kategoria: Sprzęt
[#2311] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Drakon, post #2309

Bazujesz na swoim doświadczeniu? Nie wszczyscy mają jak Ty i nie robią ludzi w hja.
[#2312] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@tomko, post #2311

Zadzwon,.porozmawiamy.
[#2313] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Drakon, post #2312

Nie mamy o czym, nie rozmawiam z Januszami handlu.
[#2314] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@tomko, post #2313

Ja z niezrownowazonymi rowniez :)
[#2315] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Drakon, post #2314

Twoje zachowanie o tym świadczy.
[#2316] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@tomko, post #2315

Nie.
[#2317] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Drakon, post #2309

Drakon, Twój avatar odzwierciedla Twoją osobowość (z resztą mój też ;) ) pisz dalej, a to będzie ostatni wątek na którym ktoś Ci cokolwiek odpisuje.
[#2318] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #2317

Szkoda ,ze na Allegro nie ma avatarow.Wtedy latwiej by bylo unikac wpadek.Patrzysz,zakazana facjata i juz wiesz.Tak ogolnie pisze hehe
[#2319] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@tomko, post #2307

Ja się dziwie wam chłopy. Co chwile złom sprzedajecie. Jednemu uda sie ukryc wady..drugiemu sie nie chce.....takie tu gowna juz zostaly nieraz sprzedane i słowa krytyki nie było..nieudolnie przerobione apollo..wybielane amigi ktore po 2 miesiacach wracaja do koszmaru....i wiele innych. Niech sie każdy uderzy w pierś czy nie ma nic na sumieniu :)
[#2320] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@pabloz, post #2319

Może i tak jednakże wybielanie obudów i przycisków jest "nieco" nieporównywalne z brakiem informacji nt. rażącego stanu elektroniki w tym egzemplarzu, o czym sprzedawca wiedział i pomimo znajomości tematu, celowo to zataił. Mnie osobiście najbardziej razi brak pokory sprzedawcy (który w moim odczuciu miał - z naciskiem na czas przeszły - dobrą opinię), atak na innych, którzy dostrzegają w jego zachowaniu problem i wysyłanie tych osób do psychiatrów i psychologów.
Co do wybielania obudów itp. to jest to zjawisko powszechne i jak dobrze wiesz jest masa wątków nt. temat. Znam Twój stosunek do tego. Nie masz racji twierdząc, że sprzęt tego typu powraca w takim krótkim czasie do stanu poprzedniego. Wybielałem kilka klawiatur rok temu i nie zauważyłem powrotu, nie tyle do żółtaczki, co wręcz do pomarańczu. Słyszałem, że to nieuniknione, jednakże nie dotknęło mnie osobiście, pomimo iż sprzęt trzymam nawet na parapecie, czyli narażony na światło słoneczne. Wybielałem 3-4 klawiatury od c64c, 1 od atari 800 xe i 1-2 od A500. Jeśli czegoś pozbywam się informuję o tym potencjalnego kupującego. Swojego czasu, gdy sprzedawałem Atari 800 XE informowałem o wadliwym gtia. Wydaje mi się, że uczciwość osoby, która coś tam wie o takich komputerach, wymaga opisania sprzedawanego towaru w sposób właściwy. Tutaj ewidentnie doszło do zatajenia stanu komputera.
[#2321] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@misiek2, post #2320

Po co ciągniesz wątek? Z nudów? Jak już pisałem, sprawa będzie rozwiązana.
[#2322] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Drakon, post #2321

Czy odpowiedź: z powodu twojej arogancji, jest satysfakcjonująca?
[#2323] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #1

Ciekawostka aukcyjna, choć nie Amiga, tylko z podwórka obok:
http://allegro.pl/atari-falcon-030-14mb-hdd-170mb-bez-min-i6308187765.html
Będzie HOT?
[#2324] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@infboras, post #2323

[#2325] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@madman15, post #2324

Przepraszam, umknęło wśród tej g...oburzy.
[#2326] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@misiek2, post #2322

... z powodu twojej arogancji, jest satysfakcjonująca?


Jakiej arogancji?
Przecież człowiek przyznał się do błędu, wyjaśnia z nabywcą sytuację przez priv.
Czego jeszcze oczekujesz? Chcesz prowizję z oddanej kasy dla NeckUno1?
[#2327] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@infboras, post #2325

Bywały takie ostatnimi czasy na allegro. Przy cenie ponad 3 tysie, oferty były odwoływane i aukcje kończone. Pewnie dogadywali się w kuluarach. Prowizja na allegro od 3 tysi to chyba 150 zł (wydaje mi się że 5% wylicytowanej kwoty). Komp ciekawy i trudno dostępny. Ponoć Atari wyprodukowała tego kilka tysięcy egz. Tutaj ciekawy blog link



Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 10:30:33 przez misiek2
[#2328] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@dominiqr, post #2326

Chyba bardziej pasuje "przyznał się do próby oszustwa". Błędem można byłoby ew. nazwać niewystarczające zabezpieczenie przesyłki. Proponuję by moderatorzy przenieśli posty dotyczące tej sprawy do osobnego wątku w rzeźni. Jak temat zniknie z ostatnich wątków to się powinno uspokoić.

Odnośnie Atari. Ja kojarzę Falcona, który poszedł w kup teraz za 3,5 tys. - zresztą sam chyba dałem w wątku linka do tamtego przypadku.

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 10:24:38 przez jimmy
[#2329] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@dominiqr, post #2326

Pozostawię to bez komentarza.
[#2330] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@dominiqr, post #2326

Gdzie się przyznał, bo nie widzę? Napisał, że wyjaśniają, ale przyznania się to ja tam nie widzę. Widzę za to takie teksty:
"Natomiast kupujący wolał - zamiast się skontaktować i wyjaśnić sytuację - grzebać w Amidze (która była sprawna)"
"Działała do momentu grzebania w niej."
Więc imo stara się jakąś część odpowiedzialności przerzucić na kupującego i kompletnie nie odnosi się do stanu w jakim sprzęt się znajduje (co widać na fotkach).
[#2331] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Fest3r, post #2330

Też nie widzę - za to zero pokory, wspomniana już arogancja oraz zwykłe chamstwo.

Jak już pisałem, aukcja wystawia sprzedającemu świadectwo, ale tak samo jego zachowanie w tym wątku.

P.S. W tym wątku dyskutowane są ciekawostki aukcyjne, więc wszystko się zgadza, nie ma po co gdzie indziej przenosić.
[#2332] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@jimmy, post #2328

Ciekawostka się pojawiła u pong777 Przełącznik kickstartów 4 w 1 - jeśli się nie mylę od Architect1200.
Osobiście nie wróżę sukcesu z poniższych powodów:
- cena za sam adapter
- konieczność dokupienia kości i zaprogramowania samemu wsadu
- konieczność rozbierania Ami, żeby przełączyć kickstart.
Najlepszą chyba opcją są kickstarty przełączane pod resetem (trzeba przylutować kabelek z kickstartu do punktu reset na płycie - proste nawet dla początkującego). Nie ma wtedy potrzeby otwierania obudowy. Ewentualnie jeszcze takie z przełącznikami wyprowadzonymi na obudowę.
Od siebie tylko dodam, że faktycznie najlepiej celować w kickstart 1.3/3.1 do A600 - jest w zupełności wystarczający. Ewentualnie kupić 3.1 i emulować 1.3 relokickiem.
[#2333] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@jimmy, post #2332

Dziękujemy za darmową reklamę w "ciekawostkach". Obiecałem, że sam tego nie będę robił i słowa dotrzymuję. Co do punktu 3 to można zamiast zworek dać fizyczne 2 przełączniki i nie trzeba rozbierać Amigi. Zaleta jest taka, że nie lutujemy nic na płycie.
Sprzedając ROMy sam zalecam kupowanie tylko 3.1 i ewentualnie 1.3 przez relokick w ADFie. Najmniej inwazyjna opcja ale wiele osób prosiło mnie o kicka przynajmniej dualnego i przylutowanie przełączników do kostki. Jest to mało eleganckie rozwiązanie i dość łatwo o zwarcie lub oderwanie kabelka. Stąd ten przełącznik.
4 w 1 ma też sens, gdyż jednym z kicków może być tzw. kickstart diagnostyczny. Dzięki niemu wykonamy chociażby memtest.
Zaprogramowanie wsadu można zlecić komuś z forum gdyż istnieje mnogość kombinacji, rodzajów, wersji i kolejności wsadów. Multikick nie ma też błogosławieństwa Cloanto...
Co do ceny sprawa dyskusyjna jak zwykle. Niski nakład, pośrednictwo, prowizje Allegro, podatki, FV, 24 gw, liczenie się ze zwrotami robią swoje.

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 12:02:07 przez pong777
[#2334] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@pong777, post #2333

Pong777 - tak jak sam piszesz niski nakład, podatki, FV -> cena. Nie neguję tego. Po prostu w mojej ocenie są wygodniejsze opcje. Właściwie to powinno się do tego doliczyć koszty licencji Cloanto na te kickstarty - jeśli chcielibyśmy być w pełni legalni. Całość wyjdzie drożej od niejednej Amigi. Moją 4w1 przygotował właśnie kolega z forum - koszt mniej więcej na poziomie wersji z przełącznikami (niestety nie od Ciebie) na alle.

Czy myślałeś może nad dodaniem do oferty:
- śrubek do obudów/płyty głównej
- okablowania do FDD (taśma 34 żyłowa) i przewodów zasilających (w jednym z postów w tym wątku nawet o tym wspomniałeś).

Taśmę 34 żyłową można od biedy zrobić samemu, zasilanie podpiąć na zwykłych kabelkach od płytki prototypowej. Gorzej ze śrubkami - albo są za długie i uszkadzają obudowę albo za krótkie. Można je oczywiście zamówić za granicą ale koszty przesyłki są już kompletnie nieopłacalne.

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 12:15:31 przez jimmy
[#2335] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@jimmy, post #2334

Taśmy sygnałowe się już produkują do Goteków. Taśmy do HDD/adaptera SD do IDE są na aukcji u mnie. Kabelki zasilające do Goteków już są na aukcji.
Śrubki do obudów zamówione 20 kompletów - są już na aukcji.
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś potrzeby proszę pisać. Sprowadzę i będą dostępne na aukcji.
[#2336] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@pong777, post #2335

Ech teraz to poszło po bandzie - na amikit komplet śrubek kosztuje 1,19EUR + przesyłka LINK. Chciałem ze 3 komplety - może 4 na jakiś zapas a u Ciebie 15 PLN za jeden komplet + KW i czas oczekiwania 2 tygodnie. Dziękuję postoję.
[#2337] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@jimmy, post #2336

Pamietaj:
Niski nakład, pośrednictwo, prowizje Allegro, podatki, FV, 24 gw, liczenie się ze zwrotami robią swoje.


Chcesz mieć gwarancje 24 miesiące i prawo do zwrotu sześciu śrubek to niestety ale musisz zabulić

A tak naprawdę to wpierw zawracasz gitarę Pongowi, że byłbyś zainteresowany śrubkami, a potem piszesz, że postoisz. Rozumiem, że może to być dla Ciebie za drogo, ale mogłeś zwyczajnie dodać do twojej listy życzeń, że szukasz 6 śrubek do Amigi za 2 złote/komplet albo określić swój przedział cenowy to wtedy Pong nie musiał by tracić swojego czasu na odpisywanie i organizowanie Tobie śrubek.


Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 13:35:31 przez sordan
[#2338] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@pong777, post #2335

O fajnie, przydadzą się śrubki dzięki OK
[#2339] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@sordan, post #2337

Sordan - napisałem, że jest taka potrzeba. Bo jest - nie mówię że to ma być dwa złote. Ale skoro na amikicie są w prawie trzykrotnie niższej cenie to mam wybór i oferta Ponga wypada przy tym blado. Za dwa złote to mogę mieć podobnych śrubek z 40-50 sztuk w najbliższym metalowym tylko muszę je potem poobcinać cążkami, żeby pasowały. Cenię wkład Ponga w dostarczanie nam niezbędnych rzeczy - sam korzystam i będę korzystał z jego oferty. Nie jestem jednak ślepy na nieadekwatność pewnych cen do wartości produktów. Tak było w przypadku tego adaptera 4 w 1 (tu chwała Architectowi że w ogóle coś takiego powstało). Tak samo jest z "kabelkami do goteka" - które nie są niczym innym niż kablami do płytek stykowych i trzeba wiedzieć jak je podłączyć (nie mają odpowiednich gniazd uniemożliwiających niepoprawne podłączenie). Ze 2 czy 3 inne przypadki też bym jeszcze znalazł ale nie o to chodzi. Koszt przelotki Krashana też nie jest niski ale jest to coś czego nikt inny nie zaoferuje - albo biedzisz się ze zwykłą taśmą IDE albo masz fajny i wygodny adapter ale płacisz.

Co do taśm FDD - z tego co wyczytałem wystarczy kupić kawałek takiej taśmy + gniazda i zacisnąć w imadle. Jeśli koszty takiej będą oscylowały w granicach kilku-kilkunastu PLN to nie będzie mi się chciało fatygować do sklepu tylko kupię u Ponga. Potrzebuję takiej dłuższej, żeby wyprowadzić emulator na zewnątrz.
[#2340] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@jimmy, post #2336

Zapłaciłem za 20 kompletów 33,81 USD czyli po niecałe 7 zł / komplet z wysyłka do PL. 1,50 zapłaciłem za aukcję. 1 zł to prowizja ze sprzedaży - (sprawdziłem właśnie bo ktoś kupił 1 komplet). Już się robi 9,50 zł za komplet. Kopertę trzeba kupić 0,50 zł już się robi 10 zł za komplet. Może być tak, że będę musiał wysłać tylko 1 list danego dnia - ze śrubkami i ciągnąc do kiosku ruchu 11 km w obie strony (wysyłka Paczka w Ruchu). Kosztów tego nie liczę w tym momencie niech będzie 0 zł za dostarczenie spakowanej przesyłki spedytorowi.
Z 7 zł zarobku jest 3 zł dochodowego i VATu więc się robi 13 zł moich kosztów. Zostaje mi do kieszeni 2 zł Ktoś może mi zwrócić towar bo ma do tego prawo i będę mu musiał oddać 15 zł + koszty wysyłki.
Czy mam z tego zysk? TAK. Czy procentowo duży 2 zł z 15 zł? Niech każdy sobie rozezna po swojemu.

Termin 2 tygodnie dałem sobie z zapasem jakby UC wziął pakę. Zazwyczaj Europa->PL to 6 dni.

Sama wysyłka z AmigaKit do Polski kosztuje 17 zł za jeden komplet śrubek.

Czyli: 1,19 Euro = 5,36 zł + 17 zł wysyłka = 22,36 zł z Angli z AmigaKitu zamiast 15 zł + 3,94 (InPost) = 18,94 zł z PL ode mnie.

Dodatkowo nie każdy lubi zamawiać coś z zagranicy, mieć kontakt z Urzędem Celnym, zakładać PayPala, przelewać z krajowego banku coś na PayPala itd itp.

PS. już poszły 3 komplety.

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 14:06:16 przez pong777
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem