kategoria: Sprzęt
[#2461] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Norbert, post #2460

Od miesiecy tlumacze wszystkim jeleniom z tego forum, ze polowa sprzetu przerzucana jest z PPA na Allegro z Allegro na OLX'a a z OLX'a na PPA, ale jelenie smieja sie innym w twarz i wyszydzaja mowiac, ze to "teorie spiskowe", "urojenia selura" i "komunizm" itp.. itd..


To teraz niech wreszcie jakis mistrz sensej, to logicznie wytlumaczy dlaczego karta najpierw zostala sprzedana na OLX'ie a teraz wyladowala na Allegro w ciagu zaledwie 2 dni.


MAGIA I CZARY MARY lub UROJENIA zapewne jakby to ujal lekarzyk.
Z tym, ze "zielone ludziki" jednak zarabiaja na tym gruba kase.
[#2462] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@selur, post #2461

Sądząc po cenach to wygląda tak, jakby tym razem ktoś nie zawyżał, a zaniżał ceny clown
[#2463] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@agrajek, post #2462

Po prostu wystawił w dwóch miejscach. Sprzedał przez olx to i zakończył aukcję na allegro.
[#2464] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@sobi1, post #2463

To nie pasuje do tego co wyżej napisał selur:

To teraz niech wreszcie jakis mistrz sensej, to logicznie wytlumaczy dlaczego karta najpierw zostala sprzedana na OLX'ie a teraz wyladowala na Allegro w ciagu zaledwie 2 dni.
[#2465] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@agrajek, post #2464

tzn. ze sprawna karta na OLX'a poszla za 100zl a na allegro nie bylo chetnych za 50zl?

no w sumie ma to sens
[#2466] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Norbert, post #2460

A nie może być tak, że ktoś kupował na odległość i bał się kupić z OLX? Poprosił sprzedającego o wystawienie na aledrogo za 50zł(mniejsza prowizja aledrogo) a dogadali się wcześniej, że wpłaci więcej, np 200?
[#2467] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Tomski, post #2466

Sugeruję, że na wniosek selura Allegro powinno wprowadzić nowy ficzer do aukcji, mianowicie cenę maksymalną. Każda aukcja wystawiana w kategorii „Amiga” obowiązkowo miałaby do ustawienia taką pozycję, dodatkowo byłaby zatwierdzana przez moderatora. Oczywiście na moderatora na ochotnika zgłosi się selur. A potem to już prosto, jeżeli licytujący przekroczą cenę maksymalną, to aukcja zostaje zakończona, a wygrywa ją ostatnia oferta mniejsza od ceny maksymalnej. I wszyscy żyli długo i szczęśliwie.
[#2468] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@selur, post #2465

Zakończenie ogloszenia na olx pokrywa sie z zakończeniem aukcji na allegro.
Wiem kto kupil wiec wiem, ze nie dostał jeszcze karty, wiec na pewno nie sprzedawał.
[#2469] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@agrajek, post #2464

A co, selur to wyrocznia?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 18:04:44 przez sobi1
[#2470] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@sobi1, post #2469

Nie wiesz że tak?
selerek ze swoimi urojeniami ma jedną misję: określić nieprzekraczalne ceny maksymalne sprzętu amigowego.
Na amidze się nie zna, merytorycznego komentarza nigdy w życiu nie napisał, pewnie amigi nawet nie ma bo przecież nie kupi, ponieważ wszystkie sprzedawane amigi są w cenach przekraczających jego urojone ceny maksymalne.
Wbrew pozorom jego zajęciem nie jest praca, która mogłaby polepszyć jego byt materialny i sprawić, że być może byłoby go stać na amigę. Jego jedynym zajęciem jest śledzenie aukcji - kto kupił, za ile, kto sprzedał, ile sprzedał itd. selerek niestety nie da rady objąć całego rynku bo nie ogarnia amibay czy ebay (próbował ale widać wykraczało to poza jego zdolności poznawcze) więc sprzedaż z tych miejsc liczy ryczałtem.
Swoich pieniędzy nie ma więc bardzo się stara liczyć czyjeś pieniądze.

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 18:39:19 przez lekarz_med
[#2471] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@robertos231, post #2468

Nie niszcz selerowi jego urojeń.
On już do tej aukcji dorobił całą teorię spiskową, określił już, że nabywca to na 100% wredny handlarzyna, który kupił kartę tylko po to aby zbić na niej majątek - bo wg niego nie jeden na sprzęcie amigowym dorobił się fortuny a teraz kolejni próbują.

I wszyscy są na to ślepi tylko on zna tę prawdę objawioną i od lat ujada chcąc nas uratować.
Jedyne przerwy są wtedy gdy dostaje kolejne bany - na szczęście ostatnio są coraz dłuższe więc i my dłużej możemy się cieszyć z jego nieobecności Tańczący banan
Kolejna będzie pewnie bardzo szybko czarodziej

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 18:47:34 przez lekarz_med
[#2472] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@lekarz_med, post #2470

Tak ja jestem wyrocznia...
a niejaki lekarz_med to jednoosobowy TRYBUNAL KONSTYTUCYJNY (cos jak Rzeplinski) tego forum, orzekajacy czy moje wyroki sa zgodne z konstytucja ustanowiona przez grupe handlujacych czy nie. Jesli cena jest zbyt niska dla kupujacego, to wtedy jest to "urojenie" jesli za wysoka, to wtedy sa to "normalne prawa rynku". ok, racja
[#2473] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@selur, post #2472

Avatar ci się odkleił.Szkoda, fajny był OK

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 19:32:27 przez Aniol
[#2474] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@selur, post #2472

czy moje wyroki sa zgodne z konstytucja ustanowiona
Otóż i mimochodem trafiłeś w sedno. Tylko kim Ty właściwie jesteś, żeby wydawać wyroki? Sędzia „I'm the law” Dreed?
[#2475] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Krashan, post #2474

Ano tym kim inni probuja byc dla mnie, mistrzu cietej riposty.

p.s.
po bylym fanatyku morfosowym, ktory notabene przejrzal na oczy (ze zadne NG swiata nie zawojuje) spodziewalbym sie glebszej analizy problemu
[#2476] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@selur, post #2475

:)
[#2477] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@sobi1, post #2469

Nie, Ty też nie
[#2478] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@selur, post #2475

spodziewalbym sie glebszej analizy problemu
Zjawisko poziomu cen amigowego sprzętu można oczywiście analizować, ale nie jest dla mnie problemem. Analiza jest prosta: część amigowego środowiska to kolekcjonerzy, czy też „kustosze”. Tam gdzie są kolekcjonerzy czegoś, czego jest mało i ilość tego wciąż maleje, tam ceny będą rosły. Choćbyś stanął na głowie i zaklaskał piętami. No chyba, że chcesz ich ustawowo pozbawić prawa do kolekcjonowania, a kolekcje skonfiskować.

Jeżeli też jesteś kolekcjonerem to jesteś skazany z definicji na wysokie i wciąż rosnące ceny. Zamiast robić z siebie pajaca na forum, ogarnij się i zarabiaj na eksponaty. Albo patroluj śmietniki i punkty zbioru elektrośmieci w poszukiwaniu okazji.

Natomiast jeżeli jesteś po prostu użytkownikiem czy fanem Amigi, to kierunek jest wyznaczany z jednej strony przez Mista czy Vampire (funkcjonalne repliki sprzętu), z drugiej zaś przez WinUAE, MorphOS-a i AmigaOS 4 (funkcjonalne repliki oprogramowania, w oderwaniu od sprzętu). Wybór między nimi wynika z tego, co daną osobę fascynowało i fascynuje w Amidze. Jednych kręcą gry, innych demoscena, jeszcze inni podniecają się amigowym systemem, a są też i tacy, których najbardziej zadowala dźwięk stacji dysków ładującej grę.

Tak czy inaczej wymienione przeze mnie sprzęty i systemy mają jedną wspólną cechę: są wciąż produkowane, w związku z czym windowanie ich ceny nie jest możliwe, bo nie stanowią „dobra inwestycyjnego”. Zwiększony popyt zwiększy podaż i cena pozostanie stabilna. Natomiast same Amigi drożeją i drożeć będą, bo jest ich coraz mniej, więc popytu nie da się zrównoważyć. Twoje – zabawne skądinąd – kłótnie z lekarzem_med nie zmienią tego ani o centymetr. Po prostu nie ma na to sposobu i tu się analiza problemu kończy. Niedługo spodziewam się w pełni kompatybilnych na poziomie sprzętu replik Amigi, które zadowolą użytkowników, ale oczywiście nie kolekcjonerów. Nawet gdyby ktoś wyprodukował replikę dajmy na to A500, wyglądającą i działającą identycznie jak oryginał, to kolekcjoner nią wzgardzi. Chyba, że replika byłaby nieodróżnialna, ale to raczej niemożliwe.

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 21:45:19 przez Krashan
[#2479] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Krashan, post #2478

OK

Dodalbym jeszcze, ze wysyp Vampirow do Amigi 600, 500 i 1200 wcale nie obnizy cen na przyklad Blizzardow czy Apollo 060 jak to co niektorzy sobie wkrecili. Ceny te beda tylko i wylacznie szly w gore, nigdy w dol. Jak sie chce cos takiego naprawdę miec to niestety trzeba zacisnac zeby i zabulic ile trzeba. Czas dziala tutaj niestety na nasza niekorzysc i cokolwiek nie powstanie nowego to nie obnizy to cen nieprodukowanych juz rarytasow.


Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 22:02:13 przez sordan
[#2480] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@sordan, post #2479

Dokładnie tak, zgadzam się z Tobą w 100% nic ze starych szrotów już nie będzie tańsze
[#2481] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Krashan, post #2478

Czyli nic nie moge zrobic wiec mam zostac typowym forumowym szczurem, bo z lewej i prawej otaczaja mnie szczury a grunt, to sie nie wychylac przed szereg.


kiepska ta wizja przyszlosci i powiem szczerze, ze w ogole mi sie ona nie podoba
[#2482] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@selur, post #2481

Zaczyna chyba banem zalatywac pomysł
[#2483] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@selur, post #2481

Możesz zostać komunistą, zrobić rewolucję, zarekwirować wszystkie Amigi w kraju i reglamentować je wybranym przez Ciebie, godnym ich posiadania użytkownikom biorąc po "uczciwe" pięć dych od sztuki.

I żeby nie było, ja też nie lubię podbijania cen na Allegro, nieuczciwych sprzedawców czy zwykłych oszustów, ale i bez nich cena retrosprzętu by rosła. Może nieco wolniej ale równie nieubłaganie.
[#2484] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Jenot, post #2483

Polska, Polska...? To ten kraj, w którym Amigi są na kartki?
[#2485] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@recedent, post #2484

Tylko teraz zamiast kolekcjonerów będą "kułacy".

Jeśli ktoś się nie zaopatrzył w rozszerzenie CHIP RAM do A600 to jest okazja link Co prawda jedna sztuka ale co jakiś czas ten sam sprzedający wystawia kolejne. Inna wersja jest też pewnie do kupienia u Architecta1200.
[#2486] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@agrajek, post #2477


Nie, Ty też nie


A Ty co, jego sekretarka?
Widziałem aukcje na allegro, z forum dowiedziałem się o ogłoszeniu na olx. Po pół godzinie i aukcja, i ogłoszenie było nieaktualne. Napisałem suche fakty, a nie jakieś wydumki.
Tyle w temacie

Pozdrawiam
[#2487] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@selur, post #2481

wiec mam zostac typowym forumowym szczurem, bo z lewej i prawej otaczaja mnie szczury
Twoja donkiszotowska walka z cenami Amig ma równie świetlane perspektywy, co walka z prawem powszechnego ciążenia. To nie jest spisek szajki podstępnych handlarzy, tylko efekt działania ludzkiej natury. Oczywiście zawsze się znajdą tacy, którzy na tym działaniu będą chcieli coś zarobić, ale oni nie są przyczyną tego zjawiska. Oni do osiągnięcia zysku potrzebują odbiorcy końcowego – kolekcjonera. Twoje teorie o tym, że sprzedają te Amigi sobie wzajemnie bez końca są, wybacz szczerość, śmieszne. Czasy pięćsetek po 50 zeta po prostu już nie wrócą. Chyba że minie moda na kolekcjonowanie starych komputerów, ale to może zostać niestety skompensowane kurczącą się ilością egzemplarzy działających, czy będących w dobrym stanie.

Co począć w tej sytuacji? Najprostsza opcja to po prostu zarobić na sprzęt, zakładam, że emulacja czy systemy nextgenowe Cię nie zadowalają. Jeżeli ogarniasz elektronikę, to z kilku uszkodzonych egzemplarzy możesz złożyć jeden i to może wyjść dość tanio. Czasem też może się zdarzyć okazja w rodzaju „kuzynka robiła porządki na strychu”, na tę okoliczność moja rodzina i znajomi wiedzą, że „się znam, w razie W nie wyrzucać tylko zadzwonić”.

Nie wiem kto jest tutaj tym forumowym szczurem, podejrzewam, że znaczną rolę odgrywają Twoje osobiste animozje, które w znacznej mierze sam wypracowałeś tworząc piramidalne spiskowe teorie. Ja gdy uznałem, że chciałbym mieć Amigę 1200, to po prostu zbadałem możliwości, swoje finanse i kupiłem, czy to mnie czyni „szczurem”? Co ciekawe mam „składaka”, oddzielnie kupiona płyta, oddzielnie obudowa, klawiatura, zasilacz, w sumie sprzęt niekompletny, bo brakuje paru części mechanicznych, a obudowa lekko zmodowana. Kolekcjoner by pewnie nie kupił, ale ja mam to gdzieś.

No chyba, że tak naprawdę to Ty zazdrościsz tym handlarzom tego co zarobią. Niestety na to może pomóc tylko maść na ból dupy.
[#2488] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Krashan, post #2487

Czasy pięćsetek po 50 zeta po prostu już nie wrócą.


A niech sobie drożeją a kolekcjonerzy mają nawet po 100szt. A1200 w szafie.
I tak UAE przetrwa każdy sprzęt, działa prawie na wszystkim, a odpalone pod MOSem daje dodatkową frajdę
[#2489] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Krashan, post #2487

Tylko kolekcjonerów to jest kilka procent, reszta to ludzie którzy kupują to co na czym można zarobić.

Naoglądali się Discovery, i skupują Amigi "zbieracze" nie kupują kart 060, czy też innych rozszerzeń. Bo w przypadku nie działania trudno sprzedać je na części.

A taką Amige 500 sprzedać można w częściach. Lecz to też jest działka handlarzy.

Tak że rynek dzieli się na handlarzy, zbieraczy, kolekcjonerów, zwykły user. Do tego może być zbieracz handlarz kolekcjoner a zarazem zwykły user w jednym.

Dlatego wzrost cen w ostatnich czasach był gwałtowny tak samo jak ich spadek.


Na AmiBay linia cen szła raczej powoli do góry na Allegro był zastój cenowy np: Amig 500 oscylował w granicach 30 złotych +/-.

Na AmiBay w tych czasach średnia cen raczej była większa.

I w Polsce nie jest to raczej spowodowane wysypem kolekcjonerów tylko ludzi którzy kupują coś dziś po to aby sprzedać to za 10 lat z zyskiem.

Ceny kart 060 nie skoczyły nagle o 300% tylko wznoszą się systematycznie ku górze.


Oczywiście cierpi na tym zwykły user który po latach powraca do Amigi, jeśli ją chce to i tak ją kupi.
[#2490] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@TechNineWonder, post #2489

nie kupują kart 060, czy też innych rozszerzeń.


Totalna bzdura. W glownej wlasnie mierze kupuja 060 i inne rozszerzenia. Wystaw sobie 060 na Allegro, a zobaczysz jak w 30 minut twoja karta bedzie juz podbita na ponad 1000 zl. A w pierwszych minutach rozpoczecia tego typu aukcji licytuja przewaznie tylko handlarze, a koncowka aukcji zalezy od pozostalych.


tylko ludzi którzy kupują coś dziś po to aby sprzedać to za 10 lat z zyskiem.


Handlarz kupuje zeby sprzedac w 10 minut, a nie w 10 lat.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem