kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] Płyta nie startuje
Witam
Byłam wczoraj na giełdzie i kupiłam samą płytę główną do A1200 z płytką z trzema diodami ,po podłączeniu zasilacza nic na ekranie telewizora nie ma jedna dioda świeci na zielono może ktoś wie gdzie można naprawić w Zagłębiu woj. Śląskie taką płytę?
Pozdrawiam
[#2] Re: Płyta nie startuje

@barbaramazurek, post #1

Jak nie ma podłączonego dysku twardego to zanim się pokaże obraz na ekranie to chwilkę trzeba odczekać.
[#3] Re: Płyta nie startuje

@Amigo-A1200-040, post #2

a jest jakaś giełda z retro sprzętem gdzieś w Polsce?
[#4] Re: Płyta nie startuje

@JacK_Swidnik, post #3

Oczywiście! Prawie na każdym SACP'ie....
[#5] Re: Płyta nie startuje

@JacK_Swidnik, post #3

Kupiłam w Sosnowcu tam są różne rupiecie tylko trzeba grzebać
[#6] Re: Płyta nie startuje

@barbaramazurek, post #5

A gdzie ta giełda
[#7] Re: Płyta nie startuje

@Amigo-A1200-040, post #6

W Milowicach zapewne...
[#8] Re: Płyta nie startuje

@Amigo-A1200-040, post #6

Sosnowiec Milowice wczoraj gość przywiózł różne rupiecie mówił że z Wielkiej Brytanii oprócz tej płyty kupiłam sobie taki ekranik 7cali o nazwie Portable DVD Player DVDM75-2i
ale nie ma wejścia na zasilacz i jest taka dziwna wtyczka na 9 pinów w trzech rzędach oraz palmota o nazwie HP hx2190b i też nie ma wejścia na zasilacz tylko jakieś dziwne złącze na dole urządzenia
[#9] Re: Płyta nie startuje

@Amigo-A1200-040, post #2

Czy dysk musi być z systemem i jak długo trzeba czekać by się uruchomiła?
[#10] Re: Płyta nie startuje

@barbaramazurek, post #9

bez stacji dyskietek, ekran startowy się pokaże po ok 1 minucie
zależy też od stanu kondensatorów na płycie
dioda zielona to dobry znak, ale czarny ekran na monitorze to już nie

napisz skąd jesteś i poszukaj użytkowników z ppa ze swojej okolicy, może ktoś Ci postara się pomóc i zdiagnozować tą płytę
[#11] Re: Płyta nie startuje

@barbaramazurek, post #9

Bez dysku rom 3.0 start od razu, rom 3.1 trzeba poczekać ok 20 sekund. Z dyskiem i poprawnie zainstalowanym systemem w obu przypadkach start od razu.
[#12] Re: Płyta nie startuje

@mikser, post #11

To chyba jest uszkodzona bo jest tam Kick 3.0 gdzie naprawiają takie płyty?
[wyróżniony] [#13] Re: Płyta nie startuje

@barbaramazurek, post #12

Skontaktuj sie z kolegą Amiksds jest z Sosnowca.
[#14] Re: Płyta nie startuje

@JacK_Swidnik, post #10

Dąbrowa Górnicza ekran jest niebieski na telewizorze ale on jest zawsze niebieski gdy nic się do niego nie podłączy ,podłączyłam do tego żółtego gniazdka
[#15] Re: Płyta nie startuje

@bacus10, post #13

A jaki do niego mail?
[#16] Re: Płyta nie startuje

@barbaramazurek, post #15

link tu masz kontakt.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem