[#1] Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)
Dostałem 4 Amigi 500 modulatory i trochę kabli ... ale totalnie nie wiem co z tego działa i czy cokolwiek...

Czy da sie sama Amige podpiąć do Tv 1 kablem .... bez użycia modulatora... tak żeby był obraz na TV .. może być czarno-biały jakikolwiek :) nie jestem na razie jakimś fanem i nie chciałbym wydawać an to kasy kupując jakieś specjalne kable lub robiąc je ....

proszę o opisanie jak w rozmowie z laikiem bo totalnie nie wiem co i jak
[#2] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@xanthe, post #1

Daj zdjęcia tego co masz to spróbujemy powiedzieć co z czym połączyć:).
[#3] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@Tomski, post #2

Z kabli to mam chinch-e "chyba tak się pisze :) w domu .. pare euro ale tu chyba trezba cos przerabiać.. no i kabel antenowy ...

Chodzi mi dokładniej o to ze chciałbym jedną uruchomić chociaż obraz wtedy mogę zacząć kombinować z modulatorami i innymi kablami podłączeniami....
[#4] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@xanthe, post #1

Ale masz szczęście, że akurat dostales 4 Amigi. Skąd darczyńca wiedział że akurat ciebie ten sprzęt zainteresuje, mimo tego że nie jesteś fanem takich staroci

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 21:05:03 przez Norbert
[#5] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@xanthe, post #1

Inwazji trolla(i?) ciąg dalszy...
Chwilę temu użytkownik Adamza sprzedał Amigę 4000 z dodatkami lek_med za, jak to mi napisał w prywatnym mailu, 5 tys zł a teraz kolejna akcja w stylu "dostałem, co z tym zrobić"...

Plaga jakaś czy co?

@xanthe

Google nie istnieje? Czytać nie potrafisz? Każdy, kompletnie nawet nie rozgarnięty gość, powinien sobie znaleźć odpowiedź na pytanie "jak podłączyć a500 do tv" w ciągu 5 minut.
[#6] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@xanthe, post #1

(Ryzykuję, ale niech tam - odpowiem :) )
Masz pecha, trafiłeś w moment, kiedy świeżakom mało kto tu wierzy na forum, bo niestety - wiele świeżych kont jest trefnych i służy do trollowania.
Jak kolega wyżej pisał, najlepiej daj zdjęcia tego co masz.
Dodatkowo, twój post budzi podejrzenia, bo tak się składa że "może być czarno-biały jakikolwiek" obraz da się pokazać bez modulatora. Patrząc na Amigę od tyłu, pierwsze złącze (chinch) po prawej. Obraz będzie czarno-biały.
Więcej info, jak podepniesz, cykniesz focie, itp.
[#7] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@michalmarek77, post #5

No widzisz ja nie umie lub wszystkie sa zepsute ... dlatego szukam najmniejszej linii przy podłączeniu a ze nie znam się na tym myślałem że na fachowym forum dotyczącym tego sprzętu dostane informacje a .. nie obraźliwe emaile itd :( z szydzeniem z kogoś ...
'
no ale cóż jak to bywa z polskimi forami i to jest skażone...

A Amigi dostałem dzisiaj i tyle skoro kogoś to boli i dlatego obraza to tez współczuje ....

Na siłę udowadniać nikomu tego nie będę po prostu proszę o info kogoś życzliwego i tyle :)
[#8] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@xanthe, post #7

nie to nie. pozostaje Ci zyczliwy wujek google, juz mniejszej linii oporu nie ma..
[#9] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@baderman, post #6

Dodatkowo, twój post budzi podejrzenia, bo tak się składa że "może być czarno-biały jakikolwiek" obraz da się pokazać bez modulatora. Patrząc na Amigę od tyłu, pierwsze złącze (chinch) po prawej. Obraz będzie czarno-biały.


sorrki chyba będzie 2 razy ale jak odpisywałem ty akurat dałeś odpowiedz ... chodzi o wejście Chinch - czerwone z napisem Mono ?

i to pod wyjście video "żółte" w tv ... ? i powinien być czarno-biały obraz .. dyskietki z wrochbechca - nie znam pisowni?

sorrki zmiana cos sie tam zrypało

http://zapodaj.net/450a784cc05c8.jpg.html

nie wiem nawet czy mogę linka dodać tutaj .. tak na szybko pstrykałem teraz stoi w pokoju tak jak wyładowałem ...

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 21:46:53 przez xanthe
[#10] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@xanthe, post #1

1 - przeczytaj toFAQ
2 - naucz się szukać link
Wtedy udowodnisz, że nie jesteś tutaj trollem.
Na tą chwilę nim niestety jesteś.

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 21:45:26 przez Vato
[#11] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@xanthe, post #9

tu widac 5 amig..

jesli amiga dziala to obraz bedzie widoczny od razu, bez wsadzania zadnej dyskietki. wbudowany kickstart (taki BIOS prosto mowiac) wyswietla grafike na ekranie z dyskietka, dopoki nie wsadzisz takowej. wiec workbench do testow nie jest Ci potrzebny.

podpiecia modulatora chyba nie trzeba wyjasniac..

video composite jest oznaczane na zolto.
[#12] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@Vato, post #10

Widze nadal mnie nie rozumiecie ... przyznaje się bez bicia chciałem się tego czy owego dowiedzieć po najmniejszej linii oporu nie posiadam masy czasu na wszytko .... a szkoda wgłębiać sie w temat jak jutro sie okaże ze wszytko i tak jest zepsute.. a ja strace na czytaniu masę czasu ...

jak tylko coś odpali na pewno sie tym zainteresuje ale na chwile obecna ... mogę tylko popytać ....

edytuje bo widze odpowiedz a niechce powielac swoich

Dzięki za info sprawdzę to z kablem bez modulatora.. i na pewno dam znać...

Jeśli mogę spytać jeszcze o samo podpięcie z modulatorem Atrax bo mam 2 rodzaje och widze podpinam go kablem antenowym do Tv ... i wtedy muszę wyszukiwać program ... czy też powiano to bez wyszukiwania na jakimś kanale sie pojawić ?

drugi rodzaj to 520 - ale tu tylko chinche

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 21:59:05 przez xanthe
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)
[#14] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@xanthe, post #12

przez kabel antenowy ZAWSZE musisz wyszukac na TV (oczywiscie jakims fartem, na ktoryms programie moze odbierac bez wyszukania, ale male szanse)

przez kabel composite ZAWSZE obraz bedzie wyswietlany w trybie AV (lub program nr 0)
[#15] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@juen, post #14

ok dzięki jeszcze raz dam znać jak to oblukam co i jak ...
[#16] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@xanthe, post #1

Te dwie skrzynki scalaków też dostałeś w prezencie?
[#17] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)
[#20] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@xanthe, post #15

Jeżeli dobrze pamiętam, to modulator A520 dawał obraz w okolicy lub na tym samym programie co kanał pierwszy telewizji czeskiej :). Pewnie dawno nie aktualne, ale tak mi się skojarzyło. Composite w A500 jest czarnobiały, kolorowy jest w A600 i A1200.
O ile dobrze pamiętam, modulator atraxu podłączał audio w podobny sposób jak A520 czyli chinche audio z Amigi, do odpowiednich chinchy na modulatorze (różnica była taka, że A520 miał 2x<>1x a Atrax 2x<>2x - dobrze pamiętam?).
[#21] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@xanthe, post #12

Stary, jeśli czytanie dla Ciebie jest stratą czasu to .... chmmm.
Ja sam mam Amigę od 2 tyg i czytam, czytam, oglądam i co się tylko da.

Odnośnie Twojego podejścia do tematu "darowanych" Amig.
Taka mi się anegdota dot. Jana Himilsbaha nasuwa:

"Swego czasu Jan Himilsbach miał propozycję zagrania w zachodnim filmie. Był jednak pewien warunek angażu: aktor musiał opanować język angielski. Ponieważ początek zdjęć był jeszcze sprawą bardzo odległą, nauczenie się języka w przynajmniej podstawowym zakresie było całkiem realne. Po długim namyśle Jasiu jednakże odmówił. Kiedy znajomi pytali go o powody tak niecodziennej decyzji (w końcu rola w filmie na Zachodzie to nie było za komuny w kij dmuchał), aktor wypalił szczerze:
- Pomyślcie sami - ja się nauczę angielskiego, a oni jeszcze gotowi odwołać produkcję filmu. I co wtedy? Zostanę jak głupi**** z tym angielskim..."

Lepiej na wszelki wypadek nie czytać, nie uczyć sie....

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 23:50:27 przez mstepuch
[#22] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@mstepuch, post #21

Wisze ze większość ludzi boli to ze to dostałem to za free .. chyba typowo jak większości w naszym kraju lepiej się nie przyznawać... bo zaraz kogoś to zaboli czemu ja a nie on ....

I zamiast udzielać jakiś konkretnych podpowiedzi to pouczacie i krytykujecie .. na szczęście kilka osób tu jest inna i widzę że ma normalne podejście co do niektórych rzeczy:)

Stary, jeśli czytanie dla Ciebie jest stratą czasu to .... chmmm.


tak wyobraź sobie ze ktoś musi pracować w tym kraju żebyś ty mógł mu potem prawic morały :) lub narzekać czemu on ma tyle a ty mniej :(

wczoraj w domu byłem 8 godzin łącznie ze snem.. dziś do domu ściągnę po 21 najwcześniej .. i tak cały miesiąc mam zasypany ... może znajdę 15 min na zrobienie czegoś dla siebie .... a takie odpowiedzi jak dało mi tu kilka osób już dużo mi pomogły i zaoszczędziły masę czasu.

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 11:54:03 przez xanthe
[#23] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@xanthe, post #22

dziwne wysnuwasz wnioski, przedewszystkim kazdego tutaj g. obchodzi czy to dostales czy kupiles, bo kazdy z nas tutaj ma duzo lepszy sprzet niz niesprawdzona i nierozbudowana a500 (osobiscie uwazam, ze a500 to bezsens i sensowne minimum to a1200)

poza tym piszesz, ze dostales 4 a nie zdjeciu widac, ze jest 5. rozmnozyly sie?

moglby ktos zamknac ten temat? chyba jest juz tu wystarczajaco linkow i informacji dla osob poszukujacych informacji na ten temat..
[#24] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@juen, post #23

A500 bezsens? A1200 golas to dopiero kicha. A500 to klasyk z krwi, kości i ... plastiku
[#25] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@juen, post #23

Juen, przecież kolo to ewidentny troll, klon parallaxa. Tu nie ma co odpisywać - trzeba banowac.
Zastanawiające jest, że mając instrukcje obsługi gość nie potrafił sobie poradzić i wyszukujac w Google znalazł by odpowiedz znacznie szybciej, wygodniej, tracąc mniej czasu niż prokurujac tu te bezsensowne posty.
[#26] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@xanthe, post #22

Najlepiej jak napiszesz gdzie mieszkasz, może ktoś mieszka w okolicy. Jak mieszkasz w okolicy Częstochowy, podjadę z kablami i raz dwa sprawdzisz co działa a co nie i podpowiem Ci co zrobić, żeby działało.

Ogólnie jak tak dalej pójdzie, proponuję dodać opcję weryfikacji przy użytkownikach (opcjonalną, jakaś ikonka lub coś w tym stylu). Ja osobiście na zlotach i w innych miejscach poznałem wiele osób i ich jestem pewien, wiem że są realne. Takie osoby mogłyby potwierdzać autentyczność kolejnych osób (lub można pomyśleć o innym sposobie weryfikacji). Bo z jednej strony mamy trolli i nie ma co z nimi zrobić, a z drugiej strony wielu nowych użytkowników zraża się przez bezpodstawne oskarżenia.

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 13:20:28 przez flops
[#27] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@flops, post #26

Nowy user na kazdym forum powinien sobie zdawac sprawe,ze jesli rozpoczyna dyskusje od glupot pisanych belkotliwym jezykiem to moze zostac potraktowany jak troll czy inny dowcipnis.
[#28] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@Aniol, post #27

Zmieniają się czasy i ludzie są raczej otwarci bardziej na funkcjonalność w stylu facebooka. Chcą sobie pogadać, pokazać się. Jak chcecie zdjęcia to się nie zdziwcie jak dostaniecie selfie na tle Amigi.
Kabel antenowy - kanał 36 (działa u mnie z C64 jak i z A500 tyle, że obraz najgorszy z najgorszych).
[#29] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@adamlnowak, post #28

Zmieniają się czasy i ludzie są raczej otwarci bardziej na funkcjonalność w stylu facebooka


Ale kto człowiekowi "nowych czasów" zabrania zadać pytanie na FB w grupie "Amiga"?
[#30] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@juen, post #23

"a500 to bezsens i sensowne minimum to a1200"

Czyli sensowne optimum to co? Nie za bardzo odleciałeś? Amiga 500 kojarzy mi się najbardziej z retro Amigą, i jeśli mówić o retro (tym bardziej w Polsce), to tylko o 500-ce.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem