kategorie: A1200, A4000, A600, Prometeusz, Sprzęt
[#1] AmigaOS 3.x i Google Drive handler
Tutaj można zobaczyć Google Drive handler pod systemem AmigOS 3.x
Autor twierdzi na FB, że DropBox na klasyka jest następny na jego liście.
[#2] Re: AmigaOS 3.x i Google Drive handler

@Sir_Lucas, post #1

Super. brawo!
Teraz tylko czekać na wersję publiczną. Nawet płatną jeśli trzeba.
[#3] Re: AmigaOS 3.x i Google Drive handler

@lekarz_med, post #2

Rewelacja. Dropbox to będzie wypas.
A najlepsze jest to, że pod NG nikt nie umie tego zrobić.
[#4] Re: AmigaOS 3.x i Google Drive handler

@radzik, post #3

Też uważam, że bardzo interesująco to wygląda. Mam nadzieję, że support dla Dropbox-a też się pojawi.
Autor właśnie mi odpisał, że Google Drive handler razem z manualem będzie niedługo dostępny na Aminecie.
[#5] Re: AmigaOS 3.x i Google Drive handler

@Sir_Lucas, post #4

Rzeczywiście super to wygląda i działa! Właśnie tak widzę Internet na Amidze. Nie przeglądarka przeładowana grafiką, ale właśnie takie zintegrowane z architekturą Amigi rozwiązania, o czym pisałem jakiś czas temu na forum odnośnie "PPA na Amidze". Tutaj mamy ikonkę Google Drive jako ikonkę na Workbenchu i zwykłe przeglądanie po katalogach.

Szybkie to i efektywne w przeciwieństwie do "aplikacji w przeglądarkach". Zamiast portować molocha co nie jest zarówno ani łatwe, ani efektywne, lepiej napisać parę drobnych programów użytkowych zgodnych z architekturą i systemem Amigi.

Z tego co widzę wielu programistów Amiga OS 4 czeka na rozwiązania gotowe, nie ma umiejętności, ani nawet nie wpadnie na to, by użyć takich sprytnych rozwiązań, jakie widać na załączonym filmiku. Brawa dla autora tego programu.

Jeszcze tylko jakaś implementacja forum PPA na Amidze i będzie można pracować na Amidze i przeglądać PPA nie wstając od Amigi. Mi wystarczyłby nawet tekstowy interfejs.

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 20:11:16 przez Hexmage960
[#6] Re: AmigaOS 3.x i Google Drive handler

@Hexmage960, post #5

Każdy ma swoje upodobania.
A czytałeś news na temat Linksa?
Myślę, że akurat tekstowa przeglądarka jest tym czego poszukujesz ok, racja
[#7] Re: AmigaOS 3.x i Google Drive handler

@Sir_Lucas, post #6

Czytałem OK
[#8] Re: AmigaOS 3.x i Google Drive handler

@radzik, post #3

Ja się oczywiście nie znam, ale myślałem, że jeśli coś nie używa chipsetu, tylko systemu, to oprogramowanie z 3.x pójdzie na 4.x...?
W sensie - do czego program do Google Drive mógłby potrzebować możliwości chipsetu?
No nie wiem, tak się tylko zastanawiam.
[#9] Re: AmigaOS 3.x i Google Drive handler

@Sir_Lucas, post #1

Jeszcze jedna rzecz. W opisie na YT autor umieścił coś takiego:
libs: libCurl 7.45.0 and openssl 1.0.0a
compiler: gcc 2.95.3

Ot, taka ciekawostka
[#10] Re: AmigaOS 3.x i Google Drive handler

@radzik, post #3

Ot jak będzie systemowe to zadziała pod NG
[#11] Re: AmigaOS 3.x i Google Drive handler

@Sir_Lucas, post #9

openssl 1.0.0a


Nie żebym się czepiał, ale to jest wersja z 2010 roku, dziurawa jak sito, podatna m.in. na ataki MITM. Użytkownicy powinni zdawać sobie sprawę z tego, że ryzykują swoje dane logowania do Google.
[#12] Re: AmigaOS 3.x i Google Drive handler

@Sir_Lucas, post #9

No to wiadomo jak dziala. Nie po APi a tylko renderuje google drive. Jak google zmieni jeden znacznik to wszystko sie wypierniczy.
[#13] Re: AmigaOS 3.x i Google Drive handler

@pabloz, post #12

@pabloz
@strim
No to w takim razie nie jest tak fajnie jak się mogłoby wydawać :(
[#14] Re: AmigaOS 3.x i Google Drive handler

@pabloz, post #12

Wow, takie wnioski z listy uzytych bibliotek. Brawo. Dla zainteresowanych: bullshit
[#15] Re: AmigaOS 3.x i Google Drive handler

@strim_, post #11

No, posunięcie dziwne, tym bardziej że w Simplemailu jest wersja 1.0.1q czyli najnowsze stable.
[#16] Re: AmigaOS 3.x i Google Drive handler

@madman15, post #15

uups, nie ten temat.

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 09:38:47 przez redstonecraftpl
[#17] Re: AmigaOS 3.x i Google Drive handler

@madman15, post #15

No to chyba da się poprawić w następnej wersji.
[#18] Re: AmigaOS 3.x i Google Drive handler

@radzik, post #17

@Radzik
Też wydaje mi się, że to jest rzecz raczej do naprawienia i nie przekreśla tego handlera całkowicie.
Ciekaw jestem natomiast jak autor zamierza zrobić Dropbox-a na AmigaOS 3.x ?
Zawsze możesz go poprosić o wywiad w ramach AmiWigilii ;)
[#19] Re: AmigaOS 3.x i Google Drive handler

@radzik, post #3

Nie myl "nie umie" z "nie jest zainteresowany".
[#20] Re: AmigaOS 3.x i Google Drive handler

@pamp3rs, post #19

Specjalnie użyłem takiego zwrotu. Sorry ale powili zaczyna być to tragikomiczne, środowisko NG jest zależne od kaprysów co mi się akurat chce. Można to niby zrozumieć, ale jednak jest jakiś nie smak. Zresztą nie rozumiem jak można nie być zainteresowanym Google Drive lub Dropboxem...

@Sir_Lucas
Masz jakiegoś maila do niego? To byśmy się podpytali o mały wywiad. OK
[#21] Re: AmigaOS 3.x i Google Drive handler

@radzik, post #20

Sorry ale powili zaczyna być to tragikomiczne, środowisko NG jest zależne od kaprysów co mi się akurat chce


A środowisko klasyków to niby nie? Nie rozumiem Twojego podejścia - gdyby ktoś nie miał kaprysu, żeby zrobić handlera do Google Drive to by nie zrobił.
Jak dla mnie to Google Drive czy Dropbox miałyby rację bytu właśnie na next-genach. Kto używa klasyka, żeby współdzielić pliki między różnymi komputerami? No - ale "kaprysu programisty" nie było to i handlera nie ma.
Spójrz na to z innej strony - Po co komu sterowniki do skanerów? A znalazł się ktoś, zrobił i na przedpotopowym Musteku mogę sobie skanować archiwalne "Magazyny Amiga" pod MorphOSem. Zrobię to na klasyku? Cóż... Pewnie jak się komuś zachce...
[#22] Re: AmigaOS 3.x i Google Drive handler

@recedent, post #21

Jasne, masz rację. Aczkolwiek jak sam wspominasz, tego typu wynalazki bardziej przydałyby się na NG. Zreszta, zobaczymy, grunt, że coś się dzieje.
[#23] Re: AmigaOS 3.x i Google Drive handler

@radzik, post #22

No ale jak bedzie zrobiony zgodnie to ci zadziała na NG :)
[#24] Re: AmigaOS 3.x i Google Drive handler

@radzik, post #20

Wg mnie twoj problem polega na zrozumieniu, ze mimo komercyjnego charakteru systemow NG czyli OS4 i MorphOSa sa to systemy hobbystyczne i zdani jestesmy na czyjes "zachcemisie" czy "mamkaprys". Poki tego nie przebolejesz bedziesz sie coraz czesciej niepotrzebnie frustrowal.

Mi akurat gdrive i dropbox wisza i powiewaja, wiec mozna nie byc zainteresowanym.
[#25] Re: AmigaOS 3.x i Google Drive handler

@radzik, post #22

@radzik
Mogę się podpytać tu i tam o maila. Jak będę miał to od razu podrzucę i skieruję do Ciebie.

Póki co kolejny film z Google Drive handler. Tym razem już na Amidze 1200 zamiast na WinUAE. Stos MiamiDX i karta WIFI Pcmcia.
Enjoy OK
[#26] Re: AmigaOS 3.x i Google Drive handler

@Sir_Lucas, post #25

Jasne. Działaj a potem go popytam on air. ;)
[#27] Re: AmigaOS 3.x i Google Drive handler

@radzik, post #26

@radzik
Wysłałem do Ciebie PM w sprawie kontaktu z autorem Google Drive handlera
[#28] Re: AmigaOS 3.x i Google Drive handler

@Sir_Lucas, post #27

kiedy to bedzie gotowe?
[#29] Re: AmigaOS 3.x i Google Drive handler

@HanSolo, post #28

Autor pisze, że powinno się pokazać niedługo na Aminecie, razem z manualem.
Na początek wersja dla Amig 68k.



Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 10:51:18 przez Sir_Lucas
[#30] Re: AmigaOS 3.x i Google Drive handler

@Sir_Lucas, post #29

Kilka zdjęć z wersji na różne systemy:






No i pojawiła się wersja na MorphOS-a.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem