu podbicia ceny ..ja bym się nie skusił.

Zreszta pudełka do Commodore i Amigi nie były nigdy w foli .. sklepy dawały nalepki gwarancyjne własne.

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 12:58:37 przez AmigaPL
[#1787] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@AmigaPL, post #1786

Tak mam racje foliowane boxy do c64 A500 nigdy nie byly ..
byla tylko folia na samym komputerze i magnetofonie
tu koles sprzedawal NOS C64 ..

http://www.lemon64.com/forum/viewtopic.php?t=54408&sid=cbd106c50c8e8c4da3e6872ada889e28
[#1788] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@AmigaPL, post #1787

Przypomina mi się giełda na Grzybowskiej w Warszawie, połowa lat 90-tych .

Upadł C=, Escom jeszcze nie nastał, chętni na nowe Amigi są, a nowych Amig nie ma... Handlarze wpadli więc na taki pomysł, że używane Amigi myli (jeszcze nie trzeba było wybielać ), owijali przezroczystą folią śniadaniową same komputery + myszkę i zasilacz, pakowali w kartony ze styropianami i eksponowali na stoisku (oczywiście z kompletem książek i dyskietek) jako nowe za większą cenę . Kto nie widział jak były pakowane prawdziwie nowe amigi (inne folie), kupował, a kto wiedział, to sobie mógł z nimi pożartować na ten temat , bo jak widzieli że ktoś sie orientuje że to nie nówki to nie szli w zaparte i sami się z tego śmiali .

Ja nie dawno kupiłem NOS klawiature do A4000, nie dlatego że NOS, tylko że potrzebowałem... przyszła w tej oryginalnej różowej folijce, piękna, rzeczywiście nie używana... ale będzie używana, nie zostanie NOS-em :).
[#1789] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@AmigaPL, post #1787

Panie AmigaPL zapraszam w celu przeskanowania pudełka, styropianu, folii i czego tylko Pan sobie życzy:)
Zapewniam, że komputer jest fabrycznie zafoliowany. Proszę doczytać gdzie były foliowane, dlaczego w PL były rozfoliowane, w późniejszym czasie nawet dawali naklejkę, że znajduje się PL instrukcja.
A500 nie była foliowana nigdy, ze względu choćby uchwyt noszenia pudełka.
Ale każdy może myśleć, pisać, mówić co się żywnie podoba. Niedowiarków zapraszam do siebie
Myślę, że temat wyczerpany
[#1790] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #1789

Tak z ciekawości ... dlaczego styropian pod folią wygląda jakby był brudny?
[#1791] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@misiek2, post #1790

Gdyż albowiem ponieważ folia jest miejscami nieszczelna, jak mniemam.
[#1792] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@misiek2, post #1790

@Misiek: nie jest brudny, w tej chwili wyciągnąłem ponownie z opakowania całe pudło. Przeglądam dokładnie nie jest w ogóle brudne. Cóż by mi zależało? Leży kilkanaście lat, poleży jeszcze kilkanaście. Na zdjęciach, pod kątem może wygląda jak by był brudny, natomiast w rzeczywistości jak patrzysz kompletnie nie ma żadnych śladów brudu. Dodatkowo spoglądając pod kątem na styropian jakby "odbijał" otoczenie, jakby ciemniał, lecz z pewnością nie jest brudny. Andrzej jest z Rybnika - zapraszam go do siebie na wystawę :) Zapraszam każdego, może ja się dowiem, że trzymam używanego w folii:)
Zapraszam każdego, nie tylko do oglądania pudła C64C, ale zawsze zapraszam każdego z podobnym zainteresowaniem.
misiek jak będziesz kiedykolwiek na Śląsku to zapraszam, nie tylko dla C64C w folii. Może JacK jak będzie jechał w niedługim czasie (jesteśmy niejako umówieni by odebrał monitory dla siebie i Pawła) będzie miał czas by wpaść.

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 21:29:16 przez Canga
[#1793] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #1792

Z mojej strony nie było złośliwości, jednak zdjęcie szczególnie ostatnie pokazuje jakby styropian czysty nie był, stąd pytanie. Może dlatego są wątpliwości. C64C miałem z drugiej ręki, więc nie będę wypowiadał się co do foliowania boxa. Tego po prostu nie wiem tj. jak to wyglądało prawie 30 lat temu. Na c64power nie będę pytał, bo tam jeden z forumowiczów dostaje drgawek na samą myśl o PPA i grozi banami, tymczasem bywa regularnie na imprezach amigowskich, tutaj promowanych.
[#1794] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@misiek2, post #1793

Misiek wiem, że nie było złośliwości i ja nie odpowiadałem złośliwie :)
Co do osoby, no niestety, mogę tylko powiedzieć że w realu jest inny (jeżeli mówimy o tej samej osobie).
[#1795] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #1773

Na prawdę, nie zamierzasz otwierać tego C64? Przecież w środku może być wszystko i nic!
Folia wcale nie musi być oryginalne i najprawdopodobniej nie jest!
[#1796] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #1792

tak, będę jechał, reszta Ci napisze na pw
[#1797] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@BULI, post #1795

Nie zamierzam go otwierać. Sprzęt, który jest w tamtym pomieszczeniu jest przeznaczony dla mojego syna. On jak będzie chciał to otworzy.
Znając historię i poprzedniego właściciela komputera to najprawdopodobniej jest to oryginalna folia. Możemy o tym polemizować na miejscu u mnie - zapraszam :)
@JacK będę czekał na PM.
[#1798] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #1794

W realu miałem przyjemność (szczerze) spotkać dwukrotnie i dał się poznać jako prawdziwy fachowiec. Szanuję Go, mimo że czasem zachowuje się jakby zabrakło ... snickersa.
[#1799] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@misiek2, post #1798

OK
Dlatego często przymykam oko na wypowiedzi na forum i nie polemizuję o tym na forum.
[#1800] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #1781

I ja pozdrawiam Rybniczanina.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem