kategoria: Sprzęt
[#2341] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@pong777, post #2340

Pong - dzięki za szczegółowe rozpisanie. Z tego wynika, że kompletnie nie opłaca się takich drobnych rzeczy sprzedawać bo koszty prowizji alle zjadają połowę zysku. To w takim razie kupię dwa komplety (nie wysyłaj do mnie jeśli paczka z anglii przyszłaby wcześniej bo wybieram się na urlop i nie będzie komu odebrać).
Tak na marginesie to chyba trzeba odliczyć jeszcze VAT od zakupu w amikit - chyba że nie wystawiają faktury?

EDIT: kupione i opłacone.

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 14:08:37 przez jimmy
[#2342] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@jimmy, post #2341

Tak na marginesie to chyba trzeba odliczyć jeszcze VAT od zakupu w amikit - chyba że nie wystawiają faktury?

Póki co, nie - UK jest w strefie handlu wewnątrzwspólnotowego.
UK wyjdzie z Unii to będzie trzeba robić odprawę celną i zapłacić VAT.

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 14:11:57 przez dominiqr
[#2343] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@dominiqr, post #2342

Bardziej chodziło mi o to, że normalnie to VAT jest neutralny dla przedsiębiorcy (jest przerzucany na kupującego) - jeśli się nie mylę to pomniejsza VAT należny fiskusowi czy jakoś tak.

EDIT: jak kupić w UK bez VAT? Zetknąłem się z fakturami VAT-marża (0%) ale to chyba co innego? Za skomplikowane to trochę dla mnie.

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 14:18:05 przez jimmy
[#2344] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@jimmy, post #2343

No nie pomniejsza, bo skoro w UK kupisz śrubki bez VAT to nie odliczasz vat-u od takiej faktury (invoice) - nie ma vat-u naliczonego
Dopiero przy sprzedaży np. w Polsce powstaje VAT należny, który musisz np Ty zapłacić przy zakupie śrubek sprzedawcy.

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 14:27:57 przez dominiqr
[#2345] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@dominiqr, post #2344

Vat 23% trzeba sobie naliczyc samemu Tu w polsce. Jak ktos ma dzialalnosc I jest vatowcem to vat moze odliczyc.
Fvat ue Sa Bez vatu na 0%. Kazdy placi swoj vat.
[#2346] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@dominiqr, post #2342

Nie bojsja..nie bedzie tak zle
[#2347] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@JacK_Swidnik, post #2345

Fvat ue Sa Bez vatu na 0%. Kazdy placi swoj vat.


No tak.
Tylko tutaj istotna informacja. Tylko firma z aktywnym numerem europejskim NIP może kupić w państwie członkowskim bez VAT. Kowalski bez firmy musi zapłacić podatek doliczony do invoice.

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 15:06:48 przez dominiqr
[#2348] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@dominiqr, post #2347

OK ale to cena w UK jest już z ichniejszym vatem czyli kupując jako firma w PL powinno się kupować z UK z odliczonym VAT UK (20%). Wtedy ma to sens.
[#2349] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@jimmy, post #2348

Ale zaraz w PL zostanie naliczony do zapłaty więc wychodzi i tak 1:1.
[#2350] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@pong777, post #2349

Jak najbardziej zgadzam się - VAT jest zawsze przerzucany na ostatecznego kupującego.
[#2351] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@APair, post #2291

APair napisał

Podaj numer konta na PM, zwrócę ci kasę ja, w imię tego aby żaden inny użytkownik PPA tak nie robił, oraz, aby żaden użytkownik nie bał się tutaj o czymś takim pisać.
Miałem wpierw pomysł, aby zorganizować zbiórkę, ale to było by bardziej żałosne niż ta aukcja


Nie przypuszczał bym, że na tym świecie są tacy ludzie jak ty. Bardzo miła i kusząca jest twoja propozycja, ale nie popadajmy w paranoję - dlaczego ktoś ma płacić za błędy innych? Czułbym się niezręcznie gdybym miał skorzystać z twojej oferty bo dla mnie to by było niezbyt uczciwe. Po za tym co z Ciebie jest milioner jakiś, że tak szastasz kasą? Niestety rozlałem mleko to sam muszę posprzątać.
Aktualnie wysłałem mój numer telefonu do Drakona bo bardzo chciał ze mną porozmawiać, tak więc czekam na kontakt. Zobaczymy co wyjdzie z negocjacji. Chciałbym odzyskać chociaż część kwoty, żebym mógł Amigę doprowadzić do ładu i porządku, bo strasznie mi przykro że ktoś ją do takiego stanu doprowadził. Zakochałem się w komputerach Amiga i bardzo chciałbym uratować życie tej konkretnej sztuce. Interesuję się co nie co elektroniką i było by dla mnie wielką satysfakcją gdyby udało mi się to wszystko poskładać do kupy tak jak być powinno.

P.s. Nigdy bym nie pomyślał, że wywołam taką wojnę na forum
[#2352] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Drakon, post #2316

Regulamin Allegro wymaga aby opisać przedmiot w możliwie najbardziej dokładny sposób - więc o ile środka nie musisz opisywać bo może nie potrafisz używać śrubokręta, to stan zewnętrzny przemilczałeś, ba nawet zdjęć nie zrobiłeś akurat z tej strony gdzie od razu widać zardzewiałe porty.

Działanie z premedytacją to raz, dwa że potem w dyskusji z inną osobą używasz argumentu że jest "nieporadny", co może świadczyć o tym że jesteś typowym cwaniakiem na stanowisku kierowniczym z zasadą "po trupach do celu".

Nie wiem jak mogłeś się połasić na ukrywanie faktycznego stanu Amigi jeśli w świecie amigowym jesteś aktywny. Tak to może tylko "nieporadny postąpić".
[#2353] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@agrajek, post #2352

http://olx.pl/oferta/amiga-500-plus-przejsciowka-pudelko-komplet-jak-nowa-CID99-IDgmiCP.html#d8514e481c
[#2354] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #1

Jak ktoś ma blisko, to dzwonić i jechać oglądać A500
[#2355] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@sobi1, post #2354

Jest nas mniej na portalu, niż tych wszystkich Amig na Allegro i OLX. Oklejacie ściany tymi Amigami? Czy jak?OK
[#2356] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@agrajek, post #2352

Na pewno czytałeś cały wątek? :)
[#2357] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Drakon, post #2356

Akutat Kolega agrajek I niektorzy wyzej rowniez maja racje.
Tylko cwaniak I handlarz tak sie zachwuje.
Ten temat powinien juz byc dawno zamniety a ty w ogole zes do kupijacego jeszcze nie zadzwonil.
[#2358] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@JacK_Swidnik, post #2357

ty w ogole zes do kupijacego jeszcze nie zadzwonil

Ale to mieszkasz z nabywcą w jednym pokoju że jesteś tak dobrze zorientowany?
Co to w ogóle jest? Znów jakiś samosąd we wsi. Jeszcze weźcie widły i pochodnie i kupą ruszcie pod dom sprzedawcy i pokażcie mu waszą wiejską sprawiedliwość. Oskarżyciel, sędzia i kat w jednej osobie a właściwie w jednej grupie wzajemnej adoracji.
Takie rzeczy to załatwia prywatnie sprzedawca z nabywcą. Kwestia kto do kogo kiedy zadzwonił i z jaką propozycją przecież nie jest waszą sprawą.
[#2359] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@lekarz_med, post #2358

Znowu ty.... Idź w końcu na jakieś forum prawne... Tutaj nie pasujesz.
Żadnej wiedzy o amidze, tylko sądy,policja,prokuratura,paragrafy,adwokaci...ehh
[#2360] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@lekarz_med, post #2358

Fakt. Wydaje mi się, że temat tego wątku ma już niewiele wspólnego z tym co się czyta.
[#2361] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@lekarz_med, post #2358

Lekarz_med czytaj watek.
Wybaczcie.
[#2362] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@NeckUno1, post #2225

Myślę, że sprzedający najzwyczajniej liczył nie trafić na kupca z PPA i że sprawa pójdzie pod dywan. A tak mamy odcinek programu "Uwaga" i 2 strony wpisów pod tematem.
[#2363] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #2220

1. Nabywca farciarz? - Amiga 500 wraz z osprzętem oddam. Za darmo

Oferta tak prawdziwa, jak wszystkie poprzednie Amigi 4000 z OLX za 600zł.



Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 09:35:51 przez F7sus4
[#2364] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@KM, post #2360

W wątku tym powinien być nakaz wstawienia do kazdej odpowiedzi ciekawostki aukcyjnej.
Mozna komentować poprzednika, ale sam też musisz w odpowiedzi dać ciekawostkę.
Tak to się robi off-topic.
[#2365] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@robertos231, post #2364

Najlepiej zamknąć temat i będzie spokój.OK
[#2366] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@maliniak, post #2281

To zwyczajna sprzedaż "marki" - w tym C64 nie ma żadnego szczególnie nieosiągalnego moda, ani nawet dualSIDa z przełącznikiem adresów. 250zł to hojny huk, ale oczywiście "warte" tyle ile, kto daje. Sure.
[#2367] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@NeckUno1, post #2181

Dobry deal miałeś pod nosem podówczas, muszę przyznać. Sprzedałem w tamtym okresie nadplanowe dwie A1200 w przedziale 450zł-500zł, bo - jak wiemy - do amigowania wystarczą max. dwie, a jak ktoś ma więcej to handlarz, inwestor i Janusz. Ceny bardzo długo stały, a teraz szczytują.

szeroki uśmiech
[#2368] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@agrajek, post #2352

Nieporadny ale wg profilu na ppa serwis sprzętów retro prowadzi... Ma na co zasłużył.
[#2369] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #1

http://allegro.pl/sd2iec-czytnik-kart-pamieci-dla-commodore-64-c64-i6300813926.html?reco_id=6ecb0f6f-4033-11e6-ab76-56847afe9799&ars_rule_id=201

Zna ktoś tą wersję? Dosyć tania jest i ma tylko 2 guziki do obsługi...
Ma to sens czy raczej nie?
[#2370] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #2369

Mam też tą wersje larsp na 644p i 1284p.
2 guziki do zmiany dysku.
Brak guzika reset, więc jak załadujesz d64 i się rozmyślisz musisz wyłączać kompa.
Oczywiście możesz sam wstawić guzik reset podciągając go do pinu reset atmegi i masy.

Co do tego sd2iec ja bym nie kupił. SD2IEC zachwalam tylko wersje backplane by rs2322. Kupiłem poniżej 100zł.

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 11:15:03 przez maliniak
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem