kategoria: Karty CF
[#1] Problem z kartą CF 4Gb
Mam problem z ustawieniem, podzieleniem go na partycję. Mój konfig to A1200+Apollo1240/40 32Mb kick3.1
Próbowałem w HDToolbox'ie chyba już wszystkich możliwych ustawień.
Tzn. partycję ustawie ale po restarcie już ich nie ma.
[#2] Re: Problem z kartą CF 4Gb

@Amigo-A1200-040, post #1

1. Nie wszystkie karty CF chcą działać z Amigą.
2. trzeba zmienić max transfer dla karty w HDToolBox'ie. Poszukaj na forum jakie wartości są optymalne.
[#3] Re: Problem z kartą CF 4Gb

@Amigo-A1200-040, post #1

Lepiej użyć adaptera SD-IDE 44 pin oraz karty micro SD w adapterze do SD. Do tego adapter Krashana łączący pierwszy adapter z płytą główną Amigi. Jak coś pisz na prv.
[#4] Re: Problem z kartą CF 4Gb

@pong777, post #3

Adapter mam od Architekta taki z dodatkowym wyjściem IDE, kartę CF mam ta taką zieloną z kwiatkiem.
A może by kupić taką max 2Gb tylko jaką??
[#5] Re: Problem z kartą CF 4Gb

@Amigo-A1200-040, post #4

[#6] Re: Problem z kartą CF 4Gb

@Amigo-A1200-040, post #4

Karta CF z kwiatkiem nie jest równa innej pozornie takiej samej. Gdzieś czytałem, że Kingston ich nie produkuje tylko zleca produkcję różnym producentom, nakleja swoje cwietki i nie wnika w to co jest pod maską, stąd pewnie pewne działają lepiej lub gorzej, a inne niekoniecznie. Sam mam 1 szt. która niby działa, ale pojawiają się komunikaty o braku pewnych plików na dysku pomimo, iż sam odnajduje je tam gdzie program ich nie potrafi znaleźć. Podmiana plików na nowe, z pewnością sprawne, niczego nie zmienia tj. system czy program nadal poszukuje pliki, które są, mimo to nie potrafi ich odnaleźć. Mniej problemów sprawiają sandiski, ale są prawie 2x droższe.

Takie same problemy jak Ty miałem z kingstonem 8 gb i platinum 4 gb. Niedawno zaczęła mi świrować sandisk 2 gb. Poszła do innego urządzenia i tam śmiga.
[#7] Re: Problem z kartą CF 4Gb

@misiek2, post #6

SD to jednak SD. Jak do tej pory używałem 5 różnych i wszystkie działały. Nawet w tak zabawnej konfiguracji: Karta Micro SD włożona do adaptera na normalną SD, to włożone do adaptera na CF, a to włożone do adaptera na PCMCIA .
[#8] Re: Problem z kartą CF 4Gb

@Krashan, post #7

Też używam takie combo i wszystko śmiga z każdą pierwszą lepszą kartą micro sd (na pcmcia). Po przebojach z cf przesiadłem się na dysk 2,5". Odpukać, ale jak padnie mi dysk to sd, a nie cf, będzie jego następcą.

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 13:13:54 przez misiek2
[#9] Re: Problem z kartą CF 4Gb

@Krashan, post #7

A może by tak spróbować przez remapollo podmienić scsi.device tylko nie wiem jak
[#10] Re: Problem z kartą CF 4Gb

@Amigo-A1200-040, post #9

Ok partycje jakimś cudem udało się zrobić a nawet sformatować ale jest następny problem a mianowicie nie można nic na nie skopiować bo co chwile wyskakuje "błąd sumy kontrolnej nr. xxxxxxxx"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 14:00:27 przez Amigo-A1200-040
[#11] Re: Problem z kartą CF 4Gb

@Amigo-A1200-040, post #1

A próbowałeś z dyskiem 2,5"? Może kontroler na płycie szwankuje? Ja używam 3 kart CF 2Mb, 4Mb i 8 Mb Kingston z adaperami IDE/CF i wszystkie działają OK.
[#12] Re: Problem z kartą CF 4Gb

@Marcin74, post #11

Z dyskiem działa normalnie, tylko dysk już stary i trochę głośny więc go chciałem zamienić na CF
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem