kategorie: A500, Sprzęt
[#1] Może ktoś ma taki przełącznik Kickstartu
Witam
Mam przełącznik kick startu i działa mi tylko Kick 1,3 (jest to oryginalna kość z Amigi) po przełączeniu na Kick 3,1 (jest to pamięć M27c4002-10f1)szary ekran ,może ktoś ma takie urządzenie ja nawet nie znam producenta.Każda informacja o urządzeniu cenna.Nie wiem jak zamieścić zdjęcie do tematu by każdy mógł zobaczyć jak wygląda to moje urządzenie.

Pozdrawiam
[wyróżniony] [#2] Re: Może ktoś ma taki przełącznik Kickstartu

@barbaramazurek, post #1

Wyślij mi na e-mail: hubez@poczta.fm a ja je zamieszczę.

pzdr
[#3] Re: Może ktoś ma taki przełącznik Kickstartu

@barbaramazurek, post #1





[#4] Re: Może ktoś ma taki przełącznik Kickstartu

@barbaramazurek, post #1

Pewnie pamięć EPROM się skasowała. Te pamięci z czasem potrafią gubić dane. Wsady można znaleźć w necie. Znajdź kogoś w okolicy z programatorem i sprawa załatwiona. Jeśli nie znajdziesz nikogo w okolicy to ja będę mógł pomóc.
[#5] Re: Może ktoś ma taki przełącznik Kickstartu

@Marcin74, post #4

Pamięć była niedawno nagrywana z plikiem przeznaczonym do pamięci 27c160 plik i nagranie na pamięci M27c4002-10f1 co siedzi obok Kick 1,3 ,fachowiec co dał plik i nagrywał mówił że są ok.
[#6] Re: Może ktoś ma taki przełącznik Kickstartu

@barbaramazurek, post #5

A jak długo czekasz po uruchomieniu kompa z kickiem 3.1? Kick 3.1 uruchamia się jakieś 10s, ze względu na długi czas oczekiwania na hdd, może po prostu za szybko go wyłączasz.
[wyróżniony] [#7] Re: Może ktoś ma taki przełącznik Kickstartu

@barbaramazurek, post #1

Jaka AMIGA?

500 Rev.3/5 ?



Pic2

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2016 19:00:11 przez micromars
[#8] Re: Może ktoś ma taki przełącznik Kickstartu

@Fest3r, post #6

długo czekam i nic nie widać
[#9] Re: Może ktoś ma taki przełącznik Kickstartu

@micromars, post #7

A500 plus
[#10] Re: Może ktoś ma taki przełącznik Kickstartu

@barbaramazurek, post #8

Z tego co się dowiedziałam to pamięć M27c4002-10f1 nie jest zgodna elektrycznie z pamięcią 27c400 i 27c160 a plik do tej mojej został wgrany a był przeznaczony do tych dwóch pamięci ,zostały odwrócone bajty przez fachowca więc tu ok ale może do tej mojej nie trzeba odwracać bajtów albo jakiś inny sposób odwracania tych bajtów?Kiedyś koło tego Kick1,3 co się znajduje w tym przełączniku włożyłam Kick 2,04 i go uszkodziło amiast tej pamięci M27c4002-10f1 .
[#11] Re: Może ktoś ma taki przełącznik Kickstartu

@barbaramazurek, post #9




pomysł A500+ 42Pin Kickstart i E-Prom (co to ten LOW? z A1200)
[#12] Re: Może ktoś ma taki przełącznik Kickstartu

@micromars, post #11

Ten Low to tylko etykietka przyklejona dla picu
[#13] Re: Może ktoś ma taki przełącznik Kickstartu

@barbaramazurek, post #12

W jaki sposób koledzy zamieszczają zdjęcia do odpowiedzi ja nie umiem.
[#14] Re: Może ktoś ma taki przełącznik Kickstartu

@barbaramazurek, post #13

Trzeba na jakiś zewnętrzny serwer wrzucić i dać link.
[#15] Re: Może ktoś ma taki przełącznik Kickstartu

@Hubez, post #14

Dziękuję za pomoc ale z jakich serwerów trzeba korzystać? bo link bym umiała dać
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem