kategoria: Sprzęt
[#1] HC508 accelerator do Amigi 500
Kto mi powie kaj to cudo idzie dostać i czy ktoś z Was ziomy to miał albo ma.

-68HC000 CPU running at 50 MHz (100% MC68000 compatible)
-40 pin IDE connector for HDD, CD ROM etc.
-Integrated CF card connector
-8 MB Fast RAM (1 wait state)
-512k FlashROM for Kickstart (1 wait state)




Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 21:11:25 przez Vato
[wyróżniony] [#2] Re: HC508 accelerator do Amigi 500

@Vato, post #1

Chyba jeszcze nikt od nas nie ma. Ale projekt super. Na razie autor pisze, że ma kilka prototypów i wszystko jest w fazie testów. Nie wiadomo czy projekt zostanie udostępniony (a przynajmniej ja takiej informacji nie znalazłem). Jeśli autor zdecydowałby się na oddanie tego społeczności to można pokusić się o zamówienie PCB i polutowanie dla siebie. To zapowiada się lepiej niż Proteina, przy braku ACA500 na rynku warto się zainteresować. Podejrzewam, że za kilka miesięcy coś będzie wiadomo.
[#3] Re: HC508 accelerator do Amigi 500

@Jenot, post #2

Myślałem, że skoro to ma nadaną nazwę to po to by zacząć produkcję i sprzedaż :)
[#4] Re: HC508 accelerator do Amigi 500

@Vato, post #1

Przetaktowywanie procesora 68HC000 do 50MHz, który był produkowany w wersji pracującej maksymalnie przy 20MHz jest delikatnie mówiąc niezbyt dobrym pomysłem.
[#5] Re: HC508 accelerator do Amigi 500

@RomanWorkshop, post #4

To jest CMOSowy procesor, który prawie wcale się nie grzeje (tak jak 68SEC000), nawet karty Supra miały ten procesor przetaktowany na 28MHz i zeszlifowane napisy żeby nie było widać. Powiem ci jeszcze, że ku mojemu zaskoczeniu, procesor 68EC020FN16 działał stabilnie na 28MHz, więc tak jakby te procesory były stworzone do przetaktowania, albo miały spory zapas (np. wszystkie mogły być produkowane w tej samej technologii na 33MHz, tylko cena się różniła w zależności od gwarantowanej prędkości - wiadomo, częsta taktyka stosowana do dziś).
[#6] Re: HC508 accelerator do Amigi 500

@sanjyuubi, post #5

Jasne, że układy wykonane w technologii CMOS dają się podkręcać i zużywają przy tym bardzo mało prądu, ale podkręcanie o 150% normy jest ryzykowne. Żaden producent nie zagwarantuje poprawnego działania tak przetaktowanego układu. Przy takim przetaktowaniu, to tranzystory zaczynają jęczeć ;)
[#7] Re: HC508 accelerator do Amigi 500

@RomanWorkshop, post #6

Koleś tam na filmie dosyć długo puszcza intro z Frontiera więc...?
Poza tym nawet jeśli puścić go na 28MHz to karta jest zajebista OK
[#8] Re: HC508 accelerator do Amigi 500

@Vato, post #7

Odświeżę trochę temat :) Stałem się posiadaczem takiej karty, karta sprawuje się całkiem przyzwoicie. Procesor zamontowany na karcie to MC68HC000FN12 podkręcony do 50MHz. Osiem megabajtów pamięci fast. Kick trzeba im wysłać(ewentualnie dają program, żeby można było samemu wgrać). W sysinfo 4,43 MIPS. W tej chwili podpięta tylko na test, w weekend potestuję pod obciążeniem. Menu karty odpala się przez reset amigi z klawiszy i wciśnięcie lewego przycisku myszy. Menu pozwala wyłączyć/włączyć turbo, pamięć, kick i kontroler IDE.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem