kategoria: A1200
[#1] Wtyczka zasilania obudowa E/Box A1200
Witam,
Po wielkich bojach postawiłem w końcu na nogi swoją 1200 w towerce E/Box. Mam jednak notoryczny problem z wtyczką zasilania. Nie zdążę skręcić obudowy - znów któryś wtyk nie łączy - 12V zazwyczaj. Żal mi sprzętu, więc nie uruchomię go, dopóki nie załatwię tego tematu - czy miał ktoś podobny problem i jak udało się go ominąć?
[#2] Re: Wtyczka zasilania obudowa E/Box A1200

@thomek, post #1

Dogrzebałem się na forum odnośnie zasilania amig w wieżach. Można zamknąć wątek
[#3] Re: Wtyczka zasilania obudowa E/Box A1200

@thomek, post #2

A jednak poddaję się..... wywaliłem E/Boxową wtyczkę zasilania, zastępując ją wtyczką z oryginalnego zasilacza. Napięcia mam w porządku +12, -12, +5 i dźwięk dalej "charczy". Jak podłączę oryginalny amigowy zasilacz wszystko pięknie gra. Już sam nie wiem - zasilacz padnięty, czy jak? Napięcia mam co prawda niższe niż +/-12, 5V, ale sprawdzałem na pececie przed chwilą i są podobne.

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2016 00:08:29 przez thomek
[#4] Re: Wtyczka zasilania obudowa E/Box A1200

@thomek, post #3

Sprawdź dokładnie czy napięcia +12V i -12V na pewno wchodzą na płytę.
-12V sprawdzisz np. na kondensatorze C304 (pod złączem klawiatury) z prawej jego strony oraz na 11pinie układu LF347 (U15)
+12V na kondensatorze C303 (jest pod C304) oraz na 5pinie układu LF347.
Ewentualnie jeżeli nie masz układu LF347 w jego miejsce możesz czasem mieć TL084.
Dodatkowo, tak powinieneś mieć podłączone zasilanie do wtyczki link
Tylko uważaj podczas pomiaru, abyś płyty nie ugotował :)

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2016 09:37:45 przez superbonio
[#5] Re: Wtyczka zasilania obudowa E/Box A1200

@superbonio, post #4

Dzięki za info, dzisiejszy wieczór przede mną Na pewno coś jest na rzeczy, z oryginalnego zasilacza na 100% wchodzą wszystkie napięcia na płytę, bo wszystko hula włącznie z dźwiękiem. Nie wiem co jest grane z tym e/boxowym zasilaczem, powinno być wszystko ok, ale nie jest. Sprawdzę napięcia na płycie, jak sugerujesz. Może to coś wyjaśni. Zasilanie do wtyczki podłączyłem zgodnie ze schematem z linku, ale w "oryginalnej" e/boxowej wtyczce pin GND (0V) jest niepodłączony. Z kolei GND jest podpięte pod Schield. Nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie? Sprawdziłem dwa warianty - według oryginału z amigi oraz według wtyczki e/box i jest to samo.

Tylko uważaj podczas pomiaru, abyś płyty nie ugotował :)
postaram się
[#6] Re: Wtyczka zasilania obudowa E/Box A1200

@thomek, post #3

dolutuj do płyty na stałe



Ostatnia aktualizacja: 29.01.2016 16:42:32 przez Dorian3d
[#7] Re: Wtyczka zasilania obudowa E/Box A1200

@Dorian3d, post #6

Też dobry pomysł, zacznę od sprawdzenia napięć. Mam nadzieję, że w końcu skręcę obudowę i zajmę się porządkami. Ech, te klasyki
[#8] Re: Wtyczka zasilania obudowa E/Box A1200

@thomek, post #7

daj kostkę
[#9] Re: Wtyczka zasilania obudowa E/Box A1200

@Dorian3d, post #8

A jednak zasilacz zszedł z tego Świata Jak odpalałem w stanie jałowym wszystko było ok, ale jak podłączałem pod obciążenie to raz było 12V a raz nie, myślałem, że jakieś styki w tych wtyczkach na zewnątrz zaśniedziały i podmieniłem na kostki, wszystko solidnie skręcając. Włączyłem go jeszcze ze dwa-trzy razy aż w końcu się poddał. Teraz coś w nim brzęczy, wentylator ledwie się kręci, a napięcia są niskie. Dobrze, że amigi nie miałem podłączonej i ze wszystkich osprzętów kable zasilające wypiąłem.... WRRRRR
Złośliwość rzeczy martwych.... Szukam zasilacza. Dzięki za pomoc. Znowu parę tygodni bez amigi

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2016 20:59:02 przez thomek
[#10] Re: Wtyczka zasilania obudowa E/Box A1200

@Dorian3d, post #8

Tak swoją drogą to przyszłościowo tak zrobię jak u Ciebie i będę miał święty spokój z tymi wtyczkami.
Jaki zasilacz na dzień dzisiejszy warto kupić do towerki?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2016 21:10:22 przez thomek
[#11] Re: Wtyczka zasilania obudowa E/Box A1200

@thomek, post #10

Dzięki wszystkim za pomoc, zasilacz znalazłem u siebie w graciarni - stary, dobry AT z okolic 96 roku. Wszystko polutowałem do oryginalnej amigowej wtyczki - dźwięk hula, wszystkie napięcia trafiają tam gdzie powinny i amiga ładnie błyska e/boxowymi ledami. Nic się nie upaliło po drodze, więc czas na dalsze prace ufff
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem