kategoria: Sprzęt
[#2191] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@JacK_Swidnik, post #2190

Zobaczcie na Amibay. Tam, może uda się kupić w rozsądnej cenie od ludzi z Europy lub reszty świata.
[#2192] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Tomski, post #2191

Cenę kształtuje podaż i pobyt ale wszystkim wiadomo że kupujący szuka okazji by kupić jak najtaniej potem chwali się za ile nabył to i owo.Dla mnie koszulka jakiegoś idola nic nie warta ale są ludzie co dadzą krocie.Komu cena nie odpowiada po prostu nie kupuje.
[#2193] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #2079

Fakt drogo, ale to faktycznie nówki, byłem u niego bo kupiłem monitor 1084, można się targować...przy odbiorze osobistym, dodatkowo niezapomniane doznania jak się do gościa na mieszkanie wejdzie...elektronika jest wszędzie tylko sufity wolne...wchodzisz jak do innego wymiaru:)
[#2194] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Mowcaumarlych, post #2193

Zestaw ktory ostatnio nabylem troche nie bardzo amigowy, ale w naplywie kartonow za 1500 zl i zasilaczy od Commodorka za 200 zl mysle, ze fajnie popatrzec na cos takiego od czasu do czasu w tym watku i dac nadzieje, ze jednak sie da wyhaczyc cos tanio. Wszystko ze zdjecia kosztowalo mnie 49 euro. I tak jak wspominal ktos tutaj wyzej, jesli ktos chce cos tanio wyhaczyc to musi kombinowac i znalezc inny sposob, Allegro to jest absolutnie najdrozsza alternatywa jesli chodzi o kupowanie sprzetu retro.

[#2195] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@barbaramazurek, post #2192

Pamiętacie włam do bankomatu w Terminatorze 2: link. 1991 rok ja dopiero co kupili pierwszą Amigę w życiu za 5 500 000 zł, a gość ganiał po mieście z komputerem :)

Teraz można w taki komputerek kupić: link
[#2196] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@sordan, post #2194

To chyba była ciekawostka aukcyjna, czytając inny wątek na PPA zainteresowałem się czy nie ma takiego czegoś, okazało się, że jest i w dodatku za 9 minut kończyła się aukcja więc kliknąłem, chyba nie drogo

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 12:27:21 przez Mowcaumarlych
[#2197] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@sordan, post #2194

Sordan ty farciarzu :)

Elite na Spectrumnę :D
[#2198] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #2197

A to chyba ktoś ukradł Tomskiemu:



link do aukcji. Przynajmniej tak bardzo ta obudowa jest do jego wersji podobna.
[#2199] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@gilban, post #2198

[#2200] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@gilban, post #2198

Nie wiem kto komu co ukradl, ale kolejny sprzedawca z czerwonym kolorem w komentarzach na czele. I znow bedzie placz i zgrzytanie zebow. Z tyloma negatywami zadne przedmioty od takich sprzedawcow mnie osobicie w ogole nie interesuja.

Vato: Troche trafilo sie rarytasow na Spectruma z Elite wlasnie na czele wszystko kompletne w perfekcyjnym stanie, ale nie jest to takie proste jakby sie to moglo wydawac. Musze wstawac o 4:00 w niedziele (co jest rownoznaczne z tym, ze musze sie klasc trzezwy w sobote o 21:00 co z moim spustem jest ekstremalnie trudne), tropic z latarka i scigac sie z handlarzami zeby takie cos zgarnac od czasu do czasu.


Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 14:30:54 przez sordan
[#2201] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@sordan, post #2200

A kiedy będziesz odsprzedawał ?
[#2202] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@sordan, post #2200

Ja wstaję często o 5 więc o 4 też bym mógł jakbym miał wizję takich skarbów :)
A spust to znam hahahahahaha OK
[#2203] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@AmigaPL, post #2201

Musialem wziac caly zestaw ze zdjecia i na odsprzedaz sa tylko niektore retro gry na PC w duzych boxach ktore mnie srednio interesuja. Cala reszta wzbogaca moja prywatna kolekcje i nie jest na sprzedaz, ktora zreszta nabiera juz powoli solidnych rozmiarow by w niedalekiej przyszlosci `zbudowac` sobie osobny pokoj retro.

Po za tym info kiedy, co i czy w ogole cos bede odsprzedawal raczej Cie nie zainteresuje, bo ty przeciez nie kupujesz od nowo narodzonych Januszow biznesu, wiec troche nie bardzo rozumiem po co w ogole pytasz, tymbardzej ze z kolejnego twojego konta.


Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 15:23:54 przez sordan
[#2204] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Mowcaumarlych, post #2196

A przypadkiem ten monitor nie jest rowniez czescia tego zestawu?
Na fonie to wszystko ogladam ale zdaje sie ze to samo... A przynajmniej dzieciecy dywan ;)
[#2205] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@softiron, post #2204

Nie, ten zestaw sprzedaje ta sama osoba ale monitor jest inny C 1084s jeśli dobrze widzę.
[#2206] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #2106

Trochę z innej beczki, ale zwiącane z C=, jest ciekawa aukcja dla muzyków...

[#2207] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Solo Kazuki, post #2206

Sprzęt wydaje się być ciekawy, ale cena w porównaniu do możliwości jak zwykle przesadzona Do C64 też można zapiąć klawiaturę sterującą / sekwencer jak się ma interfejs midi i wyjdzie sporo taniej. No ale nie pogardziłbym taką maszynką, na pewno łatwiej programuje się brzmienia / rytmy niż na gołym C64.
[#2208] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@NeckUno1, post #2207

Generalnie chodzi o to jaką polifonie ma ta "maszyna"? C64 ma 3. Jeżeli ta maszynka ma co najmniej 10 (no dobra, 9, czyli trzy SIDy), czyli pozwoli zagrać na klawiaturze midi prawie wszystkimi palcami, to jednak będzie mieć przewagę nad C64.
Także muzyka SIDowa zrobiona choćby w 5 kanałach da o niebo lepszy efekt niż w 3.
Coś tam googlowałem, ale nie mam zapału. Proszę o stronę odnośnie parametrów tego urządzenia.
[#2209] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Andrzej Drozd, post #2208

O co chodzi autorowi???
dzialająca stacja dyskietek do Amigi na dyski 5,25 cala pojemnościowo k1 do 1 z dyskietkami 3,5
[#2210] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@KRISS, post #2209

Pewnie chodzi o kompatybilność 1 do 1, czyli można sobie zrobić kopię dyskietki 3,5" na 5,25 i odwrotnie. Lub dms/adf na taką rozpakować.
[#2211] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@sordan, post #2200

kolejny sprzedawca z czerwonym kolorem w komentarzach na czele


Nie to że bronię gościa... ale z tego co widzę, to większość tych "czerwonych" ma od sprzedających. Od kupujących ma tylko dwa (jeden z 2014, drugi z 2015).

Jak zatem widać łatwo wyciągnąć krzywdzące wnioski gdy się mówi "kolejny sprzedawca z czerwonym kolorem w komentarzach".

Ja od 2000 roku uzbierałem cztery negatywy od trzech bezczelnych, cwanych... @#$%!
Pamiętam jak bolał mnie ten pierwszy. Pieniądze przelałem ekspresem a w zamian otrzymałem szrot. W opisie nakłamane, panienka udawała idiotkę służąc jako słup mężulka handlarza na Allegro.

Drugi czerwony dostałem także w odwecie od zakręconej, intelektualnej, ameby... gościu odpowiadał na moje pytania gorzej niż pierwszoklasista, ale przyjąłem do wiadomości co napisał i kliknąłem kup teraz. Potem się okazało, że wysłał zupełnie co innego niż miał wysłać, a do tego oryginalne pudełko od konsoli obkleił taśmą przylepną wiedząc, że właśnie o to pudełko mi chodziło :)

Trzeci, to już przypadek wyjątkowy. Oczywiście też odwet i też za konsole którą kupiłem :) Zdjęcia tak porobione żeby nie było widać DZIUR w obudowach padów. Jeden z padów miał wyłamane gniazdo ładowania... wszystkie były opisane jako "idealne" :) Części gier i sprzętu w ogóle nie wysłał, za to wysłał w ramach "bonusu" (jak sam to nazwał) stare pady od PC, pordzewiałe jakby przeleżały pół roku na wysypisku :) Bluzgał jak szewc w odpowiedzi na moje maile w których żądałem zwrotu pieniędzy... a na końcu w komentarzu zwrotnym pisał, że ciągle do niego smsuję i wydzwaniam grożąc że spalę mu dom, gdzie nigdy ani razu ani nie zadzwoniłem ani smsa nie wysłałem pod jego numer :)))

Także też mam "czerwone konto" od 3 wspaniałych istot.
[#2212] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #2211

tak, naibardziej boli pierwszy, dlatego gdy kupilem kiedys ps2 z bezprzewodowym padem ale jak sie okazalo bez klapki pod baterie i sprzedawca zaczal chamskie odzywki w korespondencji, jakze dzika byla moja rozkosz gdy wystawilem negatywa majac swiadomosc ze to jego pierwszy :) Zawsze mozna sie dogadac, ale ja juz nie mialem przyjemnosci.
[#2213] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #2211

Tak, te negatywy od kupujacych sa wazniejsze, nie mniej jednak tych drugich ma tak duzo, ze swiadczy to rowniez, ze jest on osoba konfliktowa. Jesli zalezalo by mu by miec dobra statystyke pozytywnych komentarzy to nie szastal by na lewo i prawo swoimi negatywami tylko bez problemu dogadal by sie ze swoimi kontrahentami nie uzywajac czerwonego koloru. A skoro ma ich cale mnostwo to ma problem z komunikacja w przypadku rozwiazywania problemow, ktora bedzie dzialac w dwie strony.


Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 21:59:16 przez sordan
[#2214] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@KRISS, post #2209

Przysłowiowy kot w worku a właściwie w pudle Takie taśmy do zaklejania pudełek można kupić w każdym sklepie "z taśmami"
[#2215] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@jimmy, post #2214

Przez ostatnie 10 lat używalem tylko jednej dyskietki do kontrolera FastATA.
[#2216] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@jimmy, post #2214

Trochę parodia wdupiać w katalog AMIGA/OPROGRAMOWANIE dyskietki HD...

I tak najlepszy jest zwrot:
Karton przeleżał nieużywany, gdyż nigdy nie był otwierany.


Mniej więcej podobnie wołał do mnie w żartach ojciec za dzieciaka:
"Złaź! Nie dość, że się zabijesz to jeszcze spadniesz z drzewa!"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 23:52:19 przez Vato
[#2217] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #2216

Karton przeleżał nieużywany, gdyż nigdy nie był otwierany.


Licytujemy karton ;) A do tego NOS
[#2218] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #1

1. Nabywca farciarz? - Amiga 500 wraz z osprzętem oddam. Za darmo
cool

2. Amiga 600 z kartonem, pokrywą, flopkami w cenie ogłaszanych tutaj, na ppa, samych jednostek.

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2016 08:25:41 przez dominiqr
[#2219] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@wsklive, post #2217

Karton przeleżał nieużywany, gdyż nigdy nie był otwierany.


To niestety tylko odzwierciedla pewien przekrój poziomu intelektualnego w społeczeństwie.

Ten tekst wpisuje się idealnie w pana o którym wspominałem, który wystawił mi zwrotnego negatywa za obklejone taśmą klejącą pudełko od konsoli.

Nie czepiam się specjalnie błędów językowych (poprawiam w sumie tylko syna), ale koleś nie potrafił złożyć zgodnie z zasadami polskiej gramatyki jednego zdania. Więc i z myśleniem był kłopot. Tłumaczył mi się przez telefon, że musiał obkleić taśmą karton bezpośrednio na nadruk pudełka, bo "na Poczcie kazali"

Owszem Poczta ma wymóg, że nie mogą być widoczne żadne nadruki na pudełku paczki, ale wystarczy pudło owinąć dokładnie stretch'em lub zapakować w papier... ale nie obklejać taśmą klejącą

Kocham mój kraj i kocham ten Naród, ale siedząc przez rok z Westernem w naszym sklepie i obsługując wielu, wielu ludzi nabraliśmy pewnego przygnębienia co do kondycji naszego społeczeństwa. Tę kondycję odzwierciedla nasz ulubiony filmik z Cyganem w sieci, który puszczaliśmy sobie od czasu do czasu aby rozładować napięcie i nie marnować czasu na zbędne dyskusje na temat elokwencji klienta który przed chwilą wyszedł:
BAGNO
[#2220] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@dominiqr, post #2218

1. Nabywca farciarz? - Amiga 500 wraz z osprzętem oddam. Za darmo


Aż głupio dzwonić i się pytać, bo już pewnie całe nasze forum człowieka telefonami zasypało ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem