kategoria: Sprzęt
[#2791] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Dorian3d, post #2787

Roku temu mialem okazje kupic falcona za 1300zl. Uznalem ze nie warto, bo to w koncu Atari. Jak sie okazuje warto bylo kupic na "handel"... bo pozytku z Atari niewiele
[#2792] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@lekarz_med, post #2790

lekarz_med czemu jesteś taki złośliwy?
po co to ogłoszenie na ppa? dla zabawy? dla pokazania swojego "ja"? czemu to ma służyć?
[#2793] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@selur, post #2791

no ja mogłem za 1500 zł
[#2794] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@JacK_Swidnik, post #2792

"czemu to ma służyć?"

Chodzi o to zeby odwrocic uwage od sedna sprawy poprzez blaznowanie, typowa sztuczka wszystkich cwaniakow (domena np. naszych politykow).
Osmieszamy, wysmiewamy, kpimy a pozniej czekamy 3-4 tygodnie az opadna emocje i wracamy do kreciej roboty.
[#2795] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@JacK_Swidnik, post #2792

a czemu ma służyć ten wątek? zabawie, więc staram się wpasować w idiotyczne teorie selera.
[#2796] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@selur, post #2794

czyli amigę mam wystawić 15 września pomysł
widać brak kasy to nie tylko stan posiadania ale i stan umysłu
[#2797] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@lekarz_med, post #2796

jeżeli ten wątek rzeczywiście jest idiotyczny i należy go zamknąć to admin się wypowie niech to zrobi lub zrobi najpierw ankietę lub głosowanie czy większość z userów tego będzie chciała.

pytanie do admina czy autor wątku może zamknąć rozpoczęty wątek?

lekarz_med ale Ty to masz w podobnym tonie wypowiedzi na ppa od kilku miesięcy, często dostajesz bana, lubisz to?, Ty w ogóle gdzieś się pojawiasz na integracjach retro?
[#2798] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@JacK_Swidnik, post #2797

Wątek może zamknąć tylko admin. Autor nie ma takiej możliwości.
Ja bana? Chyba mnie z kimś pomyliłeś bo już nawet nie pamiętam kiedy był ostatni raz.

PS: no dobra, zdjąłem ogłoszenie. seler mówi, żeby odczekać 4 tygodnie to będzie 15 września OK

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2016 21:01:45 przez lekarz_med
[#2799] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@lekarz_med, post #2798

O widzisz. Może i się pomyliłem.
[#2800] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@lekarz_med, post #2795

Nie da się ukryć, że ten wątek Cie uwiera.
I tu pojawia się pole do popisu z teoriami "dlaczego?".

Dla mnie odpowiedź jest oczywista, ale co tam
[#2801] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@_Skiba, post #2778

Ja swoją ładną A4000D z A3630 25MHz rok temu sprzedałem za coś ~2500pln i pewnie za tyle można by było teraz kupić na AmiBay.
Ale ta jest (choć składak), to z płytą rev. D. Czyli ostatnia rewizja, bez wylewającej się baterii, z prockiem na płycie, bardzo rzadka, a więc droga. Sama płyta to dzisiaj ponad 2 tyś pln.
Jak ktoś szuka A3000D Z GVP 3040 28MHz 16MB fast na płycie, 6MB na karcie GVP, nowy SCSI chip, Buster 11, kick 3.1, oryginalna klawiatura, mysz, to niech da znać. Gość chce mi dać takie coś plus $ za G-Rex, a ja nie potrzebuje A3000. Cena za taki konfig coś koło 5k pln, bez turbo 3.7 tyś.
[#2802] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #2800

???
Chyba ciebie coś uwiera.
To podziel się tą swoją odkrywczą oczywistą oczywistością.
[#2803] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@flops, post #2801

Jak pisałem wcześniej - ta płyta z aukcji nie ma procka.
Jest puste miejsce i zwykła karta A3640.
W ogóle na 4 płyty revD, które mi się przewinęły to żadna nie miała procka na płycie.
Te płyty wykorzystywano w A4000/40 i po prostu nie instalowano procesora tylko kartę A3640.
Dlaczego sądzisz, że ten komputer to składak?

PS: Za gołą A3000 niby aż 3700zł ?!
Ja taki sam konfig (też 16MB FAST, nowy buster, nowe scsi, rom3.1 i do tego modyfikacja INT2! oraz nowe układy GAL!) z klawiaturą i myszą mam do oddania za 3000zł więc koleś wciskając ci ten sprzęt ewidentnie przeszacował jego wartość.
PS2: do zamieszczania ogłoszeń służy dział giełda ;)

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 01:18:19 przez lekarz_med
[#2804] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@lekarz_med, post #2803

To może faktycznie nie składak, tylko wersja z A3640, ja zdjęć z kartą nie widziałem, bo na aukcji ich nie ma. Wychodziły też wersje EC030 oraz 030 z wlutowanym procesorem lub z kartą A3630. Ja miałem przez chwilkę wersję z wlutowanym procesorem i miałem obudowę z emblematem A4000/030.
#PS2 Dzięki za tip, ale dałem to jako ciekawostkę/informację w wątku, który jest o ciekawostkach.
[#2805] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@flops, post #2804

A tutaj hybryda Commodore i Atari
[#2806] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@nostrum666, post #2805

Może ma pokeya na pokładzie.
[#2807] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@lekarz_med, post #2802

Nie mam ochoty
[#2808] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #2807

Może wtedy przestanie cię to uwierać
[#2809] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@lekarz_med, post #2808

Jeżeli już mnie coś mnie teraz uwiera, to za ciasne spodnie.
I bynajmniej nie z tego powodu co sobie myślisz

Nie wciągniesz mnie mój drogi... ale jakimś dziwnym trafem głosujesz w sumie tylko na wątkach związanych z handlem Allegro :)))
[#2810] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Duracel, post #2809

W innych wątkach też się udzielam ale ty może czytasz tylko te o handlu - stąd taki osąd :)
[#2811] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@flops, post #2801

miał być priv, źle klikłem

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 15:01:52 przez czasludzicienia1
[#2812] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@lekarz_med, post #2810

To zeby inni sie nie meczyli, to ja przedstawie twoja dzialalnosc w skrocie, po jednym zdaniu z kazdego watku od daty twojej rejestracji 2009-12-21 na PPA


"Dobrze wiesz, że na tym portalu jestem jednym z najstarszych użytkowników (praktycznie od początku jego istnienia) więc doskonale potrafię ocenić co on takiego zrobił."

"A co do mnie to nie będę się licytował co wniosłem do środowiska. Również sporo, ale nie chodzi o wyliczanie."

"Mówiąc szczerze nie wiem bo nie kupuję na allegro"

"Ostatnio na tym forum jest moda na chwalenie się samochodami. Niektórzy nawet próbują wywołać szacunek i podziw do siebie pokazując swój pseudosportowy samochód."

"Tak czytam ten wątek i nie mogę wyjść ze zdziwienia że tak strasznie wam (z "mapetem" na czele) żal d. ściska, że was nie stać na ten sprzęt."

"żal dupe ściska co? Trzeba było iść na medycynę to byś teraz mógł spać za ponad 20tys miesięcznie a jak byłeś zbyt tępy to teraz won do łopaty rowy kopać i czapki z głów i w pas się kłaniać przed inteligencją tego kraju"

"Ale ja nie jestem zainteresowany sprzedażą tobie żadnego swojego sprzętu.
Nawet jakbyś podwójną cenę dawał i za tę kartę oferował 1000 zł."


"Żal mi ciebie biedaku co nawet nie zdołałeś nauczyć się ortografii.
W każdym razie robisz się już nudny więc
nie będę z tobą polemizował ponieważ kąpiesz się w zbyt płytkim basenie intelektualnym"


"Nie ma żadnej różnicy między kupowaniem przez nich na amibay i sprzedawaniem z zyskiem a moją działalnością.
Dzięki mnie masz dostępny w Polsce taki sprzęt jak G-rex czy też Deneb."


"Każdy sprzęt posiadam...Dymać to my a nie nas"

"Znów zawiść o wykształcenie.
Zawsze jak brakuje argumentów to można się odwołać do zawiści, że ktoś coś osiągnął."


"Dowiedzieliśmy się jedynie, że chciałeś jakich szarlatanów sprowadzić myśląc, że będą do nich ludzie walić drzwiami i oknami a tu małe zdziwko - medycyna to nie taki biznes jak sprzedaż laptopów czy naprawa samochodów."

"A blendorek pod nowym nikiem bez szemrania kupował od handlarzy na których wcześniej tak jechał.
Widać jak coś chciał to grzeczny się zrobił i z kasy wyskoczył na święta"


Temat jest o kupnie/sprzedaży.
Wyraziłem swoją opinię na ten temat ale zamiast rzeczowej dyskusji wątek się toczy wokół mojej osoby.


"Żeby móc kupować egzemplarze kolekcjonerskie trzeba mieć za co."

"Jak dorośniesz to może zrozumiesz, że rynek dyktuje ceny."

..
..
..

"Na szczęście nam się będzie żyło lepiej bo pisiory nie wygrają więc jesteśmy bezpieczni"

ok, racja
[#2813] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@selur, post #2812

Co by nie mówić - kupno, sprzedaż, finansjera i ...

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 15:39:17 przez Duracel
[#2814] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@selur, post #2812

a źródła gdzie?
i jeszcze infografiki paranoiku
oraz wypowiedzi z poprzedniego nicka
bo jestem tu od początku tego portalu podczas gdy ty jeszcze w pieluchy robiłeś gimbusie
więc masz jeszcze sporo szukania

widać biedota i pisoska hołota co nie ma ani pracy ani perspektyw na zarobek całe dnie traci na internet
do roboty idź to może cię będzie stać na jakąkolwiek amigę i skończysz ślepo zazdrościć wykształcenia i zarobków

i cytat specjalnie z dedykacją dla biedoty selera:

żal dupe ściska co? Trzeba było iść na medycynę to byś teraz mógł spać za ponad 20tys miesięcznie a jak byłeś zbyt tępy to teraz won do łopaty rowy kopać i czapki z głów i w pas się kłaniać przed inteligencją tego kraju

Stary cytat bo dziś to już 30tys miesięcznie

masz, smaruj obficie


Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 16:26:53 przez lekarz_med
[#2815] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@lekarz_med, post #2814

Grzesiek pachniesz cebularzem na kilometr i zadne perfumowanie nie pomoze.
[#2816] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@selur, post #2815

no jedziesz, ban już czeka
[#2817] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@lekarz_med, post #2816

Jak się nie uspokoicie to za chwilę dostaniecie obaj i znów będzie parę miesięcy spokoju.
[#2818] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@lekarz_med, post #2814

Dopiero co odgrażałeś się sądem w pewnym wątku a teraz odstawiasz cyrk jakich mało.
@Selur Ty naprawdę nie masz nic innego do roboty tylko wdawać się w bezowocną dyskusję.
Chłopy normalnie lądujecie w ignorowanych, może reszta portalu (cała) też Was zignoruje (taki ostracyzm) w ramach protestu za to, że robicie szambo praktycznie w każdym wątku. Ten portal nie powstał po to, żeby jeden z drugim wyzywał się od cebularza, biedoty, etc. Skoro bany na Was nie działają, to krzyż Wam na drogę, chłopcy.
[#2819] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@lekarz_med, post #2814

i czapki z głów i w pas się kłaniać przed inteligencją tego kraju
Osoba demonstrująca powyższą kulturę osobistą i słownictwo z inteligencją tego kraju co najwyżej mogła się minąć na ulicy...

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 17:04:36 przez Krashan
[#2820] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@JacK_Swidnik, post #2797

jeżeli ten wątek rzeczywiście jest idiotyczny i należy go zamknąć to admin się wypowie niech to zrobi lub zrobi najpierw ankietę lub głosowanie czy większość z userów tego będzie chciała.

To nie temat wątku jest problemem, tylko biorące udział w dyskusji osoby.

OK

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 08:47:11 przez F7sus4
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem