kategoria: Sprzęt
[#2041] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@jimmy, post #2039

To jest obudowa zrobiona prze ze mnie. Nawet jedno ze zdjęć(podświetlony panel, jest z "mojego graffiti PPA"). Swego czasu, chyba z 4-5 lat temu zrobiłem tego ze 3 sztuki. Z czego jedną mam i używam z Amigą. Pozostałe oddałem(na którymś zlocie w Chełmie 1szt.)/zamieniłem na coś innego 1szt. A co do aukcji to nie ja ją sprzedaje.
[#2042] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #2038

Jak dla mnie 100% ściema. Zobaczcie na Atari Falkon link gdzie jest plomba od dołu, raz jest ubrudzona na czerwona, a na następnym zdjęciu biała. Co ma dwa Falcomy???
[#2043] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@robertos231, post #2042

ktos sobie ewidentnie robi jaja, zdjecia falkona zajumane z pewnego portalu z ogloszeniami ;)

link




Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 21:51:16 przez charliefrown
[#2044] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@charliefrown, post #2043

Fajne jaja-sprzedający będzie miał na sumieniu paru Atarowców,którzy dostali zawału widząc Falcona za 900zł:)A i mnie na chwile mocniej zabiło serce,chociaż nigdy za Atari nie przepadałem:)

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 22:00:28 przez dawid84
[#2045] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@dawid84, post #2044

wał, dzwoniłem do kolesia, jakis łebek co twierdzi , ze dostał w spadku dom i w nim była cała kolekcja, ble ble ble ble ble czyli pier..e jaki to nie jest uczciwy i jak by nie chiciał pomóc dostarczyc sprzęt , ale ze jednak wszystkie pomysły nie wypalają to najlepiej zrobić przelew i wtedy wysle
[#2046] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@robertos231, post #2042

A dlaczego nie ja miałem dwa Fallcony jednego niedawno sprzedałem
[#2047] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@sebbb, post #2046

Chyba sobie jajka robicie, ze ktoś tam ma zamiar coś kupić szeroki uśmiech

Fotka samego Falcona zajumana stąd.
[#2048] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Pitero, post #2045

Ja tam mogę podjechać. Nie mam jakoś daleko.
Zadzwoń mu, że podjedziemy ale żeby zrobił fotkę tego Atari ze swoim ryjem jeszcze.
[#2049] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #2048

Ja mam rzut beretem dzwoniłem ale jest "nagraj wiadomość".
[#2050] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@pong777, post #2049

Ktoś zrobił przelew i pniak sosnowy już w drodze. :D
[#2051] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Stoopi, post #2050

Ja teraz kupowałem z OLX przesyłkę za 200 zł pobraniowo z możliwością otwarcia przed zapłaceniem i podpisaniem.
Kurier K-EX
I tylko taką opcję uznaję gdy nie jadę po coś osobiście.
OK

Nie dość, że mają taką super opcję otwarcia przed podpisem i zapłatą
to jeszcze mają super śledzenie i dzwonią na komórkę przed przyjazdem.

2016-06-13 06:28:31 Wprowadzona Wprowadzona do systemu Gdańsk
2016-06-13 12:31:02 Przyjęta Przyjęta przez kuriera w miejscu nadania Gdańsk
2016-06-13 15:08:59 Magazyn nadający Przesyłka została wprowadzona na magazyn nadający Gdańsk
2016-06-14 06:49:38 Magazyn doręczający Przesyłka została wprowadzona na magazyn doręczający Bielsko Biała
2016-06-14 09:15:19 Wydano kurierowi Wydano kurierowi do doręczenia Bielsko Biała
2016-06-14 14:17:09 Doręczona Doręczona Bielsko Biała

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 09:25:38 przez Vato
[#2052] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #2034

Hej
brakuje mi paru numerów.
Jak byś miał podwójne to chętnie odkupię.
A z innej beczki:

Czy ktoś kupił w ostatnich dniach Commodore 128 + stacja 1541 w miejscowości Wołosate?
Bo kurde coś mi w tym ogłoszeniu źle pachnie ;)
już go nie ma i śladu po nim też, ale 3-4 dni temu było.
a żeby było lepiej konto użytkownika nie jest już aktywne :/
nie wiem czy wpłacać kasę czy nie bo gość chce przelew
[#2053] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@PTR, post #2052

Zobacz sobie posty na tej i poprzedniej stronie. Najprawdopodobniej ściema - skąd nagle ktoś ma Vampire V2, A1200 Magic, Atari Falcon i jeszcze to C128 w takich cenach? Nie ma co tracić kasy.
[#2054] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@jimmy, post #2053

o żesz fak, to pewnie ten sam był.
BMWHandel?
tel zaczynający sie od 577 a konto w eurobanku?

jak to dobrze że wczoraj nie miałem jeszcze kasy na koncienaretrozabawki :D

coś mi się dziwne wydawało, że jak zadzwoniłem na drugi dzień to ogłoszenie jeszcze aktywne było. No i oczywiście gadka że za pobraniem nie wysle.

uff, dzięki chłopaki
[#2055] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@jimmy, post #2053

...zwłaszcza, że odnaleziono te same zdjęcia z 2011 roku na innych portalach (w postach wyżej).
Dodatkowo jest możliwość kupować za pobraniem z otwarciem u kuriera (mój post wyżej).

Koleś ma zazwyczaj wyłączony telefon. Chce przelew z góry. Zdjęcia są kradzione.

[#2056] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #2051

pobraniowo z możliwością otwarcia przed zapłaceniem i podpisaniem.
Kurier K-EX


Też miałem z tego korzystać, ale na szczęście nie musiałem.
Pytanie na przyszłość, jak otworzysz pudło przy kurierze dało by radę w ramach sprawdzania zawartości podłączyć do prądu, ewentualnie telewizora (takie sprawdzenie zajęło by dosłownie minutę) i jeśli sprzęt jest cały ale nie działa nie przyjąć go?
[#2057] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@PTR, post #2052

Najpierw zadajcie sobie pytanie dlaczego ktoś wymyśla taką odległą wioskę. No,już dalej chyba nie można. Potem dzwońcie z innego telefonu (żona,córka,kochanka). Potem odbiór osobisty, potem wystawienie na Allegro, potem ... potem... potem... I możecie koniec końców spać spokojnie. :P
[#2058] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@BULI, post #2056

Tylko pod warunkiem że masz zapewnienie od sprzedającego że działa, ale wiadomo jak są opisywane aukcje.
[#2059] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@BULI, post #2056

No nie przesadzaj :) Nie zajeloby to minute, tylko dobre kilka minut. Wyobraz sobie jak to ty bys byl kurierem i mialbys do dostarczenia 50-100 paczek w danym dniu z czego 30 ludzi otwieralo by ci paczki i wlaczali zawartosc do pradu. Oczywiscie ty mialbys placone od dostarczonej paczki, a nie na godzine. Podejrzewam, ze kazde jedne zapytanie klienta o rozpakowanie i podlaczenie zawartosci dzwignelo by ci cisnienie do 180/120.
[#2060] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@sordan, post #2059

Ja bym mu zaproponował na/albo samą flaszkę po prostu, założę się, że by się zgodził, a z mojej strony stracić 20 na flaszkę a 500 albo więcej na fejkową maszynkę, wybieram flaszkę
[#2061] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Fest3r, post #2060

"Flaszka pokoju" na obniżenie ciśnienia? Genialne w swej prostocie! pomysł
[#2062] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Fest3r, post #2060

moze to gejek jakis zwabia do nory w bieszczady
[#2063] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@sordan, post #2059

No nie przesadzaj :) Nie zajeloby to minute, tylko dobre kilka minut


To zależy co byśmy sprawdzali i jak dokładnie.
Mnie wystarczy wyciągnięcie z pudła podłączenie do prądu i TV/monitora (mam wszystko wcześniej przygotowane), spokojnie wyrobię się poniżej minuty

Czyli nie muszę mieć konkretnego powodu nie przyjęcia takiej paczki po sprawdzeniu jej zawartości (pytanie o usługę K-EX, nie Poczty Polskiej)?
[#2064] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@sordan, post #2059

aż tylu paczek nie mają. Natomiast jeśli firma ogólnie ma taką opcję to bardzo fajny ukłon w stronę klienta a to w końcu klient ma być zadowolony. To czy podoba się to szeregowemu pracownikowi tejże firmy to już kompletnie inna sprawa, natomiast jeśli stwierdzam że sprawdzenie przed zapłatą będzie wymagało podłączenie zasilania to tak właśnie zrobię a kurier musi poczekać, i powinien to zrobić grzecznie bo pamiętajcie że te firmy potem kontaktują się z klientami w celu sprawdzenia zadowolenia z obsługi oraz oceny kuriera. Sam na codzień mam kontakt z różnymi kurierami i z tą uprzejmością bywa różnie, Jedni wyglądem i zachowaniem sąjak granatem od pługa oderwani, inni mili i uprzejmi co byś nie wymyślał (tu duży ukłon w stronę brązowych koszul - oni mają chyba najlepsze szkolenia z obsługi klienta)
[#2065] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@softiron, post #2064

Obawiam się, że usługa sprawdzenia zawartości (dodatkowo płatna) nie zawiera w swoim regulaminie podłączania do prądu a jedynie sprawdzenie wzrokowe zawartości.
Jednak właścicielem stajesz się dopiero po zakupie.
[#2066] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@PTR, post #2054

Cały czas mam z nim kontakt i dalej twierdzi że mi ten zestaw sprzedaje.
Czy jak pójdę z tym na policję zanim zapłacę zrobią coś?
W sensie żeby go złapać przy wybieraniu kasy z konta?
[#2067] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #2065

powodowany czystą ciekawością zadzwoniłem... No niestety nie jest tak pięknie jakbym chciał. Sprawdzenie zawartości to tylko organoleptyczna ocena czy zawartość pudełka zgadza się z zamówieniem. Czyli flaszka dlakuriera obowiązkowa za podłączenie.
[#2068] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@PTR, post #2066

.

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 12:39:54 przez Hubez
[#2069] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@PTR, post #2066

Zgłaszasz podejrzenie przestępstwa i podajesz Policji numer konta.
Tracisz kasę.
Cieszysz się, że pomagasz naprawiać Świat.
[#2070] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #2069

o to dziękuję, postoję.
myślałem, że go dzięki temu namierzą, jak np. będziemy rozmawiać, ale to chyba tylko w hamerykańskich filmach się dzieje :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem